Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

QUOTE(atograza @ 2010 03 16, 11:43)
... bet vis tiek man neaišku, kokia turi būti žemiausia temperatūra, pilant muilą į formą stingti?  unsure.gif  nejaugi niekas nežino?  verysad.gif


peržvelgiau turimą info dėl temperatūros, tai vienintelis dalykas, ką radau, tai kad jeigu temperatūra nusileidžia per žemai (kiek tas per žemai kaip tyčia nerašo), tai galimi "netikri pėdsakai", t.y. muilui daryti naudojami riebalai gali pradėti stingti ir gali atrodyti, kad pėdsakas jau yra, o iš tiesų jo dar nėra. dėl to po to formelėje muilas gali atsiskirti ir nesigauti. Tik tiek..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saulute85: 17 kovo 2010 - 13:33
Ačiū 4u.gif šiek tiek įnešėte aiškumo good.gif
Atsakyti
Sveikos, gal kam bus naudinga si nuoroda, cia ir gamybos procesas aprasytas ir filmuotos medziagos galite rasti.

http://www.uzsidirbk...view/826/1/215/
Atsakyti
QUOTE(*CACA* @ 2010 03 17, 21:03)
Sveikos, gal kam bus naudinga si nuoroda, cia ir gamybos procesas aprasytas ir filmuotos medziagos galite rasti.

http://www.uzsidirbk...view/826/1/215/

aciu, superpuslapiukas thumbup.gif
Tai reiktu suprast is to puslapio, kad zemiausia temperatura - kambario, gaminant saltuoju budu g.gif
Atsakyti
QUOTE(susidomejus @ 2010 03 18, 00:40)
aciu, superpuslapiukas  thumbup.gif
Tai reiktu suprast is to puslapio, kad zemiausia temperatura - kambario, gaminant saltuoju budu  g.gif



Nera uz ka mirksiukas.gif
Na bent jau as butent taip ir supratau, kad gaminant saltuoju budu, temperatura yra butent kambario.
Atsakyti
Turiu siek tiek inof apie ta temperatura. Vakar pati dariau nedidele doze muiliuko, si karta maisiau ties 43-44C . Visada anksciau darydavau ties 40C. Taigi plakiau apie 20 min is viso ir man mase patirstejo labai nezymiai, tada susinervinau ir supyliau viska i forma (pries tai puoda palaikiau siltam vandeny) kad mase liktu silta. Apklojau ranksluosciu ir ka, po valandos formelej jau buvo beveik kieta mase, labai sutirstejus, ir siandien ryte puikiausiai isemiau is formos ir supjausciau.
Beto knygoj apie muilo gamyba perskaiciau, kad temperatura silta padeda masei greiciau tirsteti, todel norint plakti trumpiau, reiktu ta mase laikyti siltam vandeny, arba net i orkaite ikist keliom minutem, ant pacios maziausios temp g.gif Ir pjaustyti galima tada kai mase surio kietumo yra, tad 48 val laukti tikrai nebutina (as anksciau kazkaip galvojau kad butina).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasucci: 19 kovo 2010 - 09:55
O mes siandien virem muila ir alyvuogiu aliejaus. Jau subrendom prabangiems dalykams biggrin.gif
I vandeni dejom cinamono del kvapo. Sildem, kaitinom, maisem kokia valanda su tarpais, atsirado pedsakas, supylem i tokia forma, ryt paziuresiu, gal jau bus kietas, nors cia buvo rasyta, kad alyvuogiu aliejaus muilas letai stingsta. Paskaiciavom savikaina, imant 100 g aliejaus savikaina virs 6 lt vieno muilo gabaliuko.
Gal kas zino, kaip Panevezio muilo fabrike muila verda? Kokius riebalus jie naudoja? Siaip, idomu. blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo susidomejus: 19 kovo 2010 - 19:46
Jungiuosi ir aš smile.gif Pati dar negaminau ir nepergaminau jokio muilo, tačiau ruošiuosi po truputį, renku informaciją ax.gif Ir iš karto užduosiu klausimų. Kas gaminate su natrio šarmu, kur gaminate? Jei, tarkim virtuvėj, tai tada gerai išvėdinate ją(po vis gaminimo)? Kaip nustatote muilo pH? Ir ar to reikia? Kur perkate natrio šarmą? rolleyes.gif
Atsakyti
Ir dar klausimukas:kaip išgaunate spalvas? blush2.gif
Atsakyti
Ir gal žinote ar galima natrio šarmo gauti internetu? unsure.gif
Atsakyti
Dėl šarmo:

Labai normaliomis kainomis ir aptarnavimu paslaugas teikia "Avsista" 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Babi* @ 2010 03 21, 19:51)
Ir dar klausimukas:kaip išgaunate spalvas? blush2.gif


Galima naudoti maistinius dažus, o jei norite tikrai natūralaus ir ekologiško muilo dažykite augalinias dažais: ciberžole, kava, cinamonu, arbatų nuovirus vietoj vandens, šaltalankių aliejų ir t.t
Papildyta:
QUOTE(Babi* @ 2010 03 21, 16:53)
Jungiuosi ir aš smile.gif Pati dar negaminau ir nepergaminau jokio muilo, tačiau ruošiuosi po truputį, renku informaciją ax.gif Ir iš karto užduosiu klausimų. Kas gaminate su natrio šarmu, kur gaminate? Jei, tarkim virtuvėj, tai tada gerai išvėdinate ją(po vis gaminimo)? Kaip nustatote muilo pH? Ir ar to reikia? Kur perkate natrio šarmą? rolleyes.gif


Aš asmeniškai gaminu virtuvėje, man ten nei blogo kvapo yra nei ką... šiek tiek atsiranda toks specifinis, bet man jis netrukdo, kai baigiu muilo gamybą, praveriu šiek tiek langą, kad pravėdintų dar turiu oro valytuvą, kuris kvapus surenka ir viskas. Muilas dažniausiai gaminamas su 5-10 proc. pariebinimu ir po 4-6 sav. brandinimo, teoriškai ph neturėtų viršyti 10, bet kad įsitikinti, toje pačioje įmonėje, kur parduodamas šarmas, galima įsigyti lakmuso lapelių ph matavimui ir išmatuoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo atograza: 22 kovo 2010 - 11:05
QUOTE(atograza @ 2010 03 22, 12:03)
Dėl šarmo:

Labai normaliomis kainomis ir aptarnavimu paslaugas teikia "Avsista"  4u.gif
Papildyta:
Galima naudoti maistinius dažus, o jei norite tikrai natūralaus ir ekologiško muilo dažykite augalinias dažais: ciberžole, kava, cinamonu, arbatų nuovirus vietoj vandens, šaltalankių aliejų ir t.t
Papildyta:
Aš asmeniškai gaminu virtuvėje, man ten nei blogo kvapo yra nei ką... šiek tiek atsiranda toks specifinis, bet man jis netrukdo, kai baigiu muilo gamybą, praveriu šiek tiek langą, kad pravėdintų dar turiu oro valytuvą, kuris kvapus surenka ir viskas. Muilas dažniausiai gaminamas su 5-10 proc. pariebinimu ir po 4-6 sav. brandinimo, teoriškai ph neturėtų viršyti 10, bet kad įsitikinti, toje pačioje įmonėje, kur parduodamas šarmas, galima įsigyti lakmuso lapelių ph matavimui ir išmatuoti.

Labai ačiū 4u.gif O gal „Avsista“ aptarnauja internetu? unsure.gif
Atsakyti