Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

QUOTE(shidochika @ 2010 03 14, 15:04)
Morkos,cinamonas,kakava  smile.gif

morku sultys?
Atsakyti
Tarkuotos smulkiai morkos ax.gif
Atsakyti
Prie tikrųjų muilų virimo matyt dar neprirendau, man kažkaip atrodo ten viskas sudėtinga, tad vis trkuoju ir verdu ax.gif . Štai mano makleninimai
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Kristinele123 @ 2010 03 15, 09:20)
Prie tikrųjų muilų virimo matyt dar neprirendau, man kažkaip atrodo ten viskas sudėtinga, tad vis trkuoju ir verdu  ax.gif .  Štai mano makleninimai
user posted image





Niu laaaabai grazus muiliukai smile.gif O cia gal su raudonaja arbata? Kaip gaminai?
Leksiu ir as siandien muilo pirkti smile.gif Gal patarsite kur vilniuje yra muilo tinkancio lydimui? smile.gif
Atsakyti
Savaitgalį gaminau muilą iš taukų ir šarmo. Manau, kad viskas pavyko gerai, dabar brandinasi. Tačiau iškilo man toks klausimas g.gif , beplakant man sugedo blenderis, tad turėjau baigti plakti šluotele, man tas procesas užtruko iki valandos laiko. Muilo masė, žinoma atvėso, aš ją šiek tiek vis pašildžiau ant puodo garų. Klausimas būtų, kokia turi būti muilo masės temperatūra, kad susiformuotų pėdsako konsistencija bei pilant į formą? Ta prasme, ar yra kokia nors žemiausia temperatūra iki kurios neturėtų atvėsti taukų (aliejaus) ir šarmo mišinys?
Atsakyti
Kiek man teko domėtis šiuo procesu, tai jis (visiškai kitaip, nei gaminant melt and pour būdu) yra greitesnis, jei temperetūra aukštesnė. netgi yra patariama įdėti į šiltą orkaitę, jei nori pagreitinti pėdsako atsiradimą smile.gif ir stingsta jis "karštai" - dėl to reikia apkloti rankšluoščiu, kad neprarastų karščio, kuris išsiskiria bestingstant.
Aš, pvz maišau šarmą ir aliejus esat apie 45 laipsniu temp, ir maišant su blenderiu man pėdsakas atsiranda per 15-20 min. Tiesa, mačiau, kad šio savaitgalio bandyme atsirado mažas "vulkaniukas" (čia kažkokia smarki reakcija, kai iškyla bestingstantis muilas). mano atvejus jis buvo mažas, panašiai kaip kepamas pyragas pakyla viduriuke biggrin.gif bet esu girdėjusi, kad yra buvę atvejų, kai vulkanas būna didelis ir net išbėga iš formos. Bet klausimas lyg ne apie tai buvo biggrin.gif
Atsakyti
Žinau, kad maišoma net iki 4 val., kol atsiranda pėdsako konsistencija, per šį laiką masė tikrai atšala, tai ją papildomai šildyti vis tiek reikia, bet man įdomu iki kiek laipsnių gali nukristi temeratūra?
Atsakyti
Mes tai darem pagal knyga "Ranku darbo muilas", ten nurodyta neauksta temperatura, apie 54 C. g.gif
O bresta greiciau kai jam silta, greiciau pH susinormalina.
Si penktadieni darysim is alyvuogiu aliejaus. Jau subrendom sitam prabangiam bandymui.
Tas melynas muiliukas labai grazus 4u.gif Kristinele 123 4u.gif
Mes nutarem prisivirt paprastu muilu, paskui tik grazint juos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(neriiinga @ 2010 03 15, 11:56)
Niu laaaabai grazus muiliukai smile.gif O cia gal su raudonaja arbata? Kaip gaminai?
Leksiu ir as siandien muilo pirkti smile.gif Gal patarsite kur vilniuje yra muilo tinkancio lydimui? smile.gif

tas melynas sluoksniukas, tai Pomoliv islydytas, o kur raudonos drozliukes ten matosi irgi pompliv(glicerininis, permatomas), o baltas- vaikiska tarkavau tongue.gif , nenaudojau jokiu specialiu muiliuku. Sekmes darbe
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2010 03 15, 12:32)
Žinau, kad maišoma net iki 4 val., kol atsiranda pėdsako konsistencija, per šį laiką masė tikrai atšala, tai ją papildomai šildyti vis tiek reikia, bet man įdomu iki kiek laipsnių gali nukristi temeratūra?


sitiek maisoma kai maisoma rankomis, o ne mikseriu, mikseriu daug greiciau susiplaka.
Papildyta:
QUOTE(Kristinele123 @ 2010 03 15, 19:09)
tas melynas sluoksniukas, tai Pomoliv islydytas, o kur  raudonos drozliukes ten matosi irgi pompliv(glicerininis, permatomas), o baltas- vaikiska tarkavau tongue.gif , nenaudojau jokiu specialiu muiliuku. Sekmes darbe


Tai jus tik del grozio darote muiliukas ane? Nes tokie palmoliv tai is vis nieko gero savyje neturi kad butu verta perlydyti juos g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasucci @ 2010 03 16, 11:29)
sitiek maisoma kai maisoma rankomis, o ne mikseriu, mikseriu daug greiciau susiplaka.


... bet vis tiek man neaišku, kokia turi būti žemiausia temperatūra, pilant muilą į formą stingti? unsure.gif nejaugi niekas nežino? verysad.gif
Atsakyti
Laba diena,
ieskau kas galetu uz atlygi pravesti muilo gaminimo kurselius Kaune, bute, 8-10 merginu.
Priemones tures parupinti kursu destytoja:)
Prasau i az (su kainomis)smile.gif
Atsakyti