Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

QUOTE(atograza @ 2010 05 07, 09:28)
Kaip pačiai pradžiai man ši knyga buvo super  thumbup.gif  atradimas, pati teorinė dalis yra labai nebloga, o dėl pačių receptų, tai jau reikėtų pačiai persiskaičiuoti receptūras, pasitikrinti, nors esu dariusi kelis muilus tiksliai pagal ten duotus receptus, ir viskas pavyko.

Aišku 4u.gif O gal kas netyčia turi tokią knygą parduoti? rolleyes.gif
Atsakyti
pirk internetu

Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2010 05 07, 19:55)
pirk internetu

Tai turbūt ir reikės taip daryti smile.gif
Atsakyti
Šiandien pabandžiau muilą orkaitėj kepti, tokį paprastą - su kiaulių taukais, skalbimui žadu naudoti, lyg ir gavosi kažkas...

O gal kas dar bandėt muilą karštuoju būdu daryti? Kažin ar jį irgi reikia mėnesį brandinti? g.gif
Atsakyti
kiauliu tauku turiu kokius 3 kibirus.. ekologisku, kaimietisku.. Bet is ju iseina tik ukiskas muilas, itariu?
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 05 07, 09:06)
Ir dar noriu paklausti ar ši knyga verta dėmesio?  ax.gif

turiu, kai kitu neturiu, tai man jinai idomi, daug receptuku. Ja remiausi darydama muila.
Papildyta:
QUOTE(giedraja @ 2010 05 08, 00:15)
Šiandien pabandžiau muilą orkaitėj kepti, tokį paprastą - su kiaulių taukais, skalbimui žadu naudoti, lyg ir gavosi kažkas...

O gal kas dar bandėt muilą karštuoju būdu daryti? Kažin ar jį irgi reikia mėnesį brandinti?  g.gif


o kaip cia suprast - kepti? Mes tai vakar stikliniam inde kaitinom. O kaip orkaitej?
QUOTE(kice @ 2010 05 08, 11:16)
kiauliu tauku turiu kokius 3 kibirus.. ekologisku, kaimietisku.. Bet is ju iseina tik ukiskas muilas, itariu?

darem vien is kiauliu tauku, gavosi toks baltas muilas. Galima praustis - kodel ne?

Vakar darem is alyvuogiu aliejaus ir dejom keniu eterinio aliejaus, Sutirstejo labai gerai biggrin.gif Dabar bresta.

Ir dar darem muila su kalio sarmu, bet naudojom augalini alieju, tik bandem, tai kadangi mano porininkas tingejo ilgai maisyt, o man reikejo namo ir darbo eit, tai kai ji palikom, tai issisluoksniavo. teks perdaryt kita savaite, turbut g.gif

Dar norejau paklaust: jeigu jau muiliukus darotes, gal is Jusu kas bande pacios sau kunui tept kremukus darytis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo susidomejus: 08 gegužės 2010 - 10:46
QUOTE(susidomejus @ 2010 05 08, 11:45)
Dar norejau paklaust: jeigu jau muiliukus darotes, gal is Jusu kas bande pacios sau kunui tept kremukus darytis?

Jei kalbate apie tuos paprastus kremus, tai aš esu išbandžiusi ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 05 08, 12:14)
Jei kalbate apie tuos paprastus kremus, tai aš esu išbandžiusi ax.gif

ar pati juos darete?
Atsakyti
QUOTE(susidomejus @ 2010 05 08, 12:20)
ar pati juos darete?

Taip smile.gif
Atsakyti
QUOTE(susidomejus @ 2010 05 08, 11:45)

o kaip cia suprast - kepti? Mes tai vakar stikliniam inde kaitinom. O kaip orkaitej?

Dar norejau paklaust: jeigu jau muiliukus darotes, gal is Jusu kas bande pacios sau kunui tept kremukus darytis?


Na, sudėjau i katiliuką, išmaišiau kol sutirštės, tada uždėjau dangtį, ir įkišau į 170 laipsnių orkaitę (daugiau apie šį būdą čia). Ten daug maišymo, daug kartų tenka traukti iš orkaitės, bet kaip supratau, taip iš karto gaunamas muilas, kurio nereikia brandinti. Bet nesu tuo tikra, man jis kažkaip įtartinai kvepia (nors atrodo kaip muilas)... Indikatorių neturiu, nežinau kaip patikrinti g.gif (čia mano pirmas bandymas muilą virti).

Kremukų aš bandžiau darytis - tikrai malonūs naudoti smile.gif (aš maišiau iš nerafinuoto sviestmedžio sviesto, šaltalankių aliejaus, bičių vaško trupinėlį įdėjau, tada viską truputį pašildžiau kol susilydys ir šlakelį levandų eterinio aliejaus įpyliau kai atvėso). Labai gerai vasarą kai saulėje nudegi teptis. Tik visada naudoti reikia ant drėgnos odos, nes labai riebus kremukas.
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 05 08, 12:23)

o is kur gauti info apie kremuku gamyba namuose?
Atsakyti
QUOTE(susidomejus @ 2010 05 08, 16:02)
o is kur gauti info apie kremuku gamyba namuose?


Pavyzdžiui, kad ir čia 4u.gif
Atsakyti