Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

QUOTE(Heart @ 2010 05 01, 16:31)
Jau pabandžiau šį variantą su nedideliu kiekiu. Š... gavosi ir visi namai iki šiol smirda svilinama kiaule  doh.gif 

Matyt, nelemta man šiandien virti muilo.


senovej taip virdavo muila biggrin.gif bet, kiek skaiciau, labai smirdintis procesas gryninti tuos taukus. lauke tai darydavo, toliau nuo namu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Daddygirl @ 2010 05 01, 18:20)
Babi, nezinau senoviniu bliudu smile.gif gal geriau nemaisyk jame.

receptas geras, tik ir as didesni kieki daryciau, ir kiek maziau sarmo deciau, kokius 7.3-7.4g

Tada paieškosiu dar dubens virimui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 05 01, 18:03)
Kas liečia aliejų-sviestų rūšis, tai dar turiu lašelį abrokosų kauliukų aliejaus, lašelį jojobos aliejaus, ir mažiuką gabaliuką tautmedžio sviesto. Aš nežinau kodėl tik 50g, bijau, kad nepavyks blush2.gif O jei daroma daug muilo, nereikia laukt kol subręs? Po kiek laiko tada galima jį naudoti? O kur galima gaut atsparų karščiui plastmasinį indą? Ar turi būt kažkas užrašyta, kad atsparus karščiui, nes parduotuvėj visus kiek žiūrėjau tai nebuvo jokio užrašo ir pabijojau pirkt. Va ir su tuo perviršiu. Ar tame recepte jau paskaičiavo su perviršiu?  unsure.gif


tai idek dar ka turi,nes turi gi gerio,visi tinka. ne,jei darai daug laukti brendimo tiek pat laiko tongue.gif tik kad jau subrendusio bus daug,o tai paskui ta savo maziuka gabaliuka isnaudosi,nauja kol uzmaisysi,kol subres-vel ilgai laukt tongue.gif
o del indo-maximoj nusipirkau sau,ant dugno buna parasyta kiek laipsniu atlaiko

QUOTE(Heart @ 2010 05 01, 18:31)
Jau pabandžiau šį variantą su nedideliu kiekiu. Š... gavosi ir visi namai iki šiol smirda svilinama kiaule  doh.gif 

Matyt, nelemta man šiandien virti muilo.

vyras man ant vandens voneles isgarino tuos taukus.truputi kvapas buvo,bet tikrai ne taip,kaip kepint
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vasara gimusi: 01 gegužės 2010 - 18:02
QUOTE(Vasara gimusi @ 2010 05 01, 19:01)
tai idek dar ka turi,nes turi gi gerio,visi tinka. ne,jei darai daug laukti brendimo tiek pat laiko tongue.gif tik kad jau subrendusio bus daug,o tai paskui ta savo maziuka gabaliuka isnaudosi,nauja kol uzmaisysi,kol subres-vel ilgai laukt tongue.gif
o del indo-maximoj nusipirkau sau,ant dugno buna parasyta kiek laipsniu atlaiko

Na ačiū 4u.gif Laukiu nesulaukiu, kada gi pagaminsiu savo pirmus muilus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Babi* @ 2010 05 01, 14:45)
Ir noriu paklausti, ar gerai viskas mano recepte:
15g kakavos sviesto
20g kokosų al.
15g alyvuogiu al.
7,76g NaOH
18,8g vandens
NaOH ir vandenį suskaičiavo skaičiuoklė. Ir kaip su perviršiu? Nieko nereikia daugiau ar mažiau dadėti?  blush2.gif


Gaminant mažą kiekį labai padidėja tikimybė, kad muilas nesigaus. Man pačiai taip buvo - iš pirmųjų bandymų, kur dariau iki 400 gramų niekas nesigavo, nors atrodė, kad viska gerai dariau - viskas tiksliai paskaiciuota, tiksliai pamatuota, pėdsakas akivaizdus,,,. skaitydama išsiaiškinau, kad didelė tikimybė, kad bėda slypėjo mazės mažume. Dabar darau mases po 2kg alieju ir nesiskundžiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš vėl su klausimu blush2.gif Internete radau tokį receptą(nusprendžiau, kad pagal save daryti dar "nedaaugau") :
Receptas:
865,7 g alyvuogių aliejaus
473,1 g kokosų aliejaus
330,5 g palmių aliejaus
75 g graikinių riešutų aliejaus
260,82 g natrio šarmo (NAOH)
510,3 g vandens

Papildomai:
2 šauk. eterinio aliejaus
lono, medetkų, mėtų lapeliai

Tai čia gaunasi netoli 2kg viso muilo? O kaip perkant žinot kiek, tarkim, palmių aliejus sveria? g.gif Ir jei dėčiau 200g natrio šarmo, kaip reikėtų apskaičiuoti, kiek reikia kitų aliejų ir vandens? unsure.gif
Atsakyti
Ir į kokią tarą jūs pilate kątik pagamintą muilą? blush2.gif
Atsakyti
is kur tu visokiu alieju gaut? Pavyzdziui palmiu?
Atsakyti
QUOTE(susidomejus @ 2010 05 06, 22:03)
is kur tu visokiu alieju gaut? Pavyzdziui palmiu?

Palmių aliejaus yra čia, o kitus galima pirkti aromanatural.lt, kvapų namuose, sveikiproduktai.lt, aliejus.com (bet čia aliejai rafinuoti) smile.gif
Atsakyti
50% Olive
25% Coconut
15% Shea Butter
10% Avocado
Jei shea butter pakeisčiau į kakavos sviestą, pasikeitų ir procentai? blush2.gif Ir gal kas nutuokia ar čia avokado aliejus, ar avokado sviestas, ar dar kas? unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Babi*: 07 gegužės 2010 - 07:39
Ir dar noriu paklausti ar ši knyga verta dėmesio? ax.gif
Atsakyti
Kaip pačiai pradžiai man ši knyga buvo super thumbup.gif atradimas, pati teorinė dalis yra labai nebloga, o dėl pačių receptų, tai jau reikėtų pačiai persiskaičiuoti receptūras, pasitikrinti, nors esu dariusi kelis muilus tiksliai pagal ten duotus receptus, ir viskas pavyko.
Atsakyti