Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

QUOTE(Babi* @ 2010 03 31, 10:13)
Aišku 4u.gif
O kaip jūs žinot, kai gaminat muilus pagal savo receptus, kokia turi būti vienoda temperatūra(natrio šarmo ir aliejų)? blush2.gif
atograza, labai graži muiliukų spalva smile.gif


Ačiū, spalva ir man patinka thumbup.gif , bus matyt, kokia kokybė g.gif

Dėl temperatūrų, skirtingi muilų gamintojai, skirtingai renkasi temperatūras, manau, kiekvienas išbandęs skirtingas temp, vėliau pasirenka kokioje jam patinka maišyti... Lietuviškoje muilo knygoje, jei gerai pamenu, su taukais rekomenduojama temp. 54 laips., kituose receptuose mačiau temperatūros nuo 49 iki 59. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(atograza @ 2010 03 31, 10:46)
Ačiū, spalva ir man patinka  thumbup.gif , bus matyt, kokia kokybė  g.gif

Dėl temperatūrų, skirtingi muilų gamintojai, skirtingai renkasi temperatūras, manau, kiekvienas išbandęs skirtingas temp, vėliau pasirenka kokioje jam patinka maišyti... Lietuviškoje muilo knygoje, jei gerai pamenu, su taukais rekomenduojama temp. 54 laips., kituose receptuose mačiau temperatūros nuo 49 iki 59. 4u.gif

O čia tik su taukais? ax.gif
Atsakyti
ne tik, tas pats ir su aliejais.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo atograza: 31 kovo 2010 - 10:19
Atograza,labai grazus muiliukas gavosi.Spalva tokia - naturprodukt thumbup.gif as nuo tokiu tirpstu
Atsakyti
ax.gif ačiū
Atsakyti
neseniai bandžiau virti pirmus savo muilus su NaOH. Pirmąjam, kaip pigią muilo bazę rinkausi saulėgražų aliejų. Bet muilas per tris maišymo valandas taip ir neįgavo pėdsako ( maišiau rankomis ) bei jau puode susisluoksniavo, t.y. viršuje susidarė storas aliejaus sluoksnis. produktus atrodo buvau gerai apskaičiavusi, gal žinote dėl ko taip įvyko ?
Antrąjį gaminau iš lydytų kiaulės taukų. Pėdsaką įgavo po daugiau nei valandos maišymo ( kažkaip tikėjausi kas greičiau bus ) . šiandien vakare jau imsiu iš formos ir pjaustysiu, bet man ko tai nepatinka jo kvapas. nors dėjau nemažai EA, bet truputi jaučiasi riebalų kvapas. gal brandinimosi metu išnyks ?
ir dar vienas klausimėlis. daug kur rašo, jog nepavykusio muilo priežastys gali būti blogas maišymas, bet niekur nerašo kaip reikia maišyti. mikseriu regis aišku, o rankomis kaip ? reikia plakti, ar leisti masei stingti pamažu, ir tik kartais pamaišyti ?
Atsakyti
QUOTE(rygaryguzela @ 2010 03 31, 13:11)
neseniai bandžiau virti pirmus savo muilus su NaOH. Pirmąjam, kaip pigią muilo bazę rinkausi saulėgražų aliejų. Bet muilas per tris maišymo valandas taip ir neįgavo pėdsako ( maišiau rankomis ) bei jau puode susisluoksniavo, t.y. viršuje susidarė storas aliejaus sluoksnis. produktus atrodo buvau gerai apskaičiavusi, gal žinote dėl ko taip įvyko ?
Antrąjį gaminau iš lydytų kiaulės taukų. Pėdsaką įgavo po daugiau nei valandos maišymo ( kažkaip tikėjausi kas greičiau bus ) . šiandien vakare jau imsiu iš formos ir pjaustysiu, bet man ko tai nepatinka jo kvapas. nors dėjau nemažai EA, bet truputi jaučiasi riebalų kvapas. gal brandinimosi metu išnyks ?
ir dar vienas klausimėlis. daug kur rašo, jog nepavykusio muilo priežastys gali būti blogas maišymas, bet niekur nerašo kaip reikia maišyti. mikseriu regis aišku, o rankomis kaip ? reikia plakti, ar leisti masei stingti pamažu, ir tik kartais pamaišyti ?


O kaip buvo su temperatura? Ar maiset viska vienodos temp? ar ji nebuvo per zema? nes jis tirsteja siltesnis greiciau.
Atsakyti
QUOTE(rygaryguzela @ 2010 03 31, 14:11)
neseniai bandžiau virti pirmus savo muilus su NaOH. Pirmąjam, kaip pigią muilo bazę rinkausi saulėgražų aliejų. Bet muilas per tris maišymo valandas taip ir neįgavo pėdsako ( maišiau rankomis ) bei jau puode susisluoksniavo, t.y. viršuje susidarė storas aliejaus sluoksnis. produktus atrodo buvau gerai apskaičiavusi, gal žinote dėl ko taip įvyko ?
Antrąjį gaminau iš lydytų kiaulės taukų. Pėdsaką įgavo po daugiau nei valandos maišymo ( kažkaip tikėjausi kas greičiau bus ) . šiandien vakare jau imsiu iš formos ir pjaustysiu, bet man ko tai nepatinka jo kvapas. nors dėjau nemažai EA, bet truputi jaučiasi riebalų kvapas. gal brandinimosi metu išnyks ?
ir dar vienas klausimėlis. daug kur rašo, jog nepavykusio muilo priežastys gali būti blogas maišymas, bet niekur nerašo kaip reikia maišyti. mikseriu regis aišku, o rankomis kaip ? reikia plakti, ar leisti masei stingti pamažu, ir tik kartais pamaišyti ?


Pedsako susidaryma pagreitina aukstesne temperatura. plakti tikrai nereikia.patariama maisyti 'piesiant' 8,netgi paliekant kelioms minutems visai nemaisant. Galima netgi ideti i silta (ne karsta) orkaite. Apie bloga maisyma kartais kalbama kuomet maisant nepaimama mase krastuose, ismaisoma tik viduriukas. pedsako susidayma pgreitina eteriniai aliejai, greipfrutu seklu ekstraktas, jojobos aliejus, kartais gali pagreitinti ir spalva.
Muilas tik su saulegrazu aliejumi yra netinkamas pasirinkimas del to, kad tai yra skystas aliejus. reikia maisyti tiek kietuosius, tiek skystuosius aliejus. Net jeigu ir butum pasiekus "pedsaka", tikriausiai muilas labai ilgai stingtu (arba visai nesustingtu), ir butu labai minkstas, nes sis aliejus turi labai maza procenta rugsciu,kurios yra "atsakingos" uz muilo kietuma. as gamindama muilus naudojuosi sia skaiciuokle: http://www.soapcalc..../SoapCalcWP.asp cia rodo pasirinktu alieju savybes,t.y. kiek kokiu rugsciu jie turi.
muilas is 100 proc. kiauliu riebalu (angliskai LARD) nelabai tinka prausimuisi, bet tiks skalbimui, nes kiauliu taukai turi labai geru prasiamuju savybiu mirksiukas.gif bet tokiu atveju patarciau nedaryti papildomo pariebinimo,t.y. daryti muila 2 procentu. Kvapas panasiai toks ir liks. perdaug eteriniu alieju nepadeda (bent jau mano bandymas 'nugesinti' kvapa anyziu eteriniu aliejumi baigesi muilo ismetimu i siuksliadeze, ir bjaurejimusi anyziu kvapu) doh.gif Gali buti(nors as nebandziau), kad greipfrutu seklu ekstraktas galetu truputi "numusti" kvapa, nes jis turi dezodoruojanciu savybiu.
Prausimosi muilui rekomenduojama ne daugiau kaip 30-40 proc. kiauliu tauku deti.
Papildyta:
QUOTE(Babi* @ 2010 03 31, 10:44)
O kaip žinot ar turi būt 55 laispniai ar 60? unsure.gif


tokiu aukstu temperaturu neturetu buti.. visu pirma del to,kad aliejams ir sviestams tikrai ne i gera tokios temperaturos.uzsienio literaturoje rekomenduojamos (ir mano isbandytos) temparaturos yra 40-46 laipsniai celsijaus. Knygoje Soap making Self-suficiency (Sarah Ade) apskritai raso apie temperatura iki 100 laipsniu pagal farenheita, t.y. iki 37.7 laipsniu pagal celsiju. Na, as tai tokiu zemu tempetarutu dar nebandziau.
Del temperaturu apskritai, tai augaliniu rebalu muilai maisomi apie 40 laipsniu temp, gyvulines - apie 42-44 laipsniu. gaminant muila vasara (siltoj patalpoje) temperaturos turetu buti zemesnes, saltoje patalpoje - aukstesnes. aukstesne temtperatura turetu buti gaminant muila mazais kiekiais ir muila,kuriu sudetyjeyra biciu vasko.
Papildyta:
beje,mano bandymus galte pasiziureti puslapyje http://www.justeirpo...php/rankdarbiai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2010 03 31, 15:58)
tokiu aukstu temperaturu neturetu buti.. visu pirma del to,kad aliejams ir sviestams tikrai ne i gera tokios temperaturos.uzsienio literaturoje rekomenduojamos (ir mano isbandytos) temparaturos yra 40-46 laipsniai celsijaus. Knygoje Soap making Self-suficiency (Sarah Ade) apskritai raso apie temperatura iki 100 laipsniu pagal farenheita, t.y. iki 37.7 laipsniu pagal celsiju. Na, as tai tokiu zemu tempetarutu dar nebandziau.
Del temperaturu apskritai, tai augaliniu rebalu muilai maisomi apie 40 laipsniu temp, gyvulines - apie 42-44 laipsniu. gaminant muila vasara (siltoj patalpoje) temperaturos turetu buti zemesnes, saltoje patalpoje - aukstesnes. aukstesne temtperatura turetu buti gaminant muila mazais kiekiais ir muila,kuriu sudetyjeyra biciu vasko.
Papildyta:
beje,mano bandymus galte pasiziureti puslapyje http://www.justeirpo...php/rankdarbiai  4u.gif

Aš tas temp. kaip pavyzdį daviau, dar visko neišnagrinėjau, tai ir nelb. žinau, kokios turi būti vidutinės temperatūros. blush2.gif
Kokie gražūs muiliukai 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rygaryguzela @ 2010 03 31, 14:11)
ir dar vienas klausimėlis. daug kur rašo, jog nepavykusio muilo priežastys gali būti blogas maišymas, bet niekur nerašo kaip reikia maišyti. mikseriu regis aišku, o rankomis kaip ? reikia plakti, ar leisti masei stingti pamažu, ir tik kartais pamaišyti ?

isigykit blenderi ir nereikes vargti biggrin.gif rimtai,rimtai,sutaupysit laiko ir nervu biggrin.gif
...........................
Del maisymo temperaturu - maisau prie 30-35 laipsniu dar nebuvo jokiu nesusipratymu, atsisluoksniavimu ir t.t. Visi maisymo kartai buvo sekmingi smile.gif
Atsakyti
aš maišiau 54 laipsnių.

gal galite patarti kur būtų galima įsigyti palmių ( palmių ir alyvpalmių aliejus tai tas pats ?? ) ar migdolų aliejaus ?
Atsakyti
QUOTE(kunigunda78 @ 2010 03 29, 08:58)
o kas cia per budas  g.gif Nieko apie toki neteko girdeti  blush2.gif
Na taip, esu maciusi prancuzisku receptu su kaustine soda, bet kaip chemike, tai zinai, kad tai natrio sarmas, o vien su soda  schmoll.gif

skaiciau, kad pramoneje muilus verda su soda, tai ir idomu. Sodos tirpalas vandenyje irgi sarminis.
Atsakyti