Įkraunama...
Įkraunama...

Rankų darbo muilas

Darbštuolės, toliau dalinamės patirtim apie muiliukus ir vonios bombas

I tema
II tema
III tema
IV tema

Muilininkių darbo galerija

Iš senosios temos:
Perkeliu savo postą iš senosios temos, dėl vietos kur Vilniuje galima įsigyti natrio šarmo smile.gif
Ar tikrai išsikėlė?? Pabandykit pasiskambint (www.avsista.lt) ir paklauskit jų, jie tikrai turėtų žinoti, kur dar galima įsigyti. Paskutinįkart pirkau kažkokioj įmonėj netoli oro uosto, kirtimuose, avsista mane ten ir nusiuntė. Bet nei pavadinimo, nei adreso nebeatsimenu... Tik nuvažiuot turbūt atsiminčiau kaip...

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rasucci: 01 kovo 2010 - 15:27
Tai va toliau pasakoju apie savo problemas verdant muila. Tas, kur virem is tauku sukietejo greitai, bet ph vistiek sarminis ir ant virsaus liko tauku. Nezinau, , tikriausiai reikejo ilgiau maisyt. Gavosi toks kaip ukiskas muilas. Vel penktadieni bandysim ieskoti, kame problema. Cia man forume siule pervirt, bet tiek to, tada nezinosim tiksliu santykiu ingredientu.
Atsakyti
QUOTE(susidomejus @ 2010 03 01, 18:15)
Tai va toliau pasakoju apie savo problemas verdant muila. Tas, kur virem is tauku sukietejo greitai, bet ph vistiek sarminis ir ant virsaus liko tauku. Nezinau, , tikriausiai reikejo ilgiau maisyt. Gavosi toks kaip ukiskas muilas. Vel penktadieni bandysim ieskoti, kame problema.  Cia man forume siule pervirt, bet tiek to, tada nezinosim tiksliu santykiu ingredientu.


O kodel darote is tauku? Ar laiketes tikslaus recepto? As kiek gaminau (o gaminau gal tik 3-4 kartus dar) visada gavosi normaliai, jei tik laikiausi recepto. Tiksliai sveriau, matavau - viena karta tik siek tiek nesigavo, bet tai pasireiske muilo trupejimu.
Atsakyti
QUOTE(Rasucci @ 2010 03 01, 21:24)
O kodel darote is  tauku? Ar laiketes tikslaus recepto? As kiek gaminau (o gaminau gal tik 3-4 kartus dar) visada gavosi normaliai, jei tik laikiausi recepto. Tiksliai sveriau, matavau - viena karta tik siek tiek nesigavo, bet tai pasireiske muilo trupejimu.

Siaip sau, bandom virti is visko, paziuresim, kaip gausis. Na, dabar zinosim, ko nesilaikom, tai bandysim daryt tiksliai 4u.gif
Atsakyti
Sakykit, kokius dažus ir kvapus naudojate muilui gaminant šaltuoju būdu? Nes teko girdėti, kad verdant šiuo būdu šarmas gali neprognozuojamai reaguoti su spalva ir vietoj mėlyno galite gauti rožinį muilą biggrin.gif ir netgi tada, kai dažą dedi po to, kai masė įgyja "pėdsaką".. su kvapais irgi panašiai, manau, gali nutikti.. Kaip išspresti šią bėdą? smile.gif
Atsakyti
Ir dar papasakokit, ar muilas is natrio šarmo gerai putoja? turiu galvoj normaliai trinant tarp delnų, o ne į grubų paviršių smile.gif
Aš turiu muilo bazės be SLS, tai nors kai kur ir rašoma, kad "nepaisant to, vis tiek gerai putoja", nieko panašaus.. doh.gif dabar noriu bandyti daryti muilą šaltuoju būdu, bet bijau, kad ir tas neputos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(saulute85 @ 2010 03 04, 08:16)
Ir dar papasakokit, ar muilas is natrio šarmo gerai putoja? turiu galvoj normaliai trinant tarp delnų, o ne į grubų paviršių  smile.gif
Aš turiu muilo bazės be SLS, tai nors kai kur ir rašoma, kad "nepaisant to, vis tiek gerai putoja", nieko panašaus..  doh.gif  dabar noriu bandyti daryti muilą šaltuoju būdu, bet bijau, kad ir tas neputos smile.gif


Putoja tikrai gerai smile.gif labai priklauso nuo alieju, putojima gera sukelia kokosu aliejus. As is visu savo gamintus dejau kokosu aliejaus, ir visi putoja tikrai neblogai.
Atsakyti
Gal kuri yra bandžiusi gamintis muilą ne iš NaOH, o senoviniu būdu - iš medžio pelenų. Jei taip, pasidalinkit patirtimi. Labai norėčiau tai išbandyti.
Atsakyti
sveikos

bandziau ir as muilo bombas daryti bet niekas man nesigavo blush2.gif
gaminau pagal sita
Reikės:
1 puodelio sodos
1/2 puodelio kukurūzų krakmolo
1/2 puodelio citrinos rūgšties
1 šaukštelio vandens
3 šaukštų aliejaus
1 šaukštelio eterinio aliejaus

galvoju ka ne taip padariau
Atsakyti
QUOTE(neringyte @ 2010 03 07, 10:40)
sveikos

bandziau ir as muilo bombas daryti bet niekas man nesigavo blush2.gif
gaminau pagal sita
Reikės:
1 puodelio sodos
1/2 puodelio kukurūzų krakmolo
1/2 puodelio citrinos rūgšties
1 šaukštelio vandens
3 šaukštų aliejaus
1 šaukštelio eterinio aliejaus

galvoju ka ne taip padariau

O kas tau nesigavo su tom bombom ? nesulipo ? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Mazulytee @ 2010 03 07, 19:04)
O  kas tau nesigavo su tom bombom ? nesulipo ? g.gif

labai jau trapios...atrodo jau viskas gerai bet kaip is formos isimu jos atsiskyria per puse
Atsakyti
QUOTE(neringyte @ 2010 03 07, 21:07)
labai jau trapios...atrodo jau viskas gerai bet kaip is formos isimu jos atsiskyria per puse


neprarask vieties, gall dar sukietės po poros dienų ir sulips smile.gif gali būti, kad netiksliai dėjai ingridientus. Aš tokiu atveju naudoju Maggi prieskonių šaukštus (kažkada buvo akcija kartu su prieskoniais tokių geltonų šaukštų rinkinys), ten yra šaukštas atitinkantis pusę puodelio, yra šaukštas arbatinio šaukštelio, stalo šaukšto (tablespoon) dydžio. labai gerai nusimatuoja man su jais thumbup.gif Nes šiaip, kaip žinia puodelis puodeliui nelygu mirksiukas.gif
Atsakyti