Įkraunama...
Įkraunama...

Mama dirba, tėtis augina vaiką

kodelgi ne? Skandinavijoje puse pilieciu tap gyvena 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2010 04 01, 16:06)
plius, jei darbas netoli namu, tai tetis gali vaika atvezti i darba, jei mamai yra salygos pasidaryti pertraukeles (kurios siaip pagal darbo kodeksa maitinanciai mamai priklauso) ir yra rami vieta kur gali pamaitinti, tai laisvai iki 2 metu gali vaika maitint, tai su darbu nesikerta.


Vienu zodziu jei mama nori maitinti, ji suras budu, o del teciu, is pradziu moterys ju neleidzia prie vaiku blush2.gif , o paskui nusteba, kodel vyrai taip mazai laiko praleidzia su vaikais

P.S. Pas mus seimoje as sedziu su dukryte, bet jei salygos susiklostytu kitaip, tikrai ramiai pasikliauciau vyru, ir pats vyras paklauses sake mielai tvarkytusi su dukra mirksiukas.gif
Atsakyti
saunuoliai te teciai, kurie augina vaikucius! thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(kulipka @ 2010 03 26, 17:00)
mūsų tėtis išėjo tėvystės atostogų kai mažajai buvo 6 mėnesiai, dar keturis mėnesius turėjom galimybę sėdėti namie visi trys (buvo vasaros atostogos universitete)
kai vaikei suėjo 10 mėnesių, aš išėjau dirbt pusantru etatu, buvo daug komandiruočių... Maitinau MP iki metų, sugebėjom suderint.

sprendimą dėl MB atostogų priėmėm dar nėštumo metu, ir ne dėl finansinių motyvų, o išimtinai tik dėl atsakomybės ir tėvystės džiaugsmų dalijimosi.

dabar jau MB organizuoja, kad greičiau eičiau dirbt, jį leisčiau augint antrąjį. Tik dar pagimdyt reikėtų  mirksiukas.gif o ir darbai kol kas pernelyg nevilioja

MP ir dabar nusiteikus maitint iki metų arba ir ilgiau, nematau jokios prieštaros tarp tokio nusiteikimo ir tėčio išleidimo atostogauti

sėkmės visoms  mirksiukas.gif


thumbup.gif
Papildyta:
QUOTE(zuvytei @ 2010 03 27, 11:35)
Idomi ta musu lietuviu nuomone. Nemaitina mama savo pienuku- kokia ji motina, kaip ji gali, Maitina  per ilgai - kokia ji motina, kaip negrazu vaiko burna pilna dantu o cia dar papa duoda ir t.t. Iseina mamyte i darba vel tas pats. As noriu palaikyti mamyte kuri uzvede sia tema.TU NESI BLOGA MAMA JEI ISEJAI DIRBTI O VAIKA AUGINA TETIS. Svarbiausia meile  ir siluma kuria tu duodi savo vaikui. Kiekviena seima sprendzia kas jai yra geriausia. Sekmes 4u.gif



visiskai sutinku ir palaikau! mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Perlute @ 2010 03 05, 16:52)
JOKIE PINIGAI NEATSTOS VAIKUI MOTINOS!!!!baikit mamos jai jau pasigimdete leliuka tai auginkit,sitas laikas daugiau nebegrys kai jam labiausiai Jusu meiles ir silumos reikia smile.gif

Patikekit,sakau tai is skaudzios patirties



QUOTE(misdrieziuke @ 2010 03 17, 18:39)
ziauru.tevas augina vaika ir tai yra kazkas smerktino...baisu skaityti.
reikia galvoti ir apie tai ka valgyti,ka tam kudykeliui pasiulyti.
nebukit tokios ziaurios  schmoll.gif



Nesuprantu iš kur toks požiūris, kad jei vaiką prižiūri tėtis, ne mama, tai jau žiaurumas neišpasakytas. Kažkoks viduramžiškas požiųris. Paskui vaikas tėvo nemato, nes tam tik karjera svarbu, o mama tik tai ir skatina, o po kiek laiko vienas kito nebesupranta ir išsiskiria. Darbais ir vaiko priežiūros atostogom reikia dalintis: dalį pasiima vienas, dalį kitas. Taip vaikui geriausia, nes su abiem tėvais praleidžia laiko ir abu tėvai pajaučia, kas tai yra tėvystė/motinystė ir vienas kitą geriau supranta.
Papildyta:
QUOTE(aihaola @ 2010 04 01, 17:59)
kodelgi ne? Skandinavijoje puse pilieciu tap gyvena  4u.gif

Būtent. Ir beje laimingiausi žmonės pasaulyje (pagal tyrimus). Ir skyrybų daug mažiau smile.gif
Atsakyti
smile.gif sveikos mamytes. paskaiciau sia tema ir tiesa sakant nustebau. Kaip galima smerkti mamas kurios vaikucius palieka teciams. Manau kad labai svarbu seimoje suprasti vienas kito vadmeni, didziausia pagarba tiems vyrams kurie ne tik zvejoti ir alu maukti moka, bet ir susikloscius tam tikrai situacijai pabuti "zmonos" roleje. Siais laikais tokiu VIENETAI!!! Dauguma tetuku bedai prispyrus sugeba tik nusimuilinti, zinau ne viena toki pvz. Maniskis dukryte rupinasi nuo 10 men ir kuo puikiausiai tvarkosi. Gal todel kad kol laukiausi kartu skaite, domejosi nestumu, vaiko auginimu ir tt, o gal cia igimta, nezinau. Esu begalo jam uz tai dekinga. Aisku, yra pazystamu, kuriems si situacija atrodo "nenormali", ir jie vis iesko auklejimo spragu, vis duoda man suprasti kad esu bloga motina ir panasiai. Bet viska mes darome del savo seimos, o ne del kitu. Kalbu bus visada, ir kaip mes begyventume, visada atsiras kitaip galvojanciu, kitaip gyvenanciu.. bet ar butu idomu gyventi jei visi butume vienodi? g.gif
Atsakyti
Oho kokios čia aistros buvo smile.gif

Man įdomu ką darytų lietuvaitės, jei joms reiktų gyventi pagal kitos šalies įstatymus. Kaip tada elgtumėtės? Mestumėte darbą?

Čia aš paoftopinsiu. Paskaitai ką čia prirašo, tai širdy atsiranda toks džiaugsmas, kad nebegyvenu čia, kad nereikia kasdien susidurti su tokiais žmonėmis.
Atsakyti
Aš noriu pasidžiaugti šeimomis, kurios visus savo rūpesčius pasidalina.
Mano šeimoje susikloste tikrai labai palanki situacija: kadangi gimdėme pametinukus (skirtumas tarp vaikelių metai ir penki mėnesiai) tai aš buvau vaiko priežiūros atostogose su pirmu, o tėtis išėjo su antru vaikeliu. Metus abu auginom vaikelius, vyras sąžiningai padėjo ir vaikus prižiūrėti, ir buities darbus dirbti. O tas laikas praleistas visų kartu buvo tikrai nepaprastas thumbup.gif
Po metų aš grįžau į darbą, o vyras dar metus buvo su vaikais namie. Ir nuostabiai tvarkėsi smile.gif
Mano nuomone, vyrai gavę galimybę pabūti su vaiku vieni įgyja artimesnį su juo ryšį.
Atsakyti
QUOTE(markoshe @ 2010 06 04, 08:08)
Mano nuomone, vyrai gavę galimybę pabūti su vaiku vieni įgyja artimesnį su juo ryšį.

drinks_cheers.gif Labai gerai apsakyta. smile.gif Tikrai nereiktų nuvertinti vyro, kad jis nemokės paimti, pervystyti, pamigdyti ir t.t. Dažna ir naujai 'iškepta' mama nežino kaip ką daryti. smile.gif
Jeigu vyras nori, tai why not bigsmile.gif Svarbu abiems pasikalbėti ir nuspręsti. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Balta balta @ 2010 04 10, 02:19)
Nesuprantu iš kur toks požiūris, kad jei vaiką prižiūri tėtis, ne mama, tai jau žiaurumas neišpasakytas. Kažkoks viduramžiškas požiųris. Paskui vaikas tėvo nemato, nes tam tik karjera svarbu, o mama tik tai ir skatina, o po kiek laiko vienas kito nebesupranta ir išsiskiria. Darbais ir vaiko priežiūros atostogom reikia dalintis: dalį pasiima vienas, dalį kitas. Taip vaikui geriausia, nes su abiem tėvais praleidžia laiko ir abu tėvai pajaučia, kas tai yra tėvystė/motinystė ir vienas kitą geriau supranta.
Papildyta:

Būtent. Ir beje laimingiausi žmonės pasaulyje (pagal tyrimus). Ir skyrybų daug mažiau smile.gif

Manau tiesiog nusizengiam visatos desniams, nuo senu laiku vyras dirbdavo, mama augindavo vaikus, tai ne viduramziska o naturalu, vat kad seniai nukrypom i lankas tai jau kita kalba doh.gif tai tiesiog iskreipta, galit nors ir plytom uzmetyt, visai nesakau kad palikti auginti vaika tevui yra ziauru bet taip buti neturetu mes tiesiog tolstam nuo gamtos, nieko kada nors visi sugrisim mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(perfekta @ 2010 06 07, 09:00)
Manau tiesiog nusizengiam visatos desniams, nuo senu laiku vyras dirbdavo, mama augindavo vaikus, tai ne viduramziska o naturalu, vat kad seniai nukrypom i lankas tai jau kita kalba doh.gif tai tiesiog iskreipta, galit nors ir plytom uzmetyt, visai nesakau kad palikti auginti vaika tevui yra ziauru bet taip buti neturetu mes tiesiog tolstam nuo gamtos, nieko kada nors visi sugrisim mirksiukas.gif

gamtoj yra kas suka lizdus, yra kas ant kiausiniu tupi... vyriskos lyties turiu omeny...
Atsakyti
QUOTE(ooo @ 2010 06 07, 10:10)
gamtoj yra kas suka lizdus, yra kas ant kiausiniu tupi... vyriskos lyties turiu omeny...

Taip, gamtoj yra ivairiu rusiu , tik zmones ant kiausiniu netupi bet ar tai ka nors keicia? g.gif
Atsakyti
Perfecta, jūs labai už tai, kad viskas grįžtų į tas vėžes kaip buvo seniau?
Galiu paklausti jūsų? Tikrai nenoriu įžeisti, bet noriu sužinoti. smile.gif
Tai jūs mestumėt visus mokslus, darbus, karjerą ir liktumėt mielai prie vaikų ir puodų? Susitiktumėt su draugėmis tik apie vaikus ir namų ruošą pasikalbėti?

Taip laikai nebe tie, tačiau jie kinta ir kartu žmogus prisitaiko prie to, moterys gali balsuoti, jos gali dirbti, siekti karjeros ir t.t. Vyrai gali auginti vaikus ir pan.
Ir jūs galit mane užmėtyti akmenimis, bet aš manau, kad vaikas nėra motinos. Jis yra abiejų tėvų. Ir abu tėvai tiek materialiai, tiek ne turi juo rūpintis smile.gif
Atsakyti