QUOTE(martam @ 2010 06 25, 12:05)
Man irgi teko girdėti, kad tą dieną, kai laistai, pomidorų geriau negenėti, lyg kad blogiau gyja žaizdos, nes teka sultys ar kažkas ten nežinau.
Butent del to
QUOTE(jediara @ 2010 06 25, 12:34)
Kiek genėdavome - niekas neatsitikdavo ir vaisių daug būdavo
Is nezinojimo zmones daug ka daro neteisingai arba ne taip kaip geriausia ir kol nesuzino jog yra geresniu budu jiems atrodo jog viskas ir taip gerai.
Manau nesigincysite jog laistyti reikia atsargiai, kad nesuslapinti lapu, o seniau (nors ir dabar tokiu yra) laistydavo su slanga is virsaus, tipo ir lapai igers vandens, atves ir pan., deje tai ne kokia praktika.
Tik ka baigiau skaityti Kurdiumovo "protinga siltnami", ten raso apie oro dregnuma siltnamyje, kai jis yra pakankamas, sumazeja vandens garinimas per lapus, augalai islaisvinami nuo nereikalingo darbo ir tai padidina 1.5 karto biomases sinteze.
Mano isvada: reikia saugoti kiekviena vandens laseli kuri jau yra igere augalai, todel reikia genejima atlikti tokiomis salygomis, kad zaizda uzsitrauktu kuo greiciau, t.y. sauleta diena, kai augaluose yra nedaug vandens, pvz. diena pries laistyma ir tai liecia ne tik pomidorus, bet visus augalus,