Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

Sveikos "šiltnamininkės" mirksiukas.gif
Turiu tokį klausimą, gal kuri ką nors žinot pasidalinkit patirtimi.
Norėčiau savo šiltnamį padengti mulčiu. Nes piktžolės auga ne dienom o valandom. Ar kas esat tai darę, jei taip, kuo mulčiavot? Aš galvoju apie durpes arba grikių lukštus, gal kas turit info ar tai nepakenks, ir ką kitąmet su mulčium daryt, ji nugrėbti ar sumaišyti?
ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(saule97 @ 2010 05 05, 16:12)
Sveikos "šiltnamininkės" mirksiukas.gif
Turiu tokį klausimą, gal kuri ką nors žinot pasidalinkit patirtimi.
Norėčiau savo šiltnamį padengti mulčiu. Nes piktžolės auga ne dienom o valandom. Ar kas esat tai darę, jei taip, kuo mulčiavot? Aš galvoju apie durpes arba grikių lukštus, gal kas turit info ar tai nepakenks, ir ką kitąmet su mulčium daryt, ji nugrėbti ar sumaišyti?
ačiū  4u.gif

Siltnamy mulcas turetu buti sviesus,kad maziau ikaistu.Durpes,manau,per tamsios g.gif Lukstai gal gerai,jei sviesus ir ju daug turi.Paprastai dauguma mulciuoja siaudais.As pernai- uosinem pjuvenom ir po to vis dadejinejau zoles nupjautos.Ir siaudai ir zole per metus suyra.pjuvenu man siek tiek like.Zadu pries sodinima jas nugrebti,o pasodinus vel uzgreboti.Ir mulciuti reikia tada,kai jau zeme gerokai isilus.
Atsakyti
QUOTE(glossi @ 2010 05 05, 15:11)
Siltnamy mulcas turetu buti sviesus,kad maziau ikaistu.Durpes,manau,per tamsios  g.gif Lukstai gal gerai,jei sviesus ir ju daug turi.Paprastai dauguma mulciuoja siaudais.As pernai- uosinem pjuvenom ir po to vis dadejinejau zoles nupjautos.Ir siaudai ir zole per metus suyra.pjuvenu man siek tiek like.Zadu pries sodinima jas nugrebti,o pasodinus vel uzgreboti.Ir mulciuti reikia tada,kai jau zeme gerokai isilus.

As cia pazystamui papasakojau, kad panos SM mulciuoja siltnamius siaudais ir labai liuks yra, tai jis is kazkur istrauke, kad siaudai is zemes pasisavina azota ar tai fosfora, nebepamenu g.gif Kazi ar yra tiesos tame?
Atsakyti
O pjuvenos berods rugstina zeme,ar ne?
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2010 05 05, 17:24)
As cia pazystamui papasakojau, kad panos SM mulciuoja siltnamius siaudais ir labai liuks yra, tai jis is kazkur istrauke, kad siaudai is zemes pasisavina azota ar tai fosfora, nebepamenu g.gif Kazi ar yra tiesos tame?

bet kokia organika irdama naudoja dirvožemyje esantį azotą, vieni daugiau, kiti mažiau wink.gif

QUOTE(grazutee @ 2010 05 05, 17:31)
O pjuvenos berods rugstina zeme,ar ne?

nedaug, bet rūgština
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2010 05 05, 17:24)
As cia pazystamui papasakojau, kad panos SM mulciuoja siltnamius siaudais ir labai liuks yra, tai jis is kazkur istrauke, kad siaudai is zemes pasisavina azota ar tai fosfora, nebepamenu g.gif Kazi ar yra tiesos tame?

Bet mums nereikia purenti,tai viskas vykstas natūrliai.Juk azoto atrodo netrūksta,o kai žemė kaip pluta,tai savaime jo negauna smile.gif .Pasiteisino mulčas šimtu procentu.Be jo neįsivaizduoju savo daržų ir šiltnamių.
Atsakyti
QUOTE(*GREISI* @ 2010 05 05, 19:15)
Bet mums nereikia purenti,tai viskas vykstas natūrliai.Juk azoto atrodo netrūksta,o kai žemė kaip pluta,tai savaime jo negauna smile.gif .Pasiteisino mulčas šimtu procentu.Be jo neįsivaizduoju savo daržų ir šiltnamių.

o kur dar dedat siaudus? gal ant braskiu? tai as manau kad ir as bandysiu symet tuos siaudus det ir zoles man taip grazu tie siaudai ax.gif o dar ir nauda thumbup.gif
Papildyta:
o tai dar ir nuo piktzoliu saugo?
Atsakyti
Nupjautos žolės aišku iš kur gauti, o iš kur šiaudų? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Osvile: 05 gegužės 2010 - 17:55
QUOTE(Osvile @ 2010 05 05, 16:53)
Nupjautos žolės aišku iš kur gauti, o iš kur šiaudų? blush2.gif

O jeigu zole tresiate visokiom neorganinem trasom, tai tikriausiai mulciuojant ir i darzoves chemijos patenka?
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2010 05 05, 19:09)
O jeigu zole tresiate visokiom neorganinem trasom, tai tikriausiai mulciuojant ir i darzoves chemijos patenka?

Mes tai netresiam ax.gif
Atsakyti
QUOTE(serzas @ 2010 05 05, 19:09)
O jeigu zole tresiate visokiom neorganinem trasom, tai tikriausiai mulciuojant ir i darzoves chemijos patenka?

kažkaip nesupratau prie ko čia mulčiavimas g.gif
Atsakyti
QUOTE(*GREISI* @ 2010 05 05, 17:37)
kažkaip nesupratau prie ko čia mulčiavimas  g.gif

Nu jei vejele prie namu, pavasari, rudeni pamylite kokiom azotinem ar dar kazkokiom tai trasom, tai ta zole prisisrebusi chemijos buna, kaip maximinis pomidoras ir jei su ta nupjauta zole mulciuojat siltnami, tai ta chemija, yrant zolei, patenka i siltnamio zole ir tada augaliukai ja srebia g.gif
Atsakyti