Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

Prašau patarimo 4u.gif Kokią žemę riekia pilti į naujai pastatytą šiltnamį? Ar pirkti paruoštus durpių mišinius..žodžiu visai nebežinau.. Mes neturim jokios žemės.
Kas turit patirties parašykit. ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2010 03 30, 09:58)
aš statyčiau du atskirus.

drinks_cheers.gif praktiškąja puse tikrai geriau.

Mano pomidorai ir agurkai iki šiol augo kartu, man ir taip buvo gerai... Neprašiau, bet vyrelis pats pasisiūlė dar vieną - mažesnį, nulipdyt doh.gif Bus agurkams, gal ir arbūzams, melionams.

SAULE97, naujai pastatytam šiltnamiui sukasti galima ir tą pačią žemę kur po kojom smile.gif Kitiems metams gali pamaišyti pirktinės, tik ne durpinės. Aš taip ir šiais metais darysiu kai baigs naują šiltnamį.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Edexa: 30 kovo 2010 - 10:04
QUOTE(Edexa @ 2010 03 30, 11:00)
SAULE97, naujai pastatytam šiltnamiui sukasti galima ir tą pačią žemę kur po kojom smile.gif Kitiems metams gali pamaišyti pirktinės, tik ne durpinės. Aš taip ir šiais metais darysiu kai baigs naują šiltnamį.


Tai kad pas mus po kojom, kokie 6cm žemes ant kurios auga šioka tokia žolė, o po ja molis. Jei paimčiau ta žemę su žole, ar nepradėtų augti intensyviai pas mane ta žolė šiltnamį?

va ką radau...gal taip bandyti daryti?
Plonu sluoksniu iškratykite mėšlą. Paskleiskite pjuvenų. Šakėmis perkratykite, sumaišykite visus komponentus. Dirva pradės kaisti, ir greičiau perpus organinės medžiagos. Po šio veiksmo gausiai ir tolygiai viską palaistykite karštu vandeniu. Ant viršaus paskleiskite 15-20 cm storio sluoksnį kompostinės žemės, durpių substrato, daržo žemės. Pabarstykite medžio pelenais (1 stiklinė / 1 m2), įterpkite kompleksinių mineralinių trašų. Supurenkite dirvos paviršių. Dar kartą palaistykite karštu vandeniu ir uždenkite paprasta polietileno plėvele. Po savaitės šiltnamyje galite pradėti įprastus pavasario darbus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule97: 30 kovo 2010 - 10:29
QUOTE(saule97 @ 2010 03 30, 10:10)
Tai kad pas mus po kojom, kokie 6cm žemes ant kurios auga šioka tokia žolė, o po ja molis. Jei paimčiau ta žemę su žole, ar nepradėtų augti intensyviai pas mane ta žolė šiltnamį?


O tai kaip tu tada isivaizduoji? Pas visus kazkada buvo arba yra zeme su zole, ji idirbama ir tada tik tampa darzu. Gali aisku i velena sodinti, bet ten irgi savi niuansai. Paprastai zmones ta zeme su zole perkasa, visas zoles ir ju saknis isrenka ir turi svaria dirva.
Atsakyti
QUOTE(saule97 @ 2010 03 30, 11:10)
Tai kad pas mus po kojom, kokie 6cm žemes ant kurios auga šioka tokia žolė, o po ja molis. Jei paimčiau ta žemę su žole, ar nepradėtų augti intensyviai pas mane ta žolė šiltnamį?

Pas mane tai velėna, ją gabalais iškasu, gerai išpurtau, išrenku piktžolių šaknis, pirmiems metams tikrai neblogai gaunasi.

Jei pas jus labai molis, vistiek kažkiek ir normalios žemės galima pasigraibyti išrinkus žoles, paskui pagal aplinkybes gali šiek tiek nusipirkti normalesnės kompostinės žemės. Jei matysi, kad žemė labai sunki, pamaišyk žvyriuko, kad laidesnė vandeniui būtų, gal ir durpių, tik labai nedaug.

Aš žemes perku ŽALIOJ STOTELĖJ. Mano akimis žiūrint ten įvairesnis pasirinkimas. Tik, aišku, į šiltnamį dideliais kiekiais pirkti bus brangu, o pamaišymui su sava žeme, manau, "įkirsi" kainą.... g.gif
Atsakyti
Ačiū pasisakiusioms, nes ir man aktualu žemės paruošimas. Toje vietoje kur stovės šiltnamis porą metų buvo sukrautos lentos nuo statybų... Aš irgi žemes Žalioj stotelėje perku. Tik neatkreipiau dėmesio ar ten būna tokie labai dideli pakai žemių? Juos labiau apsimokėtų pirkti...
Atsakyti
Ačiū visoms 4u.gif
Na bandysiu..žiūrėsim kaip čia gausis smile.gif
Atsakyti
Pingvinuk, jei pas tave buvo sukrautos lentos, tiketina, kad labai netgi nebloga zeme ten bus, greiciaisiai slieku ir visokio gyvio ten devynios galybes, o zole issutus, tuomet net nekask giliai, papurenk pavirsiu ir viskas, o kai susesi, susodinsi viska, pamulciuok gerai kokiais siaudais ar padziovinta zole - bus super tau.
Atsakyti
QUOTE(exDaiva @ 2010 03 30, 11:34)
Pingvinuk, jei pas tave buvo sukrautos lentos, tiketina, kad labai netgi nebloga zeme ten bus, greiciaisiai slieku ir visokio gyvio ten devynios galybes, o zole issutus, tuomet net nekask giliai, papurenk pavirsiu ir viskas, o kai susesi, susodinsi viska, pamulciuok gerai kokiais siaudais ar padziovinta zole - bus super tau.

Ačiū, tik tada, kai šiltnamis pasistatys ant pamatėlių (nes MB nori šiek tiek iškelti), tai tada ta žemė bus per žemai g.gif

Jo, turėtų būti gera, nes ir pelyčių ten matėme blink.gif Ir rupūžių sulindusių 4u.gif Patinka ten visiems wub.gif
Atsakyti
Mes , kaip pastatėm šiltnamį tokioje pievoje, dilgėlyne, dorai negalėjom sukasti tos pievos, bet vistiek sukasėm, tai palikom tą pačią žemę , ir tiko ir patiko , o šiemet manau gal dapirkti reikės kokių durpių g.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2010 03 30, 11:57)
Mes , kaip pastatėm šiltnamį tokioje pievoje, dilgėlyne, dorai negalėjom sukasti tos pievos, bet vistiek sukasėm, tai palikom tą pačią žemę , ir tiko ir patiko , o šiemet manau gal dapirkti reikės kokių durpių g.gif


As visa laika is rudens durpiu maisa perku ir perkasu visa siltnami su jomis taip pasigerina dirva, zinia dar pries kasima uzseju garstyciomis, bet tai daroma is rudens o pavasary lieka tik perkasti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Muka @ 2010 03 30, 12:04)
As visa laika is rudens durpiu maisa perku ir perkasu visa siltnami su jomis taip pasigerina dirva, zinia dar pries kasima uzseju garstyciomis, bet tai daroma is rudens o pavasary lieka tik perkasti  ax.gif

Ar užtenka vieno maišo , nes galvoju pirkti , o kiek nežinau g.gif
Atsakyti