Įkraunama...
Įkraunama...

Mano šiltnamis

QUOTE(diasaja @ 2010 03 10, 11:08)
drinks_cheers.gif ir pjuvenas dedu, tik kaip Egute rašė, juos jau storu sluoksniu kloju. Kaimynės už tvoros blink.gif žiūrėjo ir klausė-kokiais ten patalais kloji? lotuliukas.gif


o pjuvenos tinka bet kokiu medziu?
Atsakyti
Labux šia gražią saulėtą dienelę smile.gif

pjuvenos tinka visos tik žiūrint kokius augalus mulčiuosi... daržui ir šiltnamiui geriau lapuočių nes spygliuočių pjuvenos regis kelia dirvos rugštingumą...
Na bet aš pernai gavau tik spygliuočių tai tiesiog lysvę vis pabarstydavau pelenais ir džiovinta žole kad atstatyti reikiamą gėrio balansą...

Beja mulčiavimas pjuvenomis man labai pasiteisino ir estetiniu požiūriu (ne tik tinguliui nuo ravėjimo) nes daržas šalia vejos kur poilsio zona tai vaizdo visai negadino smile.gif juos skiria tujų ir gėlyčių juosta kuria taipogi storokai apibarsčiau vietoi visokių akmenukų ar medžių drožlių spalvotų nes taip žymiai pigiau gavosi smile.gif ir gana gražiai bent jau man atsispindi nuo vejos blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo egute: 10 kovo 2010 - 11:26
QUOTE(Vessta @ 2010 03 10, 12:14)
o pjuvenos tinka bet kokiu medziu?

nežinau. Aš klojau, tas, kurios lieka nuo pjovimo malkų, tai spygliuočių nebuvo. Tik ant morkų pjuvenų nemulčiuok. Man pernai, kurios buvo mulčiuotos pjuvenom-labai sukirmijo, o kur žole-ne.
Atsakyti
turiu azuolo pjuvenu, bet tas lentpjuvininkas sake, tik darzzan nedet, nes labai rugscios g.gif tai dabar nebezinau ar jos tinka ar ne g.gif
Atsakyti
Ąžuolas ir spygliuočiai rūgština.
Atsakyti
nu cia tai geras, MB gali pjuvenu man privezti, tai reiks pasinaudoti jusu patirtimi ir siemet siltnamyje jas iskloti thumbup.gif kaip suprantu jas kloti taip pat kai augaliukai jau pasirodo, ir kokiu mazdaug sluoksniu? 2-3cm. ar cia jau per daug?
Tos pjuvenos sulaiko dregme ir zoliu augima? ar dar ir trasa yra?
Bet dabar skaitau, kad spygliuociu nelabai tinka g.gif ar i siltnami tiks? kaip manot? 4u.gif
Atsakyti
Aš pjuvenas pyliau ištisai per visą lysvę o kai atėjo laikas sodinti agurkus tiesiog prakasiau duobutes ir susodinau...
o aplink tuos augaliukus kurie iš sėklyčių dygsta tai vėliau apibėriau kai matėsi kas sudygo...

pjuvenų storis šiltnami tai turbūt tie trys cm tikrai buvo o rūgštingumui neutralizuoti kaip minėjau vėliau barstydavau pelenų ir sudžiovintą žolę uždėdavau... Visa tai ir vadinama mulčiavimas kuris yra ir traša ir drėgmę sulaiko...
tiesa šiaudai ir šienas greičiau sudūla todėl reikia retkarčiais papildyti mulčiavimą smile.gif bet juk per vasara tikrai atsiranda ką apdėti betvarkant aplinką smile.gif

Kadangi aš gyvenu mieste tai man sudėtinga gauti šiaudų todėl su pjuvenom tenka pažaisti...

Greis, tu pas mus tuo klausimu daugiau patirties turi tai brukštelk jei ką ne taip darau wink.gif
Atsakyti
QUOTE(egute @ 2010 03 10, 14:30)
Aš pjuvenas pyliau ištisai per visą lysvę o kai atėjo laikas sodinti agurkus tiesiog prakasiau duobutes ir susodinau...
o aplink tuos augaliukus kurie iš sėklyčių dygsta tai vėliau apibėriau kai matėsi kas sudygo...


Aš taip dariau ant kompostinės su moliūgais ir cukinijom. Puikus variantas.
Papildyta:
QUOTE(Orinciukas @ 2010 03 10, 13:18)
kaip suprantu jas kloti taip pat kai augaliukai jau pasirodo, ir kokiu mazdaug sluoksniu? 2-3cm. ar cia jau per daug?
Tos pjuvenos sulaiko dregme ir zoliu augima? ar dar ir trasa yra?


Aš pyliau daugiau. gal 5 cm.
Ir trąša, ir žemė puresnė tampa, nereikia perkasinėti.
Atsakyti
Mes jau užsisakėm šiltnamiui polikarbonatą thumbup.gif - po švenčių turėtų atvežti.
Vyras nusprendė, jog užteks 4 mm storio. Bandysim statyt, žiūrėsim, kas gausis smile.gif .
Atsakyti
QUOTE(Asese @ 2010 03 10, 16:09)
Mes jau užsisakėm šiltnamiui polikarbonatą  thumbup.gif  - po švenčių turėtų atvežti.


Labai džiaugiuosiu už tave thumbup.gif Ir pavydžiu baltai blush2.gif Asese, gal galėtum parašyti kaip jungsit plokštes, iš ko karkasą darysit, iš kur užsisakėt, kiek kainavo? Ne per daug aš čia? blush2.gif Man vyras liepė viską sužinot ir taip pat pastatys bigsmile.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2010 03 10, 16:15)
Labai džiaugiuosiu už tave thumbup.gif Ir pavydžiu baltai blush2.gif Asese, gal galėtum parašyti kaip jungsit plokštes, iš ko karkasą darysit, iš kur užsisakėt, kiek kainavo? Ne per daug aš čia? blush2.gif Man vyras liepė viską sužinot ir taip pat pastatys bigsmile.gif  thumbup.gif

Dabar dar vyras mąstymo procese iš ko daryti karkasą. Lygtai žada daryti iš 1mm cinkuotos skardos tokius U formos profilius. Kaip jungs - sugalvos, kai gaus polikarbonato lakštus, nes tų jungimo detalių nesisakėm, kad neišaugtų kaina šiltnamio labai..... 4 mm polikaronatas su atvežimu kainuos 1300 Lt, mes buvom iš rudens padėję pamatus 3,5x7 m, tai gavosi brangiau. Ekonomiškiau būtų daryti tokio dydžio 3,5x6 m arba 3,5 m x8m. Mažiau pjaustymo, sudūrimų.
Kas gyvena arčiau Kauno, Vilniaus ar Šiaulių - manau gautųsi pigiau, nes ten yra firmos, kurios prekiauja polikarbonatu, ir nereiktų mokėti už atvežimą ir galėtų dar derėtis (mums į vieną pusę 135 km). Užsisakėm iš čia
Galėsiu vėliau informuoti, kaip vyksta statybos, ar kas gaunasi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Asese @ 2010 03 10, 16:33)

Galėsiu vėliau informuoti, kaip vyksta statybos, ar kas gaunasi  smile.gif

Lauksiu sėkmingų rezultatų thumbup.gif O stoglangius darysi?
Atsakyti