Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

Ačiukas.
Man tie terminai visi maišosi, todėl labai sunku susigaudyti doh.gif .
Pasitikslinu: neprivalau gryžti nei dienos į darbą, kad gaučiau pašalpą už nieštumo ir gimdymo atostogas. Tai pašalpa bus lygiai tokia pati, kaip išeinant su pirmuoju vaiku, o gal pasikeitė irgi skaičiavimas.
Atsakyti
QUOTE(šneider @ 2010 01 28, 14:35)
Ačiukas.
Man tie terminai visi maišosi, todėl labai sunku susigaudyti  doh.gif .
Pasitikslinu: neprivalau gryžti nei dienos į darbą, kad gaučiau pašalpą už nieštumo ir gimdymo atostogas. Tai pašalpa bus lygiai tokia pati, kaip išeinant su pirmuoju vaiku, o gal pasikeitė irgi skaičiavimas.

neprivalote. pašalpa gali būti tokia pati kaip su pirmuoju. tai pasirinkimas. lygiai tokia pati ji šiaip ar taip nebus, nes keitėsi apmokęstinimas. ir dar keisis.
Atsakyti
Labas vakaras,

noriu paklausti. As esu vaiko prieziuros atostogose ir mokausi universitete vakarinem skyriuje. Dabar reikia atlikti praktika. Jei uz praktikos atlikima imoneje negausiu jokiu pajamu ar man sodra nenuims pinigeliu uz vaika. Tures buti pasirasyta universiteto ir imones, kurioje atliksiu praktika sutartis. Labai bijau kad sodra nepagalvotu, kad isejau dirbti ir man nebemokes pinigu.

Atsakyti
jums nemokėtų arba mokėtų skirtumą tik tuo atveju jei už praktiką gautumėt draudžiamųjų pajamų. kadangi negausite - nėra ko nerimauti.
Atsakyti
Labai prasau padekit!!!
Esu 23m,mokausi dieniniam skyriuj universitete,esu III kurse. Suzinojau,kad laukiuos(apie 4sav.)klausimas butu toks,jei as dabar isidarbinu ar man mokes motinystes ismoka?Nes as neturesiu per 24men 12 men stazo,bet as mokaus dieniniam skyriuj.
Atsakyti
jei isidarbinsit, mokes, jums stazas taikomas nebus. bet isdirbti reikes iki 30 sav. kad butu kas isleis i dekreta 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(murka2008 @ 2010 01 29, 13:22)
jei isidarbinsit, mokes, jums stazas taikomas nebus. bet isdirbti reikes iki 30 sav. kad butu kas isleis i dekreta  4u.gif

Tai kaip suprantu,reik bent 3men padirbt,kad moketu pinigelius?
Atsakyti
mokės. įstatyme numatyta
QUOTE
Teisę gauti motinystės pašalpą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu turi apdraustieji asmenys iki 26 metų, jeigu jie iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios neįgijo šio straipsnio 1 dalyje nustatyto stažo dėl to, kad nurodytais laikotarpiais mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), kol jie tapo apdraustaisiais asmenimis, neviršija 3 mėnesių.


Papildyta:
QUOTE(*bella* @ 2010 01 29, 12:26)
Tai kaip suprantu,reik bent 3men padirbt,kad moketu pinigelius?

nėra termino kiek reikia pradirbt, svarbu turėti darbdavį, kuris išleistų į dekretą.

atkreipkite dėmesį, kad pašalpos dydis bus skaičiuojamas vis tiek pagal dvylikos mėnesių pajamas iki dekreto, tačiau kadangi pašalpa (ir dekreto ir vaiko priežiūros) per mėnesį negali būti mažesnė nei vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį galiojusių einamųjų metų draudžiamųjų pajamų trečdalis, t.y. 390 lt.
Atsakyti
QUOTE(*bella* @ 2010 01 29, 12:26)
Tai kaip suprantu,reik bent 3men padirbt,kad moketu pinigelius?


jei jus dabar 4 savaite nescia, o i dekreta isleidzia 30 sav. tai padirbet reikes daugiau: apie 7 men., bet tai tik tam, kad gautumet didesne pasalpa. jus galite isidarbinti ir 26 savaite ir padirbeti tik menesi, svarbu, kad 30 sav. jus dar dirbtumete. taciau pasalpa jums skaiciuos is to menesio algos / 12 menesiu. o detaliau paaiskino apie skaiciavima l'eau 4u.gif
Atsakyti
Laba diena,
Norejau pasiteirauti kokios ismokos isskyrus dekreto pinigelius ir veliau pagimdzius vaiko auginimo pinigelius man dar priklauso, jeigu:
As po savaites iseinu i dekretamano vyras nedirba, stovi darbo biržoj
Pajamos tik iš manes vienos

Zinau, kad kazkiek vienkartine ismoka priklauso gimus vaikeliui, tai kiek tiksliai ir kada del tu pinigeliu tvarkytis? ir dar kazka esu girdejus apie ismoka, mazas pajamas gaunantiems asmenims is savisvaldybes g.gif

Bus didelis aciupagelbejusioms susigaudyti
Atsakyti
apie išmokas mažai gaunantiems asmenims skaitykite tams skirtoje temoje (viršuje, prie svarbių). ją norint gauti reikia kad šeimos nariui kliūtų ne daugiau nei tam tikra suma pinigų į mėnesį. vienkartinė išmoka gimus vaikui - 1430 lt, inforamcija, kreiptis į savo seniūnijos socialinius darbuotojus. turėtumėt gauti ir vaiko pinigus (informacija visa pateikiama tam skirtoje temoje).
Atsakyti
QUOTE(*bella* @ 2010 01 29, 13:16)
Labai prasau padekit!!!
Esu 23m,mokausi dieniniam skyriuj universitete,esu III kurse. Suzinojau,kad laukiuos(apie 4sav.)klausimas butu toks,jei as dabar isidarbinu ar man mokes motinystes ismoka?Nes as neturesiu per 24men 12 men stazo,bet as mokaus dieniniam skyriuj.


Mano nuomone jūs pašalpos negausite (jums taikoma bendra taisyklė - 12 mėn. stažas), nes šitas straipsnis jūsų atveju netinka, o kitų išimčių įstatyme nenumatyta.

Teisę gauti motinystės pašalpą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu turi apdraustieji asmenys iki 26 metų, jeigu jie iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios neįgijo šio straipsnio 1 dalyje nustatyto stažo dėl to, kad nurodytais laikotarpiais mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), kol jie tapo apdraustaisiais asmenimis, neviršija 3 mėnesių.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsJa: 29 sausio 2010 - 22:22