Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(junensis @ 2010 01 26, 13:52)
sveikos, as cia naujoke ir noreciau kai ka issiaiskinti apie ismokas dekretinems atostogoms. galbut galesit man padeti smile.gif
zodziu, mane atkeido nuo sausio is darbo. kokios mano galimybes pastojus jau nedirbant. ka as gauciau?  schmoll.gif o tokiu atveju, ar bearbio pasalpa nusibraukia?
labai dekui uz pagalba is anksto  mirksiukas.gif

Man taip pat idomus sis atvejis. Tai tokiu atveju islygos kad svarbu tureti darbo staza per 24 men iki dekretiniujau, to nebera? Kokia logika?
Ačiū už atsakymą
Atsakyti
QUOTE(tomuliukas @ 2010 01 26, 16:44)
Man taip pat idomus sis atvejis. Tai tokiu atveju islygos kad svarbu tureti darbo staza per 24 men iki dekretiniujau, to nebera? Kokia logika?
Ačiū už atsakymą

logika tame kad turi būti kas išleidžia į dekretą. paprastai tai yra darbdavys. sodra gali tai padaryti jei nėštumo ar dekreto metu moteris atleidžiama pasibaigus darbo sutarčiai, likvidavus ar bankrutavus įmonei. darbo stažo reikalavimas įvestas išvengti sukčiavimo atvejų kai darbinamasi tik dėl išmokos, nes bendrai paėmus dvejų metų išmokos uždirbamos mokesčius mokėjus maždaug aštuonerius metus. darbo birža vykdo programas - subsidijuojamą nėščiųjų įdarbinimą. tiesiog logiška kad norima išvengti požiūrio 'aš nėščia / pagimdžiau, mokėkit man vien už tai'.
QUOTE(junensis @ 2010 01 26, 17:02)
kazkoks kosmaras... vadinasi, vaiko lauktis yra tavo vienos reikalas, o valstybei tai neidomu g.gif

valstybei net labai įdomu, esmė tame kad tai ne vien valstybės reikalas, o ir nėščiosios. ir ji turi dėti pastangų kad gautų išmokas, o ne manyti 'mokėkit man vien už tai kad esu nėščia' mirksiukas.gif
Atsakyti
tu subsidiju bent jau Kaune gruodzio men. nebuvo, nes nebebuvo lesu.. verysad.gif ir kaip sake neaisku ar dar bus ir siais metais..
Atsakyti
Na sprendziu klausima ir galvoju su kuo cia geriau pasikonsultuoti, ar geriau keliauti i Sodra, ar pas mamytes pasiklausti:pas mane tokia situacija esu trecius vaikus vaiko prieziuros atostogose, kurios baigiasi birzelio pabaigoje, o kitas gimdymas numatytas spali, tai ir galvoju ar iseiti i darba anksciau,ar sulaukti pirmojo vaikucio 3 -iojo gimtadienio ir tada padirbti iki dekretiniu, ir nezinau ka dabar daryti, nes kiek zinau i darba gryzus gauciau tik puse minimumo, ar iseiti anksciau ir padirbeti ilgiau iki dekreto g.gif
Atsakyti
QUOTE(Laurina @ 2010 01 27, 11:48)
Na sprendziu klausima ir galvoju su kuo cia geriau pasikonsultuoti, ar geriau keliauti i Sodra, ar pas mamytes pasiklausti:pas mane tokia situacija esu trecius vaikus vaiko prieziuros atostogose, kurios baigiasi birzelio pabaigoje, o kitas gimdymas numatytas spali, tai ir galvoju ar iseiti i darba anksciau,ar sulaukti pirmojo vaikucio 3 -iojo gimtadienio ir tada padirbti iki dekretiniu, ir nezinau ka dabar daryti, nes kiek zinau i darba gryzus gauciau tik puse minimumo, ar iseiti anksciau ir padirbeti ilgiau iki dekreto g.gif

Nueikite į Sodrą, ten visada maloniai paaiškina, pataria, kiekvienoje situacijoje yra niuansų.
Atsakyti
QUOTE(Laurina @ 2010 01 27, 11:48)
Na sprendziu klausima ir galvoju su kuo cia geriau pasikonsultuoti, ar geriau keliauti i Sodra, ar pas mamytes pasiklausti:pas mane tokia situacija esu trecius vaikus vaiko prieziuros atostogose, kurios baigiasi birzelio pabaigoje, o kitas gimdymas numatytas spali, tai ir galvoju ar iseiti i darba anksciau,ar sulaukti pirmojo vaikucio 3 -iojo gimtadienio ir tada padirbti iki dekretiniu, ir nezinau ka dabar daryti, nes kiek zinau i darba gryzus gauciau tik puse minimumo, ar iseiti anksciau ir padirbeti ilgiau iki dekreto g.gif

jums iš esmės nėra skirtumo, nes galėsite prašyti kad skaičiuotų kaip su pirmuoju. be to, jei turite nepanaudotų atostogų galėse pasiimti po vaiko priežiūros atostogų.
Atsakyti
Sveiki 4u.gif
Gal yra žinančių kaip skaičiuos už antrus metus nuo sausio 1 dienos.
Ar 85 proc. nuo naujų "lubų" - 5850, ar 85 proc. nuo buvusios algos ir tik po to pritaikys "lubas" ?
Atsakyti
Sveiki, siuo metu auginu 5 menesiu dukryte, iki jos 2 m. esu vaiko prieziuros atostogose. Atostogos baigiasi 2011 m. rugpjuti. Taciau jau pradedame galvoti apie antra leliuka. Turiu kelis klausimus ir buciau labai dekinga, jei man padetumete: ax.gif
1. Kada veliausiai tureti gimti antras vaikelis, kad gauciau pasalpa, kaip uz pirma?
2. Jeigu pailginsiu atostogas iki dukros 3 m. ir pagimdysiu pries baigiantis atostogoms ar galesiu gauti pasalpa kaip uz pirma vaikeli?

Is anksto laaabai dekoju uz atsakyma... 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Loren @ 2010 01 27, 16:32)
Sveiki 4u.gif
  Gal yra žinančių kaip skaičiuos už antrus metus nuo sausio 1 dienos.
Ar 85 proc. nuo naujų "lubų" - 5850, ar 85 proc. nuo buvusios algos ir tik po to pritaikys "lubas" ?

SKAICIUOJA NUO LUBU mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dajanka @ 2010 01 27, 16:40)
Sveiki, siuo metu auginu 5 menesiu dukryte, iki jos 2 m. esu vaiko prieziuros atostogose. Atostogos baigiasi 2011 m. rugpjuti. Taciau jau pradedame galvoti apie antra leliuka. Turiu kelis klausimus ir buciau labai dekinga, jei man padetumete:  ax.gif
1. Kada veliausiai tureti gimti antras vaikelis, kad gauciau pasalpa, kaip uz pirma?
2. Jeigu pailginsiu atostogas iki dukros 3 m. ir pagimdysiu pries baigiantis atostogoms ar galesiu gauti pasalpa kaip uz pirma vaikeli?

Is anksto laaabai dekoju uz atsakyma...  4u.gif

kad skaičiuotų kaip su pirmuoju, į terminą iš kurio būtų skaičiuojama turi įeiti bent diena pirmojo atostogų. pvz. jei atostogų išeita iki dvejų metų - tada kol vaikui sueis treji reiktų išeiti į dekretą. jei išeita iki trejų metų - kol sueis ketveri. atsakymas į antrąjį klausimą - galėsite.
Atsakyti
Sveiki, gal kas galėtu atsakyti į iškylusį klausimą?

Laukiuosi antro vaikelio. Kai pirmąjam kleckui sueis du metai, ta pačia dieną turiu išeit į dektetines atostogas. Ar gausiu kiek nors išmokos? Ar reiktu anksčiau gryžt į darbą kad gaučiau? g.gif

Būsiu labai dėkinga už atsakimą ax.gif
Atsakyti
pora žinučių anksčiau atsakyta. taip pat čia mirksiukas.gif
Atsakyti