Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

sveikutes
QUOTE(l'eau @ 2010 01 19, 16:36)


jus cia matau tokia viena is protingesniu istatymu labirintuose, tai gal galite man paaiskinti kaip bus su dvynukais? drauge klausia del lubu, o as neismanau, kaip paaiskinti. kad mokama bus ir toliau uz kiekviena vaika, tai supratau, o kaip su lubom? is Rasos Paulavicienes pasisakymo straipsnio delfyje supratau, kad bus taikomos abiems vaikams tik vienos lubos???? tai reikstu, kas gavo2 lubas, dabar gaus 1 ???
Atsakyti
NAMS, jeigu būtų iš kur tų pinigų paimt, tai juk nemažintų... doh.gif

Dirbantiems pensininkams algas sumažino... ar teisėtai? Aišku, kad ne. Jie savo jau atidirbo, turėtų gaut pensiją kaip ir visi ir plius atlyginimą.
Bet kaip gerai, kai pensininkas palieka darbo vietą, o ją gauna šeima, turinti išlaikyti vaikus, juk taip? mes dėl to džiaugiamės bigsmile.gif , o kiti taip pat pyksta...

kiekvienas savo tik savo kiemą mato mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EcceHomo: 24 sausio 2010 - 20:25
Tai kad dirbantiems pensininkams padare taip pat, kaip ir mamoms jau pries 3m, arba dirbi ir gauni atlyginima, arba nedirbi ir gauni pensija (mamoms-arba dirbi ir gauni atlyginima, arba nedirbi ir gauni vaiko prieziuros atostogu pinigus).
Atsakyti
lyginate nesulyginamus dalykus. vaiko priežiūros atostogų pašalpa yra skirta kompensuoti nedirbant negaunamas pajamas. logikos turėtų nebent lyginimas su bedarbio pašalpa.
Atsakyti
sveiki,aš naujokė smile.gif labai gerai čia visom paaiškinat,tai gal ir man pagelbėsit.. turiu sūniuką gimusį 20081028 pirmus metus gavau 774lt,suėjus metams išmokėjo 678lt,o šitą mėnesį kaip ir visom sumažino mano atveju -130lt,skaičiau įvairius straipsnius,tai daug kur minima,kad mažino 5proc,man gaunas 19proc,kadangi nelabai suprantu visų skaičiavimų,galvoju,ar verta kreiptis sodron blush2.gif kad susigražinsiu kažkiek deklaruodama tą suprantu..ačiū už atsakymą smile.gif
Atsakyti
QUOTE(EcceHomo @ 2010 01 24, 22:18)
Dirbantiems pensininkams algas sumažino... ar teisėtai? Aišku, kad ne. Jie savo jau atidirbo, turėtų gaut pensiją kaip ir visi ir plius atlyginimą.
Bet kaip gerai, kai pensininkas palieka darbo vietą, o ją gauna šeima, turinti išlaikyti vaikus, juk taip? mes dėl to džiaugiamės bigsmile.gif , o kiti taip pat pyksta...

kodel ir ar isvis dirbantiems pensininkams ju darbdaviai algas mazino man nezinoma, tad sioj daly del teisetumo negaliu nieko pasakyti, reiktu ziureti kiekviena atveji atskirai 4u.gif
Jei jus kalbate apie sumazintas pensijas dirbantiems pensininkams- manau, kad tai neteiseta ir jie turi pilna pagrinda kreiptis i teisma (tiesa, del pensininku i KT jau kreipesi Seimo nariu grupe). Beje, nepamirskit ir to, kad sumazintos pensijos bus kompensujamos, reik tiketis, kad mechanizmas bus logiskas ir isties atliekantis savo paskirti.
Papildyta:
QUOTE(ligita33 @ 2010 01 24, 17:38)
sveikutes
jus cia matau tokia viena is protingesniu istatymu labirintuose, tai gal galite man paaiskinti kaip bus su dvynukais? drauge klausia del lubu, o as neismanau, kaip paaiskinti. kad mokama bus ir toliau uz kiekviena vaika, tai supratau, o kaip su lubom? is Rasos Paulavicienes pasisakymo straipsnio delfyje supratau, kad bus taikomos abiems vaikams tik vienos lubos????  tai reikstu, kas gavo2 lubas, dabar gaus 1 ???

nors as ir ne ta 'viena is protingesniu' i kuria kreipetes smile.gif, bet pasistengsiu atsakyti:
tiesiog pagal priimto soc. ismoku perskaiciavimo istatymo nuostatas, nuo 2010 m. liepos 1 d., vaiko prieziuros atsotogu iki to laiko jau isejusiu tevu motinystes/tevystes ismoka (tame tarpe ir ismoka padidinta del dvynuku, trynuku...) negales virsyti bendros 4680 lt pirmais ir 3510 lt antrais metais (sumos pateiktos su mokesciais). Tuo tarpu pametinuku atveju ismokoms bus taikomos dvigubos lubos, beje, dvigubos, trigubos,... lubos taip pat bus taikomos nuo 2010 m. liepos 1 d. vaiko prieziuros iseisiantiems dvynuku, trynuku, t.t. tevams.

Toks reglamentavimas, dvynuku tevu, isejusiu vaiko prieziuros atsotogu iki 2010 liepos 1 d. , atzvilgiu yra absurdiskas, tiketina, atsirades per neapsiziurejima (siaip NAMS pasiulyme pagrindiniam komitetui i tai buvo atkreiptas demesys...) ir tiketina bus istaisytas poistatyminiu aktu iki taikymo pradzios.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VOLPEX: 25 sausio 2010 - 08:03
QUOTE(tutii @ 2010 01 24, 23:39)
sveiki,aš naujokė smile.gif labai gerai čia visom paaiškinat,tai gal ir man pagelbėsit.. turiu sūniuką gimusį 20081028 pirmus metus gavau 774lt,suėjus metams išmokėjo 678lt,o šitą mėnesį kaip ir visom sumažino mano atveju -130lt,skaičiau įvairius straipsnius,tai daug kur minima,kad mažino 5proc,man gaunas 19proc,kadangi nelabai suprantu visų skaičiavimų,galvoju,ar verta kreiptis sodron blush2.gif kad susigražinsiu kažkiek deklaruodama tą suprantu..ačiū už atsakymą smile.gif

130 Lt gavosi nepritaikus NPD ir PNPD, todėl taip nemažai mokesčiams atiteko - kuo mazesnės pajamos buvo, tuo daugiau praradome. Į Sodrą kreiptis neverta, nebent tik dėl pažymos deklaravimui ir vaiko pinigams gauti (paimti užvisus 12 mėn.). Dabar reikia laukti tik kol VMI paskelbs startą deklaravimui (jei deklaruojat per internetą, tai ten jau pažymą apie pajamas už metus bus ir preliminari deklaracija remiantis tom pajamom bus paruošta).
Atsakyti
QUOTE(anastra @ 2010 01 25, 10:15)
130 Lt gavosi nepritaikus NPD ir PNPD, todėl taip nemažai mokesčiams atiteko -  kuo mazesnės pajamos  buvo, tuo daugiau praradome. Į Sodrą kreiptis neverta, nebent tik dėl pažymos deklaravimui ir vaiko pinigams gauti (paimti užvisus 12 mėn.). Dabar reikia laukti tik kol VMI paskelbs startą deklaravimui (jei deklaruojat per internetą, tai ten jau pažymą apie pajamas už metus bus ir preliminari deklaracija remiantis tom pajamom bus paruošta).

labai ačiū už išsamų paaiškinimą smile.gif
Atsakyti

as nelabai suprantu vieni sako sumazino ismokas 10 % kiti sako 5 % kur tiesa? unsure.gif biggrin.gif

lieka laukti ismokos kad paziureti kiek perves g.gif




Atsakyti
QUOTE(mamulka10 @ 2010 01 25, 15:01)
as nelabai suprantu vieni sako sumazino ismokas 10 % kiti sako 5 % kur tiesa?  unsure.gif  biggrin.gif

lieka laukti ismokos kad paziureti kiek perves  g.gif



Skirtingi procentai gavosi, nes visų matinystės (tėvystės) išmokos skirtingos.
Tie, kurie minimumą gaudavo ar šiek tiek daugiau, jų NPD buvo 470 Lt + už vaiką 100 Lt, nuo šios sumos GPM (15%) nenuskaičiuojamas, SODRA pasinaudojo GMP įstaymo spragą ir nuskaičiavo visiems GMP, nepritaikant NPD ir PNPD (už vaiką). O nuo sausio mėn. Sodra nuskaitynės nepritaikant NPD ir PNPD 6% sveikatos mkesčio - tai išvada tokia: kurių pajamos buvo mažos - praras daugiausiai.
Pasikartosiu, kad procentai prarastų pajamų visiems skirtingi, priklauso viskas nuo išmokos sumos.
Atsakyti
sveikos, as cia naujoke ir noreciau kai ka issiaiskinti apie ismokas dekretinems atostogoms. galbut galesit man padeti smile.gif
zodziu, mane atkeido nuo sausio is darbo. kokios mano galimybes pastojus jau nedirbant. ka as gauciau? schmoll.gif o tokiu atveju, ar bearbio pasalpa nusibraukia?
labai dekui uz pagalba is anksto mirksiukas.gif
Atsakyti
jei bedarbio pašalpą gauti priklauso - gausit, jei pastosit jau atleista - negausit nieko. jei įsidarbinsit prieš dekretą - gausit pašalpas jei turite reikiamą stažą smile.gif
Atsakyti