Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(l'eau @ 2010 01 19, 10:33)
ne. temoje jau kalbėta. atgausite nepriemoką deklaravusi pajamas.

neklaidinkite kitų tik todėl kad pati panikuojate be reikalo. visokie čia npd. vasarį už sausį gausite įprastą pašalpą.

is dalies jus teisi bet ne visi uz sausi gaus nesumazintas ismokas mirksiukas.gif , nes juk kieno jos yra didesnes nei 5x1170, tas gaus ne daugio sio maximumo ribos
Atsakyti
QUOTE(Šeima @ 2010 01 18, 19:09)
lygiai taip kip su pirmu nebus, nes i ejot i dekreta su pirmu vaiku, eme 6 men vidurki, dabar ima 12 men vidurki, tiesiog galite rinktis ar skaiciuos is paskutiniu dvylikos iki dekreto (t.y. nuo tu, kuriuos gaunt is sodros), ar nuo 12 iki isejimo i pirma dekreta (t.y. nuo darbo uzmokescio). Jei iki pirmo dekreto neisdirbot 12 men, arba ankstesniame darbe buvo mazesne alga, tai vidurkis persiskaiciuos ir mazes. Kita vertus, jei pirmam vaikeliui jau bus sueje metukai iki isejimo i antra dekreta, tai sodros ismokas gausite mazesnes, nebe 100 proc, automatiskai ir vidurkis bus mazesnis. Tiesiog pildant prasyma sodroj reikia pasakyti, kad skaiciuotu is palankesnio vidurkio, ten vienoj vietoj prierasa padarot ir sodra automatiskai parenka kuris jusu vidurkis gaunasi geresnis.


ar jus esat tuom tikra g.gif kitoje temoje radau paaiskinima ir jis man atrodo yra teisingas, nes istatyme raso apie kompensuojama darbo uzmekosti, kuris jau yra paskaiciuotas, kai iseita su pirmu vaiku.

"Jei mamai palankiau kompensuojamą du skaičiuoti bendra tvarka, t.y., iš 12 mėn.iki išėjimo į atostogas (DABARTINES, o ne kažkada buvusias), tada ir renkasi šį būdą. Bet daugumai, kurios augina pametinukus, palankiau yra rinktis ANKSTESNĮ kompensuojamą du, kuris NĖRA PERSKAIČIUOJAMAS, perskaičiuojama tik pati pašalpa, kuri gali keistis dėl vidutinio mėnesio darbo dienų skaičiaus pokyčio."
Atsakyti
is patirties-sodra moka jau pritaikiusi siuos du neapmokestinimus...RASA P.ar tai reiskia kad dabar visada taip mokes.man neismokejo 111lt. doh.gif
Atsakyti
Vakar buvau Sodroje, nes mano pasalpa sumazejo 104 Lt (kaip ir visos labai nustebau), paaiskino, kad uz gruodi sumazino, nes nepritaike NPD ir PNPD, skirtuma bus galima susigrazinti uzpildzius deklaracija VMI. Beje, sodros darbuotoja, kompiuteryje, parode ir kitu menesiu ismokas. Jos irgi mazesnes, asmeniskai man 30 Lt (visgi ne 100!!!), paklausus kodel, atsake, kad keitesi mokesciu sistema... doh.gif Liudniausia sioje situacijoje, kad niekur nieko nebuvo apie mazinima pranesta!!!




















p





l
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 19, 12:33)
ne. temoje jau kalbėta. atgausite nepriemoką deklaravusi pajamas.

neklaidinkite kitų tik todėl kad pati panikuojate be reikalo. visokie čia npd. vasarį už sausį gausite įprastą pašalpą.


As nepanikuoju smile.gif Man taip paaiskino sodros finansininke ... kad mes jau uz gruodi gavome sumazintas pasalpas... kaip ir pensininkai.... ir cia jokie npd ....pasake, dziaugites kad is vis gavot ..... nes sodra neturi pinigu ....
Atsakyti
QUOTE(ginze @ 2010 01 19, 15:21)
Vakar buvau Sodroje, nes mano pasalpa sumazejo 104 Lt (kaip ir visos labai nustebau), paaiskino, kad uz gruodi sumazino, nes nepritaike NPD ir PNPD, skirtuma bus galima susigrazinti uzpildzius deklaracija VMI. Beje, sodros darbuotoja, kompiuteryje, parode ir kitu menesiu ismokas. Jos irgi mazesnes, asmeniskai man 30 Lt (visgi ne 100!!!), paklausus kodel, atsake, kad keitesi mokesciu sistema... doh.gif Liudniausia sioje situacijoje, kad niekur nieko nebuvo apie mazinima pranesta!!!

dėl pirmo punkto - temoje gi tai jau n kartų pakartota. dėl antro - keitėsi ne mokesčių sistema, o metinės draudžiamosios pajamos - pernai buvo 1488, šiemet 1170 lt. netiesa kad pranešta nebuvo - apie tai n kartų rašyta žiniasklaidoje, skelbta apie teisės aktų pakeitimus. nebent jūs tikėjotės gauti asmenišką įspėjimą registruotu laišku, tada - taip, pranešta nebuvo.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 19, 16:36)
dėl pirmo punkto - temoje gi tai jau n kartų pakartota. dėl antro - keitėsi ne mokesčių sistema, o metinės draudžiamosios pajamos - pernai buvo 1488, šiemet 1170 lt. netiesa kad pranešta nebuvo - apie tai n kartų rašyta žiniasklaidoje, skelbta apie teisės aktų pakeitimus. nebent jūs tikėjotės gauti asmenišką įspėjimą registruotu laišku, tada - taip, pranešta nebuvo.

draudziamukju pajamu pasikeitimas turi itakos tik didesnes pasalpas gaunancioms, o ne visoms. nes pacios pasalpos nesusietos su draudziamosiomis pajamomis, tik ju maksimumas susietas.
Atsakyti
2009 m. Sodra taikė NPD ir PNPD privalomojo sveikatos draudimo įmokoms. Nuo 2010 sausio 1d. to nebedarys (visi kiti mirtingieji to negalėjo daryti ir 2009 m...), todėl išmokos sumažės. Kiek, galite pasiskaičiuoti pačios:

(NPD + PNPD) * 6 %

Greitai sužinosime, ar dėl tokio Sodros taikyto PSD įmokų skaičiavimo nelikome skolingos valstybei už 2009 m...
Atsakyti
QUOTE(@KIMIRK@ @ 2010 01 19, 15:44)
is patirties-sodra moka jau pritaikiusi siuos du neapmokestinimus...RASA P.ar tai reiskia kad dabar visada taip mokes.man neismokejo 111lt. doh.gif


Atsakyme DELFI ministerija nurodo, kad sausį išmokant motinystės (tėvystės) pašalpas už gruodį ir jas apmokestinant gyventojų pajamų mokesčiu, nebuvo pritaikytas NPD, kadangi pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą, apmokestinant išmokas už praėjusius metus, šis dydis netaikomas.

„Vasarį ir kitus mėnesius jis bus taikomas kaip iki šiol“, – rašoma atsakyme. NPD taikomas pajamoms, kurios iki mokesčių per mėnesį neviršija 3150 Lt.

SADM tvirtinimu, negautus pinigus motinystės (tėvystės) pašalpų gavėjai, kuriems mokestiniu laikotarpiu pritaikyto NPD suma yra mažesnė už jiems priklausančio metinio NPD sumą, galės susigrąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikę metinę Gyventojų pajamų deklaraciją už 2009 m iki šių metų gegužės 1 d.

DELFI primena, kad Seimo ir Vyriausybės sprendimu, nuo sausio sumažinus draudžiamąsias pajamas, maždaug 20 proc. mažėjo ir maksimali motinystės (tėvystės) pašalpa. Šiuo metu ji sudaro 5850 Lt.

Taip pat nuo liepos 10 proc. taip pat turėtų mažėti visos motinystės (tėvystės) išmokos, kurios yra didesnės nei 670 Lt. Tokiu atveju pirmaisiais vaiko auginimo metais su mažyliu namuose pasilikęs vienas iš tėvų gautų 90 proc., o antraisiais – 75 proc. atlyginimo.

CITATA iš straipsnio: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/netiketumas-daliai-vaikus-auginanciu-tevu--mazesnes-ismokos.d?id=27964759

QUOTE(Taurus26 @ 2010 01 19, 16:23)
As nepanikuoju  smile.gif  Man taip paaiskino sodros finansininke ...  kad mes jau uz gruodi gavome sumazintas pasalpas... kaip ir pensininkai....  ir cia jokie npd  ....pasake, dziaugites kad is vis gavot .....  nes sodra neturi pinigu ....


tokias sodros konsultantes/intrgantes reiktų bent jau skyrių vedėjoms apskūsti, kad nežino tiesiogiai su darbu susijusių įstatymų...

QUOTE(ooo @ 2010 01 19, 17:08)
draudziamukju pajamu pasikeitimas turi itakos tik didesnes pasalpas gaunancioms, o ne visoms. nes pacios pasalpos nesusietos su draudziamosiomis pajamomis, tik ju maksimumas susietas.

Patikslinu: su EDP susietos ir minimalios išmokos. Vyriausybė poįstatyminiu aktu jas pasaugojo nuo mažėjimo mažinant EDP (manau, ne be NAMS nuopelno) wink.gif
Atsakyti
Sveiki, as gavau tik pirma ismoka uz antrus vaikucio auginimo metus, kaip man suzinoti ar man reiks deklaruoti arne, ar ji man sumoketa mazesne ar ne g.gif
Atsakyti
QUOTE(AusraTur @ 2010 01 19, 17:44)
Sveiki, as gavau tik pirma ismoka uz antrus vaikucio auginimo metus, kaip man suzinoti ar man reiks deklaruoti arne, ar ji man sumoketa mazesne ar ne  g.gif

NPD ir PNPD nebuvo pritaikytas visiems, nepriklausomai pirma čia išmoka ar paskutinė. Taigi, pajamas turėsite deklaruoti, jei norėsite susigrąžinti permoką.
Atsakyti
Aš už gruodį gavau 110 Lt mažiau. Mes praradom 15 proc., mums tai esminga sad.gif
Sodroje man paaiškino, kad tai dėl nepritaikyto NPD, ji atgausime tik deklaruojant.

QUOTE(Adelle @ 2010 01 15, 19:52)
O deklaraciją pildyti kada reikės, kurį mėn.?  4u.gif

Deklaracijos prasideda nuo vasario vidurio (elektroninis variantas), bet tikslesnę datą skelbia Mokesčių inspekcija (VMI).

QUOTE(SABA @ 2010 01 15, 22:47)
tai reiskia kad vasario menesi gausime senas sumas?Ar jau visada bus mazesnes ismokos? g.gif Aciu uz paaiskinima

Vasario mėnesį bus įprastos sumos, tik jie keliais dešimiais litais sumažės dėl kažkokių naujų perskaičiavimų (gali būti kad dėl mokesčių arba dėl to, kad bus visoms mamoms perskaičiuotos draudžiamosios pajamos - jos pagal laikinąjį įstatymą sumažėja, įstatyme šis mažėjimas paminėtas)

QUOTE(Taurus26 @ 2010 01 16, 15:14)
As irgi vakar gavau 120lt maziau ... aisku susinervinau  g.gif .....
Bet po to paziurejau i preitus metus... ir prisiminiau , kad preitais metais irgi gavau mazesne sausio men .... nuejau i sodra issiaiskinti, pasake kad cia taip del to NPD ..... tik kazkodel buvo ant 48lt maziau .... bet vasario men man juos sugrazino ....  ir tikrai jokiu deklaraciju nepildziau ...

Man Sodroje sakė, kad galiu grąžinti tik deklaruojant, o jie taip nieko negrąžins

QUOTE(ginze @ 2010 01 19, 16:21)
Vakar buvau Sodroje, nes mano pasalpa sumazejo 104 Lt (kaip ir visos labai nustebau), paaiskino, kad uz gruodi sumazino, nes nepritaike NPD ir PNPD, skirtuma bus galima susigrazinti uzpildzius deklaracija VMI. Beje, sodros darbuotoja, kompiuteryje, parode ir kitu menesiu ismokas. Jos irgi mazesnes, asmeniskai man 30 Lt (visgi ne 100!!!), paklausus kodel, atsake, kad keitesi mokesciu sistema... doh.gif Liudniausia sioje situacijoje, kad niekur nieko nebuvo apie mazinima pranesta!!!


Taip, man irgi pasakė, kad jau nuo šių metų už sausį ir kitus mėn. mažėja išmoka.
O neskelbia jie nes taip geriau - kad nekiltų panika ir nebūtų masinių mitingų ir riaušių.
Atsakyti