Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

tai kad nuo sausio 1 jau nauja tvarka
Papildyta:
QUOTE(zuzu @ 2010 03 25, 13:26)
mamytės, o nuo kada galima išeit atostogų nėštumo???? ar moka NUO TOS DATOS, kada išeini 126 dienas į priekį?? pvz, jei išeičiau tik 36-ar 38sav. tai man praistęstų viskas ir mokėtų 100 proc ilgesnį laiką po gimdymo ar ne???  juk taip labiau apsimoka, kitaip juk praėjus 56d.o gimdymo mokami 90 proc pinigai, pagal naują įstat. nuo 2010m liepos 1d.


galima nuo 30 sav. Jei turit sveikatos tai galit ir nuo 39 sav. + 6 d. biggrin.gif
Tik va jei pagimdysit neišėjus atostogų, tai gausit tik už 56 d. O gyvenime visko būna - ir 36 ir 38 sav pagimdo
Atsakyti
QUOTE(zuzu @ 2010 03 25, 13:26)
mamytės, o nuo kada galima išeit atostogų nėštumo???? ar moka NUO TOS DATOS, kada išeini 126 dienas į priekį?? pvz, jei išeičiau tik 36-ar 38sav. tai man praistęstų viskas ir mokėtų 100 proc ilgesnį laiką po gimdymo ar ne???  juk taip labiau apsimoka, kitaip juk praėjus 56d.o gimdymo mokami 90 proc pinigai, pagal naują įstat. nuo 2010m liepos 1d.


nu cia kaip paziuresi - labiau apsimoka. aisku galima dirbt ir iki tu 39 sav., bet VPA nuo to nepailges, gal pinigeliu kazkiek ir daugiau, bet poilsio pora men. maziau mirksiukas.gif
Atsakyti
sveikos, norejau paklaust. jei tarkim visa laika dirbau pilnu etatu, o paskutini menesi ar pora savaiciu pries dekreta dirbsiu 0.5 etato tai dekreto ir motinystes atostogu pasalpos vistiek gausiu taip? nesvarbu kokiu etatu dirbi, pilnu ar puse? g.gif blush2.gif aciu 4u.gif
Atsakyti
Man kyla klausimas - jei buvau vaiko priežiūros atostogose iki 3m., į darbą grįžau tik pusmečiui ir vėl išeinu gimdymo atostogų.
TAČIAU esant vaiko priežiūros atostogose dirbau kitoje darbovietėje antraeilėse pareigose. Kaip tokiu atveju skaičiuos gimdymo atostogų išmoką? Ar pagal pirmas atostogas, ar ims pusmetį dabartinio atlyginimo ir buvusį antraeiliame darbe?
Norėtųsi galvoti, pagal pirmaeilę darbovietę prieš pirmas atostogas, nes antraeilė darbovietė buvo tik pusmetį ir buvo 2 sav pertrauka prieš grįžtant į pirmąjį darbą.
Atsakyti
QUOTE(saulute32 @ 2010 03 25, 20:39)
sveikos, norejau paklaust. jei tarkim visa laika dirbau pilnu etatu, o paskutini menesi ar pora savaiciu pries dekreta dirbsiu 0.5 etato tai dekreto ir motinystes atostogu pasalpos vistiek gausiu taip? nesvarbu kokiu etatu dirbi, pilnu ar puse?  g.gif  blush2.gif aciu  4u.gif


koks etatas - niekas neziuri, ziuri draudziamasias pajams, t.y. darbo uzmokesti - atitinkamai jei dirbi maziau, tai ir atlyginimas, logiskai galvojant, turetu buti mazesins, vat tai ir itakoja pasalpos dydi wink.gif
Papildyta:
[quote=Deimante Mazute,2010 03 25, 23:47]
Man kyla klausimas - jei buvau vaiko priežiūros atostogose iki 3m., į darbą grįžau tik pusmečiui ir vėl išeinu gimdymo atostogų.
TAČIAU esant vaiko priežiūros atostogose dirbau kitoje darbovietėje antraeilėse pareigose. Kaip tokiu atveju skaičiuos gimdymo atostogų išmoką? Ar pagal pirmas atostogas, ar ims pusmetį dabartinio atlyginimo ir buvusį antraeiliame darbe?
Norėtųsi galvoti, pagal pirmaeilę darbovietę prieš pirmas atostogas, nes antraeilė darbovietė buvo tik pusmetį ir buvo 2 sav pertrauka prieš grįžtant į pirmąjį darbą.
[/quo
jei pasalpos "kertasi", o taip ir turetu buti jusu atveju, visada imamas palankesnis asmeniui vienos dienos kompensuojamasis uzdarbis.
Atsakyti
QUOTE(Deimante Mazute @ 2010 03 25, 21:47)
Man kyla klausimas - jei buvau vaiko priežiūros atostogose iki 3m., į darbą grįžau tik pusmečiui ir vėl išeinu gimdymo atostogų.
TAČIAU esant vaiko priežiūros atostogose dirbau kitoje darbovietėje antraeilėse pareigose. Kaip tokiu atveju skaičiuos gimdymo atostogų išmoką? Ar pagal pirmas atostogas, ar ims pusmetį dabartinio atlyginimo ir buvusį antraeiliame darbe?
Norėtųsi galvoti, pagal pirmaeilę darbovietę prieš pirmas atostogas, nes antraeilė darbovietė buvo tik pusmetį ir buvo 2 sav pertrauka prieš grįžtant į pirmąjį darbą.

galėsite rinktis.
Atsakyti
QUOTE(priklausomybe @ 2010 03 24, 21:46)
pirmuoju atveju jus teisi smile.gif, o antruoju, jei einate i dekreta liepos 1 d., tai skaiciuos is 2009.07.01-2010.06.30
Beje, cia kalba eina apie dekreto pinigelius, nes vaiko prieziuros atostogas skaiciuos is kitu laikotarpiu  mirksiukas.gif


Aciukas smile.gif Bet jeigu nuo 2010.07.01. d. įsigalioja tas įstatymas, kur buvo jau cituotas "Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.“
" tai kaip tada skaičiuotųsi, jei išeinu nuo 2010.07.01 ?
Atsakyti
QUOTE(Mistake @ 2010 03 26, 07:57)
Aciukas smile.gif Bet jeigu nuo 2010.07.01. d. įsigalioja tas įstatymas, kur buvo jau cituotas "Kompensuojamasis uždarbis, pagal kurį nustatomas motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų dydis, yra apskaičiuojamas pagal apdraustojo asmens draudžiamąsias pajamas, turėtas per paeiliui einančius 12 kalendorinių mėnesių, buvusių iki praeito kalendorinio mėnesio prieš nėštumo ir gimdymo, tėvystės arba vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį.“
" tai kaip tada skaičiuotųsi, jei išeinu nuo 2010.07.01 ?


Jus cia turbut tas zodis klaidina g.gif ?
Mano atsakymas nesikeicia, jei eisite i dekreta nuo 2010 07 01, dekreto pinigelius skaiciuos 2009.07.01-2010.06.30.
Atsakyti
Sodra raso:

Nuo šių metų balandžio 1 d. asmens sveikatos priežiūros įstaigos nedarbingumo pažymėjimus bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimus galės išduoti tik per Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų bei elektroninių nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimų tvarkymo sistemą (EPTS). Taigi nuo balandžio 1 d. popieriniai nedarbingumo bei nėštumo ir gimdymo atostogų pažymėjimai nebebus išduodami.
......
Naudojantis EPTS, draudėjai informaciją apie savo darbuotojo nedarbingumo laikotarpius gauna internetu per elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą. Taip pat, teikiant informaciją apie apmokėtas nedarbingumo dienas ir nedarbo laikotarpius, draudėjams nebereikia pildyti nedarbingumo pažymėjimų antrosios pusės ir jų pristatyti „Sodrai“ – visi duomenys perduodami elektroniniu būdu.

Iseina taip, kad pas darbdavį isviso nereikia eiti? g.gif

Beje kaip paskambinti i sodrą, anksciau buvo nemokamas nr. o dabar jis nebeveikia?
Atsakyti

Sveikutes

prasau paaiskinti

siuo metu esu VPA ir esu nescia noriu paklausti kaip bus mokami pinigeliai ir nuo ko jie bus skaiciuojami birzelio 15d iseinu i dekreta tai dekretas bus skaiciuojamas nuo algos kuria gavau pries vaika ar nuo pasalpos ir kaip man dubliuosis ismokos nes gimus antrajam pirmajam dveji sukaks tik spali ar man jau nepriklausys dekretas ir pasalpa nes jau viena ir taip gaunu ir i dekreta mane turi isleisti darbdavys ar jo jau cia nereikia nes esu VPA. aciu
Atsakyti
QUOTE(priklausomybe @ 2010 03 26, 10:13)
Jus cia turbut tas zodis klaidina  g.gif ?
Mano atsakymas nesikeicia, jei eisite i dekreta nuo 2010 07 01, dekreto pinigelius skaiciuos 2009.07.01-2010.06.30.


Aha klaidina tas "12 mėn. buvusių iki praeito mėnesio", na bet jei Jūs teisi, tai aš visai laiminga smile.gif dėkui Jums wink.gif
Atsakyti
QUOTE(priklausomybe @ 2010 03 26, 10:13)
Jus cia turbut tas zodis klaidina  g.gif ?
Mano atsakymas nesikeicia, jei eisite i dekreta nuo 2010 07 01, dekreto pinigelius skaiciuos 2009.07.01-2010.06.30.


Vis tik keičiasi. Pakeitimo esmė ir yra, kad mėnesiu ankstina laikotarpį, iš kurio skaičiuoja vidurkį pašalpai. 4u.gif
Atsakyti