Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(Mistake @ 2010 03 24, 15:53)
Jei į dekretą išeinu 2010.06.30, tai pašalpa skaičiuosis atsižvelgiant į 2009.06.01-2010.05.30? O jeigu nuo liepos 01 d. tai 1 mėn. atgal dar viskas stumiasi 2009.05.01-2010.04.30? Ar gerai aš čia supratau temukę nagrinėdama ar nelabai?  4u.gif


pirmuoju atveju jus teisi smile.gif, o antruoju, jei einate i dekreta liepos 1 d., tai skaiciuos is 2009.07.01-2010.06.30
Beje, cia kalba eina apie dekreto pinigelius, nes vaiko prieziuros atostogas skaiciuos is kitu laikotarpiu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo priklausomybe: 24 kovo 2010 - 20:47
su jusu pagalba issiaiskinau, kad bunant VPA is pastojus antra karta butinai reikalingas darbdavys, kuris isleis i dekreta ir VPA, kadangi imone, kur dirbau budama pirmakart nestuke.gif bankrutavo.
ACIU JUMS gossip.gif friends.gif

dabar turiu toki klausima, jei as isidarbinu 3-4sav iki dekreto, tai man automatiskai mazeja pasalpa ant tiek, kiek gaunu algos, tai jei mano pasalpa 1500lt, mano alga 500, tai as gausiu 1000 jau is sodros kaip suprantu g.gif , o jau kai iseisiu i dekreta dar man bus 2menesiai iki pirmam vaikuciui sukaks 2metukai, tai isejus i dekreta uz pirma vaikuti as gaudinesiu po 1000 ar vel po 1500lt?
aciu uz ats 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo anchelika_84: 24 kovo 2010 - 23:23
QUOTE(murka2008 @ 2010 03 24, 11:45)
i nestumo ir gimdymo atostogas isleidzia nuo 30 sav. dvigubu ismoku nieks nemoka, arba iki gimdymo atostogu pradzios jus pasiimat normalias kasmetines atostogas arba iseinat i gimdymo atostogas ir kasmetines atostogos lieka kauptis, kol grysite i darba po auginimo atostogu.

o jei mano darbo sutartis iki birželio 30d. baigiasi?taigi, dirbu nuo rugs1 iki birz 30d. juk tuomet turi išmokėti už kasmetines atostogos, ir dar juk man nėštumas. kodėl sakot, dviguba išmoka, o ar mano padėtis ne dviguba,?? juk kitos darbuotojos tai nenėščios...
Atsakyti
Bučiau labai dėkinga, jei kas normaliai surašytų visą eiliškumą, kaip išeiti į dekretą??? blush2.gif
Į dekretą turiu išeiti balandžio 1d.
1. Einu pas gydytoja, gaunu biliutenį.
2. Kur toliau su tuo biliuteniu? Į Sodra ar pas darbdavį. Ar reikalingos kokios pažymos iš darbovietės Sodrai? KOkius dokumentus pristatyti Sodrai?

Atsiprašau, jei kartojasi klausymas 4u.gif blush2.gif tiesiog neturiu laiko skaityti visos temos blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Natalija* @ 2010 03 25, 09:11)
Bučiau labai dėkinga, jei kas normaliai surašytų visą eiliškumą, kaip išeiti į dekretą??? blush2.gif
Į dekretą turiu išeiti balandžio 1d.
1. Einu pas gydytoja, gaunu biliutenį.
2. Kur toliau su tuo biliuteniu? Į Sodra ar pas darbdavį. Ar reikalingos kokios pažymos iš darbovietės Sodrai? KOkius dokumentus pristatyti Sodrai?

Atsiprašau, jei kartojasi klausymas  4u.gif  blush2.gif tiesiog neturiu laiko skaityti visos temos blush2.gif

pas darbdavė, jis užpildo antrą pusę. užpildžius į sodra. reiktų nusinešti prašymą dėl NPD taikymo.

tik dabar lygtai elektroniniai "biuleteniai" / ar dar ne? tai gal pas darbdavį nereik eit, o iš kart į sodra? nebandet skambinti sodrai?
Papildyta:
QUOTE(anchelika_84 @ 2010 03 24, 23:22)
su jusu pagalba issiaiskinau, kad bunant VPA is pastojus antra karta butinai reikalingas darbdavys, kuris isleis i dekreta ir VPA, kadangi imone, kur dirbau budama pirmakart  nestuke.gif  bankrutavo.
ACIU JUMS  gossip.gif  friends.gif

dabar turiu toki klausima, jei as isidarbinu 3-4sav iki dekreto, tai man automatiskai mazeja pasalpa ant tiek, kiek gaunu algos, tai jei mano pasalpa 1500lt, mano alga 500, tai as gausiu 1000 jau is sodros kaip suprantu  g.gif , o jau kai iseisiu i dekreta dar man bus 2menesiai iki pirmam vaikuciui sukaks 2metukai, tai isejus i dekreta uz pirma vaikuti as gaudinesiu po 1000 ar vel po 1500lt?
aciu uz ats  4u.gif  4u.gif

1500, nes jau negausit draudžiamųjų pajamų, tik pašalpą
Atsakyti
QUOTE(zuzu @ 2010 03 25, 08:27)
o jei mano darbo sutartis iki birželio 30d. baigiasi?taigi, dirbu nuo rugs1 iki birz 30d.  juk tuomet turi išmokėti už kasmetines atostogos, ir dar juk man nėštumas. kodėl sakot, dviguba išmoka, o ar mano padėtis ne dviguba,?? juk kitos darbuotojos tai nenėščios...


nu jei dviguba jusu padetis, ir jus viska puikiai zinot, tai eikit tada reikalaukit visur visko, kas jums priklauso.
Atsakyti
Ačiu Destiny, temoje radau tokį pasisakymą, kad dra reikia pristatyti Sodrai:

Darbdavio išduotą pažymą, kurioje turi būti nurodyta:
•darbovietės pavadinimas,
•apdraustojo vardas ir pavardė,
•asmens kodas arba socialinio draudimo numeris,
•priskaičiuotos draudžiamosios pajamos, pagal kurias apskaičiuojamas kompensuojamasis uždarbis (apie kurias duomenų draudėjai dar nėra pateikę).
•taip pat turi būti nurodytos draudžiamosios pajamos tų mėnesių, kurie patenka į kompensuojamojo uždarbio skaičiavimo laikotarpį, tačiau Registre tų mėnesių pajamos nurodytos bendroje ketvirčio pajamų sumoje.


JAU DABAR ŠITO NEBEREIKIA???
Atsakyti
QUOTE(Natalija* @ 2010 03 25, 09:32)
Ačiu Destiny, temoje radau tokį pasisakymą, kad dra reikia pristatyti Sodrai:

Darbdavio išduotą pažymą, kurioje turi būti nurodyta:
•darbovietės pavadinimas,
•apdraustojo vardas ir pavardė,
•asmens kodas arba socialinio draudimo numeris,
•priskaičiuotos draudžiamosios pajamos, pagal kurias apskaičiuojamas kompensuojamasis uždarbis (apie kurias duomenų draudėjai dar nėra pateikę).
•taip pat turi būti nurodytos draudžiamosios pajamos tų mėnesių, kurie patenka į kompensuojamojo uždarbio skaičiavimo laikotarpį, tačiau Registre tų mėnesių pajamos nurodytos bendroje ketvirčio pajamų sumoje.
JAU DABAR ŠITO NEBEREIKIA???

Jei išeinate į dekretą nuo balandžio 1 d. (nuo ketvirčio pradžios), tai išmoką Jums skaičiuos pagal 2009-04-01 - 2010-03-31 pajamas. Kadangi čia gaunasi pilni ketvirčiai, tai Sodrai kaip ir nereikia jokių pažymų apie darbo užmokestį g.gif
Atsakyti
Gal yra cia zmogus dirabntis Kauno Sodroje?Labai reiktu konsultacijo del dekretiniu ir del vaiko prieziuros atstogu,noriu susitikti akis i aki,nes taip viskas butu paprasciau ir aiskiau, tikrai atsilyginciau 4u.gif

jei yra,parasykite i AZ,aciukas mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ligituka: 25 kovo 2010 - 11:34
QUOTE(Killing_me_softly @ 2010 03 25, 10:45)
Jei išeinate į dekretą nuo balandžio 1 d. (nuo ketvirčio pradžios), tai išmoką Jums skaičiuos pagal 2009-04-01 - 2010-03-31 pajamas. Kadangi čia gaunasi pilni ketvirčiai, tai Sodrai kaip ir nereikia jokių pažymų apie darbo užmokestį g.gif


siaip jau kas menesi teikia sodrai darbdaviai duomenis..
Atsakyti
QUOTE(Destiny73 @ 2010 03 25, 12:36)
siaip jau kas menesi teikia sodrai darbdaviai duomenis..

Nežinau kaip jie ten teikia duomenis, bet pati turėjau pateikti Sodrai pažymą apie DU už vieną mėnesį, nes išėjau į dekretą ne nuo ketvirčio pradžios smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Killing_me_softly: 25 kovo 2010 - 13:16
mamytės, o nuo kada galima išeit atostogų nėštumo???? ar moka NUO TOS DATOS, kada išeini 126 dienas į priekį?? pvz, jei išeičiau tik 36-ar 38sav. tai man praistęstų viskas ir mokėtų 100 proc ilgesnį laiką po gimdymo ar ne??? juk taip labiau apsimoka, kitaip juk praėjus 56d.o gimdymo mokami 90 proc pinigai, pagal naują įstat. nuo 2010m liepos 1d.
Atsakyti