Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

SVEIKOS, smile.gif


(nėštumas ne vien emocijos, ir džiaugsmai bet ir, kad ir kaip būtų banalu, pinigai, nes jie padeda mums daug kuo pasirūpint.)

iškart atsiprašau, jei kur yra tokia tema.
visgi norėčiau, kad mes susistemintai turėtume viską.
A. kas priklajuso dirbančioms valdiškai, B.pagal sutartis, C.nedirbančioms išvis.

B. kai šeinam nėštumo atostogų (nuo 28 sav ar 30 sav tiksliai??), kada už normalias darbo atostogas gali būti išmokami pinigai?reiškia, gaunam pin dvigubai?

C. kokia gimdymo pašalpa?

D. kiek tęsiasi gimdymo atostogos ir koks proc atlyginimo mokamas?

tikiuosi ir nuorodų, nes viskas taip keičias, ir jūsų asmeninės patirties, kaip tvarkotės. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzu: 23 kovo 2010 - 15:56
QUOTE(Destiny73 @ 2010 03 23, 11:00)
Va būtent, todėl reiktų planuoti kad kitą išmoką gausit vos ne po pusmečio..
Ai na dar vaikui gimus vienkartinę 1430 Lt gaunama.. vis šiokia tokia paspirtis  smile.gif

cia i rankas duoda, ar dar mokestelius nuima?
Atsakyti
QUOTE(Minlina @ 2010 03 23, 16:43)
uždirbant 1000Lt už 2000Lt nupirkti vaikui vežimą, viską išleisti iš karto, o paskui pasiimti paskolą smile.gif




Na, bet vežimas koks krutas būtų thumbup.gif . Visos kaimynės pavydžiai žiūrėtų bigsmile.gif . O apie paskolą kaimynkoms gi galima nieko nesakyti biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Vivgute @ 2010 03 23, 17:06)
cia i rankas duoda, ar dar mokestelius nuima?



Aš manau, kad gal jau į rankas g.gif
Atsakyti
QUOTE(lairam @ 2010 03 23, 17:09)
Aš manau, kad gal jau į rankas  g.gif


Gal kuri mamyte tiksliai zino?
ax.gif


PS. Lairam, nuostabius papuosalus kuriate 4u.gif labai grazu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vivgute: 23 kovo 2010 - 16:16
QUOTE(zuzu @ 2010 03 23, 15:55)
SVEIKOS, smile.gif
(nėštumas ne vien emocijos, ir džiaugsmai bet ir, kad ir kaip būtų banalu, pinigai, nes jie padeda mums daug kuo pasirūpint.)

iškart atsiprašau, jei kur yra tokia tema.
visgi norėčiau, kad mes susistemintai turėtume viską.
A. kas priklajuso dirbančioms valdiškai, B.pagal sutartis, C.nedirbančioms išvis.

B. kai šeinam nėštumo atostogų (nuo 28 sav ar 30 sav tiksliai??), kada už normalias darbo atostogas gali būti išmokami pinigai?reiškia, gaunam pin dvigubai?

C. kokia gimdymo pašalpa?

D. kiek tęsiasi gimdymo atostogos ir koks proc atlyginimo mokamas?

tikiuosi ir nuorodų, nes viskas taip keičias, ir jūsų asmeninės patirties, kaip tvarkotės.  4u.gif



Aš nėštumo ir gimdymo atostogų išėjau nuo 30 nėštumo savaitės. O kaip suprasti klausimą - "kada už normalias darbo atostogas gali būti išmokami pinigai?" Jei čia kalbama apie kasmetines atostogas, tai pinigai turi būti išmokami ne vėliau kaip tris kalendorines dienas prieš atostogas. Pinigai negali būti gaunami dvigubi, t.y. tu arba kasmetinėse atostogose arba nėštumo ir gimdymo. O vat kokia gimdymo pašalpa - klausk savo buhalterės, ji tau tiksliausiai pasakys. "Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas" pakeistas. kiek žinau nuo 2009-07-01 imamas 12 mėn. darbo užmokestis, kuris buvo mokamas prieš nėštumo ir gimdymo atostogas. Bet jei esi mažiau išdirbusi, tai ten jau kiti niuansai unsure.gif
Atsakyti
Į rankas. Tiksliau į banko kortelę mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Enita @ 2010 03 23, 17:46)
Į rankas. Tiksliau į banko kortelę mirksiukas.gif



Dekui uz atsakyma 4u.gif
Atsakyti
Į nėštumo ir gimdymo atostogas išleidžia likus 70 dienų iki nustatytos gimdymo datos (suėjus 30 savaičių) ir tęsiasi dar 56 dienas po gimdymo. Iš viso 126 dienos (mokama tik už darbo dienas). Nepriklausomai nuo to, kurią tiksliai dieną gimė jūsų vaikutis, 126 dienos paskaičiuojamos iš karto, išleidus gimdymo atostogų.
Kol kas mokama už šias atostogas 100 proc. atlyginimo vidurkio pagal paskutinių 12 mėn atlyginimo vidurkį. Ši išmoka pervedama iš karto visa vienu mokėjimu. Todėl susidaro apie 4 mėn. atlyginimai smile.gif
Planuojama priimti pataisas nuo 2010 liepos mėn. 1 d. mokėti tik 90 proc. (bet čia taikoma tik vaiko priežiūros atostogoms iki vaikui sukaks vieneri metai). Dar girdėjau, kad yra siūlymai nuo 2012 m. mažinti išmokas: t.y. mokėti tik vienus metus 100 proc. ir viskas arba pirmus metus 60 proc. o antrus metus 40 proc. Tai planuojančios paskubėkit, nes į perspektyvą tai nieko gero nenusimato su pašalpų mokėjimu.
Jei turite kasmetinių atostogų, tao galite jas išnaudoti prieš išeinant į dekretą. Tada nereiks kažkurį laiką dirbti, o mokės tą patį, kaip ir atlyginimas. Arba galima nenaudoti atostogų, o pasilikti jas grįžus iš po dekreto. Už nepanaudotas atostogas privaloma išmokėti visą sumą tik išeinant iš darbo. Tai čia papildomai nieko užsidirbti negalima.
Ar dirbama privačioje įmonėje, ar valstybinėje, visos išmokos skaičiuojamos taip pat, nėra taikomos jokios išimtys. Gali būti tik kad privačioje įmonėje rodomas oficialus ne visas atlyginimas. Tuomet nėščia nukenčia dėl išmokos dydžio.
Jei būsimam mamytė yra nedirbanti ar neturi reikiamo stažo, tuomet skaičiuojama kažkokia minimali išmoka (kadangi su tuo nesusidūrus, tai negaliu tiksliai pasakyti).

Kaip baigiasi nėštumo ir gimdymo atostogos (praėjus 126 d.), tada rašomas prašymas vaio priežiūros atostogoms iki vaikui sueis vieneri, dveji ar treji metai. Šiuo metu už antrus metus mokama 85 proc. atlyginimo vidurkio. Gali būti, kad po liepos 1 d., ši išmoka sumažės iki 75 proc. Rašant prašymą vaiko priežiūros atostogoms, geriausia iškart rašyti iki trejų metų. O tada bet kuriuo momentu galima grįžti (aišku, suderinus su darbdaviu). Jei pradžioj rašysit iki metų, tai suėjus vaikui metams ir norint dar metus negrįžt į darbą, reiks vėl naują prašymą rašyt, darbovietėj vėl turės naują įsakymą rašyt... Žodžiu, mažiau rūpesčių ir popierizmo iškart parašius visam galimam laikotarpiui.

Visa info yra Sodros puslapyje
http://www.sodra.lt/index.php?cid=325

Dar noriu pasiteirauti:
Šiandien darže užklausiau apie 50 proc. mokestį už darželį, jei vienam asmeniui nesigauna 525 Lt. Man pasakė, kad tokio dalyo nėra sad.gif Ar tai tiesa, kad jau panaikinta tokia lengvata, ar aš klaidingai buvau informuota?
Atsakyti
QUOTE(Deimante Mazute @ 2010 03 23, 20:53)
<...>
Planuojama priimti pataisas nuo 2010 liepos mėn. 1 d. mokėti tik 90 proc. (bet čia taikoma tik vaiko priežiūros atostogoms iki vaikui sukaks vieneri metai).
<...>
Šiuo metu už antrus metus mokama 85 proc. atlyginimo vidurkio. Gali būti, kad po liepos 1 d., ši išmoka sumažės iki 75 proc.


Pataisos jau yra priimtos ir nuo liepos 1 d. už pirmus vaiko auginimo metus bus mokama 90% kompensuojamojo darbo užmokesčio, o už antrus - 75%.
Atsakyti
Norejau jusu pasiteirauti. Esu su pirmu vaiko prieziuros atostogose, o birzeli susilauksim antro. Su pirmu pries iseinant i dekreta isdirbau 10 men. Tai kaip man skaiciuos dekreta antram. Tuos 10 isdirbtu menesiu dalins is 12? Ar galiu rinktis, kad pratestu toki pati kaip su pirmu?
Atsakyti
QUOTE(KERERA @ 2010 03 23, 21:38)
Norejau jusu pasiteirauti. Esu su pirmu vaiko prieziuros atostogose, o birzeli susilauksim antro. Su pirmu pries iseinant i dekreta isdirbau 10 men. Tai kaip man skaiciuos dekreta antram. Tuos 10 isdirbtu menesiu dalins is 12? Ar galiu rinktis, kad pratestu toki pati kaip su pirmu?

O beje kaip su vaiko prieziuros atostogomis. Kai lapkriti skambinausi i SODRA, tai sake, kad niekas nesikeis, bus kaip su pirmu vaikeliu ismokos. Bet dabar kai pradejau skaityti foruma, visai sujsipainiojau. Juolab kai yra ir neteisingu pareiskimu... g.gif
Atsakyti
QUOTE(KERERA @ 2010 03 24, 08:12)
O beje kaip su vaiko prieziuros atostogomis. Kai lapkriti skambinausi i SODRA, tai sake, kad niekas nesikeis, bus kaip su pirmu vaikeliu ismokos. Bet dabar kai pradejau skaityti foruma, visai sujsipainiojau. Juolab kai yra ir neteisingu pareiskimu... g.gif



Gruodžio pabaigoje buvo priimti tie pakeitimai, kad nuo liepos mažins išmokas visoms mamoms auginančioms vaikus iki 2 metų.

Taigi, kadangi skambinote lapkritį, tai dar galiojo senoji tvarka, todel Jums ir pasake, kad nieko nesikeis 4u.gif . Nusiteikite, kad gausite mažiau negu su pirmu vaiku 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(KERERA @ 2010 03 23, 22:38)
Norejau jusu pasiteirauti. Esu su pirmu vaiko prieziuros atostogose, o birzeli susilauksim antro. Su pirmu pries iseinant i dekreta isdirbau 10 men. Tai kaip man skaiciuos dekreta antram. Tuos 10 isdirbtu menesiu dalins is 12? Ar galiu rinktis, kad pratestu toki pati kaip su pirmu?



Na reikia stažo min 12 mėnesių... Bet, jeigu išdirbote 10 mėnesių ir tada išėjote į nėštumo ir gimdymo atostogas, tai šis laikotarpis irgi įsiskaičiuos kaip darbo mėnesiai. Tai gaunasi, kad lyg ir yra tų 12 mėnesių iki pirmojo vaiko gimimo...
Kaži kada pagimdėte.

O pratęsti tokį patį, kaip su pirmu vaiku apmokėjimą rinktis negalite. Vis viens gausite mažiau negu su pirmu, net jeigu ir imtų pajamas, buvusias iki gimstant pirmam vaikui...
Atsakyti