Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

tema gal ir ne apie tai bet "savo noru" ir yra savo noru be kabučių. jei nenorėsite, niekas neprivers, privati bendrovė ar neprivati. o jei pageidausite neapmokamu po to skųstis būtų šiek tiek vaikiška. jei žmogus savęs neapgina tai ir skųstis nederėtų. jei rinksitės neapmokamas - tai bus tik jūsų sprendimas.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 03 20, 16:51)
tema gal ir ne apie tai bet "savo noru" ir yra savo noru be kabučių. jei nenorėsite, niekas neprivers, privati bendrovė ar neprivati. o jei pageidausite neapmokamu po to skųstis būtų šiek tiek vaikiška. jei žmogus savęs neapgina tai ir skųstis nederėtų. jei rinksitės neapmokamas - tai bus tik jūsų sprendimas.


zinoma, jei nepakovosiu uz save pati, kad gauciau apmokamas atostogas, tai niekas kitas cia ir nebus kaltas. dabar jau zinau, kaip yra pagal istatyma, tai zinau, kas man priklauso. ir ko galiu prasysi (reikalauti). iki siol nebuvau uztikrinta, ar privalo man suteikti apmokamas atostogas.


na o apie atlyginimu mazinimus "savo noru" irgi yra kita medalio puse. jei nepabijosi, kad nesutikes su atlyginimo mazinimu gali buti isvis atleistas is darbo, jei esi uztikrintas, kad isejes greit rasi kita darba, tai visada galima nesutikti. valstybinese istaigose dirbantis zmogus yra labiau socialiai apsaugotas nei dirbantis privaciose. labai didele dalis samdomu darbuotoje privaciame versle tiesiog bijo pyktis su darbdaviu del elementarios priezasties, kad siomis krizes salygomis neprarasti bet kokio darbo uzmokescio. kad paskui netektu eiti ranka istiesus i darbo birza.... na bet cia sioks toks jau off topic gaunasi....
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mirtyšė: 20 kovo 2010 - 16:02
Turiu klausimeli. Nezinau, gal ir nelabai i tema.
Mano terminuota darbo sutartis. Taigi mane atleis tik po nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpio praėjus menesiui.
Tai kaip daryt su neisnaudotom atostogom? Turbut labiau apsimoka ju neimti pries dekreta, o geriau jau mane atleidziant gauti papildomus pinigelius uz jas. Ar teisingai galvoju? rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Google @ 2010 03 21, 10:44)
Turbut labiau apsimoka ju neimti pries dekreta, o geriau jau mane atleidziant gauti papildomus pinigelius uz jas.  Ar teisingai galvoju? rolleyes.gif

čia priklauso tik nuo to, ko jums labiau reikia - ankstyvesnio poilsio ar pinigėlių wink.gif
Atsakyti
gal kas žinote:

gausim darželyje vietą nuo šių metų rugsėjo mėnesio, vaikui bus-1m 8 mėn.
jei leisiu į darželį ir negrįšiu į darbą iki dviejų metų, ar sodra nenuims pašalpos?

o į darželį norėčiau leisti tik dviems trims valandoms kasdien, adaptacijai, nes dar maža ir nesavarankiška, būtų jauniausia grupėje, todėl nenoriu grįžt į darbą, kol sueis du pilni metukai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Google @ 2010 03 21, 10:44)
Turiu klausimeli. Nezinau, gal ir nelabai i tema.
Mano terminuota darbo sutartis.  Taigi mane atleis tik po nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpio praėjus menesiui.
Tai kaip daryt su neisnaudotom atostogom? Turbut labiau apsimoka ju neimti pries dekreta, o geriau jau mane atleidziant gauti papildomus pinigelius uz jas.  Ar teisingai galvoju? rolleyes.gif



Na čia labai individualu... Aš su pirmu vaiku į dekretą išėjau liepos mėnesį, tai vissas atostogas pasiėmiau dar iki dekreto. Graži vasara buvo, tai tingėjau darbe sėdėti ax.gif .

Šį kartą į dekretą eisiu po mėnesio, tai iki dekreto nenorėjau jokių atostogų. Nes jaučiuosi gerai, o vis vien oras dabar nekoks, tai ką čia ir beveiksi. Bet kadangi man porą savaičių yra susikaupusių dar nuo laikotarpio prieš pirmą vaiką, tai personalo skyrius man rekomendavo šias atostogas pasiimti dabar. Nes dar po dviejų metų jos būtų kokių penkių metų senumo, tai dar pradings. Pakeis seimūnai įstatymus, įves kokį "senaties terminą" neišnaudotoms atostogoms ir nusibrauks viskas.
Atsakyti
QUOTE(Minlina @ 2010 03 21, 12:43)
čia priklauso tik nuo to, ko jums labiau reikia - ankstyvesnio poilsio ar pinigėlių wink.gif


na pirmiausia kol kas galvoju apie galutine pinigeliu suma. blush2.gif
Nes po dvieju metu neturesiu kur gryzt, o teks ieskotis naujo darbo.
Atsakyti
QUOTE(geguzevasaris @ 2010 03 21, 14:14)
gal kas  žinote:

gausim darželyje vietą nuo šių metų rugsėjo mėnesio, vaikui bus-1m 8 mėn.
jei leisiu į darželį ir negrįšiu į darbą iki dviejų metų, ar sodra nenuims pašalpos?

o į darželį norėčiau leisti tik dviems trims valandoms kasdien, adaptacijai, nes dar maža ir nesavarankiška, būtų jauniausia grupėje, todėl nenoriu grįžt į darbą, kol sueis du pilni metukai g.gif


Aišku, kad nenuims. Bent jau aš nesu girdėjusi, kad kažkur apibrėžta, kad negalima vaiko vesti į darželi kol jam nėra 2 metų. Aš saviškį leidau, kai jam buvo 1 metai ir 10 mėn.
Papildyta:
QUOTE(Google @ 2010 03 21, 14:28)
na pirmiausia kol kas galvoju apie galutine pinigeliu suma.  blush2.gif
Nes po dvieju metu neturesiu kur gryzt, o teks ieskotis naujo darbo.


Na, jeigu nemokate taupyti, tai tada neimkite dabar atostogų biggrin.gif . Man tai nėra skirtumo, kada tuos pinigus pasiimti, Realiai, tai čia ta pati suma. Nesvarbu, kada pasiimsite: dabar ar po dviejų metų mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(lairam @ 2010 03 21, 14:03)
Na, jeigu nemokate taupyti, tai tada neimkite dabar atostogų  biggrin.gif . Man tai nėra skirtumo, kada tuos pinigus pasiimti, Realiai, tai čia ta pati suma. Nesvarbu, kada pasiimsite: dabar ar po dviejų metų  mirksiukas.gif

g.gif g.gif g.gif
Tai uztat, mane atleis ne po 2 metu, o beveik iskart prasidejus vaiko prieziuros atostogoms. Tai as ir bandau issiaiskint ar teisingai mastau, kad jei atleidziant turesiu kuo daugiau nepanaudotu atostogu, tuo man labiau apsimoka finansine prasme. g.gif Gausiu jau pasalpa + sumokes uz atostogas. O jei jas isnaudosiu pries dekreta - jokiu pinigeliu is darbo negausi. g.gif g.gif Gal as cia per sudetingai mastau? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Google @ 2010 03 21, 15:01)
g.gif  g.gif  g.gif
Tai uztat, mane atleis ne po 2 metu, o beveik iskart prasidejus vaiko prieziuros atostogoms. Tai as ir bandau issiaiskint ar teisingai mastau, kad jei atleidziant turesiu kuo daugiau nepanaudotu atostogu, tuo man labiau apsimoka finansine prasme.  g.gif Gausiu jau pasalpa + sumokes uz atostogas. O jei jas isnaudosiu pries dekreta - jokiu pinigeliu is darbo negausi.  g.gif  g.gif  Gal as cia per sudetingai mastau?  doh.gif

Teisingai mąstote. Iki dekreto dirbdama gausite atlyginimą, o atleidimo metu gausite atostoginius už nepanaudotas atostogas. Tuo tarpu, jei atostogas išnaudosite iki dekreto, tai atostoginių suma kaip ir bus daugmaž ta pati, tik va atlyginimo už atostogų laikotarpį jums jau nemokės, taip kad atostogaudama prarasite atlyginimą, kurį gautumėte dirbdama.
Atsakyti
QUOTE(Google @ 2010 03 21, 15:01)
g.gif  g.gif  g.gif
Gausiu jau pasalpa + sumokes uz atostogas. O jei jas isnaudosiu pries dekreta - jokiu pinigeliu is darbo negausi.  g.gif  g.gif  Gal as cia per sudetingai mastau?  doh.gif

o nebus taip, kad sumokes tik skirtuma tarp pasalpos ir pinigeliu gautu uz nepanaudotas atostogas??? nes dabar jeigu dirbi, tai gauni tik skirtuma tarp pasalpos ir atlyginimo, jeigu alga mazesne uz pasalpa, jeigu alga didesne uz pasalpa tai nieko negauni is sodros.
Atsakyti
QUOTE(lina.pukotukas @ 2010 03 21, 18:17)
o nebus taip, kad sumokes tik skirtuma tarp pasalpos ir pinigeliu gautu uz nepanaudotas atostogas??? nes dabar jeigu dirbi, tai gauni tik skirtuma tarp pasalpos ir atlyginimo, jeigu alga mazesne uz pasalpa, jeigu alga didesne uz pasalpa tai nieko negauni is sodros.

g.gif g.gif g.gif Turbut reikia skambinti i sodra ir klausti? blush2.gif
Atsakyti