Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

sveikutes,norejau paklausti as dirbau 2008 ,7men.poto isejau atostogu 3metams.vaikuciui dabar virs metuku,ir pries savaite suzinojau kad vel laukiuos,jau apie 3 menesius.tai man kyla laaaaabai didelis klausymas,tai man ar mokes? kaip skaiciuos? padekite as nelabai suprantu.gimdysiu beveik rudeny,o nuo liepos vel keiciasi viskas.tai kaip mano situacija? nestuke.gif verysad.gif
Atsakyti
Sveikos Super Mamytes smile.gif Gal galetumet kuri padeti?pas mane tokia situacija kad esu ketvirti kurso studente gimdymas ir pabaigimas mokslu birzelio 22diena(graziai sutampa smile.gif ) ir as neturiu darbo stazo verysad.gif bet skaiciau sita istatyma : *Stažo reikalavimas netaikomas:
apdraustiesiems, kurie iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios dar nebuvo sukakę 26 metų ir iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios neįgijo stažo dėl to, kad nurodytuoju laikotarpiu mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), kol jie tapo apdraustaisiais, neviršija 3 mėnesių. Šiuo atveju reikia pateikti mokslo dieniniame skyriuje baigimo datą įrodantį dokumentą (pvz., diplomą su priedu).

ir dabar esu pasimetusi, jeigu as isidarbinu po baigimo, bet dar nebunu pagimdzius ar galiu ka nors gauti? o jeigu pagimdau pries baigima tai jau nieko negaunu?cia tai reiktu suprasti


be galo buciau dekinga uz pagalba 4u.gif
Atsakyti
taip, jums reikes tureti diploma ir bent kazkiek padirbeti, kad stazao reikalavimas nebutu taikomas. daug pinigeliu negausit, tik minimalia ismoka 390lt berods kas menesi, bet nors tiek. bet jau kaip sakant reikes nestresuot, kad isnesiotumet iki galo. siaip jus galit isisdarbinti ir anksciau, kad jei kas, apsigintumet ir pagimdytumet ta pacia diena ir jau butumet dirbanti. tik neiasku kaip i tai paziures sodra, ir klausimas kas priims i darba mergina savaite iki gimdymo. cia dar reiks papluset 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(murka2008 @ 2010 03 10, 18:30)
taip, jums reikes tureti diploma ir bent kazkiek padirbeti, kad stazao reikalavimas nebutu taikomas. daug pinigeliu negausit, tik minimalia ismoka 390lt berods kas menesi, bet nors tiek. bet jau kaip sakant reikes nestresuot, kad isnesiotumet iki galo. siaip jus galit isisdarbinti ir anksciau, kad jei kas, apsigintumet ir pagimdytumet ta pacia diena ir jau butumet dirbanti. tik neiasku kaip i tai paziures sodra, ir klausimas kas priims i darba mergina savaite iki gimdymo. cia dar reiks papluset  4u.gif

as kaip suprantu tai man reikia padirbet jau turint diploma? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(murka2008 @ 2010 03 10, 16:11)
Superine, taip, gali ir tetis eiti, nuo pirmo vaiko rpieziuros dienos, galit eiti jus metams, po to tetis, gali is pradziu tetis, po to jus. jau cia kaip norit, taip ir darot.

O gali vien tėtis eiti auginimo atostogų ir auginti, nors mama taip pat nedirba ax.gif Juk, atrodo niekas nedraudžia g.gif
Atsakyti
Gile, diplomas jums reikalingas gauti ismokai, o padirbeti jus galit nors ir dabar. bet tiesiog gali juk buti taip, kad diploma apsiginsit, o isidarbint nespesit, ir viskas jau tada. o jei isidarbintumet anksciau, tai jau per gynima turetumet darba ir jau jei netycia vakare po streso pagimdytumet, jus turetumet, kas jus isleidzia i atostogas.

superine, kiek zinau, tai tikrai nieks nedraudzia, net jei mama nedirba 4u.gif
Atsakyti
Aciu labai uz pagalba:)dabar tik reik kazkur isidarbinti 4u.gif
Atsakyti
smile.gif sveikos mamytes ir man si tema aktuali, o info irgi nerandu 4u.gif , va man gaunasi gimdyti kaip tik ant gimtadienio sunaus 2metu (liepos 23d.)4u.gif idomu kaip ten skaiciuosis siais laikais?

P.S. ar dabar imanoma pasirinti palankesni varianta, kad skaiciuotu pagal pirmo vaiko formule kai buvo pagal 2008metus uz 6men.? bet jauciu ne blush2.gif Ar skaiciuosis uz metus kai buvau mot.atostogose? g.gif

na bet jau kuo toliau tuo labiau man atrodo kad nieko gero tiketis neverta
Atsakyti
QUOTE(murka2008 @ 2010 03 10, 19:53)


superine, kiek zinau, tai tikrai nieks nedraudzia, net jei mama nedirba  4u.gif


Aciukas uz atsakymus nors ir ne man , bet labai padejo
4u.gif

Vadinasi atostogu leisim teveli blush2.gif , nes mamyte bedarbe , tik mastau kaip cie dabar susisukti del dekretiniu g.gif laiko dar turiu 6men, gal galit kuri patarti .
Isidarbinti galiu be jokiu problemu ax.gif
Atsakyti

QUOTE(bbiitute @ 2010 03 11, 17:00)
Vadinasi atostogu leisim teveli  blush2.gif , nes mamyte bedarbe ,  tik mastau kaip cie dabar susisukti del dekretiniu  g.gif  laiko dar turiu 6men, gal galit kuri patarti .
Isidarbinti galiu be jokiu problemu  ax.gif

O tai kam darbintis, jei tėtukas eis tėvystės atostogų? Darbintis dėl dekretinių, o koks stažas reikalingas norint jas gauti?
Atsakyti
QUOTE(manlaurai @ 2010 03 09, 13:29)
labai aciu uz atsakymus..tai tik pasitikslinsiu.. jei i nestumo ir gimdymo atostogas tureciau iseiti likus menesiui iki pirmo vaiko auginimo atostogu pabaigos, tai geriau pirmo vaiko atostogas nutraukti likus 1 menesiui iki ju pabaigos ir iseiti i nestumo ir gimdymo atostogas?


turbūt apsimoka eiti anksčiau. Juk gausit 100proc buvusio uždarbio.

QUOTE(dikarikaa @ 2010 03 11, 16:40)
smile.gif sveikos mamytes ir man si tema aktuali, o info irgi nerandu 4u.gif , va man gaunasi gimdyti kaip tik ant gimtadienio sunaus 2metu (liepos 23d.)4u.gif idomu kaip ten skaiciuosis siais laikais?

P.S. ar dabar imanoma pasirinti palankesni varianta, kad skaiciuotu pagal pirmo vaiko formule kai buvo pagal 2008metus uz 6men.? bet jauciu ne blush2.gif Ar skaiciuosis uz metus kai buvau mot.atostogose? g.gif

na bet jau kuo toliau tuo labiau man atrodo kad nieko gero tiketis neverta



yra punktas, kad išmoka už paskesnį vaiką negali būti mažesnė nei už ankstesnį, t.y. jei už pirmą gavot 1000lt, tai už antrą negalit gauti 800lt. Nežinau kaip bus šiuo atveju, nes nuo liepos bus tas mažėjimas...

rašant prašymą, reikia pažymėti, kad skaičiuotų pajamas pagal jums palankesnį laikotarpį. Paisrinkimo teisė galioja. Aš rinkausi pajamas gautas prieš išeinant pirmojo vaikučio gimdyti. Žymiai labiau apsimokėjo.
Atsakyti
jei pergyvenat, kad teciui sumazins alga ir kad pajamos liktu stabilios, galit ir teveli leisti. o dekretui gauti reikalingas 12 men. stazas, jei jus dirbot anksciau, tai galit isidarbinti. tik skaiciuos is paskutiniu 12 menesiu vidurki. o jei turit staza, tai jau po dekreto kaip ir pati galit eiti atostogu, o tevelis dirbs, tai turesit daugiau pinigeliu 4u.gif
Atsakyti