Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(amaliute @ 2010 03 04, 17:05)
Sveiki, tai kad 10 proc bus mazinama ne nuo lubu bet nuo gautu pajamu, kitu atveju tos moterys kurios gauna tarkim 1000 lt joms nebutu jokiu mazinimu, siuo atveju mazina visoms, vadinasi mazina nuo DU bet jokiu budu ne nuo lubu tiek pirmais tiek ir antrais metais...


Sveikos,
Mazinama bus ne nuo gautu pajamu o nuo gavejo kompensuojamo uzdarbio, o jis skaiciuojamas nuo lubu.

Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, priklausančios pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, apdraustiesiems asmenims iki vaikui sukaks vieni metai perskaičiuojamos ir mokamos 90 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio,
Atsakyti
QUOTE(ievakata @ 2010 03 04, 18:04)
Sveikos,
Mazinama  bus ne nuo gautu pajamu o nuo gavejo kompensuojamo uzdarbio, o jis skaiciuojamas nuo lubu.

Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, priklausančios pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, apdraustiesiems asmenims iki vaikui sukaks vieni metai perskaičiuojamos ir mokamos 90 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio,




tai tokiu atveju mazes ne visoms ismokos??????kazkas cia ne taip yra.....taip nebus tikrai
Atsakyti
QUOTE(amaliute @ 2010 03 04, 18:18)
tai tokiu atveju mazes ne visoms ismokos??????kazkas cia ne taip yra.....taip nebus tikrai


Logiska, cia kalbam tik apie maximalu: Maksimalus dienos kompensuojamasis uždarbis apskaičiuojamas Lietuvis Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų sumą dalijant iš to mėnesio darbo dienų skaičiaus Maksimalus vidutinis mėnesinis pašalpos gavėjo kompensuojamasis uždarbis negali viršyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojusių nedarbingumo nustatymo dieną X( 4 ar 5) dydžių sumos.

O jei jis nesiekia lubu, tada nuo pajamu.
Atsakyti
Labukas, neseniai šioje temoje klausiau: jei išeinu į dekretą birželio viduryje, o nuo liepos 1 d. bus pasikeitimų, ar nenukentės motinystės išmoka, tai man atsakė, kad nukentės, nes perskaičiuos visoms, o vakar nuėjau į sodrą ir to paties paklausiau, tai sakė, kad nenukentės, o tik toms, kas nuo liepos 1d. išeis į dekretą, toms skaičiuosis pagal naują paskaičiavimą. Čia, jei kam įdomu smile.gif 4u.gif
Atsakyti
sveikos mamytes, jai mano pirmas kleckas gimes 2007 03 11, kada man reik veliausiai iseit i dekreta ir motinystes atostogu, kad tureciau teise prasyti, kad skaiciotu pagal pirmo vaikelio pasalpa...
Atsakyti
gal koki gruodi?
Atsakyti
QUOTE(Destiny73 @ 2010 03 04, 12:18)
na isidarbinkit savaitei laiko



O kas pasikeis g.gif g.gif g.gif kad savaite dirbs knygele
Atsakyti
QUOTE(muimyte @ 2010 03 05, 11:35)
sveikos mamytes, jai mano pirmas kleckas gimes 2007 03 11, kada man reik veliausiai iseit i dekreta ir motinystes atostogu, kad tureciau teise prasyti, kad skaiciotu pagal pirmo  vaikelio pasalpa...

na kiek sodroj man sake kol vaikiukui nesuejo trys metukai turi gimti kitas kad gautum ismokas,tai kaskur gruodzio men. turejot iseit i dekreta 4u.gif
Atsakyti
kodel? juk atostogos vaiko prieziuros iki 3 m. jei bent viena siu atostogu diena ieis gausit kaip uz pirma

as gavau toki rastiska atsakyma:
Jei laikotarpį, iš kurio remiantis Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 6 str. 2 d. skaičiuojama atitinkama pašalpa, ar jo dalį apdraustasis buvo nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros, kol jam sueis 3 metai atostogose, jo prašymu nauja pašalpa gali būti apskaičiuota ankstesnė (pirmesnė) atitinkama motinystės, tėvystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa. Minimali dalis nėra nustatyta, Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 6 str. 3 dalis taikoma, jei a į Ligos ir motinystės įstatymo 6 str. 2 dalies nustatytą laikotarpį, iš kurio skaičiuojama motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpa patenka bent viena atititinkamų motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) atostogų diena.

Atsakyti
QUOTE(muimyte @ 2010 03 05, 10:35)
sveikos mamytes, jai mano pirmas kleckas gimes 2007 03 11, kada man reik veliausiai iseit i dekreta ir motinystes atostogu, kad tureciau teise prasyti, kad skaiciotu pagal pirmo  vaikelio pasalpa...

grodzio 11 jau paskutine diena... taip???
Atsakyti
QUOTE(donna bella @ 2010 03 05, 10:18)
Labukas, neseniai šioje temoje klausiau: jei išeinu į dekretą birželio viduryje, o nuo liepos 1 d. bus pasikeitimų, ar nenukentės motinystės išmoka, tai man atsakė, kad nukentės, nes perskaičiuos visoms, o vakar nuėjau į sodrą ir to paties paklausiau, tai sakė, kad nenukentės, o tik toms, kas nuo liepos 1d. išeis į dekretą, toms skaičiuosis pagal naują paskaičiavimą. Čia, jei kam įdomu smile.gif  4u.gif

taip dekreto išmoka Jums nesumažės, bet vaiko auginimo atostogoms skaičiuos jau pagal naują tvarką
Atsakyti
QUOTE(ievakata @ 2010 03 04, 19:04)
Logiska, cia kalbam tik apie maximalu: Maksimalus dienos kompensuojamasis uždarbis apskaičiuojamas Lietuvis Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų sumą dalijant iš to mėnesio darbo dienų skaičiaus Maksimalus vidutinis mėnesinis pašalpos gavėjo kompensuojamasis uždarbis negali viršyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojusių nedarbingumo nustatymo dieną X( 4 ar 5) dydžių sumos.

O jei  jis nesiekia lubu, tada nuo pajamu.



tai cia ir eziui aisku, kad jei buvusi alga virsija nustatytas lubas,tai isminusuos nuo lubu 10 proc....bet as turejau galvoje kas bus toms, kuriu ismoka nesiekia lubu....
Atsakyti