Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(lairam @ 2010 03 01, 14:55)
Jeigu Jūsų stažas per 24 mėnesius bus tik 6-7 mėnesiai, tai man atrodo nieko negausite. pagal reikalavimus turite būti išdirbusi 12 mėnesių ir turit turėti darbdavį, kuris išleis Jus į dekretą, o paskui vaikeliui auginti suteiks atostogas.

ir man atrodo, kad prie darbo stažo dar prisipliusuoja laikas, jeigu buvote registruota darbo biržoje, arba buvo prieš tai gimusio vaikelio auginimo atostogose 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(PostFactum @ 2010 03 02, 17:48)
ir man atrodo, kad prie darbo stažo dar prisipliusuoja laikas, jeigu buvote registruota darbo biržoje, arba buvo prieš tai gimusio vaikelio auginimo atostogose 4u.gif


Gal kas turi argumentu istatymais pagristu? Aciu 4u.gif
Atsakyti
30 straipsnis apie darbo stažą
nepainiokit darbo stažo su ligos ir motinystės socialinio draudimo stažu, apie jį - 3 straipsnis
Atsakyti
QUOTE(Gurmano @ 2010 03 02, 16:52)
Gal kas turi argumentu istatymais pagristu? Aciu  4u.gif


Nuo 2009 m. liepos 1 d. – reikia turėti ne trumpesnį kaip 9 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius, nuo 2009 m. spalio 1 d. – ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės soc.dr. stažą.
Aš turėjau omeny ne darbo stažą, bet ligos ir motinystės soc.dr.stažą. ax.gif
Atsakyti
jei turėjote omeny ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą, tada suklaidinote ankstesnėje žinutėje. laikas kada asmuo yra registruotas darbo biržoje prie ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo neprisideda, tik tas laikas kada gaunama išmoka. visa informacija - ankstesnėje nuorodoje.
Atsakyti
QUOTE(Draugeliuke @ 2010 02 25, 19:02)
gal kas zino ar sodra nestabdys dekreto ismokos, jei darbdavys dar nera sumokejes uz sausio men. mokescius sodrai?


Darbdavio įsiskolinimai neturi įtakos pašalpos skyrimui/ne - ji skiriama priklausomai nuo jūsų stažo ir gautų pajamų dydžio.

QUOTE(lairam @ 2010 02 25, 22:07)
Na aš ir šiaip skaitau, ir taip skaitau  biggrin.gif  ir nerandu, kurioje vietoje parašyta, kad naują tvarką taikys tik pašalpoms paskirtoms po liepos 1 d.  blush2.gif  Jeigu galite, tai man blondinei  ax.gif , nurodykite konkretų punktą... Ačiū  mirksiukas.gif



Dar kartą apie tą patį (jau turbūt tūkstantąjį)
http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=

10 straipsnis. Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpų ir išmokų, mokamų statutiniams valstybės tarnautojams (pareigūnams) ir krašto apsaugos sistemos kariams vaiko priežiūros atostogų laikotarpiu, perskaičiavimas

1. Šio straipsnio nuostatos nuo 2010 m. liepos 1 d. taikomos šio straipsnio 4 dalyje nustatytoms išmokoms ir motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpoms, paskirtoms pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, galiojusias iki 2010 m. birželio 30 d.
VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ: Tie, kas išėjo MA iki liepos 1d.:

Paskirtos motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, neviršijančios ribinio motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos dydžio, mokamos to paties dydžio, kokio ir buvo paskirtos.
VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ: jei iki liepos 1d. gavote minimalią išmoką, - bus mokama tiek pat.

Paskirtos motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, viršijančios ribinį motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos dydį, mokamos šio straipsnio 2 ir 3 dalyse nustatyta tvarka, tačiau išmokama pašalpa negali būti mažesnė negu ribinis motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos dydis.
VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ: jei gavote iki liepos 1d. daugiau, nei minimali išmoka, žiūrėti punktus 2 ir 3.

2. Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, priklausančios pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, apdraustiesiems asmenims iki vaikui sukaks vieni metai perskaičiuojamos ir mokamos 90 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, iš kurio ši pašalpa buvo apskaičiuota, dydžio. Tuo atveju, kai apskaičiuota motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpa viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumą, apdraustajam asmeniui mokama pastarojo dydžio pašalpa.
VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ:nuo dekreto pabaigos iki vaikui sueis metai mokės 90 proc. nuo pajamų. Lubos - 4*1488 Lt = 5952Lt iki mokesčių.

3. Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, priklausančios pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, apdraustiesiems asmenims laikotarpiu nuo vaiko vienų iki dvejų metų perskaičiuojamos ir mokamos 75 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, iš kurio ši pašalpa buvo apskaičiuota, dydžio. Tuo atveju, kai apskaičiuota motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpa viršija 75 procentų Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumą, apdraustajam asmeniui mokama pastarojo dydžio pašalpa.
VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ: nuo metų iki dvejų mokės 75proc. nuo pajamų. Lubos - 4*1488Lt*0,75%=4464Lt iki mokesčių. Čia patenka ir dvynukų/trynukų ir t.t. mamos/tėčiai - jų išmoka negali viršyti lubų. T.y. dvigubinama, trigubinama paskaičiuota išmoka, bet TIK iki lubų.

Visos paskirtos, bet nemokėtos pašalpų dalys turi būti kompensuotos kaip ir pensijų mažinimo atveju. NAMS organizuoja kolektyvinį ieškinį dėl kompensacijų (kaip ir pensininkams).
NAMS informuoja, kad jau startavo sambūrio svetainės beta versija:
www.samburis.lt

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RasaP: 02 kovo 2010 - 18:09
sveikute jei nesunku pagelbekit blush2.gif
kada man geriau iseiti i dekretines atostogas ar birzelio 30d ar liepos 1d? o situacija tokia: pirmagimiui mano 3 metukai sukaks 2010m rugpjucio 17d,i dekreta man 2010 06 30 arba 2010 07 01,taigi jam dar nebus trys metai...kiek suprantu tai vaiko auginimo atostogu iki 2 metu pasalpa man skaiciuos palankesniu budu,tai yra pagal pirmaji vaikuti!!!??? taciau kaip bus su dekretine ismoka? grizau i darba 2009m rugsejo 8d, pries tai gaudavau motinystes pasalpa...dabar i dekreta man 06.30 arba 07.01, tai jei 12 men nuo isejimo i dekreta skaiciuos vidurki tai man isiskaiciuos tie pinigai pasalpos uz pirmaji vaika kur gavau???? ir jei iseisiu birzelio 30d tai nuo kokio menesio skaiciuos tuos 12 men? o jie liepo 1d??? aciu is anksto 4u.gif
Atsakyti
Labas vakaras 4u.gif 4u.gif

Kuo daugiau skaitau , tuo sunkiau viska gaunasi suprasti doh.gif .
Gal padesit su man rupimu klausimu blush2.gif blush2.gif blush2.gif

As pati esu bedarbe g.gif vyras yra dirbantis ax.gif ar man laukiantis vyras gali iseiti vaiko prieziuros atostogu ir gauti motinystes (tevystes ) pasalpa kas menesi , kol vaikeliui sukaks vieneri metukai g.gif ?
Atsakyti
Sveiki,
manau kad teisingai suprantu, jei ne pataisykit
2. Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, priklausančios pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, apdraustiesiems asmenims iki vaikui sukaks vieni metai perskaičiuojamos ir mokamos 90 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, iš kurio ši pašalpa buvo apskaičiuota, dydžio. Tuo atveju, kai apskaičiuota motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpa viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumą, apdraustajam asmeniui mokama pastarojo dydžio pašalpa.
VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ:nuo dekreto pabaigos iki vaikui sueis metai mokės 90 proc. nuo pajamų. Lubos - 4*1488 Lt = 5952Lt iki mokesčių.
90 proc ne nuo pajamu, o nuo gavėjo kompensuojamojo uždarbio,kuris paskaiaciuojamas pagal:
Ligos pašalpai nustatyti turi būti apskaičiuojamas pašalpos gavėjo vidutinis dienos kompensuojamasis uždarbis. Maksimalus dienos kompensuojamasis uždarbis apskaičiuojamas Lietuvis Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojusių laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesį

TAIGI MOKAMA BUS 90 PROC NUO LUBU?
Atsakyti
QUOTE(RasaP @ 2010 03 02, 18:06)
VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ: jei gavote iki liepos 1d. daugiau, nei minimali išmoka, žiūrėti punktus 2 ir 3.

VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ:nuo dekreto pabaigos iki vaikui sueis metai mokės 90 proc. nuo pajamų. Lubos - 4*1488 Lt = 5952Lt iki mokesčių.

VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ: nuo metų iki dvejų mokės 75proc. nuo pajamų. Lubos - 4*1488Lt*0,75%=4464Lt iki mokesčių. Čia patenka ir dvynukų/trynukų ir t.t. mamos/tėčiai - jų išmoka negali viršyti lubų. T.y. dvigubinama, trigubinama paskaičiuota išmoka, bet TIK iki lubų.

Kodėl jūsų paskaičiavimuose figūruoja praeitų metų draudžiamųjų pajamų dydis, t.y. 1488 Lt, jei nuo šių metų sausio 1 dienos patvirtintas naujas einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydis ir jis yra 1170 Lt?
Atsakyti
QUOTE(ievakata @ 2010 03 02, 21:39)
Sveiki,
manau kad teisingai suprantu,  jei ne pataisykit
2. Motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, priklausančios pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nuostatas, apdraustiesiems asmenims iki vaikui sukaks vieni metai perskaičiuojamos ir mokamos 90 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, iš kurio ši pašalpa buvo apskaičiuota, dydžio. Tuo atveju, kai apskaičiuota motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpa viršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumą, apdraustajam asmeniui mokama pastarojo dydžio pašalpa.
VERTIMAS Į NETEISINĘ KALBĄ:nuo dekreto pabaigos iki vaikui sueis metai mokės 90 proc. nuo pajamų. Lubos - 4*1488 Lt = 5952Lt iki mokesčių.
90 proc ne nuo pajamu, o nuo gavėjo kompensuojamojo uždarbio,kuris paskaiaciuojamas  pagal:
Ligos pašalpai nustatyti turi būti apskaičiuojamas pašalpos gavėjo vidutinis dienos  kompensuojamasis uždarbis. Maksimalus dienos kompensuojamasis uždarbis apskaičiuojamas Lietuvis Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojusių laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesį

TAIGI MOKAMA BUS 90 PROC NUO LUBU?


Ne nuo lubu, o nuo jusu atlyginimo, tik jei paskaiciuota pasalpa virsys lubas, tada gausite tik maximalia ismoka, o ne tiek kie pagal jusu atlyginima yra 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Tučka @ 2010 03 03, 09:37)
Ne nuo lubu, o nuo jusu atlyginimo, tik jei paskaiciuota pasalpa virsys lubas, tada gausite tik maximalia ismoka, o ne tiek kie pagal jusu atlyginima yra  4u.gif


Man vakar Sodroje taip pat paaiškino, kad jeigu priskaičiuota išmoka ar už pirmus ar už antrus metus (nesvarbu) viršija nustatyta "lubas", tai 2 metus bus mokama ta pati suma, t.y. "lubos".

Ar galit kas pasakyt, kiek tai yra į rankas? 4*1170=4680 LT brutto ?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo DolceVita: 03 kovo 2010 - 12:14