Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(l'eau @ 2010 02 25, 14:14)
tai reiškia kad skaičiuojant pašalpą bus imamas du, paskaičiuotas du. tačiau tai pasirinkimo galimybė, o ne faktas kaip daugelis mano kad 'gausiu tokią pačią pašalpą'. dėl dekreto gi labai aiškiai parašiau - jei išmoka bus paskaičiuotą iki liepos, t.y. į dekretą išeitą iki liepos, išmoka bus tokia, kokia paskaičiuota, nieks jos nebeperskaičiuos. jei gimdymas liepos pradžioje taip ir bus.




Aiskiai aisku, Labai dekinga.
Zaviuosi I'eau Jusu kompetencija! Balioneli siunciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(slaugute99 @ 2010 02 25, 14:33)
Mergaites visos cia rasot,kad nuo liepos men. sumazes ismokos visoms ir toms kurios jau  vako prieziuros atostogose ir toms kurios dar tik iseis,bet as atsikapsciau ta istatyma apie sumazinima ir ten parasyta,kad mazes tik toms kurioms pasalpos bus skiriamos nuo liepos  g.gif Tai kaip cia suprasti,kur tiesa ? g.gif
Papildyta:
Mazeja tik lubos,taai toms kurios gauna dideles pasalpas ,aisku,pamazes  ax.gif


Paskaitykit 75 punkta.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2001 M. SAUSIO 25 D. NUTARIMO NR. 86 „DĖL LIGOS IR MOTINYSTĖS SOCIALINIO DRAUDIMO PAŠALPŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

2009 m. gruodžio 23 d. Nr. 1778
Vilnius

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1. Pakeisti Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. sausio 25 d. nutarimu Nr. 86 „Dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatų patvirtinimo“ (Žin., 2001, Nr. 10-284; 2002, Nr. 38-1385; 2003, Nr. 59-2664; 2005, Nr. 101-3743; 2006, Nr. 105-4009; 2008, Nr. 11-387, Nr. 104-3982; 2009, Nr. 42-1620, Nr. 107-4475):

1.1. Išdėstyti 16 punktą taip:

„16. Jeigu apdraustasis asmuo neturi reikiamo ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo, nes buvo vaiko priežiūros atostogose, ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas jam skaičiuojamas iš 24 mėnesių laikotarpio, buvusio, iki vaikui sukako dveji metai.“

1.2. Išdėstyti 41 punkto antrąją pastraipą taip:

„Asmenims, nurodytiems šių Nuostatų 3.1–3.3 punktuose, motinystės pašalpa mokama, jeigu jie šios pašalpos gavimo laikotarpiu neturi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos. Šių Nuostatų 3.1–3.3 punktuose nurodyti asmenys laikomi turinčiais draudžiamųjų pajamų visą mėnesį, jeigu valstybinio socialinio draudimo įmokos sumokėtos nuo pajamų sumos, ne mažesnės negu MMA; priešingu atveju šių asmenų draudžiamųjų pajamų laikotarpis laikomas proporcingai mažesniu. Minėtam laikotarpiui nustatyti draudžiamosios pajamos apskaičiuojamos pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 3, 4, 5, 6, 8, 9, 16, 181, 19 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 10 straipsnį. Ūkininkams ir jų partneriams, įgijusiems teisę gauti pašalpą, pašalpa mokama neatsižvelgiant į pajamas, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos.“

1.3. Išdėstyti 423 punkto antrąją pastraipą taip:

„Asmenims, nurodytiems šių Nuostatų 3.1–3.3 punktuose, tėvystės pašalpa mokama, jeigu jie šios pašalpos gavimo laikotarpiu neturi pajamų, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos. Šių Nuostatų 3.1–3.3 punktuose nurodyti asmenys laikomi turinčiais draudžiamųjų pajamų visą mėnesį, jeigu valstybinio socialinio draudimo įmokos sumokėtos nuo pajamų sumos, ne mažesnės negu MMA; priešingu atveju šių asmenų draudžiamųjų pajamų laikotarpis laikomas proporcingai mažesniu. Minėtam laikotarpiui nustatyti draudžiamosios pajamos apskaičiuojamos pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 3, 4, 5, 6, 8, 9, 16, 181, 19 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 10 straipsnį. Ūkininkams ir jų partneriams, įgijusiems teisę gauti pašalpą, pašalpa mokama neatsižvelgiant į pajamas, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos.“

1.4. Išdėstyti 48 punkto pirmąją pastraipą taip:

„48. Motinystės (tėvystės) pašalpos dydis nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos, kol vaikui sukaks vieni metai, yra 100 procentų (nuo 2010 m. liepos 1 d. – 90 procentų), kol vaikui sukaks dveji metai, – 85 procentai (nuo 2010 m. liepos 1 d. – 75 procentai) pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.“

1.5. Išdėstyti 481 punkto pirmąją pastraipą taip:

„481. Kai apdraustasis asmuo, kuris buvo ar yra išleistas vaiko priežiūros atostogų, turi draudžiamųjų pajamų, kurios yra mažesnės už motinystės (tėvystės) pašalpą (kai mokamos dvi pašalpos, – už bendrą šių pašalpų sumą), jam mokamas apskaičiuotos pašalpos (šių pašalpų bendros sumos) ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas. Šiuo atveju į draudžiamąsias pajamas neįskaitomos apskaičiuotos motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpos. Mokant pašalpas šių Nuostatų 3.1–3.3 punktuose nurodytiems asmenims, laikoma, kad draudžiamųjų pajamų jie turėjo visą mėnesį, jeigu valstybinio socialinio draudimo įmokos sumokėtos nuo pajamų sumos, ne mažesnės negu MMA; priešingu atveju šių asmenų draudžiamųjų pajamų laikotarpis laikomas proporcingai mažesniu. Draudžiamosios pajamos nustatomos pagal Lietuvos Respublikos ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 3, 4, 5, 6, 8, 9, 16, 181, 19 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo 10 straipsnį. Ūkininkams ir jų partneriams, įgijusiems teisę gauti pašalpą, pašalpa mokama neatsižvelgiant į pajamas, nuo kurių skaičiuojamos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos.“

1.6. Išdėstyti 55 punkto dvyliktąją pastraipą taip:

„Kreipiantis dėl pašalpos skyrimo, būtina pateikti reikiamų dokumentų originalus, išskyrus įsakymą (potvarkį) dėl tėvystės atostogų ar vaiko priežiūros atostogų suteikimo, arba dokumentą, įrodantį atleidimo iš darbo pagrindą. Dokumentus atitinkamai pašalpai skirti priėmęs pareigūnas privalo patvirtinti pateiktų dokumentų nuorašus ir dokumentų originalus grąžinti juos pateikusiam asmeniui. Šiame punkte nurodyti dokumentai, patvirtinantys atitinkamą civilinės būklės aktą (santuokos liudijimas ir (ar) gimimo liudijimas), pateikiami tik tuo atveju, jeigu šiuose dokumentuose nurodytų asmens duomenų nėra Lietuvos Respublikos gyventojų registre.“

1.7. Papildyti šiuo IX skyriumi:

„IX. NUOSTATOS DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINIŲ IŠMOKŲ PERSKAIČIAVIMO IR MOKĖJIMO LAIKINOJO ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO

73. Lietuvos Respublikos socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinojo įstatymo (toliau vadinama – Laikinasis įstatymas) galiojimo laikotarpiu kompensuojamasis uždarbis ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) pašalpų dydžiams nustatyti apskaičiuojamas šių Nuostatų 5, 6, 8–12 punktų nustatyta tvarka, bet negali viršyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumos:

73.1. asmenims, kurie teisę į ligos ir profesinės reabilitacijos pašalpas įgijo 2010 m. sausio 1 d. ir vėliau;

73.2. asmenims, kurie teisę į motinystės pašalpas įgijo 2010 m. liepos 1 d. ir vėliau. Nuostata dėl einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumos netaikoma asmenims, kurie teisę į motinystės pašalpas įgijo iki 2010 m. birželio 30 dienos;

73.3. asmenims, kurie teisę į tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpas įgijo 2010 m. liepos 1 d. ir vėliau. Asmenims, kurie teisę į tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpas įgijo iki 2010 m. birželio 30 d. ir kuriems šių pašalpų mokėjimas tęsiamas po 2010 m. liepos 1 d., pašalpoms kompensuojamasis uždarbis nuo šios datos perskaičiuojamas pagal Laikinojo įstatymo 9 straipsnio 1 dalies nuostatas.

74. Patvirtinus naują einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydį, visos iki tol paskirtos ir mokamos pašalpos už laikotarpį nuo šių draudžiamųjų pajamų naujo dydžio taikymo pradžios perskaičiuojamos taikant šį dydį. Ši nuostata netaikoma motinystės socialinio draudimo pašalpoms už nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį asmenims, įgijusiems teisę į šią pašalpą iki draudžiamųjų pajamų dydžio pasikeitimo, ir motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpoms, kurių dydis neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinto motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos ribinio dydžio.

75. Asmenims, kurie teisę į motinystės (tėvystės) pašalpas įgijo iki 2010 m. birželio 30 d. ir kuriems šių pašalpų mokėjimas tęsiamas po 2010 m. liepos 1 d., nuo šios datos pašalpos perskaičiuojamos ir mokamos:

75.1. iki vaikui sukaks vieni metai – 90 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, iš kurio ši pašalpa buvo apskaičiuota, dydžio. Jeigu taip perskaičiuota motinystės (tėvystės) pašalpa viršija einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumą, apdraustajam mokama pastarojo dydžio pašalpa. Jeigu taip perskaičiuota motinystės (tėvystės) pašalpa tampa mažesnė negu motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos ribinis dydis, mokama pastarojo dydžio pašalpa;

75.2. iki vaikui sukaks dveji metai – 75 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, iš kurio ši pašalpa buvo apskaičiuota, dydžio. Jeigu taip perskaičiuota motinystės (tėvystės) pašalpa viršija 75 procentų Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 4 dydžių sumą, apdraustajam asmeniui mokama pastarojo dydžio pašalpa. Jeigu taip perskaičiuota motinystės (tėvystės) pašalpa tampa mažesnė negu motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos ribinis dydis, mokama pastarojo dydžio pašalpa;

75.3. motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos, kurios neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtinto šios pašalpos ribinio dydžio, neperskaičiuojamos.

76. Jeigu taikant Laikinojo įstatymo nuostatas socialinio draudimo pašalpos yra permokamos, permoka teisės aktų nustatyta tvarka išieškoma iš permoką gavusio asmens.“

2. Šio nutarimo 1.2 ir 1.3 punktų nuostatos taikomos Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų skyrimo ir mokėjimo nuostatų 3.1–3.3 punktuose nurodytiems asmenims, įgijusiems teisę į motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpas ir iki šio nutarimo įsigaliojimo.

3. Šis nutarimas įsigalioja 2010 m. sausio 1 dieną.


Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius


Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo lairam: 25 vasario 2010 - 13:57
Taigi po istatymu yra parasyta,kad nauja tvarka isigalioja tik nuo liepos 1 dienos skiriamoms pasalpoms.As jau ka ir skaityt nebemoku g.gif
Atsakyti
QUOTE(boruzzze @ 2010 02 25, 14:46)
sveikos...
gal ir man paaiskinsit - ir tikiuos nuraminsit..

lialkai mano metai ir menuo, vaiko prieziuros atostogu prasyme rasiau iki sueis treji metai... kaip zinia nuo liepos pirmos naikina apskritis, kurioje as ir dirbau... kaip tik siom dienom man liepia ateit pasirasyt ant ispejimo - kad busiu atleista...  unsure.gif
tai idomu, jei kaip darbdaviu as nebeturesiu - ar man sodra ir toliau mokes iki vaikui sukaks dveji metai? ar bus priezastis sodrai nebemoket man ismoku, kadangi darbdaviu nebebus? g.gif

Čia jau specifika, reikėtų pasikonsultuoti su Sodra. Pajamų (pašalpos) neturėtum prarasti.
Dar darbo kodeksą paskaityk dėl atleidimo. Ten yra kažkoks punktas apie įmonės naikinimą.
Atsakyti
QUOTE(slaugute99 @ 2010 02 25, 15:09)
Taigi po istatymu yra parasyta,kad nauja tvarka isigalioja tik nuo liepos 1 dienos skiriamoms pasalpoms.As jau ka ir skaityt nebemoku  g.gif


Na, gal ir aš jau skaityti nebemoku, bet žiūrim visos kartu. Nugi parašyta, kad tiems, kad įgijo teisę gauti pašalpą iki birželio 30 d., bet pašalpa dar mokama ir po liepos 1 d., tai perskaičiuoja tas pašalpas ir gaus visos 90 ir 75 proc biggrin.gif . Reiškias tos, kurioms pašalpas skirs po liepos 1 d., tai jau pagal nutylėjimą mokės 10 proc mažiau. Tos, kurios gauna jau nuo anksčiau irgi gaus mažiau 4u.gif . Bent jau aš taip suprantu.

75. Asmenims, kurie teisę į motinystės (tėvystės) pašalpas įgijo iki 2010 m. birželio 30 d. ir kuriems šių pašalpų mokėjimas tęsiamas po 2010 m. liepos 1 d., nuo šios datos pašalpos perskaičiuojamos ir mokamos:

75.1. iki vaikui sukaks vieni metai – 90 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio, iš kurio ši pašalpa buvo apskaičiuota, dydžio.

Papildyta:
QUOTE(slaugute99 @ 2010 02 25, 15:09)
Taigi po istatymu yra parasyta,kad nauja tvarka isigalioja tik nuo liepos 1 dienos skiriamoms pasalpoms.As jau ka ir skaityt nebemoku  g.gif


O kur ten po istaymu parasyta, kad taikoma nuo liepos 1??? g.gif Nieko nematau g.gif . Tik matau "Šis nutarimas įsigalioja 2010 m. sausio 1 dieną.
"
Atsakyti
Man Sodroj sakė, kad VISOMS mažins 10%.
Atsakyti
QUOTE(+Burbulė+ @ 2010 02 25, 15:22)
Man Sodroj sakė, kad VISOMS mažins 10%.



Aš į Sodrą irgi skambinau. Tai man irgi sakė, kad mažės visoms.

Ir dar įstatyme aš "įskaitau", kad mažins visoms biggrin.gif
Atsakyti
Pranešimai spaudai
Pranešimai spaudai | Archyvas
2010 m. vasario 19 d.
Informacija ligos ir motinystės, motinystės (tėvystės), tėvystės pašalpų gavėjams
Vadovaujantis Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu ir Sveikatos draudimo įstatymu, gaunantiems ligos ir motinystės, motinystės (tėvystės), tėvystės pašalpas, sveikatos draudimo įmoka nuo 2010 m. sausio 1 d. skaičiuojama nuo visos pašalpos (neatimant NPD ir PNPD* kaip anksčiau). Taigi, jei asmens pašalpa yra 1000 litų (ir tai yra vienintelės asmens mėnesio pajamos), anksčiau sveikatos draudimo įmoka sudarė 6 proc. nuo 1000 Lt minus NPD ir sudarė 34,2 Lt, dabar – 60 Lt., todėl išmokos šiais metais yra mažesnės nei buvo praėjusiais metais.

Pašalpos jų gavėjams sumažėjo nevienodai, kadangi NPD nėra pastovus dydis. Kuo didesnė priskaičiuota išmoka, tuo taikomas mažesnis NPD. PNPD taip pat priklauso nuo įvairių aplinkybių, pvz. nuo vaikų skaičiaus, ar vaiką (vaikus) augina abu tėvai, ar vienas iš jų. Kuo didesni NPD ir PNPD buvo taikyti praėjusiais metais, tuo daugiau mažėja išmoka šiais metais.

* NPD – neapmokestinamasis pajamų dydis

PNPD – papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis
„Sodros“ informacija
Atsakyti
QUOTE(boruzzze @ 2010 02 25, 14:46)
sveikos...
gal ir man paaiskinsit - ir tikiuos nuraminsit..

lialkai mano metai ir menuo, vaiko prieziuros atostogu prasyme rasiau iki sueis treji metai... kaip zinia nuo liepos pirmos naikina apskritis, kurioje as ir dirbau... kaip tik siom dienom man liepia ateit pasirasyt ant ispejimo - kad busiu atleista...  unsure.gif
tai idomu, jei kaip darbdaviu as nebeturesiu - ar man sodra ir toliau mokes iki vaikui sukaks dveji metai? ar bus priezastis sodrai nebemoket man ismoku, kadangi darbdaviu nebebus? g.gif


Labas 4u.gif
Ir aš tokia pati. Va kaip tik grįžau pasirašius.
Sodroj klausiau, kai rašiau prašymą antriem metam vaiko priežiūros, nes planavau tik metus būti su vaiku, bet kada tokia situacija nusprendė už mane. Tai aš tada klausiau, bet man nieko neatsakė.
Papildyta:
QUOTE(Puk @ 2010 02 25, 14:45)
Gal ir teisingiausia būtų g.gif Dekretą tegul pailgina iki kokių šešių mėn, o po to tik fiksuoti vaiko pinigai, lygūs vidutiniam atlyginimui iki tam tikrų metų. Kam pakaks augins patys, o kas gali uždirbti daugiau, tai galėtų už tuos vaiko pinigus auklę samdyti. Na čia tik pamąstymai g.gif  mirksiukas.gif Gi mąsto dabar visi, kaip tą sodros reformą atlikti biggrin.gif
o gal padiskutuojam apie tai kaip reformuoti sodrą, tai gal ir pasiūlymų seimui pateiktume biggrin.gif Manau, kad atsirastų tikrai protingesnių minčių, nei dabar svaigsta politikai doh.gif

Na su matematika jau nuo mokyklos pykausi blush2.gif todėl man finansiniai dalykai...todėl galiu ir nusišnekėti, bet aš vis mąstau. Dėl pensijų kaupimo fondo, kuris atiduotas į privačias rankas. Iš banko į banką į draudimo bendroves gali vaikščioti, kad ir kas mėnesį-atgal į sodrą grįžti negali. Na va jeigu galėčiau, tai aš norėčiau grįžti į sodrą su savo sukauptais pinigais, gal ir daugiau tokių kaip aš atsirastų. Gal sakau tada geriau būtų kas. Jeigu nusišnekėjau lotuliukas.gif nekalkit prie sienos.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 02 22, 22:50)
į pirmus du klausimus temoje jau atsakyta, o į trečią : atsakymas čia. atleidimo prašyti nereikia, nes jei turėsite dešimt vaikų galėsite gauti dar ir antrojo laipsnio valstybinę pensiją, kuri šiuo metu mokama išauginusioms ir gerai išauklėjusioms ir daugiau vaikų, bet planuojama skaičių mažinti iki penkių (pagrindas čia) mirksiukas.gif

Deja, turiu nuvilti... jei patvirtins dabartinį SADM siūlomą Sodros gaivinimo planą - valstybinės pensijos nuo ... (kada patvirtins) jau nebebus skiriamos. Jokios. Bet kaip bus - matysime smile.gif

QUOTE(murka2008 @ 2010 02 23, 18:44)
siaip tai dekreta kaip mokejo 100 proc tai ir moka, as eisit iki liepos ar po liepos, nieks nezikeiscia. o vaiko prieziuros pasalpa mazina visoms, ir isejusios ir einancioms, tai kaip ir nieko neislosiama.

Yra skirtumas: išėjusios iki liepos 1d. gali teistis dėl paskirtos išmokos sumažinimo grąžinimo (tai ir bus daroma, organizuojamas kolektyvinis ieškinys NAMS), kas (anot advokatų ir konsultavusių teisėjų, visiškai įmanoma), o naujai išeinančios nuo liepos 1d. tokios galimybės nebeturės.

QUOTE(amaliute @ 2010 02 25, 12:35)
Sveikos, kas man gali pasakyti kaip yra su dvynuku ismokoms? kaip suprantu iki liepos men.isejusioms taikomos viengubos lubos nes varbu du ar trys vaikai gime, o kaip bus po liepos men.? aciu

jei Vyriausybė nieko nepakeis - taip ir yra kaip sakote. Tai dar vienas argumentas. kodėl turite didelius šansus prarastus (nesumokėtus) pinigus prisiteisti, jei jau auginate du ar daugiau vaikų ir išmokų lubos sumažinamos iki vienų.
Atsakyti
Atsiprasau,bet as visai nesuprantu kaip cia dabar bus su tom motinystes tevystes ismokom g.gif as vaiko prieziuros atostogose nuo lapkricio 9.Uz pilna menesi mano gaunama pasalpa 2800 su keliais litais.Tai man mazes pasalpa nuo liepos 1 dienos?Jau visai nieko nebesuprantu schmoll.gif
Atsakyti
gal kas zino ar sodra nestabdys dekreto ismokos, jei darbdavys dar nera sumokejes uz sausio men. mokescius sodrai?
Atsakyti