QUOTE(Lace @ 2010 02 23, 17:59)
Įstatymas apie atostogas sako, kad žmogui per metus priklauso 28 kalendorinės dienos atostogų, viena atostogų dalis negali būti trumpesnė nei 14 dienų. Kokia tvarka ir kaip išleidžiama atostogų kiekvienoje konkrečioje organziacijoje yra vidinis tos organizacijos reikalas. Kai kur ta tvarka aprašyta vidaus tvarkos taisyklėse, kolektyvinėje sutartyje ar dar kokiuose vidiniuose dokumentuose, kai kur būna sudaromas atostogų grafikas metams ir leidžiama atostogų griežtai pagal jį. Bet kokiu atveju, ėjimas atostogų yra darbdavio ir darbuotojo susitarimas, darbuotojas rašo prašymą, darbdavys jį sutinka patenkinti arba ne.
Atsakant į klausimą - darbdavys privalo darbuotojui per metus suteikti priklausančias 28 dienas atostogų, bet taip pat jis turi teisę daryti tai jam palankiu metu. Jei darbdavys nebus geranoriškas, jis gali pasinaudoti šia savo teise ir nesutikti išleisti atsotogų pageidaujamu metu.
Darbo kodekse numatyta tokia atostogų suteikimo tvarka (išrinkau kas susiję su nėštumu):
"
169 straipsnis. Kasmetinių atostogų suteikimo tvarka
<...>
3. Nesuėjus šešiems nepertraukiamojo darbo mėnesiams, darbuotojo prašymu kasmetinės atostogos suteikiamos:
1) moterims prieš nėštumo ir gimdymo atostogas arba po jų;
<...>
4. Teisę pasirinkti kasmetinių atostogų laiką po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo įmonėje turi:
<...>
2) nėščios moterys ir darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų arba vaiką invalidą iki šešiolikos metų.
5. Vyrams jų pageidavimu kasmetinės atostogos suteikiamos žmonos nėštumo ir gimdymo atostogų metu."