Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(Adelle @ 2010 01 15, 18:52)
O deklaraciją pildyti kada reikės, kurį mėn.?  4u.gif

Deklaraciją reikia pildyti Jums patogiu metu, galima net už kelis metus atgal... Taisyklė, kad iki gegužės 1 dienos, yra tiems, kuriems tai privaloma pagal įstatymą, pvz. valstybės tarnautojams.
Papildyta:
QUOTE(Adelle @ 2010 01 15, 19:30)
Pernai man sodra skirtumą pervedė mokėdama vasario mėn. už sausio mėn., t.y. kiek buvo mažiau, tai tą sumą išmokėjo sekantį mėnesį. O jums deklaruoti reikėjo?

Pasitikrinkite, ar tikrai? Tiesiog Jus gavote sausį už gruodžio mėneį (netaikant NPD buvo mažiau), o vasarį gavote daugiau tik todėl, kad NPD jau buvo pritaikytas...

Papildyta:
QUOTE(yngaga @ 2010 01 15, 18:49)
Kaip suprantu nuo sumos,procentais turbūt sumažino, blink.gif reiks pirmadienį skambint į sodrą,nieko nebus  doh.gif

Taip ir yra netaikant NPD, arba atskaičiuojant "mokesčius" nuo pirmo lito...("
NPD nustatytomas atsižvelgiant į gyventojo pajamas vadovaujantis principu, kad didėjant pajamoms taikomas vis mažesnis NPD, o tam tikrą lygį viršijančioms pajamoms numatoma NPD netaikyti"...), tad mergytės kurios gavote mažas pajamas, jums buvo didelis NPD, o tos kurios gavo daug, jos ir taip mokestelius mokėjo taikant labai maža NPD.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 01 15, 17:57)
nesinervinkit. tam skirtoje temoje jau buvo atsakyta
Jos šį mėnesį sumažėjo dėl nepritaikyto NPD ir PNPD. Tiesiog buhalteriniai dalykai. Šią sumą bus galima susigrąžint užpildžius deklaraciją

tai reiskia kad vasario menesi gausime senas sumas?Ar jau visada bus mazesnes ismokos? g.gif Aciu uz paaiskinima
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SABA: 15 sausio 2010 - 21:47
QUOTE(SABA @ 2010 01 15, 21:47)
tai reiskia kad vasario menesi gausime senas sumas?Ar jau visada bus mazesnes ismokos? g.gif Aciu uz paaiskinima

Kadangi nuo 2010 sausio vėl keičiasi NPD skaičiavimas, tai gali būti, kad keisis (kas gauna virš 800 litų)...
Atsakyti
Atsiprašau, kad suklaidinau - pernai internetu deklaravau, pasimiršo. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(amri @ 2010 01 15, 23:45)
Kadangi nuo 2010 sausio vėl keičiasi NPD skaičiavimas, tai gali būti, kad keisis (kas gauna virš 800 litų)...

Koks bus NPD nuo sausio?
Atsakyti
As irgi vakar gavau 120lt maziau ... aisku susinervinau g.gif .....
Bet po to paziurejau i preitus metus... ir prisiminiau , kad preitais metais irgi gavau mazesne sausio men .... nuejau i sodra issiaiskinti, pasake kad cia taip del to NPD ..... tik kazkodel buvo ant 48lt maziau .... bet vasario men man juos sugrazino .... ir tikrai jokiu deklaraciju nepildziau ...
Atsakyti
Paaiskinkit man prasau toki dalyka.Tarkim as esu vaiko prieziuros atostogose iki 2010 m.liepos 21 d. Visa si laika man Sodra moka atitinkamo dydzio ismoka,pagal pajamas is darbovietes.Sakykim vel pastojau ir gimdymo terminas yra 2010 m. rugsejo men.Kokia tvarka bus mokamos ismokos ir pagal kokias pajamas?
Atsakyti
QUOTE(R. Denisenko @ 2010 01 16, 16:45)
Paaiskinkit man prasau toki dalyka.Tarkim as esu vaiko prieziuros atostogose iki 2010 m.liepos 21 d. Visa si laika man Sodra moka atitinkamo dydzio ismoka,pagal pajamas is darbovietes.Sakykim vel pastojau ir gimdymo terminas yra 2010 m. rugsejo men.Kokia tvarka bus mokamos ismokos ir pagal kokias pajamas?

na kiek as sodroje teiravausi man paaiskino nes mano vaikui suejo ruksejo men.2m.o dabar gimdysiu geguzi tai kai nustatys daktare kada iseit i dekreta nueisi i darbuoviete ten parasysi prasyma kad skaiciuotu is to laikotarpio su kuriuo isejai iki to vaikelio motinystes atostogu.nezinau ar as cia aiskei parasiau,bet trumpiau darbe susitvarkysi dekretines ir uz vaikeli gausi tuos pacius pinigelius su kuriuo dabar esi atostoguose
Atsakyti
merginos, čia kurios nuo liepos 1 d. laukia pašalpų sumažinimo, tai noriu pasakyti, jog mažesnes pašalpas gaus tik naujos mamytės, t.y. tos kurioms motinystės pašalpa bus paskirta po liepos 1 d. o tos kurios jau gauna, gaus kaip ir gavusios pagal seną tvarką.

čia įstatymo pakeitimas
http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=
Papildyta:
o dėl mažesnių pašalpų šį mėnesį, čia kaip ir minėjo, išmokos buvo mažesnės dėl nepritaikyto NPD ir PNPD, kadangi čia buhalteriniai dalykai ir mokant kitais ataskaitiniais metais už praėjusius šių dydžių pritaikyti neįmanoma. Kitą mėn gausit įprasto dydžio pašalpą.
Papildyta:
QUOTE(Baltas @ 2010 01 15, 19:05)
o  kokioje temoje jau buvo apie tai diskutuota?
be to man sumazejo per puse  blink.gif
nenormalu - 1500 Lt. sumazejo... kazkoks briedas... g.gif




šiuo atveju, jei iš tikrųjų pašalpa sumažėjo 1500lt, aš ir gi nemanau kad dėl NPD nes kažkaip per didelė suma, gal Jūs geriau pasidomėkit Sodroje, matyt yra kažkokių kitų priežasčių g.gif
Atsakyti
QUOTE(Deimike @ 2010 01 17, 16:59)
man sumazejo mazdaug 6 procentais, irgi nesuprantu kodel...

O ar nuo sausio pirmosios nepasikeitė kompensuojamasis uždarbio dydis? Manrods dėl jo sumažėjo gaunama pašalpa 4u.gif šiaip pati laukiu pinigėlių ir greičiausiai mažesnių,nei prieš tai buvo verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Deimike @ 2010 01 17, 16:59)
man sumazejo mazdaug 6 procentais, irgi nesuprantu kodel...

Nesvarbu tie procentai, manyčiau čia dėl to NPD bus...
Atsakyti
QUOTE(Elzė @ 2010 01 15, 20:55)
nuo kovo iki geguzes man atrodo  g.gif


Papildyta:
QUOTE(Blistiashka @ 2010 01 17, 19:57)

Man irgi sumazino 88 litais...Kita menesi gausiu jau paskutine pasalpa!
Atsakyti
QUOTE(amellyy @ 2010 01 17, 18:34)
merginos, čia kurios nuo liepos 1 d. laukia pašalpų sumažinimo, tai noriu pasakyti, jog mažesnes pašalpas gaus tik naujos mamytės, t.y. tos kurioms motinystės pašalpa bus paskirta po liepos 1 d. o tos kurios jau gauna, gaus kaip ir gavusios pagal seną tvarką.

čia įstatymo pakeitimas
http://www3.lrs.lt/p...s...ery=&p_tr2=
Papildyta:




Šis įstatymo pakeitimas patvirtintas rugsėjo mėnesį, o tas kur eina kalba apie visoms mamoms sumažintas pajamas patvirtintas grudžio pradžioje. Taigi paskaitykite ankstesnę temą, ten labai daug diskutuota apie tą pakeitimą ir apie mažinimą visoms mamoms... verysad.gif Kad ir kaip mylim Lietuvą, bet liūdna dėl tokių dalykų ir prezidentės nepastovumo.... verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Hegira: 17 sausio 2010 - 19:35