Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(Bagel @ 2010 02 22, 01:18)
Netiesa.
Buvau Sodroj - man sakė, kad mokės skirtumą nors grįžtu į tas pačias pareigas.
citata iš sodros puslapio: Jeigu apdraustasis, kuris buvo ar yra išleistas vaiko priežiūros atostogų, turi draudžiamųjų pajamų, kurių dydis mažesnis už motinystės (tėvystės) pašalpą, jam mokamas šios pašalpos ir jo atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas.

Tikrai tas pats ir man, jau nuo spalio mėnesio gaunu pašalpos skirtumą ir atlyginimą, niekas niekur nesikabinėja, ir darbe, ir sodroj viskas gerai, ir įstatymuose taip pat. Čia gal kažkokia sodros darbuotoja susimaišė paaiškinimuose, jos irgi kai kurios ne viską iki galo žino cool.gif
Atsakyti
Gal kas man gali paaiskinti toki dalyka g.gif .

I dekreta iseinu birzeli. Laukiuosi antro vaikelio. Dabar jau zinau, kad galiu pasirinkti palankesni atlyginima del vaiko prieziuros atsotogu (nes ziurint 12 men atgal kai iseisiu atsostogu, pajamos dar kabins pirmojo vaiko ismokas). Cia man kaip ir viskas aisku.

O kaip del dekretiniu - ar mokes pagal dabartine darboviete ar vel galiu pasirinkti pagal ta uzmokesti, kai isejau su pirmuoju vaiku dekretiniu?

Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 02 22, 23:50)
į pirmus du klausimus temoje jau atsakyta, o į trečią : atsakymas čia. atleidimo prašyti nereikia, nes jei turėsite dešimt vaikų galėsite gauti dar ir antrojo laipsnio valstybinę pensiją, kuri šiuo metu mokama išauginusioms ir gerai išauklėjusioms ir daugiau vaikų, bet planuojama skaičių mažinti iki penkių (pagrindas čia) mirksiukas.gif



Nuorodą į įstatymą - tai nėra atsakymas. Jei turėčiau dvi valandas ramaus laiko įstatymo studijoms - neprašyčiau pagalbos iš tų, kurios jau yra į tą reikalą įsigilinusios.
Tai kaip su tais privačiais fondais? Ar eina ten įmokos iš motinystės (tėvystės) ir vaiko priežiūros atostogų pašalpų?
Atsakyti
man nejo
Atsakyti
Mergaitės, turiu klausimėlį ax.gif
Jeigu aš į dekretą išeinu birželio pačioj pabaigoj, tai visi motinystės pašalpų mokėjimai man lieka senąja tvarka, t.y. aš "išlošiu"? g.gif

Ačiū 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(maza saulyte @ 2010 02 22, 15:50)
pagalbos noreciau ir experciu.
esu visiskai salia ismokose, nes tik laukiuosi smile.gif
30 savaiciu gali sueiti ir pries liepos 1a/arba kelios dienos po liepos pirmos, tai kokia bus ismoka pries gimdyma ir kokia bus po gimdymo (rugseji nusimato) pirmus ir antrus metus....

Pas mane situacija tokia pat - gimdysiu rugsėjo pradžioj, į dekretą išeisiu birželio pab. arba liepos pirmosiomis dienomis...
Kaip suprantu, naudingiau būtų išeiti į dekretą iki liepos 1 d., tiesa? g.gif
Atsakyti
QUOTE(~Beauty~ @ 2010 02 24, 01:22)
Mergaitės, turiu klausimėlį ax.gif
Jeigu aš į dekretą išeinu birželio pačioj pabaigoj, tai visi motinystės pašalpų mokėjimai man lieka senąja tvarka, t.y. aš "išlošiu"? g.gif

Ačiū 4u.gif

Aš išeinu birželio viduryje, tai tokio pat klausimo klusiau čia, ir man atsakė, kad neišlošiu
Papildyta:
Atsakykit, jei kas žinot, prieš eidama į dekretą noriu pasiimti sau priklausančias atostogas, ar turi tokią teisę darbdavys jų nesuteikti?
Atsakyti
siaip tai dekreta kaip mokejo 100 proc tai ir moka, as eisit iki liepos ar po liepos, nieks nezikeiscia. o vaiko prieziuros pasalpa mazina visoms, ir isejusios ir einancioms, tai kaip ir nieko neislosiama.
Atsakyti
QUOTE(murka2008 @ 2010 02 24, 02:44)
siaip tai dekreta kaip mokejo 100 proc tai ir moka, as eisit iki liepos ar po liepos, nieks nezikeiscia. o vaiko prieziuros pasalpa mazina visoms, ir isejusios ir einancioms, tai kaip ir nieko neislosiama.

Gal žinote, kokį procentą mokės, dabar 100%, o nuo liepos?
Atsakyti
QUOTE(donna bella @ 2010 02 23, 17:16)
Aš išeinu birželio viduryje, tai tokio pat klausimo klusiau čia, ir man atsakė, kad neišlošiu
Papildyta:
Atsakykit, jei kas žinot, prieš eidama į dekretą noriu pasiimti sau priklausančias atostogas, ar turi tokią teisę darbdavys jų nesuteikti?

Jeigu atostogos priklauso tai privalo mirksiukas.gif

QUOTE(murka2008 @ 2010 02 23, 17:44)
siaip tai dekreta kaip mokejo 100 proc tai ir moka, as eisit iki liepos ar po liepos, nieks nezikeiscia. o vaiko prieziuros pasalpa mazina visoms, ir isejusios ir einancioms, tai kaip ir nieko neislosiama.

Skirtumas yra. jeigu į vaiko priežiūros atostogas išeisite iki liepos 1 dienos, tai Jums žemiau grindų nemokės
Atsakyti
QUOTE(donna bella @ 2010 02 23, 18:16)
Atsakykit, jei kas žinot, prieš eidama į dekretą noriu pasiimti sau priklausančias atostogas, ar turi tokią teisę darbdavys jų nesuteikti?


Įstatymas apie atostogas sako, kad žmogui per metus priklauso 28 kalendorinės dienos atostogų, viena atostogų dalis negali būti trumpesnė nei 14 dienų. Kokia tvarka ir kaip išleidžiama atostogų kiekvienoje konkrečioje organziacijoje yra vidinis tos organizacijos reikalas. Kai kur ta tvarka aprašyta vidaus tvarkos taisyklėse, kolektyvinėje sutartyje ar dar kokiuose vidiniuose dokumentuose, kai kur būna sudaromas atostogų grafikas metams ir leidžiama atostogų griežtai pagal jį. Bet kokiu atveju, ėjimas atostogų yra darbdavio ir darbuotojo susitarimas, darbuotojas rašo prašymą, darbdavys jį sutinka patenkinti arba ne.

Atsakant į klausimą - darbdavys privalo darbuotojui per metus suteikti priklausančias 28 dienas atostogų, bet taip pat jis turi teisę daryti tai jam palankiu metu. Jei darbdavys nebus geranoriškas, jis gali pasinaudoti šia savo teise ir nesutikti išleisti atsotogų pageidaujamu metu.
Atsakyti
QUOTE(Lace @ 2010 02 24, 02:59)
Įstatymas apie atostogas sako, kad žmogui per metus priklauso 28 kalendorinės dienos atostogų, viena atostogų dalis negali būti trumpesnė nei 14 dienų. Kokia tvarka ir kaip išleidžiama atostogų kiekvienoje konkrečioje organziacijoje yra vidinis tos organizacijos reikalas. Kai kur ta tvarka aprašyta vidaus tvarkos taisyklėse, kolektyvinėje sutartyje ar dar kokiuose vidiniuose dokumentuose, kai kur būna sudaromas atostogų grafikas metams ir leidžiama atostogų griežtai pagal jį. Bet kokiu atveju, ėjimas atostogų yra darbdavio ir darbuotojo susitarimas, darbuotojas rašo prašymą, darbdavys jį sutinka patenkinti arba ne.

Atsakant į klausimą - darbdavys privalo darbuotojui per metus suteikti priklausančias 28 dienas atostogų, bet taip pat jis turi teisę daryti tai jam palankiu metu. Jei darbdavys nebus geranoriškas, jis gali pasinaudoti šia savo teise ir nesutikti išleisti atsotogų pageidaujamu metu.

Ačiukas 4u.gif už atsakymą. 4u.gif smile.gif
Atsakyti