Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

aciu labai, paguodet 4u.gif
jau rankos buvo pradeje drebet. reiks sulaukt terciadienio ir aiskintis.
bet ar tikrai atgausiu pinigelius uz sausi, jei motinystes atostogos buvo metams? vaikelis gime gruodzio 30d ir nuo sausio 1d turejau buti darbe pagal elektroniniu valdzios vartu ta socialinio draudimo lentele. Tai taip iseina, kad visa men nedirbau. Ir is darbovietes nei man kas skambino, kodel manes nera darbe....
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2010 02 13, 01:22)
aciu labai, paguodet  4u.gif
jau rankos buvo pradeje drebet. reiks sulaukt terciadienio ir aiskintis.
bet ar tikrai atgausiu pinigelius uz sausi, jei motinystes atostogos buvo metams? vaikelis gime gruodzio 30d ir nuo sausio 1d turejau buti darbe pagal elektroniniu valdzios vartu ta socialinio draudimo lentele. Tai taip iseina, kad visa men nedirbau. Ir is darbovietes nei man kas skambino, kodel manes nera darbe....



mano draugei buvo taip pat. tai tiesiog pasieme kazkoki popiereli is darbovietes nunese i sodra ir po keliu savaiciu pravede pinigelius 4u.gif nesijaudinkit ir ramiai sutikit valentino diena wub.gif
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2010 02 12, 22:51)
Norėjau paklausti, ar kas gavot siandien motinystės pašalpėles? 15d išeina pirmadienis, bet kadangi išeiginė, tai turėtume gauti tik trečiadieny. Tačiau mano sesuo gavo šiandien, o aš ne. Nuo ko tai priklauso?

Gavau vakar iš sodros motinystės išmoką, bet mažesnę nei įprastai unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(kravciuska @ 2010 02 13, 14:36)
As irgi gavau mazesne nesuprantu ir uz gruodi mazesne ohmy.gif ir ne 20 ir ne 50 lt o beveik 350 lt.


Jei gavote už gruodį 350 Lt mažesnę - turėtumėte atgauti per mokesčių deklaravimą. Bet jei labai didelį procentą nuo bendros sumos nuėmė, patarčiau kreiptis į Sodrą, gali būti, kad klaidą padaryta.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo anastra: 13 vasario 2010 - 14:30
[quote=linytes,2010 02 11, 23:09]
Sveiki, iškilo toks klausimukas. Esu VPA , vaikui 1.2m, į darbą grįžau nepilnu krūviu, gaunu atlyginimą ir pašalpos skirtumą. Vasarą norėčiau mėnesį atostogauti. Ar galiu pasiimti VPA pilnai tą mėnesį, o ne kasmetines atostogas,( jas pasiimčiau , kai nemokės pašalpos)?Turbūt tokiu atveju reikėtų rašyti darbovietei prašymą, kad išleistų į VPA, o po 2 sav vėl rašyti prašymą, kad sugrąžintų iš tų atostogų. Ar teisingai mąstau? ar nereiktų tokiu atveju kokių dokumentų nešt į sodrą?
Papildyta:

Atsakyti
[quote=linytes,2010 02 13, 21:48]
[quote=linytes,2010 02 11, 23:09]
Sveiki, iškilo toks klausimukas. Esu VPA , vaikui 1.2m, į darbą grįžau nepilnu krūviu, gaunu atlyginimą ir pašalpos skirtumą. Vasarą norėčiau mėnesį atostogauti. Ar galiu pasiimti VPA pilnai tą mėnesį, o ne kasmetines atostogas,( jas pasiimčiau , kai nemokės pašalpos)?Turbūt tokiu atveju reikėtų rašyti darbovietei prašymą, kad išleistų į VPA, o po 2 sav vėl rašyti prašymą, kad sugrąžintų iš tų atostogų. Ar teisingai mąstau? ar nereiktų tokiu atveju kokių dokumentų nešt į sodrą?
Papildyta:
[/quote]
o tau apsimoka dirbt?nemanau kad taip galima kada nori tada eit atostogu vaiku prieziuros nors menesiui itt.gal geriau darbovetei pasiklausk ar sodroj ar isvis taip galima?
Atsakyti
QUOTE(Orfeja @ 2010 02 13, 00:06)
issiaiskinau per elektroninius valdzios vartus, kad nuo sausio men turejau buti darbe.... tipo tik metams pasidariau motinystes atostogas, bet tai nelogiska. niekaip taip negalejau pasidaryti. cia arba darboviete arba sodra padare klaida. Tai kur dabar po visu svenciu tureciau kreiptis pirmiausiai? I sodra ar i darba skambintis? Ar galima prasitesti motinystes atostogas, jei jau tokia klaida isivelus? Ar dar galesiu gauti pinigelius uz sausi? O gal cia man po metu reikejo eiti prasitesti???

Nieko nebesuprantu

PATARKIt, PRASAU


Jei išeidama vaiko priežiūros atostogų prašymą parašėte 1 metams, tai po metų ir turėjote grįžti į darbą. Darbdavys jūsų neprivalo ieškoti ir jums "priminti, kad laikas į darbą". Jei jau negrįžtate ir net nekontaktuojete - jūsų reikalas smile.gif
Kai aš išeidinėjau vaiko priežiūros atostogų, kažkas man rekomendavo rašyti max laikotarpį - iki vaikui sueis 3 metai, nes grįžti galėsiu bet kada parašiusi prašymą prieš porą savaičių. O dėl grįžimo, kaip jūsų atveju - darbdavys gali ir nesutikti pratęsti motinystės atostogų, t.y. pagal įstaymą gali nesutikti. Kiek patikima ši informacija negaliu pasakyti (įstaymų straipsnių nepavardinsiu), bet skamba logiškai.
Ką Sodra daro tokiu atveju, apmoka ar ne už tą laikotarpį nežinau, nesusidūriau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo renatyte.r: 14 vasario 2010 - 10:33
QUOTE(kravciuska @ 2010 02 13, 14:36)
As irgi gavau mazesne nesuprantu ir uz gruodi mazesne ohmy.gif ir ne 20 ir ne 50 lt o beveik 350 lt.

už gruodį visos mes gavome mažesnę, tiesiog reiks nueit i mokesčių inspekciją, deklaruoti pajamas ir susigrąžinsi
Atsakyti
QUOTE(renatyte.r @ 2010 02 14, 11:28)
Jei išeidama vaiko priežiūros atostogų prašymą parašėte 1 metams, tai po metų ir turėjote grįžti į darbą. Darbdavys jūsų neprivalo ieškoti ir jums "priminti, kad laikas į darbą". Jei jau negrįžtate ir net nekontaktuojete - jūsų reikalas  smile.gif
Kai aš išeidinėjau vaiko priežiūros atostogų, kažkas man rekomendavo rašyti max laikotarpį - iki vaikui sueis 3 metai, nes grįžti galėsiu bet kada parašiusi prašymą prieš porą savaičių. O dėl grįžimo, kaip jūsų atveju - darbdavys gali ir nesutikti pratęsti motinystės atostogų, t.y. pagal  įstaymą gali nesutikti. Kiek patikima ši informacija negaliu pasakyti (įstaymų straipsnių nepavardinsiu), bet skamba logiškai.
Ką Sodra daro tokiu atveju, apmoka ar ne už tą laikotarpį nežinau, nesusidūriau.


Situacija buvo tokia: kai tvarkiausi poprierius del motinystes pasalpos, mano buhaltere padare klaida ir israse metams, kai nunesiau ta prasyma i sodra, sako, reikia pertaisyti, jei norit ilgiau atostogauti. Buhaltere ta pazyma perrase is naujo 2 ar 3 metams, nebepamenu. Ir ta pertaisyta, nunesiau i sodra. Ja prieme ir viskas liux. Tai vadinas sodra klaida ivele. Na issiaishkinsiu vistiek as viska.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Orfeja: 14 vasario 2010 - 17:54
Sveiki, esu cia naujoke, gal ne toje temoje rasau, prasau atleisti.

Planuoju pastoti, bet "finansiskai" (pavadinsim taip) isliko sunkumu, nuo birzelio 2009 esu bedarbe (uzsiregistruota darbo birzoje jau virs 6 menesiu), atleido pagal etatu mazinima, iki tol dirbau be pertraukos 3,5 metu. Noreciau paklausti, pries kiek laiko iki pastojimo tureciau isidarbinti, kad man priklausytu motinystes pasalpa? Kazkas man sake, kad pries 7 menesius maziausiai iki pastojimo. Aciu uz atsakymus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(renatyte.r @ 2010 02 14, 11:28)
Jei išeidama vaiko priežiūros atostogų prašymą parašėte 1 metams, tai po metų ir turėjote grįžti į darbą. Darbdavys jūsų neprivalo ieškoti ir jums "priminti, kad laikas į darbą". Jei jau negrįžtate ir net nekontaktuojete - jūsų reikalas  smile.gif
Kai aš išeidinėjau vaiko priežiūros atostogų, kažkas man rekomendavo rašyti max laikotarpį - iki vaikui sueis 3 metai, nes grįžti galėsiu bet kada parašiusi prašymą prieš porą savaičių. O dėl grįžimo, kaip jūsų atveju - darbdavys gali ir nesutikti pratęsti motinystės atostogų, t.y. pagal  įstaymą gali nesutikti. Kiek patikima ši informacija negaliu pasakyti (įstaymų straipsnių nepavardinsiu), bet skamba logiškai.
Ką Sodra daro tokiu atveju, apmoka ar ne už tą laikotarpį nežinau, nesusidūriau.

aš taip pat rašiau iki kol vaikui sukaks treji metai, man taip patarė ax.gif
Atsakyti
Parasiau juk, kad manau, gal rasiu normalu darba... biggrin.gif be to jokiu asmeniniu duomenu nerasau ir manau, kad nesu viena tokia visam pasaulyje... Siaip noriu suzinoti, kiek man reikes pradirbti iki tol kol apnestesiu, kad pinigus gauciau, nes sodros puslapyje mazai ka rasti galima...
Atsakyti