Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(Linavil @ 2010 02 09, 23:07)
Baigiasi 04-08, tai jei gerai suprantu  blush2.gif už kovą gausiu pilną išmoką balandžio vidury, o už likusias balandžio dienas- jau gegužę? Ačiū 4u.gif

jo geguze.teisingai ten supainiojau menesi blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Vivgute @ 2010 02 10, 09:35)
Noriu pasipasakot.
Per elektroninius valdzios vartus yra galimybe pasiziuret kokia ismoka bus mokama vasario men, uz sausi. Taigi, ieinu, ogi ziuriu, kad pagal nauja istatyma, kuris teigia, kad motinystes (tevystes) lubos  5890 lt, realiai yra 4689 lt. Buvau sodroj, aiskinausi- maximali suma, kuria sodra moka uz antrus metus 3700 lt i rankas.
Jie atskaiciuoja nuo dabartiniu lubu -15 proc, o ne pritaiko maximuma seniau paskaiciuotai sumai. Taigi,  jauciuosiu apvogta. saziningai uzdirbtas kiekvienas centas yra pavogiamas ir istatymai tai leidzia.

man aktualu o kaip paziuret reikia?
Atsakyti
As einu per swedbanko el. bankininkyste, paskui:

E-paslaugos, Viesosios el. paslaugos, Prisijungti prie EVV, Galimybe pasitikrinti informacija apie Jusu valstybini socialini draudima, toliau ten visai apacioje spaudziate zalia mygtuka su uzrasu "uzsisakyti", vel po jusu vardu, pavarde ir a.k. spaudziate zalia mygtyka "sutinku" ir tada jau ismeta atskira lapa su visa info apie pajamas uz kiekvienus metus. Va ten pamaciau kiek man jau paskaiciuota motinystes (tevystes) ismoka uz sausi . ten pateikiamos pajamos, nuo kuriu skaiciuojamos VSD imokos, taigi dar reikia atskaiciuoti 21 proc mokesciu ir gausim pinigus i rankas.
Atsakyti
QUOTE(Linavil @ 2010 02 10, 22:56)
Ačiū Jums už info thumbup.gif  4u.gif

o mane kazkaip gasdina tas pavadinimas ,del treciu asmenu.Kai sutinku,tai ,ten paraso,kad mano duomenias gali buri rodomi,ir kazkas jomis kaip suprantu gali psinauduoti. g.gif jus man isaiskinkit,kas cia per nesasmone 4u.gif .
Atsakyti
Sveiki,

ar man kas gali paaiskinti: vaikiukui yra 1.6 men. gaunu pasalpa virs 4 tukst. (cia jau i rankas) bet paziurejus i elektronines valdzios vartus ziuriu kad su mokesciais panasi suma paskaiciuota. tai taip iseina kas jau vasari gausiu maziau?nelabai sekiau istatymus.ar man kas nors keisis?
Atsakyti
QUOTE(Voveriukee @ 2010 02 11, 19:42)
Sveiki,

ar man kas gali paaiskinti: vaikiukui yra 1.6 men. gaunu pasalpa virs 4 tukst. (cia jau i rankas) bet paziurejus i elektronines valdzios vartus ziuriu kad su mokesciais panasi suma paskaiciuota. tai taip iseina kas jau vasari gausiu maziau?nelabai sekiau istatymus.ar man kas nors keisis?


gausite ne daugiau nei 3712 i rankas uz likusius menesius
Atsakyti
Sveikos mamytes,turiu viena klausyneli gal kas zino.dabar esu vaiko prieziuros atostogose jau 2metus,dabar pastojau ir nezinau ka daryti ar eiti i darba kad moketu antram vaikeliui?ar mokes pagal pirma,nes taip tai iseina 7men.sedesiu namuose negaudama jokios pasalpot,kaip sodra skaiciuoja???
Atsakyti
QUOTE(Vivgute @ 2010 02 10, 10:35)
Noriu pasipasakot.
Per elektroninius valdzios vartus yra galimybe pasiziuret kokia ismoka bus mokama vasario men, uz sausi. Taigi, ieinu, ogi ziuriu, kad pagal nauja istatyma, kuris teigia, kad motinystes (tevystes) lubos  5890 lt, realiai yra 4689 lt. Buvau sodroj, aiskinausi- maximali suma, kuria sodra moka uz antrus metus 3700 lt i rankas.
Jie atskaiciuoja nuo dabartiniu lubu -15 proc, o ne pritaiko maximuma seniau paskaiciuotai sumai. Taigi,  jauciuosiu apvogta. saziningai uzdirbtas kiekvienas centas yra pavogiamas ir istatymai tai leidzia.

man šis jų poelgis ir labai įdomus.Laikinąjam įstatyme aiškiai parašyta, kad motinystė išmoka yra ne mažesnė nei 1/3 ir ne didesnė nei 5 ribos (einamųjų metų kompensuojamas dydis), kažkas panašaus, pažodžiui nepamenu, vadinas, 5 dydžiai gali būti, tai 1170*5=5850 Lt, na ir už antrus metus mokama 85 proc, tai lubos būtų 4972,5 Lt...aš taip suprantu
Atsakyti
QUOTE(Ingrida75 @ 2010 02 12, 16:54)
man šis jų poelgis ir labai įdomus.Laikinąjam įstatyme aiškiai parašyta, kad motinystė išmoka yra ne mažesnė nei 1/3 ir ne didesnė nei 5 ribos (einamųjų metų kompensuojamas dydis), kažkas panašaus, pažodžiui nepamenu, vadinas, 5 dydžiai gali būti, tai 1170*5=5850 Lt, na ir už antrus metus mokama 85 proc, tai lubos būtų 4972,5 Lt...aš taip suprantu


Teisingai supratote mirksiukas.gif tik dar reikia minusuoti 15/ pajamų mokestį ir 6/ sveikatos draudimo mokestį smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Voveriukee @ 2010 02 11, 19:42)
Sveiki,

ar man kas gali paaiskinti: vaikiukui yra 1.6 men. gaunu pasalpa virs 4 tukst. (cia jau i rankas) bet paziurejus i elektronines valdzios vartus ziuriu kad su mokesciais panasi suma paskaiciuota. tai taip iseina kas jau vasari gausiu maziau?nelabai sekiau istatymus.ar man kas nors keisis?


Taip gausite jau mažiau,juk keitėsi draudžiamos pajamos mirksiukas.gif .Nuo sumos kurią matote minusuokite 21/ smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Jovita 35 @ 2010 02 12, 20:06)
Teisingai supratote mirksiukas.gif  tik dar reikia minusuoti 15/ pajamų mokestį  ir 6/ sveikatos draudimo mokestį smile.gif
Papildyta:
Taip gausite jau mažiau,juk keitėsi draudžiamos pajamos mirksiukas.gif .Nuo sumos kurią matote minusuokite 21/ smile.gif


Motinystės (tėvystės) pašalpa per mėnesį negali būti mažesnė kaip trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį. Nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 1 metai motinystės (tėvystės) pašalpa per mėnesį negali būti didesnė kaip 100 procentų šių pajamų 5 dydžių sumos, o likusį laiką (iki vaikui sukaks 2 metai) – didesnė kaip 85 procentai šių pajamų 5 dydžių sumos.

http://www.sodra.lt/index.php?cid=329
Papildyta:
ar kas nors jau matė šitą punktą ir žino, ar tikrai yra teisėta skaičiuoti soc draudimo įmokas nuo NPD?

Vadovaujantis Gyventojų pajamų mokesčio įstatymu ir Sveikatos draudimo įstatymu, gaunantiems ligos ir motinystės, motinystės (tėvystės), tėvystės pašalpas, sveikatos draudimo įmoka bus skaičiuojama nuo visos pašalpos (neatimant NPD, kaip anksčiau). T.y., jei asmens pašalpa 1000 litų (ir tai yra vienintelės asmens mėnesio pajamos), anksčiau sveikatos draudimo įmoka sudarė 6 proc. nuo 1000 Lt minus NPD ir sudarė 34,2 Lt, dabar – 60 Lt.

http://www.sodra.lt/...mp;forma=form_0

Atsakyti
QUOTE(Fedes @ 2010 02 12, 22:10)
Motinystės (tėvystės) pašalpa per mėnesį negali būti mažesnė kaip trečdalis einamųjų metų [b]draudžiamųjų pajamų, galiojančių vaiko priežiūros atostogų pradžios mėnesį[/b]. Nuo nėštumo ir gimdymo atostogų pabaigos iki vaikui sukaks 1 metai motinystės (tėvystės) pašalpa per mėnesį negali būti didesnė kaip 100 procentų šių pajamų 5 dydžių sumos, o likusį laiką (iki vaikui sukaks 2 metai) – didesnė kaip 85 procentai šių pajamų 5 dydžių sumos.




Nelabai supratau,ką norėjote pasakyti g.gif ,gal įsiskaitykite geriau ax.gif .Draudžiamos pajamos mažėja visoms verysad.gif
Atsakyti
issiaiskinau per elektroninius valdzios vartus, kad nuo sausio men turejau buti darbe.... tipo tik metams pasidariau motinystes atostogas, bet tai nelogiska. niekaip taip negalejau pasidaryti. cia arba darboviete arba sodra padare klaida. Tai kur dabar po visu svenciu tureciau kreiptis pirmiausiai? I sodra ar i darba skambintis? Ar galima prasitesti motinystes atostogas, jei jau tokia klaida isivelus? Ar dar galesiu gauti pinigelius uz sausi? O gal cia man po metu reikejo eiti prasitesti???

Nieko nebesuprantu

PATARKIt, PRASAU
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Orfeja: 13 vasario 2010 - 00:07
QUOTE(Orfeja @ 2010 02 13, 01:06)
issiaiskinau per elektroninius valdzios vartus, kad nuo sausio men turejau buti darbe.... tipo tik metams pasidariau motinystes atostogas, bet tai nelogiska. niekaip taip negalejau pasidaryti. cia arba darboviete arba sodra padare klaida. Tai kur dabar po visu svenciu tureciau kreiptis pirmiausiai? I sodra ar i darba skambintis? Ar galima prasitesti motinystes atostogas, jei jau tokia klaida isivelus? Ar dar galesiu gauti pinigelius uz sausi? O gal cia man po metu reikejo eiti prasitesti???

Nieko nebesuprantu

PATARKIt, PRASAU



po svenciu paskambinkit i savo teritorini sodros skyriu ir jums pasakys kokio popieriuko reikia. (tiksliai negaliu pasakyti, bet man atrodo is darbovietes reikia isakymo del atostog pratesimo). pinigelius atgausit uz sausi. smile.gif
Atsakyti