Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

QUOTE(meilikatyte @ 2010 02 07, 14:37)
labukas,nepykit,bet tema labai nukrypo i sona  g.gif cia jau neimanoma nei paklausti tuoj uzpuolat ir galit sudraskyt viena kita ir dar isileido provokuojamos blondino doh.gif


Paklausti galite va cia

cia kaip tik yra diskusiju tema, o ne skaiciavimai visokiausi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Fregata @ 2010 02 07, 19:28)

Nu niekaip neiskaitau kad cia parasyta butu...
Atsakyti
Norejau pasiklausti, gal kas susidurete su tokia situacija:

Siuo metu esu vaiko auginimo atostogose su pirmu vaiku ir dekretinese atostogose su antru vaiku. Darbdavys informavo, kad skelbiamas imones bankrotas ir netrukus as busiu atleista. Klausimas:
1.Ar gali mane atleisti, jei siuo metu esu net dvieju vaiku atostogose?
2. Kas mane isleis vaiko auginimo atostogu su antru vaiku, jei nebeliks darbdavio?Ar man priklausys pasalpa (galesiu prasyti, kad skaiciuotu kaip pirmam vaikui)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo coco5: 08 vasario 2010 - 18:26
Gal kas žinot, ar dabar į sodrą dar reikia nešti pažymą apie atlyginimą, jeigu dirbu iš dalies ir dar esu vaiko priežiūros atostogose? Buhalterė sako, kad dabar kas mėnesį sodrai pateikia ataskaitą apie darbo užmokestį(seniau turėjo pateikti už ketvirtį)Be Jokios logikos būtų nešioti tas pažymas, jei sodra visas pajamas ir taip mato.
Atsakyti
QUOTE(linytes @ 2010 02 08, 20:55)
Gal kas žinot, ar dabar į sodrą dar reikia nešti pažymą apie atlyginimą, jeigu dirbu iš dalies ir dar esu vaiko priežiūros atostogose? Buhalterė sako, kad dabar kas mėnesį sodrai pateikia ataskaitą apie darbo užmokestį(seniau turėjo pateikti už ketvirtį)Be Jokios logikos būtų nešioti tas pažymas, jei sodra visas pajamas ir taip mato.



kol kas dar reikia doh.gif Nors deklaruojama jiems kas menesi, bet visvien praso pristatyti pazymas, nes kolkas tu duomenu nemato doh.gif
Atsakyti
Sveiki,

Norėjau pasitikslinti, ar tikrai negalima užsiimti absoliučiai jokia veikla, esant motinystės atostogose, nes pašalpa bus nemokama? Autorinės bei verslo liudijimas irgi negalimi?
Papildyta:
QUOTE(coco5 @ 2010 02 08, 18:24)
Norejau pasiklausti, gal kas susidurete su tokia situacija:

Siuo metu esu vaiko auginimo atostogose su pirmu vaiku ir dekretinese atostogose su antru vaiku.  Darbdavys informavo, kad skelbiamas imones bankrotas ir netrukus as busiu atleista. Klausimas:
1.Ar gali mane atleisti, jei siuo metu esu net dvieju vaiku atostogose?
2. Kas mane isleis vaiko auginimo atostogu su antru vaiku, jei nebeliks darbdavio?Ar man priklausys pasalpa (galesiu prasyti, kad skaiciuotu kaip pirmam vaikui)?

Viskas Jums priklausys, nes bankroto atveju Jums garantuojamos visos socialinės garantijos.
Motinystės pašalpa skiriama, jeigu:
Jums nėštumo ir gimdymo atostogos suteiktos darbo laikotarpiu arba Jūs esate atleista iš darbo nėštumo metu ar nėštumo ir gimdymo atostogų metu dėl įmonės, įstaigos ar organizacijos likvidavimo, bankroto ar pasibaigus terminuotos darbo sutarties terminui arba paskyrimo į pareigas terminui ar įgaliojimų laikui;
Taip pat reipiantis dėl motinystės pašalpos skyrimo pasirinktam Sodros teritoriniam skyriui reikia pateikti:
jeigu moteris atleista iš darbo nėštumo metu ar nėštumo ir gimdymo atostogų metu dėl įmonės, įstaigos, organizacijos likvidavimo,bankroto ar pasibaigus terminuotai darbo sutarčiai, paskyrimo į pareigas terminui ar įgaliojimų laikui, papildomai reikia pateikti dokumentus, įrodančius atleidimo iš darbo pagrindą (įsakymo, potvarkio, darbo sutarties nuorašus);
Citatos iš čia
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Keiti: 09 vasario 2010 - 15:09
QUOTE(Keiti @ 2010 02 09, 15:08)
Sveiki,

Norėjau pasitikslinti, ar tikrai negalima užsiimti absoliučiai jokia veikla, esant motinystės atostogose, nes pašalpa bus nemokama? Autorinės bei verslo liudijimas irgi negalimi?

viskas galima, tik jei gaunamos pajamos viršys išmoką - ji bus nemokama, jei bus mažesnės - gausite skirtumą
Atsakyti
QUOTE(linytes @ 2010 02 08, 22:55)
Gal kas žinot, ar dabar į sodrą dar reikia nešti pažymą apie atlyginimą, jeigu dirbu iš dalies ir dar esu vaiko priežiūros atostogose? Buhalterė sako, kad dabar kas mėnesį sodrai pateikia ataskaitą apie darbo užmokestį(seniau turėjo pateikti už ketvirtį)Be Jokios logikos būtų nešioti tas pažymas, jei sodra visas pajamas ir taip mato.

Nu va, siandien nunešiau tą pažymą. Išsiaiškinau pagaliau, kad ji dabar nebus būtina, bet tokiu atveju pašalpa vėluos, nes darbdavys net iki 15 mėnesio dienos gali nepateikti ataskaitų apie užmokestį. Bet, jeigu ją pristatai, tai ta pašalpa bus anksčiau. Vis dėlto gerai, kad nereiks kas mėnesį į sodrą lakstyti thumbup.gif
Atsakyti
Gal kas žinot ar atsimenat, ar motinystės pašalpa mokama už praėjusį mėnesį? Gal neaiškiai paklausiau blush2.gif . Laikotarpis atostogų baigsis balandžio mėnesį, tai ar motinystės pašalpą už kovą aš gausiu kovą ar jau balandį doh.gif . Tikiuos supratot. Ačiū iškart atsakiusioms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Linavil @ 2010 02 09, 21:21)
Gal kas žinot ar atsimenat, ar motinystės pašalpa mokama už praėjusį mėnesį? Gal neaiškiai paklausiau blush2.gif . Laikotarpis atostogų baigsis balandžio mėnesį, tai ar motinystės pašalpą už kovą aš gausiu kovą ar jau balandį doh.gif . Tikiuos supratot. Ačiū iškart atsakiusioms 4u.gif

taip uz praejusi menesi,jai baigiasi kovo menesi gausit balandi,jai balandi gausit birzeli.ziurint kuria diena.
Atsakyti
QUOTE(malinkaja18 @ 2010 02 09, 22:30)
taip uz praejusi menesi,jai baigiasi kovo menesi gausit balandi,jai balandi gausit birzeli.ziurint kuria diena.

Baigiasi 04-08, tai jei gerai suprantu blush2.gif už kovą gausiu pilną išmoką balandžio vidury, o už likusias balandžio dienas- jau gegužę? Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Noriu pasipasakot.
Per elektroninius valdzios vartus yra galimybe pasiziuret kokia ismoka bus mokama vasario men, uz sausi. Taigi, ieinu, ogi ziuriu, kad pagal nauja istatyma, kuris teigia, kad motinystes (tevystes) lubos 5890 lt, realiai yra 4689 lt. Buvau sodroj, aiskinausi- maximali suma, kuria sodra moka uz antrus metus 3700 lt i rankas.
Jie atskaiciuoja nuo dabartiniu lubu -15 proc, o ne pritaiko maximuma seniau paskaiciuotai sumai. Taigi, jauciuosiu apvogta. saziningai uzdirbtas kiekvienas centas yra pavogiamas ir istatymai tai leidzia.
Atsakyti