Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

prasymas kaip prasymas. toks pat kaip ir eiliniu atostogu isleidziant tik prasote isleisti vaiko prieziuros atostogu nuo.... iki ...., arba rasote tiesiog. Prasau isleisti vaiko prieziuros atostogu iki vaikui sueis 2 metai. Direktorius turi uzvizuoti, t.y. parasyti tvirtinu ir pasirasyti, o taip pat parasyti isakyma, kuriuo isleidzia jus situ atostogu. Sio isakymo kopija turite pristatyti i sodra.
Atsakyti
o gal kas žino?kai dabar taip keitėsi įstatymai, kaip bus skaičiuojamos visos išmokos birželio mėn. pagimdžiusioms vaikelį - pirmais (ar 100 ar 90proc.?) ir antrais metais (kiek?).Ačiū už atsakymą.
Atsakyti
QUOTE(l'eau @ 2010 02 01, 15:43)



Istrauka is istatymo: Jei gimė daugiau negu vienas vaikas, motinystės pašalpa didinama atsižvelgiant į vienu metu gimusių vaikų skaičių (gimus dvynukams – 2 kartus, gimus trynukams – 3 kartus ir t. t.).
Tai bet cia dvynuku ir trynuku klausimas... gal kas zino kaip yra su pametinukais?
Atsakyti
QUOTE(djusted @ 2010 02 01, 14:25)
Mielos mamytes smile.gif norejau pasiteirauti (galeciau ir pasieiskoti bet einu lengviausiu budu ir manau kad kas pades kas jau zino 4u.gif ) mamyciu kurios planuoja antra leliuka arba jau laukiasi, o pirmajam dar nera 2m.
Siuo metu laukiuosi ir gimdymas numatytas balandzio menesi. Pirmajai dukrytei du metukai sueis tik liepos viduri. Vieni sako kad gausiu ir uz pirmaja pinigelius iki kol jai sueis 2 metai, o kiti, kad gimus naujam seimos nariui, uz pirmaja nebegausiu... Kaip yra is tikruju? Ar pasikeite sita istatymo dalis?

gausit uz abi, del pametinuku- nesikeite 4u.gif

QUOTE(vildži @ 2010 02 01, 20:34)
o gal kas žino?kai dabar taip keitėsi įstatymai, kaip bus skaičiuojamos visos išmokos birželio mėn. pagimdžiusioms vaikelį - pirmais (ar 100 ar 90proc.?) ir antrais metais (kiek?).Ačiū už atsakymą.

jei naudosites nestumo ir gimdymo atostogomis- tai bus 90 ir 75 proc.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo VOLPEX: 01 vasario 2010 - 19:36
QUOTE(djusted @ 2010 02 01, 18:53)
Istrauka is istatymo: Jei gimė daugiau negu vienas vaikas, motinystės pašalpa didinama atsižvelgiant į vienu metu gimusių vaikų skaičių (gimus dvynukams – 2 kartus, gimus trynukams – 3 kartus ir t. t.).
Tai bet cia dvynuku ir trynuku klausimas... gal kas zino kaip yra su pametinukais?

motinystes pasalpa dviguba imanoma tik dvynuku atveju. taciau motinystes pasalpos gavimas, o po to ir motinystes (tevystes) nenutraukia motinystes (tevystes) pasalpos gavimo su pirmuoju. kol pasalpa priklauso - gausite. nieks nesikeite.
QUOTE(vildži @ 2010 02 01, 18:34)
o gal kas žino?kai dabar taip keitėsi įstatymai, kaip bus skaičiuojamos visos išmokos birželio mėn. pagimdžiusioms vaikelį - pirmais (ar 100 ar 90proc.?) ir antrais metais (kiek?).Ačiū už atsakymą.

perskaiciuos nuo liepos visoms.
Atsakyti
Sveikos maytes.Perskaiciau visa sia temele kiek supratau jau nuo sausio bus mazinimi pinigeliai visom?gaudavau 570 sausi gavau 420 blink.gif noriu paklaust ar yra kokia suma nuo kurios visai nenuskaiciuojama jokie npd ir t.t...?
Atsakyti
pašalpa negali būti mažesnė nei trečdalis einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, t.y. apie 370 lt. jei nenorite kad jums būtų taikomas npd ar pnpd - galite tiesiog nerašyti prašymų.
Atsakyti
QUOTE(dovyyliux @ 2010 02 03, 01:21)
Sveikos maytes.Perskaiciau visa sia temele kiek supratau jau nuo sausio bus mazinimi pinigeliai visom?gaudavau 570 sausi gavau 420 blink.gif  noriu paklaust ar yra kokia suma nuo kurios visai nenuskaiciuojama jokie npd ir t.t...?

pagal siuo metu priimtus teises aktus pasalpa jums nemazes.
Atsakyti
QUOTE(djusted @ 2010 02 01, 13:25)
Mielos mamytes smile.gif norejau pasiteirauti (galeciau ir pasieiskoti bet einu lengviausiu budu ir manau kad kas pades kas jau zino 4u.gif ) mamyciu kurios planuoja antra leliuka arba jau laukiasi, o pirmajam dar nera 2m.
Siuo metu laukiuosi ir gimdymas numatytas balandzio menesi. Pirmajai dukrytei du metukai sueis tik liepos viduri. Vieni sako kad gausiu ir uz pirmaja pinigelius iki kol jai sueis 2 metai, o kiti, kad gimus naujam seimos nariui, uz pirmaja nebegausiu... Kaip yra is tikruju? Ar pasikeite sita istatymo dalis?

4. Jeigu apdraustasis, gaunantis motinystės (tėvystės) pašalpą, įgyja teisę gauti motinystės arba motinystės (tėvystės) pašalpą dėl kito vaiko gimimo, jam mokamos abi šios pašalpos. Motinystės (tėvystės) pašalpos mokamos neatsižvelgiant į tai, kurio vaiko priežiūrai suteiktos vaiko priežiūros atostogos.

kaip supratau 19 str minima...

o gal kas gali pasakyti, jei esu atostogose vaiko prieziurai, ir vaikui sueis 2 metai kita sausi, o per ta laika atsirastu naujas lialis, tai ismokai skaiciuotu paskutiniu 12 menesiu (t.y. is gaunamu sodros ismoku)? ar galima butu rinktis geresni laikotarpi - pvz kol dar dirbau iki pirmojo vaiko gimimo?
anxtesniuose psl lyg radau ats kad gauciau kaip ir pirmojo, bet gal dar kas karta patvirtins arba paneigs? ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo boruzzze: 03 vasario 2010 - 13:20
QUOTE(boruzzze @ 2010 02 03, 13:08)


o gal kas gali pasakyti, jei esu atostogose vaiko prieziurai, ir vaikui sueis 2 metai kita sausi, o per ta laika atsirastu naujas lialis, tai ismokai skaiciuotu paskutiniu 12 menesiu (t.y. is gaunamu sodros ismoku)? ar galima butu rinktis geresni laikotarpi - pvz  kol dar dirbau iki pirmojo vaiko gimimo?
anxtesniuose psl lyg radau ats kad gauciau kaip ir pirmojo, bet gal dar kas karta patvirtins arba paneigs?  ax.gif

Bent man, priduodant popierius sodroj, prasyme reikejo pazymeti jog skaiciuotu pagal palankesni varianta smile.gif
Atsakyti
Laba diena,gal galit pagelbeti? laukiuosi antrojo leliuko,i dekreta liepos vidurije man... pirmagimis mano yra 2007,08,17 gimimo. 2009.08.17 jam suejo dveji metukai ir aisku baigesi vaiko prieziuros pinigeliai tai teko grizti i darba. dirbu nuo 2009.09.08, laukiupsi siuo metu 7 savaites. sakykite ar sodra man mokes pagal pirmojo vaiko atostogu pinigelius ar pagal dabartini atlyginima???? siuo metu as daug maziau uzdirbu doh.gif vienas pazistamas man sake kad norint kad moketu kaip pagal pirmaji vaika reikejo negrizti i darba ir toliau buti vaiko auginimo atostogose iki jam sueis treji metai... tai kokia tiesa yra is tikruju? kokios mano teises? gaunasi taip kad as i dekreta iseisiu kai pirmajam vaikui dar nebus treju metuku unsure.gif prasau padeti!
Atsakyti
QUOTE(_simfa_ @ 2010 02 03, 18:27)
Laba diena,gal galit pagelbeti? laukiuosi antrojo leliuko,i dekreta liepos vidurije man... pirmagimis mano yra 2007,08,17 gimimo. 2009.08.17 jam suejo dveji metukai ir aisku baigesi vaiko prieziuros pinigeliai tai teko grizti i darba. dirbu nuo 2009.09.08, laukiupsi siuo metu 7 savaites. sakykite ar sodra man mokes pagal pirmojo vaiko atostogu pinigelius ar pagal dabartini atlyginima???? siuo metu as daug maziau uzdirbu doh.gif  vienas pazistamas man sake kad norint kad moketu kaip pagal pirmaji vaika reikejo negrizti i darba ir toliau buti vaiko auginimo atostogose iki jam sueis treji metai... tai kokia tiesa yra is tikruju? kokios mano teises? gaunasi taip kad as i dekreta iseisiu kai pirmajam vaikui dar nebus treju metuku unsure.gif  prasau padeti!



o jus iseikite birzelio menesi vaiko auginimo atostogu kol jam sueis 3 metai. nei algos nei pinigeliu is sodros negausit uz ta menesi, bet jei jums palankiau kad moketu sodra pagal ansktesni, tai verta
Atsakyti