Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos

kodėl jūsų nuomone minėtasis straipsnis netinka? g.gif
Atsakyti
Situacija tokia:

gavau vienkartine ismoka uz vaika 1430 ir plius 81 lt su centais vaiko pinigus uz gruodi. Po to atejo is sodros pranesimas, kad man ismoketa tie 1430 ir vaiko pinigai 97 su centais. Na ismokejo ne visus, kiek parase, bet tiek to, pamaniau..Bet siandien gaunu laiska is sodros, kad nustatyta, jog nuo 2010 02 15 iki 2010 02 15 susidare 96.55 lt motinystes pasalpos, 18.33 lt gyventoju pajamu mokescio ir 7.33 lt privalomojo sveikatos draudimo imokos permoka, kuri susidare del poilsio dienu perkelimo 2010 metais, todel nuspresta nuo 2010 01 25 isskaityti po 20 procentu is gaunamos bet kurios ismokos 96.55 lt permoka, (kuri susidare per viena diena- 02 15!), o susidariusia 25.66 lt gyventoju pajamu mokescio permoka skyrius susigrazins VMI pilnai padengus ismokos permoka.

Tai man neismanelei galit kokia ismananti mamyte paaiskint, kaip cia suprast, kas cia?Ir jei raso kad isskaiciuos is bet kurios ismokos, tai kada uzsimanys, tada ir nuskaiciuos? unsure.gif Ar nebus taip, kad is kiekvienos? Gal reik prasyt, kad is pat pirmos ismokos nuskaiciuotu viska ir ramybe?O ir ismokejo man gi maziau nei turejo moket, o atsiimti nori daugiau.... verysad.gif Tai kur dabar kreiptis del tu nedamoketu pinigu? Beje nestumo ir gimdymo atostogos baigsis tik 02 17, ir tik tada tvarkysiuos vaiko prieziuros pasalpa..
Atsakyti
QUOTE(dia.dia @ 2010 01 30, 17:55)
Man atrodo, kad siuo straipsniu *bella* gali pasinaudoti.


Čia jūsų nuomonė, ar tikrai žinote?

Šis strapsnis taikomas tik baigusiems mokslus (o ne studijuojantiems), kiek žinau universtitetas nebaigiamas 3-čiu kursu.

Sodros tiklalapyje parašyta daugiau
pdraustiesiems, kurie iki vaiko priežiūros atostogų pradžios dar nebuvo sukakę 26 metų ir iki šių atostogų pradžios neįgijo stažo dėl to, kad nurodytuoju laikotarpiu mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), kol jie tapo apdraustaisiais, neviršija 3 mėnesių. Šiuo atveju reikia pateikti mokslo dieniniame skyriuje baigimo datą įrodantį dokumentą (pvz., diplomą su priedu).

taip pat nurodoma kokei dokumentai pateikiami

mokslo dieniniame skyriuje baigimo datą įrodantį dokumentą (nesukakusiems 26 metų apdraustiesiems) arba pažymą apie pareigūno, profesinės karo tarnybos kario ir statutinio valstybės tarnautojo tarnybos pabaigą – jeigu kreipiasi neįgijęs reikalaujamo ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo apdraustasis asmuo;

NeNURODOMA, kad pateikiama pažyma kad studijuojate
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsJa: 31 sausio 2010 - 09:14
sis straipsnis taikomas tiems, tarp kuriu mokslu baigimo dienos mir isisdarbinimo yra nedidesnis nei triju menesiu laikotarpis. jei isidarbinama anksciau nei baigiami mokslai sis tarpsnis didesnis niekaip nebus. nurodyta ne diplomas, o pvz. diplomas. universitetas gali isduoti pazyma su numatoma baigimo data ir tebestudijuojantiems. nenurodoma kad straipsnis galioja tik baigusiems studijas, kam jis taikomas paminejau auksciau.
Atsakyti
sveikutes(visoms po ) 4u.gif noreciau suzinoti jei mano mazei balandzio 30d sueis 2metukai ar galiu nuo kovo menesio ja pratinti tai yra jau pradeti vesti i darzeli?ar man mokes sodra pinigelius?nes manau su mano pance bus problemu o kad padaboti kam nera,o aukles samdyti nera uz ka g.gif
Atsakyti
sodrai jokio skirtumo kur, su kuo ir ką veikia vaikas - pašalpa mokama iki dvejų metų. mokėtų net jei vos gimęs vaikas būtų numestas prižiūrėti pvz. seneliams. vaikui nėra dvejų - pašalpa, jei priklauso, mokama.
Atsakyti
QUOTE(AsJa @ 2010 01 29, 23:21)
Mano nuomone jūs pašalpos negausite (jums taikoma bendra taisyklė - 12 mėn. stažas), nes šitas straipsnis jūsų atveju netinka, o kitų išimčių įstatyme nenumatyta.

Teisę gauti motinystės pašalpą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpiu turi apdraustieji asmenys iki 26 metų, jeigu jie iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios neįgijo šio straipsnio 1 dalyje nustatyto stažo dėl to, kad nurodytais laikotarpiais mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), kol jie tapo apdraustaisiais asmenimis, neviršija 3 mėnesių.


As irgi pritariu. Aisku negaliu pretenduoti i absoliucia tiesa, bet manau pasalpa tokiu atveju nepriklauso. Geraiau gal Sodra isaiskins.
Bet aiskiai pasakyta
Teisę gauti motinystės pašalpą turi asmenys, jeigu jie: iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios yra iki 26 metų ir nurodyto ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo neįgijo dėl to, kad nurodytais laikotarpiais mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), kol jie tapo apdraustaisiais asmenimis, neviršija 3 mėnesių

t.y. jei baigi pvz. geguze mokslus ir tada tik men gali padirbt ir gauti pasalpa. Aisku gali ir sausi isidarbinti ir 8 menesius pradirbt (vis tiek 12 men stazo neigysi, o pasalpa mokes).

Bet siuo atveju mergina mokosi 3 kurse, tai jai iki baigimo apie 1,5 metu. Tai per ta laika ji jau pagimdys, o baigt mokslu iki to nesuspes. Tokiu atveju pasalpos nemokes. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nasturcija @ 2010 01 31, 23:27)
Teisę gauti motinystės pašalpą turi asmenys, jeigu jie: iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios yra iki 26 metų ir nurodyto ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo neįgijo dėl to, kad nurodytais laikotarpiais mokėsi nustatyta tvarka įregistruotų aukštųjų, profesinių, bendrojo lavinimo mokyklų dieniniuose skyriuose ir pertrauka nuo mokslo pabaigos (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą), kol jie tapo apdraustaisiais asmenimis, neviršija 3 mėnesių


Nasturcija ir AsJa teisios. Sodra aiškiai nurodo, kokius dokumentus reikia pateikti, kreipiantis dėl pašalpos. Tuo atveju, kai reikiamo stažo nėra, be kita ko reikia pateikti "mokslo dieniniame skyriuje baigimo datą patvirtinantį dokumentą". Viskas. Jokios pažymos su numatoma baigimo data neminimos.

Be to, cituojamoje vietoje yra jungtukas "ir". Taigi prieš jį ir po jo einanti sakinio "dalis" yra neatsiejama viena nuo kitos, būtina tenkinti visas sakinyje nurodytas sąlygas.
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Gal žinote, ar kompensacija už nepanaudotas atostogas (išeinant iš darbo) įskaičiuojama apskaičiuojant motinystės išmokas?

Ką tik Sodra pakonsultavo, kad įsisikaičiuoja. Gal kam pravers. taip pat visoms reikia prisiminti, kad atleisti iš darbo, net ir esant terminuotai sutarčiai, galima tik nesciajai sutinkant smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tender: 01 vasario 2010 - 11:17
Mielos mamytes smile.gif norejau pasiteirauti (galeciau ir pasieiskoti bet einu lengviausiu budu ir manau kad kas pades kas jau zino 4u.gif ) mamyciu kurios planuoja antra leliuka arba jau laukiasi, o pirmajam dar nera 2m.
Siuo metu laukiuosi ir gimdymas numatytas balandzio menesi. Pirmajai dukrytei du metukai sueis tik liepos viduri. Vieni sako kad gausiu ir uz pirmaja pinigelius iki kol jai sueis 2 metai, o kiti, kad gimus naujam seimos nariui, uz pirmaja nebegausiu... Kaip yra is tikruju? Ar pasikeite sita istatymo dalis?
Atsakyti
QUOTE(djusted @ 2010 02 01, 12:25)
Kaip yra is tikruju? Ar pasikeite sita istatymo dalis?

štai rolleyes.gif
Atsakyti
laba diena

turiu toki klausima-prasyma blush2.gif

neuzilgo man reikes rasyti prasyma,kad isleistu 2 metam vaiko prieziuros atostogu.kadangi ten liko dirbti tik pats virsininkas,jis man sake oaciai parasyti ta prasyma,jis tik pasirasys.gal zinot kokia forma ta prasyma rasyti?dar sodros puslapyje radau,kad i sodra reikia nuorasa pristatyti,tai cia virsininko reikia kazkokio nuoraso prasyti?nieko tas mano virsininkas nezino blink.gif doh.gif buciau dekinga uz issamu paaiskinima 4u.gif
Atsakyti