Įkraunama...
Įkraunama...

Makaronų gaminimo mašinėlės

QUOTE(arilina @ 2015 02 25, 20:05)
zinoma, kad sveikesni ir kaip minejau pasta is ju ir privalo buti gamina (tipo penne, rigatoni, spaghetti, farfalle ir pan.) isimtis tik tai pastai, kuri gaminama su kiausiniu, t.y. tagliatelle, spaghetti (rusis, skirta valgyti su juros gerybiu padazu), pappardelle ir pan., nes gaunasi kitos konsistencijos pasta, taciau tikrai nebus blogiau jei gaminsit su grano duro, pati taip ir darau arba dedu 50/50

arilina,
o tai farina di grano duro tinkami makaronu gamybai, nors ir smulkiai malti? Ar geriau semola? Regis radau kas Lietuvoj prekiauja thumbup.gif clap.gif
Atsakyti
QUOTE(Vita L. @ 2015 02 25, 22:00)
arilina,
o tai farina di grano duro tinkami makaronu gamybai, nors ir smulkiai malti? Ar geriau semola? Regis radau kas Lietuvoj prekiauja  thumbup.gif  clap.gif


geriau semola, bet tinka ir farina (naudojau, viskas buvo OK smile.gif ). Farina di grano duro labiau skirta duonai, pvz. puglietiskai duonai kepti (pagnotta).
Semola netiktu kildinamai teslai, todel labiau skirta makaronams.

Semola di grano duro - tai rupus kietagrudziu kvieciu miltai (musiskiu lietuvisku manu stambumo)
Semola di grano duro rimacinata - permalti kietagrudziu kvieciu miltai, jie ne tokie sveiki kaip paprasta semola, labiau rafinuoti
Farina di grano duro - kietagrudziu kvieciu miltai kepiniams, bet kaip minejau, galima naudot ir makaronam, vistiek sveikiau nei paprasti kvietiniai.

Kur radot?
Atsakyti
QUOTE(arilina @ 2015 02 25, 23:11)
geriau semola, bet tinka ir farina (naudojau, viskas buvo OK smile.gif ). Farina di grano duro labiau skirta duonai, pvz. puglietiskai duonai kepti (pagnotta).
Semola netiktu kildinamai teslai, todel labiau skirta makaronams.

Semola di grano duro - tai rupus kietagrudziu kvieciu miltai (musiskiu lietuvisku manu stambumo)
Semola di grano duro rimacinata - permalti kietagrudziu kvieciu miltai, jie ne tokie sveiki kaip paprasta semola, labiau rafinuoti
Farina di grano duro - kietagrudziu kvieciu miltai kepiniams, bet kaip minejau, galima naudot ir makaronam, vistiek sveikiau nei paprasti kvietiniai.

Kur radot?

saporita.eu, bet jie turi tik farina di grano duro. Na, pabandysiu...
Atsakyti
QUOTE(Vita L. @ 2015 02 25, 19:42)
Paziurejau ju psl, tai kg kaina 1.95 eur. Tik ten yra Farina ir Semola, nezinau tiksliai kuo jie skiriasi, kaip suprantu Farina miltai, o semola - manai. Ar klystu? g.gif Idomu kuriuos naudoja makaronams.. Siaip manyciau miltus, bet ant savo makaronu etiketes maciau kad is manu (semola di grano duro) pagaminti.

Tai kad Italijoje skandalas buvo prieš kelis metus. Didelė dalis jų "itališkų makaronų" puikiai ėjo iš ukrainietiškų kviečių rolleyes.gif
Atsakyti
Aš MAximoje ne kartą esu pirkusi kietagrūdžius:

user posted image

tiesa, negaliu pasakyti, ar šiuo metu yra, bet prieš metelius tikrai buvo smile.gif

Sveikiau, bet brangiau. Laaaaaabai didelio skirtumo nepastebėjau, tad pomažėl perbėgau atgal prie paprastų..

Mano entuziazmas neblėsta kelis metus. Jei makaronai, tai tik naminiai smile.gif)) O mašinėlės nuo stalo ktrašto nebenusukam, nebeverta, naudojam daug ir dažnai ir daug kam smile.gif))
Atsakyti
QUOTE(Vita L. @ 2015 02 26, 08:40)
saporita.eu, bet jie turi tik farina di grano duro. Na, pabandysiu...


aj ten maciau, ne kokia ten ta firma
Papildyta:
QUOTE(speedy @ 2015 02 26, 08:57)
Tai kad Italijoje skandalas buvo prieš kelis metus. Didelė dalis jų "itališkų makaronų" puikiai ėjo iš ukrainietiškų kviečių  rolleyes.gif


cia rimtai? nieko negirdejau, kada konkreciai?
siaip jis labai populiarus brandas, bet nusivaziaves tai tikrai, italai mieliau renkasi kitus gamintojus
Atsakyti
Mane labai sudomino gal kas naudojasi štai tokiu agregatu?
https://www.youtube....h?v=0NUZ-B9nruI
Atsakyti
QUOTE(arilina @ 2015 02 26, 13:19)
aj ten maciau, ne kokia ten ta firma
Papildyta:
cia rimtai? nieko negirdejau, kada konkreciai?
siaip jis labai populiarus brandas, bet nusivaziaves tai tikrai, italai mieliau renkasi kitus gamintojus

O kodel nekokia? Na, as nusipirkau, pabandymui. Manau gal geriau nei paprasti (sveikumo prasme). O ir kaina ne tokia jau kosmine...
Atsakyti
pasiknaisiojau giliau apie semola di grano duro. pasirodo pati geriausia semola di grano duro yra is kanados ir patys italai ta pripazista, tik ji gerokai brangesne nei italiska. yra semola di grano duro (na bent jau taip teigia) ir is ukrainos ir tikrai kai kurios firmos dali miltu ima ukrainietisku, dali italisku (Divella tikrai tai daro), nezinau kiek tai keicia kokybe smile.gif
ka tik grizau is parduotuves, semola di grano duro siuo metu italijoje geros firmos is Altamuros (Puglijos regionas, labai gausiai naudojantis grano duro) kainavo 0.60 euro centu.
Bet va iskilo toks klausimas, esam zemdirbiu tauta, niekaip nesuprantu kodel Lietuvoje negalima auginti grano duro jei ukrainieciai tai sugeba?? Gi tikrai labai sveiki grudai ir produktai is ju.

O del saporitos, nekelia pasitikejimo man ta firmele, buvau uzklausus ju poros klausimu, tai savininke nei bumbum apie italiska virtuve ir produktus
Atsakyti
QUOTE(arilina @ 2015 02 26, 16:00)
pasiknaisiojau giliau apie semola di grano duro. pasirodo pati geriausia semola di grano duro yra is kanados ir patys italai ta pripazista, tik ji gerokai brangesne nei italiska. yra semola di grano duro (na bent jau taip teigia) ir is ukrainos ir tikrai kai kurios firmos dali miltu ima ukrainietisku, dali italisku (Divella tikrai tai daro), nezinau kiek tai keicia kokybe smile.gif
ka tik grizau is parduotuves, semola di grano duro siuo metu italijoje geros firmos is Altamuros (Puglijos regionas, labai gausiai naudojantis grano duro) kainavo 0.60 euro centu.
Bet va iskilo toks klausimas, esam zemdirbiu tauta, niekaip nesuprantu kodel Lietuvoje negalima auginti grano duro jei ukrainieciai tai sugeba?? Gi tikrai labai sveiki grudai ir produktai is ju.

O del saporitos, nekelia pasitikejimo man ta firmele, buvau uzklausus ju poros klausimu, tai savininke nei bumbum apie italiska virtuve ir produktus

Tai kiek skaiciau apie kietuju kvieciu grudus, tai nera kazkoks isskirtinai italiskas produktas, tik sitie kvieciai reciau auginami del to kad yra lepus klimatui. Va, Italija ju auginimui puikiai tinka, o Lietuvoj jiems per salta. Ukraina tikrai gali puikiai tikt, o va del Kanados tai keista - juk jie irgi siaurej.
Atsakyti

Zodziu, is esmes svarbus pats faktas kad miltai butu kietuju kvieciu, o gamintojas ar kilmes salis ne taip jau ir esmini skirtuma lemia. Bent jau man. Kaip pvz, kokiu Kauno grudu ar Malsenos miltai man vienodi, jei lygint 550D. Gal skirtumai ir atsirastu bet as taip giliai nekapstau. ax.gif
Del Saporitos, tai kalbejau siandien su savininke del savo siuntos reikalu, tai kaip supratau jie naujai versla pradeda, tai gal ir nelabai gaudosi. Aisku, reiktu zinot ka parduodi, bet as tai dziaugiuos kad radau tu miltu Lietuvoj ir nereikejo is Italijos 50 kg siustis (o cia dar ir pigiau). thumbup.gif
Ziuresiu kas per miltai kai isbandysiu, bet jei jau zmones neskiria makaronu is grano duro ir paprastu miltu skonio, tai as vienos firmos nuo kitos tikrai neatskirsiu. Del manes gali but ir is Ukrainos. Reikia ju ekonomika palaikyt lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Vita L. @ 2015 02 26, 15:40)
Tai kiek skaiciau apie kietuju kvieciu grudus, tai nera kazkoks isskirtinai italiskas produktas, tik sitie kvieciai reciau auginami del to kad yra lepus klimatui. Va, Italija ju auginimui puikiai tinka, o Lietuvoj jiems per salta. Ukraina tikrai gali puikiai tikt, o va del Kanados tai keista - juk jie irgi siaurej.


taip kietagrudziai tikrai pasirodo visai nera kile is italijos, kilo is amerikos zemyno berods, tik va makaronu gamybos tradicijos is siu kvieciu rusies susiformavo italijoje. man irgi truputi keista apie kanada, gal tureta omeny JAV, o ne Kanada.
Papildyta:
http://en.wikipedia.org/wiki/Durum

nugi pasirodo tikrai - West amber durum produced in Canada is used mostly as semolina/pasta, but some is also exported to Italy for bread production
Atsakyti