Įkraunama...
Įkraunama...

Makaronų gaminimo mašinėlės

QUOTE(san @ 2011 10 20, 20:19)
koldūnams ir makaronams tešlą darau tokią: 500 gmiltų (baltų), 5 kiaušiniai, 1-2 š. miltų, druskos pagal skonį.


matau, kad nusirašiau truputį doh.gif 1-2 š. aliejaus, o ne miltų rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Aurute @ 2011 10 20, 19:14)
Rasskee, ir koldūnams, ir čeburekams, ir lakštiniams darau gana paprastą tešlą: miltai, kiašinis, vanduo. Negaliu pasakyt tikslių proporcijų, nes viską dedu nematavus. Turiu kombainą ir įkratau miltų... nu gal pora stiklinių, mušu pora kiaušinių ir pajungiu. O paskui vandens pagal reikalą besisukant įpilu.

Žagarėliams ir ravioliams vandens nepilu. Tik miltai ir klaišinis. Svarbu išminkymas. Jei tešla prastai išminkyta, ji nebūna elastinga. O kombainas man išminko puikiai.
Ravioliai būna kartais vietom ne visai atsiskyrę, bet lengvai atsiskiria rankomis. Pjaustyti nereikia.
Faršo pilnai neprikraunu... na tiesiog taip, kaip parodyta instrukcijoje.  Pasiima ji to įdaro kiek jai reikia. Kai baigiasi - papildau.

Aš tešlą minkau duonkepėj, nes kombaino neturiu, tai ji man labai gerai tešlą išminko, tik va klausimas, ar šaldot tešla išminkytą dar šaldytuve ar iškart gaminat?
Labai ačiū už patarimus, turbūt jau šiandien imsiuosi žagarėlių smile.gif

QUOTE(san @ 2011 10 20, 20:19)
koldūnams ir makaronams tešlą darau tokią: 500 gmiltų (baltų), 5 kiaušiniai, 1-2 š. aliejaus, druskos pagal skonį.

Aš irgi pagal šį receptą darau tešlą makaronams drinks_cheers.gif
p.s. džiugu, kad temelė atsigavo, nes kažkaip visai apmirus buvo 4u.gif
Atsakyti
nusprendžiau ir aš tokį daiktą įsigyti thumbup.gif Gal kuri turite parduoti Kaune? ieškau su priedais ravioliams, o jei nerasiu parduodančių, teks Aurutės nuoroda pasinaudot thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasskee @ 2011 10 21, 08:58)
Aš tešlą minkau duonkepėj, nes kombaino neturiu, tai ji man labai gerai tešlą išminko, tik va klausimas, ar šaldot tešla išminkytą dar šaldytuve ar iškart gaminat?
Labai ačiū už patarimus, turbūt jau šiandien imsiuosi žagarėlių smile.gif
Aš irgi pagal šį receptą darau tešlą makaronams drinks_cheers.gif
p.s. džiugu, kad temelė atsigavo, nes kažkaip visai apmirus buvo 4u.gif

Girdėjau, kad duonkepė minko tešlą koldūnams. Aš duonkepės neturiu. Kol kas pakanka kombaino.
Tešlą visada pabrandinu, bet ne visuomet šaldytuve. Pakanka palaikyt, kol pasiruoši įdarą. O jei nori pusryčiam, tai galima iš vakaro susiminkyt ir ryte kočiot.
Atsakyti
QUOTE(Aurute @ 2011 10 21, 15:18)
Girdėjau, kad duonkepė minko tešlą koldūnams. Aš duonkepės neturiu.  Kol kas pakanka kombaino.
Tešlą visada pabrandinu, bet ne visuomet šaldytuve. Pakanka palaikyt, kol pasiruoši įdarą. O jei nori pusryčiam, tai galima iš vakaro susiminkyt ir ryte kočiot.

Na va, ka tik issikepiau skurzdelyna is zagareliu sulipdziau thumbup.gif Siaip mintis kocioti per masinele fantastiska, aciu Aurute, uz gera minti 4u.gif Jau tokia plonyte, tokia..kad galvoju ar nereiks bandyt kepti simtalapio ir kociot per masinele, paskui sulipint didelius blynus, nes iki persvieciamumo issikocioja smile.gif
Zodziu, visas skudzelyno daryno procesas iki iskociotu lakstu idejimo i alieju (man vis prisigeria aliejaus, nelabai gaunasi graziai iskepti), praejo super smile.gif
Atsakyti
Kad mažiau įgertų aliejaus, į jį reik įpilt degtinės. Būkite atsargios!. O išimtus žagarėlius dėkite ant popierinės servetėlės.
Atsakyti
Gal kas turi tokią ar panašią? Ar gaunasi ne tik makaronai, bet ir koldūnai/virtiniai?

http://labainoriu.lt...mpaign=kartu.lt
Atsakyti
Juk apie tai visa tema,bent porą puslapių paskaitykite, parašyta,jog jūsų nuorodoje parodyta mašinėlė kočioja tik tešlą ir makaronus kažkokius, kiek matau, supjausto. Koldūnus galite pasigaminti iš iškočioto tešlos lakšto.
Atsakyti
tai ne viena taip ir nebandete gaminti kazka is pilno grudo miltu..?
Atsakyti
Citata iš "Kulinarinis paveldas-Koldūnai" straipsnio:
Kad tokį dičkį pagaminti reikėdavo ir specialios tešlos, kad būdama plona, virdama neištežtų, kad gaminant būtų lengvai kočiojama, kad formuojant koldūną tešla nebūtų tąsi, nesitrauktų, todėl ją gamindavo iš viso grūdo kvietinių miltų su kiaušinių tryniais ir plikydavo dilgėlių aliejumi.
Atsakyti
Laba diena 4u.gif

Buvau išvažiavus, tai nebuvo laiko bandyt blush2.gif . O šiandien išbandžiau. Ir ruginius, ir kvietinius pilno grūdo.

Kočiojosi puikiai thumbup.gif . Ruginę tešlą dariau visiškai be kiaušinio. Tik su vandeniu. Aš taip mėgstu. Tik nereikia jos labai plonai kočiot. Pakanka iki 3 padalos. Išsiviriau ruginių sktylių. Galima daryt ir makaronus, bet man skryliai labiau patinka essen.gif

Pilno grūdo tešlą dariau su kiaušiniu ax.gif . Dar gražiau kočiojosi, nei ruginė bigsmile.gif . Tik prieš kočiojant miltavau baltais miltais. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Aurute @ 2011 10 23, 14:58)
Laba diena  4u.gif

Buvau išvažiavus, tai nebuvo laiko bandyt  blush2.gif . O šiandien išbandžiau. Ir ruginius, ir kvietinius pilno grūdo.

Kočiojosi puikiai  thumbup.gif . Ruginę tešlą dariau visiškai be kiaušinio. Tik su vandeniu. Aš taip mėgstu. Tik nereikia jos labai plonai kočiot. Pakanka iki 3 padalos. Išsiviriau ruginių sktylių. Galima daryt ir makaronus, bet man skryliai labiau patinka essen.gif

Pilno grūdo tešlą dariau su kiaušiniu  ax.gif . Dar gražiau kočiojosi, nei ruginė  bigsmile.gif  . Tik prieš kočiojant miltavau baltais miltais.  smile.gif


Dekui:) O Jus tesla minkete proporcijomis 100 g miltu su 1 kiausiniu?
Papildyta:
QUOTE(Sense @ 2011 10 23, 14:41)
Citata iš "Kulinarinis paveldas-Koldūnai" straipsnio:
Kad tokį dičkį pagaminti reikėdavo ir specialios tešlos, kad būdama plona, virdama neištežtų, kad gaminant būtų lengvai kočiojama, kad formuojant koldūną tešla nebūtų tąsi, nesitrauktų, todėl ją gamindavo iš viso grūdo kvietinių miltų su kiaušinių tryniais ir plikydavo dilgėlių aliejumi.


aciu:)
Atsakyti