Įkraunama...
Įkraunama...

Gardenija

QUOTE(Liucytė @ 2009 11 30, 11:14)
as irgi buvau nusigandusi, ypac, kai prisiskaiciau, kokios jos lepuskos. nezydejo gal tris menesius, sukraudavo pumpurelius ir numesdavo... tada padariau kelis eksperimentus, nezinau, kuris is ju padejo: pirmiausia apibariau, kad ismesiu  biggrin.gif , o po to laisciau nusistovejusiu pasildytu vandeniu doh.gif nejudinau vazonelio ir visiems kitiems neleidau to daryti, net kvepuoti salia uzdraudziau biggrin.gif ir ka jus sau manot - po poros savaiciu prazydejo, ir vis zydejo ir zydejo po pora ziedeliu kelis menesius. kol neissikrausciau i kita kabineta... pagailejau ja senajame palikti... o naujajame jau du menesiai, ir nieko verysad.gif viska numete - ir lapelius, ir pumpurelius. dabar vienas sukrautas, bijau ir ta pamesti...
bet jau tas grozis ir kvapas tai viska atperka rolleyes.gif

mirksiukas.gif aš saviškę ir apšaukus, buvau, o dėl pašildyto vandens - tiesa ir dar jokių skersvėjų! Labai dažnai iš po krano gerai šiltu vandeniu palieju blush2.gif ir jau dabar krauna pumpurus, bet žiedų kvapnumas, kai žydi tai ryte atėjus - vėdinti turiu lotuliukas.gif
Atsakyti
Taip niekas ir nepasidalina patirtim, ka daryt su issikerojusiom gardeniju sakom, kada karpyt ir kaip g.gif ...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo indigo7: 01 gruodžio 2009 - 09:17
QUOTE(indigo7 @ 2009 12 01, 10:17)
Taip niekas ir nepasidalina patirtim, ka daryt su issikerojusiom gardeniju sakom, kada karpyt ir kaip  g.gif ...

As irgi laukiu nesulaukiu kokiu nors patarimu sia tema, ir vis kol kas savo gardenija laikau ja tokia, kokia yra-issiketojusia verysad.gif
Atsakyti
As saviske sirgi nesuprantu. Auga tame paciame vazone, kuriame pirkau. laikau virtuveje prie kriaukles... manau jai ten patinka, nes numeta viena kita lapeli tiktai. Turiu jau daugiau, nei pusmeti. Ale nezydi... Sukrauna pumpurelius, naujus lapus leidzia ir viskas...
gal reikia pagasdinti, kad ismesiu biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Niridė @ 2009 12 01, 11:46)
As irgi laukiu nesulaukiu kokiu nors patarimu sia tema, ir vis kol kas savo gardenija  laikau ja tokia, kokia yra-issiketojusia verysad.gif


Ir pas mane stovi visa isvirtus, vos telpa ant palanges, antenos i visas puses styro. Kaip ja formuot, supratimo neturiu. Ir kirpt kazkaip gaila...
Atsakyti
http://www.rojaussod.../tema.php?s=598
Čia straipsniuke rašo, kad genėt geriau pavasarį, ir kad nukerpama trečdalis pernykščio ūglio.
Be to rašo, kad gardenijos namuose (mūsų sąlygomis) dažnai sukrauna pumpurėlius, bet pražysta retai, kad žydėjimo metu joms reikia daugiau drėgmės, bet nepersistengt- galima supūdyt augalą...
Aš tai savo neišsaugojau. Vis pykau ant jos, kad sukrauna pumpurus, bet taip ir nepražysta, po to pastebėjau, kad kažkokios juodos dėmės apniko, tai kad neužkrėstų kitų gėlių, atsisveikinau angel_sadangel.gif
Atsakyti
QUOTE(kazyte @ 2009 12 01, 14:01)
As saviske sirgi nesuprantu. Auga tame paciame vazone, kuriame pirkau. laikau virtuveje prie kriaukles... manau jai ten patinka, nes numeta viena kita lapeli tiktai. Turiu jau daugiau, nei pusmeti. Ale nezydi... Sukrauna pumpurelius, naujus lapus leidzia ir viskas...
gal reikia pagasdinti, kad ismesiu biggrin.gif

gal trašų reikia? g.gif nebeužtenka jėgų pražydėti
Atsakyti
Jeigu nesiskleidžia žiedai-trūksta geležies
Atsakyti
Žiūriu kiek problemų šios gėlytės sudaro doh.gif Na, aš kolkas nesiskundžiu tfu tfu ftu... Pirkau iš vis nukainotą už 5 lt praeitą vasarą, bet atrodė gražiai ir pumpurų sukrovus nemažai turėjo, tai nieko apie šią gėlę nežinodama ėmiau ir nusipirkau smile.gif Parsinešus namo, po savaitės pradėjo žiedai skleistis, tada supratau apie kokį kvapą čia visos kalba thumbup.gif Pražydėjo ji man gausiai visą vasarą, žiemą kelis lapukus numetė, o dabar jau turi 10 pumpurų sukrovus wub.gif Auga ji pas mane ant rytinės palangės, šalia orchidėjos (nors kiek skaičiau "kompanija" joms nepatinka), vasarą laisčiau lietaus vandeniu, dabar tiesiog iš čiaupo palieju. Na, tikiuosi, kad ir toliau mes taip gražiai su ja draugausim smile.gif
Atsakyti
QUOTE(indigo7 @ 2009 12 01, 09:17)
Taip niekas ir nepasidalina patirtim, ka daryt su issikerojusiom gardeniju sakom, kada karpyt ir kaip  g.gif ...


Reikia nukarpyti praeitu metu uglius tretsdaliu. Pavasari persodini, nukarpai uglius ir laukinauju pumpuru smile.gif kai ims krautii pumpurus kas antra savaite patresk zydinciu geliu trasomis smile.gif Laistyti, kad nuolat butu dregna, bet neuzmirktu smile.gif
Sekmes auginant
Atsakyti
Prieš pora dienų ir aš nusipirkau šią kvepiančią gėlytę, nors nelabai tikiu, kad pas mane ji augs, nes prieš perkant perskaičiau visą SM forumą, bet labai jos norėjau. Pirkau su vienu išsiskleidusiu žiedeliu ir visą aplipusią pumpurais, vakar dar du žiedai išsiskleidė, o jau kvapas pasakiškas wub.gif Kol kas pumpurai nebyra, nors nešiojau po visus kambarius kol radau, kur ją pastatyt, bet lapelių yra kažkokių neaiškių ir parudusių ir pajuodusiu.
Kiek skaičiau tai laistot į lėkštutę, o ant to lapelio įsmeigto vazone parodyta laistyt iš viršaus. Kaip iš tikrųjų reikia laistyt?

Atsakyti
QUOTE(indigo7 @ 2009 12 01, 10:17)
Taip niekas ir nepasidalina patirtim, ka daryt su issikerojusiom gardeniju sakom, kada karpyt ir kaip  g.gif ...


Pasirodau as ja teisingai apkarpiau. Gaila buvo ziureti i tas i sonus isaugusias antenas.
Girdejau, kad gardenijos nemegsta vietos keitimo, skersvejo, netgi purskimo pumpuru sukrovimo/zydejimo metu- krenta pumpurai.
Maniske zydejo siemet, bet tik pernesiau i kita kambari ir iskarto pradejo pumpurai kristi. Suklydau. Atitempiau atgal, ziuresiu kas bus.
Atsakyti