Įkraunama...
Įkraunama...

Gardenija

Įsigijau ir aš gardenija wub.gif Tikrai laaabai gražus augaliukas biggrin.gif Bet pradžiai nusipirkau nukainuotą, tiesiog be žiedų, bet su pumpurais ir "sveiką". Bet dabar augaliuko lapeliai pradėjo ruduot. Tamsi tokia spalva, nedraži lapelių. Kas jai gali būt? Gal žinote? Gal per daug laistau? g.gif
Atsakyti
Tai va, Samanta, visom čia ta pati bėda, ir niekas nežinom ko tos lepūnės ruduoja sad.gif
Atsakyti
Citatos iš knygos:

Geriausiai auga: labai šviesioje, kone saulėtoje vietoje. Vasarą mėgsta šilumą, žiemą-15-18laipsnių, bet žemė vistiek turi būti šilta.

Kenkėjei ir ligos: Dėl temperatūros svyravimų ir šilumos pertekliaus krenta pumpurai ir žiedai. Jei per vėsu arba laistoma kietu vandeniu-liaujasi augti, pagelsta lapai.


O apie lapų rudavimus tai net neužsiminta doh.gif smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Samanta @ 2006 01 23, 00:53)
Įsigijau ir aš gardenija  wub.gif Tikrai laaabai gražus augaliukas  biggrin.gif  Bet pradžiai nusipirkau nukainuotą, tiesiog be žiedų, bet su pumpurais ir "sveiką". Bet dabar augaliuko lapeliai pradėjo ruduot. Tamsi tokia spalva, nedraži lapelių. Kas jai gali būt? Gal žinote? Gal per daug laistau?  g.gif



va va, man ir tas pats, toji, kuria pirkau su pumpurais, laikosi puikiai, pagaliau lyg tais pumpurai dideti pradejo, gal zydes....bet atsiranda keletas rudu demeliu ant lapu...manau, kad cia kazkaip su laistymu susije


o kitos, isgelbetos is darbo, lapai irgi su rudomis demelemis, ir plius, kazkokie pavyte...laistau su siltu vandeneliu, ranksluostis visada dregnas ant radiatoriaus...kodel jie pavyte?
Atsakyti
Labutes, nu ir as turiu sita grazuole namuose. Pirkau spalio menesi su vienu baltu issiskleidusiu ziedu ir keletu pumpuru. Parsinesiau namo, ziedas zydejo virs dvieju suvaiciu, paaipsniui eme keist spalva i gelsva, paskui nuvyto. Visi kiti pumpurai atrodo lyg uzkonservuoti - iki sios dienos nepastebejau ei kad bandytu skleistis, nei kad vystu. Lapu nemeta, atrodo taip pat, kaip ir pirkta. Perkant ant poros lapeliu buvo rudos demeles, bet jos nei dideja, nei ant kitu nepersimeta. Toks grazus, ankus kupstelis su keletu pumpuru.

Auginu pastacius ant palanges, bet ne virs radijatoriaus. Nuolat ziuriu, kad zeme butu dregna. Kol kas nepersodinau (nes dar viliuos, kad gal tie pumpurai sumastys issprogti unsure.gif ), ispaciau i vazona, i korio dugna pripyliau skaldos, kad perteklinis vanduo is plastikinio vazonelio isbegtu, bet saknys jame nuolat nemirktu. Va taip. Kol kas uzsikonservave, kaip bus toliau - ziuresim.

O kaip jums sekasi?
Atsakyti
gerai sakai, tarsi uzsikonservavus sedi sau...:)gal kuo nupurksta..
Atsakyti
Sveikos, turiu ir as gardenija jau antri metai. Kazkaip problemu dideliu kaip ir nebuvo. Dabr biskuti nustojo augti, bet turbut, kad saltoka. Ka esu pastebejusi is patirties tai, kad itin megsta vandeni ir sviesa. Kai buvo vasara, kiekviena diena laikiau ant palanges, kur kepindavo, bet ir laistydavau kas diena, tai suvesejus buvo ojojoj thumbup.gif Dabar aisku ziemos metu kas diena jau nelaistau, bu suputu turbut. Ir man tai visai jos atrodo nelepios. Nekarta buvo taip, kad net vasara palikdavau be vandens kokiai savaite (aisku nukeluss nuo palanges rolleyes.gif ) Ir grisdavau, tai visi lapai budavo nulinke, bet smagiausia, tai, kad palaistai tokia nulinkusia ir jau beveik merdincia, ir vos ne stebuklas - po kokiu 3 geru valandu atsigauna, net nesimato, kad vandens savaite nemacius. Ir taip ne karta wink.gif Nu ir prirasiau cia, tikiuosi neuzmigot beskaitydamos wub.gif
Atsakyti
Tai apibendrinant galima sakyti, kad nei vienos gardenija nežydi namų sąlygom sad.gif Ką ten su jom parduotuvėje daro, kad jos tokios? Pardavėjų gali klausti kiek nori, sako laistom blink.gif
Atsakyti
QUOTE(milabra @ 2006 01 27, 09:40)
Tai apibendrinant galima sakyti, kad nei vienos gardenija nežydi namų sąlygom sad.gif Ką ten su jom parduotuvėje daro, kad jos tokios? Pardavėjų gali klausti kiek nori, sako laistom  blink.gif


Pas mane antrais metais žydėjo biggrin.gif
Milabra, viskas labai paprasta dėl žydinčių parduotuvėje - niekas tokių gėlių neperka dideliais kiekiais dėl gan sudėtingos priežiūros - o iš Olandijos atveža šviežutes, "prifarširuotas" trašų ir dar galai žino ko, paimtas iš šiltanamių - tai jei pastovi parduotuvėje kokį mėnesį, per tiek laiko dar jos nepraranda prekinės išvaizdos. O Maximoje ne kartą mažiau parduodamas nukainuotas gardenijas, tad jokių stebuklų ir jie nedaro biggrin.gif
Atsakyti
Zydi kiekvienais metais, bet tik kai oras siltas - nuo pavasario ir visa vasara wub.gif
Atsakyti
Tai parduotuvej ju tikrai neprazydina, greicau nudaigoja biggrin.gif . Cia gelynuose sudaro optimaliausias salygas ir tada su pora ziedeliu iskart i parduotuves meta, ad visi apsizaveje nupirktu biggrin.gif . Nu as kazkaip dar turiu vilties, kad prazys tie pumpuriukai, nes nenuvyte, nesuglebe, tokie graziai zvilgantys. Dar vakar apziurejus pamaciau, kad ji prileido nauju sviesiu lapeliu, tai tikiuosi, kad viskas i gera puse. Vat ko bijau, tai persodinimo, nes tas mano tankus kupstelis is triju gardeniju sulipdytas, uztai ir tankumas nezmoniskas. Butu gerai isskirstyt, bet bijau, kad nepastiptu paskui verysad.gif Nezinot, kaip jos i tokias proceduras ziuri, nes man su mano numyletine azalija teko po tokios proceduros issiskirti verysad.gif cry.gif cry.gif
Atsakyti
QUOTE(rasa316 @ 2006 01 27, 13:59)
Zydi kiekvienais metais, bet tik kai oras siltas - nuo pavasario ir visa vasara wub.gif



papasakok mums,kaip tau sekasi taip jas graziai auginti? prasom viska iki smulkmenu smile.gif 4u.gif
Atsakyti