Įkraunama...
Įkraunama...

Gardenija

Negaliu nepasigirt,nepasirodyt-maniske tik zydi tik pleska bigsmile.gif
user posted image
Bet tuo paciu pradeda augti nauji ugliai - i virsu, i sonus-net nelabai simetriskai..Ka cia daryt-gal skabyt? g.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Niridė: 18 gegužės 2009 - 22:05
Sveikos, aš irgi prieš porą mėn. įsigijau žydinčią gardeniją. Nužydėjo visi pumpurai, praėjo kelios savaitės ir vėl krauna naujus. Vakar įsodinau į paprastą durpinę žemę gėlėms,nepaliesdama šaknų. Stovi ant vakarinio lango, laistau virintu vandeniu. kol kas niekuo nesiskundžia biggrin.gif
Atsakyti
o jus gardenijas laistote i lekstute ar tiesiai i vazoneli ir kas kiek mazdaug laiko?ir kas kiek tresiate?
Atsakyti
Aš tai į vazonėlį.
Kartą savaitėje.O tręšiau tik kartą per mėnesį - rusiškomis trąšomis" Скорая помощ".
Atsakyti
QUOTE(-- Meeresfrau -- @ 2009 05 28, 20:56)
Aš tai į vazonėlį. 
Kartą savaitėje.O tręšiau tik kartą per mėnesį - rusiškomis trąšomis" Скорая помощ".

Aisku,as tai kazkaip i lekstute visada,laistau irgi kas savaite ir kas diena dr purskiu su virintu pasistovejusiu vandeniu,tik stengiuosi,kad ant pumpuru nekliutu.laistau su virintu dar siltu vandenuku ir idedu visada trasu Schultz,bet galvoju gal kas savaite truputi per daznai,uztektu ir kas antra savaite.Tik nesuprantu kodel man ji vis neprazista,pumpuru daug ,3 jau numete verysad.gif ,bet tie pumpurai kazkaip nenori skleistis,o pirkau su pumpurais pries kokius pora menesiu...
Atsakyti
Hm, reiks gal ir man tų Schultz trąšų nusipirkti, čia taip visos giria jas....ir bandysiu ir aš purkšti...
Įdomu, manieji pumpurai išsiskleis, ar ne. Tie, kur krautuvėj jau buvo sukrauti- visi išsiskleidė. thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -- Meeresfrau --: 28 gegužės 2009 - 20:08
saviškę pirkau su vienu žiedu ir daug pumpurų, išskleidė dar du, tris pumpurus numėtė... persodinau į kapų apželdinimui skirtą žemę (skaitos geriausia), įmaišydama ilgaliakių trąšų rododendrams (gardenija rūgščiamėgė), taigi netręšiu papildomai... žiūrėsim, kas bus g.gif
Atsakyti
QUOTE(-- Meeresfrau -- @ 2009 05 28, 21:08)
Hm, reiks gal ir man tų Schultz trąšų nusipirkti, čia taip visos giria jas....ir bandysiu ir aš purkšti...
Įdomu, manieji pumpurai išsiskleis, ar ne. Tie, kur krautuvėj jau buvo sukrauti- visi išsiskleidė. thumbup.gif

o po kiek mazdaug laiko issikleidzia pumpurai?
Atsakyti
Kas kelios dienos vis nauji žiedai pražysdavo, taip kažkur 3 savaites ir žydėjo, tik tie žiedeliai neilgai laikosi..O dabar nauji pumpurai dar tik auga, vienas, matos didesnis, gal po savaitės kokios pražys.. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo -- Meeresfrau --: 28 gegužės 2009 - 21:34
QUOTE(Amore @ 2009 05 28, 20:49)
o jus gardenijas laistote i lekstute ar tiesiai i vazoneli ir kas kiek mazdaug laiko?ir kas kiek tresiate?

aš į lėkštutę, staigiai sugeria, o laistau, kada nepatingiu, bet labai dažnai. Nepurškiu, bijau pumpurams pakenkt smile.gif
jau mėnuo kaip parsivežėm, bet dar nei karto netręšiau ax.gif
stovi ant rytinės palangės, gauna daug saulės, dbr du pumpurus praskleidus, o jau kvapas, kai arčiau prieinu wub.gif

labai gražios NIRIDĖS, -- Meeresfrau -- gardenijos wub.gif

kai įsigijom, aš info ieškojau, visą temą perskaičiau, surašysiu, kas man pasirodė aktualiausia:
- Visada turi būti šilta žemė, jokių skersvėjų, lieti minkštu, nešaltu vandeniu (gal virintu kokiu ar lietaus). Labiausia gėlė bijo skersvejų.
- reikia rūgščios žemės ir trašų. Jai reikia geležies skleistis žiedams. Naudoti rugščiamėgiams augalams skirtas trąšas
- Kai ji nori žydėti, tai reikia jai daug vandens, nors vistiek ji vandenį tik žiedų krovimui naudoja, tad apgeltusius ir nuvytusius lapukus reikia nurinkti bet nieko, paskui atsigauna, ją apkarpai=suformuoji ir vėl lauki žiedų, nes kitaip ji labai išsikeroja.
- Gardenijoms reikia: šviesos, gaivaus vėsaus oro (ypač žydėjimo metu), kad žemė visada butu šilta (nepakenčia mažiausio skersvėjo), drėgną ora (ypač pumpuru krovimo ir žydėjimo metu), lieti galima tik minkštu, šiltesniu už orą vandeniu.
- Geriausiai auga: labai šviesioje, kone saulėtoje vietoje. Vasarą mėgsta šilumą, žiemą-15-18laipsnių, bet žemė vistiek turi būti šilta.

Kenkėjai ir ligos: Dėl temperatūros svyravimų ir šilumos pertekliaus krenta pumpurai ir žiedai. Jei per vėsu arba laistoma kietu vandeniu-liaujasi augti, pagelsta lapai.
- Kuo daugiau vandens, tuo gražiau auga.
- "Ir laistydama į vandenį nepamiršk įpilt citrinos sulčių(aš pilu į 0,5L kokius 8 lašiukus),laistyk tik virintu drungnu vandeniu.Dar būtų gerai papildomai įpilt į vandenį geležies,kad išvengt chlorozės-tada lapai būna gelsvi,o gyslos-žalios.Aš įpilu tos geležies,tai pastebėjau,kad mano lepūnei labai patinka"
- Jeigu susiruošėte persodinti gardeniją,tai jai tinka azalijų žemė.Vasarą ją galima iki vėlyvo rudens laikyti lauke.jai reikia drėgno oro,šviesios vietos,nemėgsta,kai šalia stovi kita gėlė.Kai sukrauna žiedus nereikia sukioti vazonėlio,nes krenta žiedai.Po žydėjimo reikia apkarpyti.
- "Tai taip ji ir žydi, po vieną žiedą skleisdama. Lapai gali ruduoti nuo geležies trūkumo
maniske is pradziu mete lapus, ziedus - nieko gero nebuvo. Tada nuspirkau schulzo specialiu trasu gardenijoms, su kuriomis laistau kiekviena karta. Taip pat kartais imetu i vandeni gelezies sulfato. Ir gele pagaliau atsigavo, pradejo lapus leisti.
Aisku, pastoviai ja apipurskiu vandeniu.
O dabar dar saulyte pasirode, tai pradejo ziedus krauti"


Atsakyti
Vitulka, o kur tos geležies gauti?
Kaip įdomiai, reikės ir man citrinos sultis įspausti į vandenį g.gif
Atsakyti
apie geležį 4u.gif

QUOTE(Monique @ 2007 03 06, 14:13)
Bet laistyti reikia ne per viršų, ar ne? Kokia čia geležis, kurią naudoji, kur jos įsigyti?



QUOTE(campanula @ 2007 03 07, 00:36)
Laistau pastatydama į indą su vandeniu kokia 15 min.
Vadinasi:mikroelementinės geležies trąšos(geležies sulfatas),firma "emolus",kaina apie 3Lt.Pirkau urmo bazėj 14sand.,bet man atrodo,kad turėtų būt ir tokiose,kaip žalia stotelė ir pan.Į vandenį jos įpilu visai nedaug-kokia 1/10 šaukštelio kiekvieną kartą laistydama.

Atsakyti