Įkraunama...
Įkraunama...

Gardenija

Maniškė gardenija nuo rudens kai sukrovė pumpurus, tai štai kaip per žiemą išlaikė, kaip užkonservuoti, nei auga, nei žydi.., na, bet aš laaabai kantri ax.gif
user posted image
Atsakyti
oho kaip gražu, tikrai pasakykite, ką Jūs darėt tai gėlytei, kad taip lapoja? Pas mane kažkokia stagnacija nei lapeliai auga (sustojo ir psio) nei žiedai skleidžias verysad.gif bet ir manekenas prie gėlės nuostabus wub.gif
Atsakyti
As tai laksciau laksciau po parduotuves,ieskodama zemiu rozems (nes tik tokios, esa, tinka gardenijoms) - visur vien tik po 20 kg, o vazonas pas mane tik vienas doh.gif Siandien pagaliau aptikau rugsciu lietuvisku durpiu maiseli, kuri, raso, kad reik per puse sumaisyti su zemem ir tada jau sodinti vazoninius augalus.
Na, ziuresiu,kaip cia bus. g.gif

Rosee: Gelytes grazumelis bigsmile.gif thumbup.gif Grazusis manekenas gelytes neskriaudzia? mirksiukas.gif
Atsakyti
Manekenas mėgsta ten gulėti ir pro langą stebėti biggrin.gif
Persodinau rudenį į žydinčioms gėlėms skirtą žemę. Ant viršaus užpiliau smulkaus drenažo, kad ilgiau neišgaruotų drėgmė nuo žemės paviršiaus.
Žiemą nepurškaliojau, nes manyčiau, kad jai kaip ir daugumai augalų buvo ramybė, tik karts nuo karto patręšdavau Schulz trąšomis ir kas nuo orchidėjų likdavo.
Jaučiu, kad pražys mano kvapnioji gardenija, nes pumpurai didėja, o tie šviesūs lapeliai - jaunučiai rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(kriro @ 2009 03 17, 10:39)
Bet tai kad laukiu tų žiedų jau trečias mėnesisi blush2.gif

palaistyk parūgštintu vandeniu wink.gif

QUOTE(rosee @ 2009 03 31, 07:55)
<...>
Jaučiu, kad pražys mano kvapnioji gardenija, nes pumpurai didėja, o tie šviesūs lapeliai - jaunučiai  rolleyes.gif

jaunučiai taip, bet išryškėjusios "gyslos" rodo, kad augalėlis nesugeba pasisavinti geležies - taip pat siūlau palaistyti parūgštintu minkštu vandeniu wink.gif

Niride, nežinau, kur tokią info dėl žemių radai, bet gardenijoms reikalinga azalijoms ir rododendrams skirta žemė 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(DeeDee @ 2009 03 31, 07:18)
jaunučiai taip, bet išryškėjusios "gyslos" rodo, kad augalėlis nesugeba pasisavinti geležies - taip pat siūlau palaistyti parūgštintu minkštu vandeniu wink.gif

Sakot unsure.gif , turiu dar tokių trąšų su geležimi
Atsakyti
QUOTE(rosee @ 2009 03 31, 10:03)
Sakot  unsure.gif , turiu dar tokių trąšų su geležimi

pačias žemes reikia parūgštinti, kuomet per didelis pH, augalas nesugeba pasisavinti geležies. Jos turėjo pakakti ir schulz trąšose, tiesiog šis augalėlis yra rūgščiamėgis:
"Sparčiai augančios gardenijos persodinamos kasmet pavasarį į šviežią žemę, pernykščiai ūgliai patrumpinami trečdaliu. Joms reikia rūgščios žemės." - citata iš Kvapiosios gardenijos
Atsakyti
na va, net ir vakaro nereikejo laukt wink.gif
o jau kaip kvepia visi namai wub.gif
user posted image

user posted image

user posted image
Atsakyti
Panytės console.gif įnoringos tos gardenijos, pas ką auga, tai ir auga, matyt kaip pasiseka nupirkt. Mano viena tai nieko, o kur pirkau iš SM tai nžn, dar gaivaliojasi iki šiol ir nžn ko joms trūksta doh.gif Bet, kai prisimenu miegamąjame tą saldų malonų kvapą, tuos nuostabius žiedus, visi rūpesčiai nublanksta rolleyes.gif
Atsakyti
maniske is pradziu mete lapus, ziedus - nieko gero nebuvo. Tada nuspirkau schulzo specialiu trasu gardenijoms, su kuriomis laistau kiekviena karta. Taip pat kartais imetu i vandeni gelezies sulfato. Ir gele pagaliau atsigavo, pradejo lapus leisti.
Aisku, pastoviai ja apipurskiu vandeniu.
O dabar dar saulyte pasirode, tai pradejo ziedus krauti smile.gif

buvau skaiciusi, kad gardenijos saknims nepatinka saltis, todel vazoneli istaciau i pasidaryta "vazona" is putplascio. Skaiciau, kad nepatinka gryna saule, todel gyvena arti lango, bet ne ant palanges.

Parasiau viska, ka darau gardenijai, bet kuris lemiamas faktorius kad ji auga pas mane gerai - nezinau g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kyca: 10 balandžio 2009 - 09:13
Saviškę gardeniją persodinau į rūgščią žemę, tai dabar tikrai jau pumpurus numes, bet gal atsigaus, kai prigis, truputį apkarpysiu, kad forma gražesnė būtų unsure.gif
Atsakyti
Maniske stai "isspaude" is saves net tris ziedus veik vienu metu bigsmile.gif thumbup.gif
user posted image
Svieziausiasis ziedelis wub.gif
user posted image
Papildyta:
QUOTE(rosee @ 2009 04 24, 18:29)
Saviškę gardeniją persodinau į rūgščią žemę, tai dabar tikrai jau pumpurus numes, bet gal atsigaus, kai prigis, truputį apkarpysiu, kad forma gražesnė būtų   unsure.gif

O kodel turetu numesti? Ar persodinai per daug neliesdama saknu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Niridė: 24 balandžio 2009 - 22:18