Įkraunama...
Įkraunama...

Gardenija

QUOTE(Marzde @ 2005 11 23, 21:49)
Įpilus į plastikinį butelį vandenį palaikom kelias dienas,tai geriau nei vanduo iš krano. Gardenija mano mylimiausia gėlė,kvapas nerealus,bet turėjau kelias,taip pat neėjo susikalbėt. Labai noriu tokios,bet nenoriu vėl jos netekt,o be to ir papigiaiska.
Gardenijai reikalinga rūgšti žemė.


Man atrodo, kad neturint ziemos sodo gardenijos kaip ir kamelijos neimanoma auginti. Man tai irgi vienos graziausiu geliu, bet kadangi ziemos sodo neturiu, taip niekada ir nedrisau ju nusipirkti. Kaip drauges jas daigoja girdejau istorija ne viena ax.gif Minkstinti vandeni blogiausiu atveju galima ji uzvirinant (bet neverdant ilgai!), aisku idealu - lietaus vanduo (tik, jei gyveni ne senamiestyje smile.gif
ir naudoti rugsciamegiams augalams skirtas trasas.
Bet vis tiek musu butuose su centriniu sildymu jos neaugs cry.gif
Atsakyti
A jėzus tu maryja, Ifigenija, ofygela, ar ką? cry.gif Kaip tai neaugs blink.gif Nu aš čia tokias trąšas jau radau, būtent minkština vandenį, tinka rūgščiamėgiams augalas... Bandysiu vistiek doh.gif
Atsakyti
Va, va ir man tą džiaugsmą diedas padovanojo prieš kokį mėnesiuką. buvo aplipus pumpurais, atrodo, tik imk ir žydėk. Ale, ne cry.gif Numetė visus pumpurus, o dabar jau ir lapų liko gal tik koks 20 vnt. Bandžiau ją laikyt ant palangės, kur daug šviesos-negerai. Galvojau, gal šalta. Perkėliau kitur-vėl negerai. nežinau, ką daryt g.gif Tiesiog negaliu žiūrėt, kaip ji nyksta. Kai diedas ją pirko, tai pardavėja prisiekė, kad augint vienas juokas, tikrai žydės be perstojo ir dabar persodint nereikia. Kur jūs ją laikot, nat palangės ar šiaip kur ir ar dažnai liejat?
Atsakyti
QUOTE(milabra @ 2005 11 24, 13:24)
A jėzus tu maryja, Ifigenija, ofygela, ar ką?  cry.gif Kaip tai neaugs  blink.gif Nu aš čia tokias trąšas jau radau, būtent minkština vandenį, tinka rūgščiamėgiams augalas... Bandysiu vistiek  doh.gif

rolleyes.gif neofygela, tikrai ...
gardenijoms reikia: sviesos, gaivaus vesaus oro (ypac zydejimo metu), kad zeme visada butu silta (nepakencia maziausio skersvejo), dregna ora (ypac pumpuru krovimo ir zydejimo metu), lieti galima tik minkstu, siltesniu uz ora vandeniu.
Tai va ...
Jei kam nors pavyktu sekmingai auginti gardenija normaliuose namuose, o ne ziemos sode - pasigirkit, pasidalinkit patirtim.
Atsakyti
QUOTE(ifigenija @ 2005 11 24, 16:32)
rolleyes.gif neofygela, tikrai ...
gardenijoms reikia: sviesos, gaivaus vesaus oro (ypac zydejimo metu), kad zeme visada butu silta (nepakencia maziausio skersvejo), dregna ora (ypac pumpuru krovimo ir zydejimo metu), lieti galima tik minkstu, siltesniu uz ora vandeniu.
Tai va ...
Jei kam nors pavyktu sekmingai auginti gardenija normaliuose namuose, o ne ziemos sode - pasigirkit, pasidalinkit patirtim.


smile.gif Kaip viskas pažįstama ir girdėta smile.gif
Turėjau ir aš šią gražuolę - išlaikiau gal 2, o gal ir 3 metus, bet pernai rudenį nuvežiau į sodą ir palikau žiemoti... smile.gif
Pirkau mažutę, paaugo ji pas mane - stovėjo vonioje ant palangės į vakarus, tad turėjo ir šviesos, ir drėgmės, ir Schulco trąšų rūgščiamėgiams gaudavo, ir dar nupurkšdavau retkarčiais... Bet vis tiek, matėsi, kad kankinasi - tai lapus meta, tai gelsta, tai sukrauti pumpurai nubyra. Žodžiu, kankinausi ir aš kartu su ja, kol į sodą nenuvežiau... blush2.gif
Tiesa, buvau ir šakutę "prisiaugiusi", maniau, nors ji liks, bet ir ta, kiek lapukų išleisdavo, tiek ir tuoj nubyrėdavo... Tai šita tik iki konteinerio tenukeliavo doh.gif
Atsakyti
Nu kol kas matau prognozės labai jau liūdnos sad.gif
Kažin, jei tą šiltą vandenį iš krano leisti? Nu bus šiltesnis už aplinką ax.gif Einu ruošti laistytuvą rytojaus laistymui doh.gif
Atsakyti
QUOTE(milabra @ 2005 11 25, 20:44)
Nu kol kas matau prognozės labai jau liūdnos sad.gif
Kažin, jei tą šiltą vandenį iš krano leisti? Nu bus šiltesnis už aplinką  ax.gif Einu ruošti laistytuvą rytojaus laistymui  doh.gif


Labai jau jus liudnai cia visos kalbate apie ta gardenija. As irgi tokia turiu, pirkau labi nedidele bet su daugybe ziedu, bet po poros dienu jie visi nubyrejo - taip ir turejo buti, juk kai sukrauti pumpurai, nei vienos geles negalima judinti, pumpurus nusibarsto. Tai labai del to nepergyenau, o palikau stovei ja kaip ibesta. Net kraustemes is mamos buto, tai ja toje pacioje vietoje liepiau laikyti, nes radau nauja pumura sukrauta. Bet pradejo ji man leisti ir lapelius naujus, ir viska. O tik tas pumpuras tai labai jau idomus - gal 2 men jau sukrautas, nei auga, nei krenta? O as gardenija pastaciau tai i didesni vazona, i kuri pripyliau akmenuku ir i juos pilu vandeni, gal ir tai jai patinka? Nes dregme tai jos megsta.
Atsakyti
QUOTE(milabra @ 2005 11 25, 19:44)
Nu kol kas matau prognozės labai jau liūdnos sad.gif
Kažin, jei tą šiltą vandenį iš krano leisti? Nu bus šiltesnis už aplinką  ax.gif Einu ruošti laistytuvą rytojaus laistymui  doh.gif

Tikrai netiks, nes vanduo is krano labai kalkingas. Bent jau uzvirink pries tai ir palik nusistoveti (kol ataus).
Atsakyti
Milabra, kaip sekasi gardenijai?
Atsakyti
as su gardenija irgi nesusikalbu. Karta turguje viena bobute gal juokais pasake, kad sita gele auga tik meiles kupinuose namuose, atseit jei tarp vyro ir moters zydi meile, tai ir gele zydes.. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Severi @ 2006 01 05, 23:41)
as su gardenija irgi nesusikalbu. Karta turguje viena bobute gal juokais pasake, kad sita gele auga tik meiles kupinuose namuose,  atseit jei tarp vyro ir moters zydi meile, tai ir gele zydes..  biggrin.gif


biggrin.gif parsinesiau is darbo tokia nusususe gardenija, persodinau, mylejau ir isgyveno! ir vis stebiuosi, kaip ji isgyvena biggrin.gif reiskia meile minta biggrin.gif

uzvakar nusipirkau Megos senukuose maza gardenija, jau su ziedeliais, tikiuosi, meiles deka suzydes rolleyes.gif
Atsakyti
Su mano gardenijom dabar taip - senoji tupi. Nieko nedaro - neauga, lapų neleidžia, nežydi, bet ir neruduoja. Tupi ir tiek. Naujoji numetė gal 60 proc. lapų. Paskutinį karta kai nurinkinėjau lapus, aš ją išrūgojau, išvadinau padla ax.gif karve ir visaip kitaip, pasakiau, kad pati nežino ko nori, ir eina ji na...x.......
Va... po išrūgojimo tik vienas lapas nurudavo. Gal tai padės? kaip mašinai - tik pagrasinu kad parduosiu, tuoj visi gedimai baigiasi, netrūkčioja, viskas čiki.
Dabar šalta, tai visos gėlės susigūžusios. Gardenijos irgi sėdi, tyli.
Atsakyti