QUOTE(cezas @ 2010 02 15, 11:55)
niekaip nesuprantu kam is to jusu manymo yra naudos
kolkas nemaciau ne vieno rimto argumento pries apart buchalterines naudos. faktas, kad kas nori pigaus namo statysis pagal minimalius reikalavimus ir sildysis gal kazkuo ka isvis uz dyka gauna kaip atliekas, bet ka tai keicia, vistiek lieka faktas, kad pasyvus namas yra geresnis uz tradicini nama, jei tik jam uztenga finansiniu galimybiu isirengti
Surašau man rimtus argumentus prieš pasyvų namą Lietuvoje dabar :
1. Nėra oficialių Lietuviškų projektavimo standartų. Lietuviški STR'ai kai kur "pjaunasi" su pasyvaus namo reikalavimais. Užsakovas neturi jokių galimybių pasitikrinti, kiek tas už čia paminėtus 45 tūkst. parengtas projektas yra "pasyvus".
2. Nėra jokių darbų ir rekomendacijų Lietuvos klimatinėms sąlygoms. Visi čia gudrūs "internetine" išmintimi. Bet tai, kas taikytina "uždarai" sienai, ne visada ir ne visur tinka "atvirai" sienai. Net ir šioje temoje siūloma tiesiog "lipinti" termoizoliaciją ant blokelio. Bet jūs parodykit standartą arba bent jau rimtą paskaičiavimą, kaip vyskta sezoninis drėgmės kitimas tokioje sienoje. Ar tikrai šaltuoju sezonu iškritusi drėgmė spėja pilnai išgaruoti per neretai gan trumpas, šaltas ir drėgnas Lietuvos vasaras?
3. Nėra bendros darbo kultūros statybų (ir ne tik) srityje. Pasyvus namas nėra kosminės technologijos vakariečiui, kuris pratintas daryti tiksliai, kaip išaiškinta. Lietuvoje gi reikėtų kiekvienam dirbančiam po prižiūrėtoją už nugaros pastatyti, o jei jau nori patikimai, dar ir prižiūrėtojams prižiūrėtojus samdyti. Nes jei duosi klijuoti blokelius, tai būtinai paliks kur nors klijų nedatepta, jei dės vėjo izoliaciją, kur reikia 20 cm užleisti, tai būtinai "paoptimizuos" ir išdėlios gabalus, kad pjaustyti nereikėtų su 5 cm užleidimu ir taip galima vardinti be galo.
4. Nėra patirties ir praktikos pasyvių namų statyboje. Net ir turėdamas reikiamą sumą negali nueiti į patikimą firmą ir užsisakyti pasyvų namą ir garantiją, kad jis bus pastatytas pagal projektą, atitiks visus projektinius reikalavimus (jei jau rasite, kas projektą padarys teisingai), o jei neatitiks, tai firma savo sąskaita jį taisys.
Visa tai įvertinus, pasyvus namas šiandieną Lietuvoje negali būti pastatytas ir sertifikuotas. Gali būti pastatytas geresnis ar blogesnis "priartėjimas", už kurio labai neapibrėžtą pasyvumą bus atsakingas tik vienas asmuo "durnas užsakovas".
Juk šioje temoje EVOY (kuris kaip suprantu yra statybininkas) jau išsakė, kad už burbulo metu prikeltą š... irgi atsako užsakovas. Ir realiai taip ir vyksta - š... prikepusios firmos bankrutuoje, keičia pavadinimus ir toliau dirba po naujais vardais, nenešdamos jokios finansinės atsakomybės už pridarytą broką.