QUOTE(kaban @ 2010 03 17, 23:06)
va tame ir esme.. kaip dabar jaustis zmonems, kurie priesh 1-2 metus isirenge geotermini, su gridiniu sildymu ir t.t. (tame tarpe ir po jusu rekomendaciju - gan aktyviu ir piktu) - ir isaishkejo, kad viso to jiems nereikejo daryti...
na va, tame irgi esme
SM zmones ateina receptu.. svetimos patirties bei prot pasisemti...
atvirai sakant ta jusu nuomone pastebejau tik nesenai, kai prasidejo PN ginciai.. anksciau kazkaip nekreipiau i tai demesi
O kaip jaučiasi žmogus, kai pirkdamas kompiuterį, aiškiai žino: kad ir kokį bepirks- po pusmečio tai bus seniena. Pagal Jūsų išdėstyta seką, šiandien vis dar turėtume naudotis
senaisiais Temp'ais, nes gamintojai dar iki šiol neištobulino 3D technologijų, bei šių kaina dar nenukrito iki kalkuliatoriaus kainos.
Jei konkrečiai apie ŠS: visa geoterminio tema prikaišiota
nuorodų pas vokietuką, kuris ŠS prekiauja vos ne seniau už daugelį mūsiškių įmonių atstovų, ir jau pardavęs kartais daugiau, nei visi mūsiškiai kartu sudėjus.
Pirkėjų atsiliepimai kone be išimties vien puikūs- nepaisant to, kad vokietis prekiauja vien China produkcija. Negi mano kaltė, jei tautiečiui vis dar sunku atsispirti brendui? Brendui "atsparia" karta taps tik mūsų anūkai.
Ir kodėl "jiems nereikėjo daryti"? Kiek iš įsirengusių (nemanyčiau, kad tokiame pasirinkime- koks tai mano indėlis) šiandien skundžiasi? Visai normalus kelias į energetiškai nepriklausomą būstą- ir kol kas pasaulyje gerokai labiau populiarus, nei Pasyvus namas.
O kaip reikės jaustis žmonėms, jei jie pasirinks Jūsų visose temose taip "stumiamas" (ne kartą romantizuotas) malkas? Šiandien jos gal ir ne pati blogiausia galimybė "pralaukti". Tačiau rytojus joms- tik "juodomis spalvomis". Atkreipkite dėmesį į šalis, kurios turi didžiausius miškų plotus, bei jų prisiaugina daugiau, nei iškerta: Švedija, Suomija, Ispanija, Prancuzija, Vokietija, Austrija, ... Neprimena sąrašo valstybių, kurios kuria didžiausius planus dėl Pasyvaus namo? Malkose jos kažkodėl tai nemato jokios panacėjos.
Sunku su ta patirtimi SM... Patirtis ir informacija "suslapstyta" po klodais bendravimo. O kiek dar SM "vieno namo statybos genijų" (čia ne apie tuos, kurie dalijasi savo namo statybos patirtimi)? SM renku visus pateiktus skaičiukus iš realios eksploatacijos- nėra jų čia tiek daug (nors apibrėžti tendencijas- pakanka). O ir pateikiama patirtis- dažnai labai jau savotiška: negi kam nors bus geriau, jei kritikuosi žmogaus pastangas (nors ir ne visada statytinas pavyzdžiu). Geriau jau įdėti nuorodą: besidomintis pats apsispręs- kur juoda, o kur balta.
Neskaičiavau kiek kartų buvau išvadintas "kosmonautu" ir pan. (panašių epitetų kliuvo ir nuo Jūsų). Tame tarpe ir už polyisocyanurato plokštes/termoputas (šiandien dažniau naudojamu pavadinimu tapo "PIR"). Nustojus laužyti liežuvį su "polyisocyanurato"- staiga ji tapo "nauja" medžiaga?! Paprasčiausiai šiandien "persilaužimo periodas" daugeliui technologijų: tų pačių PIR plokščių kaina EU skiriasi kartais- pvz. DB jos pardavinėjamos už netoli 90 LT/m2. "Sukrutus" kiniečiams, o lenkams pasistačius savo supergamyklą- šie "grasina" polistirolą visiškai "išnaikinti". Tiek to "kosmoso" iš polyisocyanurato ir beliko- per porą metų! Lygiai tos pačios tendencijos ir kitoms "kosmonautinėms" technologijoms.
P.S. Dėl savo "nevaldomo charakterio", Pasyviam namui malkos- "nelabai". Reikalingi rimtesnis/tobulesnis/brangesnis KKK ir akumuliacinė talpa. Jei prisiminti apie Pasyvaus namo energijos poreikį šildymui, visos šildymo sistemos "niveliuojasi", ir tokia investicija į KKK- nebetenkina jokios ekonominės logikos. Kai namo poreikis šildymui 10 kW/m² per metus (likusius "5" karšto vandens ruošimui paprastai dengia saulės kolektoriai)- mažai kam šaus į galvą tokiu būdu dar kiek "pataupyti".
Tai neliečia GKK- jie pakankamai plačiai naudojami net ir daugiabučių šildymui.