QUOTE(kaban @ 2010 03 10, 11:20)
Visi zaliu ir atsiaujinanciu technologiju minusas - jos brangesnes..
nebutinai del energijos saltiniu - tiesiog senu budu infrastruktura yra jau senai, todel palyginus nedaug reikia jos pletimui, nauju budu infrastruktura mazesne - todel ir yra bedu del ekonomios..
bet jei yra valstybes politika - tai kompensacijomis jinai samoningai isreipia rinka, o tai liecia laai stambius intresus.. todel man atrodo teisingiausias kelias -
individuali nepriklausomybe, o ne valstybine.. todel savadarbis vejo generatorius, plokscias kolektorius, savadarbis rekuperatorus, va bloomboxai pareis - ir atsijungs zmogus-imone nuo visu tinklu - tada revoliucija ateis is apacios i virsu.. laukti is virsaus - vel atideti gyvenima geresnems laikams?? tai ne man..
beje -keista kad vejo jegaines tiek kainuoja.. medziaos minimalios - is esmes manau kad turetu maximoj guleti kompletas 500wt minimu uz koki 1000 lt su viskuo - ir butu labai gerai.. ir saules kolektoriai ploktuminiai turi buti pigus.. nematau ten nieko, kas turi buti brangu.. cia yra ir prekybininku kalte - uzkelia beprotishkos kainas.. is esmes valstybe galetu pradeti tuos dalykus reguliot, kaip ir vaistus ar benza.. jei jau negali investuoti - tegul apryboja pelna.. nu ir sumazina koki mokesti tai firmai, kad nebutu i vienus vartus.. mehanizmu gali buti daug..
Niekur nedingo malkos, granulės- taipogi atsinaujinantys, ir kone vien jos padeda LT raportuoti EU apie savo privalomus % atsinaujinančiai energetikai. Vėjo energetikoje kWh savikaina- taipogi jau ne pirmus metus lenkia naujai statomų AE kWh savikainą. Kone visos šiltinimo ir energijos gamybos technologijos- jau praktiškai priartėjo prie savo "apatinio taško". Beliko truputi luktelėti iki iškastinio kuro kainos pasieks savo "viršutinį tašką" (dėl ekonomikos recesijos- "procesas" kiek stabtelėjo), ir diskusijos "verta/neverta"- iš viso nustos egzistuoti (nebereiks ir valstybės paramos laukti). "Brangesnės"- daugeliu atveju jau tikrai nebegalioja.
Senoji centralizuota (šildymo) infrastruktūra "sensta", todėl pastoviai reikalauja renovacijos. Tikrai ne dėl to, kad ją vien tik "tobulina" altruistų kompanija. Energetinė būsto nepriklausomybė- tai aiškiai suformuota EU politika. EU parama centralizuoto šildymo modernizavimui- tai tik bandymas kaip tai palengvinti "agoniją" nuo seno atlikusiai sistemai, kad ši "neišsiurbtų paskutinių syvų" iš savo vartotojų.
Kompensacijomis valstybės ne "sąmoningai iškreipia rinką", o savo piliečiams oficialiai pareiškia: "Iškastinio kuro era baigiasi. Kad išjudinti perėjimo prie alternatyviosios energetikos procesą- "pionierius" parems valstybė. Visi kiti "laukiantys", vėliau galės suktis kaip kas išmano (visiems paramos neužteks)".
Pabandome sudėlioti patį "kelią į individualią nepriklausomybę".
"Šiandien": energijos poreikio mažinimas. Tai tik mentaliteto (gebėjimo matyti visą kontekstą, ir planuoti kiek toliau, nei metus į priekį) klausymas. Šiluminės energijos poreikį sumažinti iki 0- nėra sudėtinga ar brangu jau "šiandien". "Rytoj" pigiau tikrai nebus- net ir su visomis "kompensacijomis".
"Rytoj": energiją gaminančios technologijos- kuo tai mūsų valstybė privalės prisidėti prie jau pažadėtos EU paramos. Jei pirmasis žingsnis ("šiandien") buvo iki galo apgalvotas- didesnės išlaidos "nepravirkdys piniginės", ir pati investicija dirbs jau ne "dengti", o "plius".
Sutinku, kad "šiandien" nėra tikslinga skubėti su elektros gamyba- apsimoka luktelėti bent jau iki bus "uždėtas apynasris" skirstomiesiems tinklams. Tačiau atsisakyti įsirengti saulės kolektorių sistemą ar kokio ŠS dėl to, kad laukti 1.000 Lt dotacijos, ar "geoterminės" kWh kainos tikrai keistoka. Iki to laiko daugiau bus prarasta eksploatacinių kaštų ar sistemų pabrangimo (iškastinio kuro sektorius tik ir laukia, kad galės susigrąžinti dėl recesijos prarastus pelnus) pavidalu.
Niekas nieko greičiausiai neapribos. Šiais interneto laikais (kaip niekada anksčiau)- informacija tampa "tikrąją vertybe", leidžiančia išvengti prekybininkų "paspęstų spąstų". Puikiai žinote, kad galite laisvai susisiekti su China gamintojais, ir paleisti į rinką savo ŠS, saulės kolektorių/jėgainių ir pan. produkcijos "liniją" (pvz.: su kaban ženklu). Produkcija niekuo nesiskirs nuo tose pačiose gamyklose pagamintų "superbrendų". Žmogus turėtų mažiau tikėti pasakomis- daugiau sutaupys savo namo statybose.