QUOTE(mariuks77 @ 2010 02 26, 11:24)
Šitas man žinoma, bet visgi kyla abejonių
. Patys suprantat - skaičiai iš fantastikos srities. Tie kas skelbia šią lentelę taip pat nurodo, kad norint naują namą priduoti reikalingas papildomas šiltalo sluoksnis, kad gauti STR varžas. Daug ginčų verda ir dėl PU tankio 9kg/m3, 20-30-40 kg/m3, porų atvirumo ir pan. JG siūlo atvirų porų 9kg/m3 tankio. Kai kas sako, kad JAV, Danijoj tokio tankio atsisako, nes po 20 metų sukrenta ir reikia purkšti min 28kg/m3 tankio.
Labiausiai kilo abejonių kai varčiau jų puslapy dar prieš kelis metus (kol JG neužsiėmė platinimu ir darbais) - jame buvo nurodyta, kad reikalingos garo plėvelės jei patalpų drėgmė >30%. Šiuo metu bet kokios užuominos apie plėveles yra išimtos...
Tiek vieni tiek kiti PU gamintojai paremia savo skaičius ir teoriją įvairių institutų deklaracijom, pažymom, testais ir pan. Kiekvienas gamintojas tampo į savo pusę
, o mūsų KTU staybos katedros profesoriai šaukia, kad tai gerai (revoliucija), tik neaišku kas gerai
9 kg/m3 ar 30kg/m3 ?
Štai tokios tokelės su tuo PU
Viskas kiek paprasčiau.
Visada reikia pradėti nuo pigiausio sprendimo paieškos rezultatui pasiekti- masyvioje statyboje tai bus polistirolas (subendrinus) ir vatos (subendrinus). Termoputos skirtos karkasinei statybai, ir naujoje masyviojoje joms nelabai kas "yra veikti"- nebent medinei perdangai ar stogui sandarinti.
Karkasinėje statyboje JAV (ten jos kone visos ir sunaudojamos) termoputos dažniausiai naudojamos renovacijoje: lauk metama vata, ir užpurškiama termoputomis. Kokias renkasi- priklauso tik nuo regiono: Floridoje pakanka ir elementarių, kuo toliau į šiaurę- tuo reikalavimai griežtesni. Mūsų regionui: tik uždarų porų poliuretano ar polyisocyanurato termoputos- po spaudimu porose "įkalintos" dujos, neleidžia skverbtis vandens molekulėms į šiltinimo medžiagas, ir taip bloginti šiltinimo kokybę. Apie tankius 9 kg/m3 (tuo pačiu- šilumos laidumo koeficientus) kalba iš viso neina: verta kalbeti tik apie "nekvėpuojančias" termoputas nuo λ= 0,024. Kitu atveju- sunku atrasti termoputų panaudojimo ekonominę prasmę.
Trumpas pranešimas norintiems pasekti pasaką apie termoputų išskiriamų dujų nuodingumą: gamybos technologijos pakeistos jau senų senovėje.
Trumpas pranešimas norintiems pasekti pasaką apie gaisro metu termoputų išskiriamų dujų nuodingumą: gaisro metu termoputos nebespės nunuodyti namo gyventojo- tuo jau bus "pasirūpinę" degantys baldai, užuolaidos, apdailos medžiagos ir t.t. Dažnas gamintojas termoputas siūlo ir "priešgaisriniame išpildyme".
P.S. 80-aisiais JAV teismuose vyko karai tarp termoputų (kietos šiluminės izoliacijos gamintojų) ir mineralinės vatos gamintojų (minkštos šiluminės izoliacijos gamintojų). Per praeitus metus du patys didžiausi pasaulyje mineralinės vatos gamintojai (tuo pačiu, dažniausiai pas mus dažniausiai minimų gamintojų akcininkai)- pradėjo siūlyti savo termoputas. Kaip ir viską pasako apie tendencijas.