QUOTE(varius @ 2010 02 25, 23:03)
O dabar apie tema. Man atrodo, kad PN yra linkstama prie karkasinio namo. Kaip as ta suprantu. Pradekim nuo PAMATU. Karkasiniam name nera muro sienos, nes statant murini nama, vien blokelio plotis atima 18/25 cm. O dar reikia prilidyti vatos sluoksni, tarkim 30/40 cm. Kai daroma tinkuota apdaila, tai cia problemu nematau. Bet jei nori nama apmuriti klinkeriu, tai cia jau ir prasideda. Kiek zinau- efektyviausias apsildymo budas is isores. Norint padeti klinkeri reikalingas tvirtas pagrindas, ant apsiltinimo medziagos jo nepadesi. Skaitos dar reikalingas klinkeriui pamatukas. Tai cia zmogau jau rinkis apdaila. Ar teisingai ismasciau?Taip/ne.Jei taip, tai kaip manot ,kiek tas pabrangina(procentais). Seimas prabalsuojam.
Kiek žinau klinkerį ir deda ant normalaus pamato (išalo gylis), tik esant murui liejamas dvigubas pamatas su apšiltinimu viduje. Pamato ir namo apšiltinimai liečiasi ir sudaro vientisą apšiltinimą. Karkaso atveju manau tektų darytį atskirai pamatą klinkeriui, bet kaip juos surišti ?
QUOTE(varius @ 2010 02 25, 23:03)
Del saules bateriju - ka mes is ju galim ispesti lietuvoje. Karsto vandens paruosima per vasara 100%, o balandi/geguzi ir rugseji/spali manau apie70/80%. Kiek mes sutaupom (as pagal savo seimos paskaiciavimus apytiksliai)-pavasari /rudeni apie 800kw, vasara apie 900kw. Viso gautusi 1700 kw, tai sumazintume 5,57kw/m2. Ar daug ar mazai,ar apsimoka ir kada tai atsipirks spresti kiekvienam.Nuorodu apie kainas prikelta. Ka dar gali saules baterijos-sildymui pereinamuoju laikotarpiu? Labai abejoju.... Kas masto kitaip? Seimas prabalsuojam. As balsuoju uz saules baterijas.
Turiu žinių, kad vakuminiai saulės kolektoriai (2.7m2) sausio 2d. davė 37c prie minusinės aplinkos temperatūros. Manau užtektina grindiniam šildymui ar bent jau pašiltinimui. Aš jų planuojų statyti apie 10-15 m2 (nevisus iškarto) ir jungti į talpyklą. Man tai nebus pagrindinė šildymo sistema. Pajungimo ir valdymo projektą darys šildymo specialistai
QUOTE(varius @ 2010 02 25, 23:03)
Del langu. Va cia jau nieko neismastau(apart ,kad paketas su selektyvais is dvieju kameru). Cia jau noreciau gauti is forumo informacijos. Kokie keliami PN reikalavimai langu idejimui, snadarinimui, palangem(lauko ir vidaus) ir t.t... Gal yra kur nors internete techniniu breziniu.
Langų sandarinimas yra aprašytas soudal puslapyje - iš vidaus garui nelaidžios plėvelės, o išorė, kad garą išleistų, bet neįleistų vandens ir vėjo. Yra ir dar keletas kompanijų, kurios aprašo technologiją ne PN, bet šiaip teisingo įstatymo technologiją.
Man tik klausimas kilo, ar verta mokėti dabar didelius pinigus už PN langus, gal vertėtų dar palaukti kol kainos normalizuosis ? kokius 2-3 metus ?
QUOTE(varius @ 2010 02 25, 23:03)
Del apsiltinimo medziagos. Negi nera jokios kitos alternatyvios medziagos apart vatos,putoplastu,termoporu ir t.t.. Gal yra medziaga su daug geresnem savybem, bet zymiai plonesne,siltesne ir sandaresne. Taip/Ne? Jei taip tai kiek tai gali kainuoti brangiau?
PU putos ? Bet jų kaina astronominė. Tai naujiena Lietuvoje, bei jų tarpe vyksta didelės diskusijos dėl PU tankio, porų uždarumo ir kuri geresnė (panašiai kaip ir šioj temoj
) PU privalumai yra sandarumas, tik kaip su konstrukcijos fizika ? Uzdaros poros ar atviros ?
Aš dar iki galo neperpratau visgi kas svarbiau R10 ar sandarumas
Ar kaip konstrukcijose išgauti ir vieną ir kitą, kaip suderinti tarkim neoporą ir PU... dar gilinuos