Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos II

QUOTE(Novelis @ 2010 02 20, 12:40)
Na, kai statybininkai yra profai, tai su tokiais žmonėmis tikrai malonu dirbti. Tačiau asmeninė patirtis rodo, kad 80% statybose dirbusių tautiečių apgaudinėjo savo užsakovus, nes realiai nieko neišmanė.
Kad pasyvų namą galimą pastatyti paprastai - tai žinoma. Ir kad genealu viskas kas paprasta - tai žinoma tiesa.
Dar viena tiesa, kad yra architektų, kurie turi pasyvių namų projektų, tačiau rinkoje jų poreikio visai nėra. Mūsų projektas internete paskelbtas jau trys mėnesiai, tačiau nebuvo nei vieno realaus kontakto iš užsakovų pusės. Žinoma tikėtina, kad lietuvaičiams tiesiog nepatinka pats namas.
Parengti kartotinį projektą kainuoją pinigus (laikas-pinigai). Gal kas norėtumėte nupirkti mūsų projektą ir bent iš dalies kompensuoti jo parengimo kaštus. Tada gal patikėtume PN rinka Lietuvoje ir pradėtume juos projektuoti viena po kito ir net jums leistume dirbti draugia rengiant namo koncepciją.
Rinkoje dabar 50% statytojų ieško namo, kurio sąmata būtų 150-200 tūkstančių LT su pilna apdaila. O natūroje, tai namai 70-80m2. Čia ne statistika, čia asmeninė patirtis. Per paskutinius du mėnesius užsakovai nupirko kartotinius projektus (6vnt.), kurių bendras plotas apie 65-75m2. Žmonės statosi iš savo sutaupytų lėšų be bankų pagalbos. Kiti 50% projektuojasi tokius kokius nori. Apie pasyvų namą šiektiek mąsto 10% užsakovų, apie mažų energijos sąnaudų namą 90%. Iš to man peršasi išvada, kad kartotinių PN namų projektų rinka Lietuvoje tiesiog neegzistuoja, nėra poreikio.
Savo nama susiprojektavau pats, popierizma praejau irgi pats po visus kabinetus, kad "superuzsiemusi" rajono architekte nestabdytu reikalu. Su viskuom man tai kainavo 2100Lt, iskaiciuojant pravazineta benzina. Jokiu 40 000-50 000Lt. Namas buvo uzprojektuotas kaip siltas namas, dabar pritempineju iki pasyvaus. Projektavime man tai neprideda jokiu fantastiniu sanaudu, uzgaisto laiko prasme nera dideliu skirtumu, vertu desimciu tukstanciu.
Taigi kaip gali populiareti PN jei architektai, na ta mini mazuma kuri dar bando judeti sita linkme bent jau teoriskai uzkaukia tokia suma, uz kuria as susiperku daugiau nei puse savo 160kv.m namo medziagu? Kiti likusieji architektai projektuoja pgl minimalius STR reikalavimus, kad tik priduot nama, plytiniai kaminai su naturalia ventiliacija irgi neuzgincijama norma. Architekturos/urbanistikos skyriuje irgi prakist ne pgl vyr architektes padgatofke padarytus sprendimus, na tai ziuri kreivai, ilgai giniesi kol bent puse praeina, kita puse pakeiti pgl sovietines normas, gauni parasa ir vistiek statai taip kaip paciam reikia.
Velgi kaina, jus sakote kad uz 200 000Lt pastatyti galima 80kv.m nama. Na mano praktika rodo, kad galima pastatyti 180-200kv.m artima pasyviam.
Manau jus kaip architektas noredamas kad sita rinka (PN) pajudetu turetumet neieskoti kas padengs jusu kastus, o susideti su statytojais, padaryti savo indeli projektavimu, statytojas statymu, prekybininkas ar gamintojas medziagomis ir visiems kartu parodyti - va galima, va mes suprojektavom, jie pastate ir tai veikia. Jei niekas nenori investuoti ir tikisi kad uzsispyres konservatuvus lietuvis pirks kazkoki projekta, kuris nera patikrintas, projektuotojai realios patirties neturi ir dar nori parduoti brangiau, tai nieko nebus - tai ir liks eskizu lygyje. Duokite pora projektu klientams dykai, dalyvaukit procese ir tada reklamuokit rezultata. tik tai gali sukelti efektyvu susidomejima ir finansine graza.
Jei jus lauksite kol rinka pati pajudes ar ja kas isjudins tai is sito neuzdirbsit. Uzdirbs tie, kurie tai padarys pirmieji, pirmieji gales deklaruoti patirti ir realius egzistuojancius projektus, bei patenkintus klientus. Jei dar sugebesit pasyvu pritempti prie standartinio namo kainos, na kad ir nedideliam 80-100kv.m nameliui - mano akimis jums sekme garantuota.
Atsakyti

QUOTE
Bijau, kad bent porą metų teks luktelėti, kol turėsite iš ko rinktis. Kiek žinau, LT pastatyti tik trys Pasyvus namai. Vieną žinote, kitiems nelabai sekėsi (nesugebėjo išpildyti sandarumo normų mūriniam namui!?), trečias statėsi sau (statybų verslu neužsiima).


kad pavasari žadam pradėti, ka darysi nesigaus PN , tikuosi kad gausim ŠN, aisku daug žiniu gauni iš SM, nes patiems jei nesi susijes su statyboms, surinkti visa info sunku, todėl ir ieškai rekomendacijų, tikuosi ir jus ka galėsit rekomenduoti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 22, 22:07)
Įdomu! Tik ko gero reikia būti visiškai "pažaliavusiu", kad "mostelėti" tokią sumą vietoje to, kad pridėti pora kolbų saulės kolektorių sistemai.
Aha tai gal tada kokia valandele reik neisleisti vonios, bus pasildytas patalpos oras ir sistema nekainuos nieko.
Atsakyti
Padėliosiu ką tai įdomesnio iš "EU archyvo".

Pasyviojo namo technika remiasi tam tikrais principais, o ne griežtomis projektavimo taisyklėmis. Tai tokie principai:

* Gamtos panaudojimas. "Pasyvusis saulės modelis" – tai pastato paviršiaus ploto mažinimas ir langų nukreipimas į pusiaują (į pietus Europoje), siekiant padidinti saulės apšvietimą.
* Apšiltinimas. Ypač efektyvus apšiltinimas sumažina šilumos nuostolius per sienas, stogą ir grindis. Ypatingas dėmesys skiriamas "šilumos tiltų", t. y. mažų plyšelių pastatuose, pro kuriuos išeina šiluma, šalinimui.
* Modernūs langai. Pasyviuosiuose namuose dedami trijų kamerų langai su specialia danga, pripildyti tokių dujų, kaip argonas arba kriptonas. Apskritai į pietus nukreipti pasyviojo namo langai Vidurio Europoje net ir viduržiemyje turėtų sukaupti daugiau šilumos nei prarasti.
* Grynas oras. Siekiant palaikyti oro kokybę ir sulaikyti pakankamai šilumos, apsieinant be įprastinės šildymo sistemos, naudojamos mechaninės ventiliacijos ir šilumos kompensavimo sistemos. Tam galima naudoti ir požeminius vamzdžius, kurie žemės šilumą perduoda į orą arba atvirkščiai, kad šildytų arba vėsintų ventiliacijos sistemos įsiurbiamą orą. Tokiu būdu taip pat užtikrinamas nenutrūkstamas gryno oro tiekimas.
* Sandarinimas. Užtikrinama, kad visos pastato sandūros būtų visiškai užsandarintos, taip mažinant šilto arba vėsaus oro, galinčio sklisti per pastatą, kiekius ir leidžiant mechaninei ventiliacijos sistemai kompensuoti šilumą, prieš išleidžiant orą į išorę.

Skirtingiems Europos klimatams reikia įvairių metodų.
Atsakyti
QUOTE(Dario @ 2010 02 22, 22:08)
Savo nama susiprojektavau pats, popierizma praejau irgi pats po visus kabinetus, kad "superuzsiemusi" rajono architekte nestabdytu reikalu. Su viskuom man tai kainavo 2100Lt, iskaiciuojant pravazineta benzina. Jokiu 40 000-50 000Lt. Namas buvo uzprojektuotas kaip siltas namas, dabar pritempineju iki pasyvaus. Projektavime man tai neprideda jokiu fantastiniu sanaudu, uzgaisto laiko prasme nera dideliu skirtumu, vertu desimciu tukstanciu.
Taigi kaip gali populiareti PN jei architektai, na ta mini mazuma kuri dar bando judeti sita linkme bent jau teoriskai uzkaukia tokia suma, uz kuria as susiperku daugiau nei puse savo 160kv.m namo medziagu? Kiti likusieji architektai projektuoja pgl minimalius STR reikalavimus, kad tik priduot nama, plytiniai kaminai su naturalia ventiliacija irgi neuzgincijama norma. Architekturos/urbanistikos skyriuje irgi prakist ne pgl vyr architektes padgatofke padarytus sprendimus, na tai ziuri kreivai, ilgai giniesi kol bent puse praeina, kita puse pakeiti pgl sovietines normas, gauni parasa ir vistiek statai taip kaip paciam reikia.
Velgi kaina, jus sakote kad uz 200 000Lt pastatyti galima 80kv.m nama. Na mano praktika rodo, kad galima pastatyti 180-200kv.m artima pasyviam.
Manau jus kaip architektas noredamas kad sita rinka (PN) pajudetu turetumet neieskoti kas padengs jusu kastus, o susideti su statytojais, padaryti savo indeli projektavimu, statytojas statymu, prekybininkas ar gamintojas medziagomis ir visiems kartu parodyti - va galima, va mes suprojektavom, jie pastate ir tai veikia. Jei niekas nenori investuoti ir tikisi kad uzsispyres konservatuvus lietuvis pirks kazkoki projekta, kuris nera patikrintas, projektuotojai realios patirties neturi ir dar nori parduoti brangiau, tai nieko nebus - tai ir liks eskizu lygyje. Duokite pora projektu klientams dykai, dalyvaukit procese ir tada reklamuokit rezultata. tik tai gali sukelti efektyvu susidomejima ir finansine graza.
Jei jus lauksite kol rinka pati pajudes ar ja kas isjudins tai is sito neuzdirbsit. Uzdirbs tie, kurie tai padarys pirmieji, pirmieji gales deklaruoti patirti ir realius egzistuojancius projektus, bei patenkintus klientus. Jei dar sugebesit pasyvu pritempti prie standartinio namo kainos, na kad ir nedideliam 80-100kv.m nameliui - mano akimis jums sekme garantuota.


Dykai paruošėme PN projektą. Patalpinome jį interneto platybėse. Tegul bent vienas statytojas ateina ir pasako: "Duokite projektą nemokamai, aš pastatysiu!"
Jūs galite sėkmingai "pritempinėti" savo namą iki PN. Būtumėt užėjęs pas mus nereikėtų pritempinėti ir tik šiek tiek brangiau arba gal net nemokamai būtumėt gavės. Mes daug ką darom dėl idėjos ir laukiam kol visa šutvė "š_d-archtekčių" padvės iš bado.

P.S.: aš neabejoju, kad paieškojus galima rasti "architektų", kurie bet ką, įskaitant ir PN projektą padarys už 3000Lt, o gal ir pigiau.
P.S.: nesuprantu tokio dydžio pinigų už gyv.namo projektą smile.gif (40000-50000Lt). Čia gal Danijoje arba pas kokį šulą.

Nieko asmeniško, aš panašiai galvoju apie didžia dauguma žmonių save vadinančių architektai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Novelis: 22 vasario 2010 - 21:43
QUOTE(bruonius @ 2010 02 22, 21:22)
biggrin.gif butent! geriau paklauskit kodel bruonius naudojo sitas medziagas, o ne pigesnes akmens/stiklo vatas smile.gif



Kodel? Galima ir i AZ. blush2.gif
Atsakyti
Truputi apie Saulės namą:

Pirmasis Saulės namas. Pastatytas 1987 m. Šveicarijoje. Iki šiol tik vienetai sugebėjo pranokti pagal efektyvumą.

Daugiabutis- taipogi Šveicarijoje. 100 % šildomas saulės kolektoriais.

Arčiau mūsų sąlygų- šiaurės Vokietija.
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 22, 22:19)
Padėliosiu ką tai įdomesnio iš "EU archyvo".

Pasyviojo namo technika remiasi tam tikrais principais, o ne griežtomis projektavimo taisyklėmis. Tai tokie principai:

Skirtingiems Europos klimatams reikia įvairių metodų.


Pagaliau ponas pripažino (greičiausiai po ilgų mano kalbėjimų nusprendė pasidomėti Vakarų praktika, o ne tik vadovautis savo patirtimi, kuri visiškai nesusijusi su PN), kad PN standartus lemia klimatas (kalu visiems į galvą apie geografines padėtis ir ilgumas bei švedus kaip tiesioginį mūsų pavyzdį), saulės gausą pastate (apie pastato langų orientaciją į pietus/vakarus) ir t.t.

Beje, sandarumą, gerbiamasis, reikėtų labiau pabrėžti, nes kad ir kiek prikištum vatos ar kito šiltalo į visus namo atitvarus, bet jei dar viso pastato papildomai neužsandarinsi, tai jis bus ne PN, o tik ganėtinai šiltas viduriukas.

P.S. Nenustokite, gerbiamasis, domėtis vakarietiška PN patirtimi bei pamirškite savo iki šiol naudotą patirtį ir gal jau kitą savaitę susikalbėsime. Mokytis niekada nevėlu. Tai, žinoma, galioja ir man.
Papildyta:
QUOTE(Novelis @ 2010 02 22, 22:35)

P.S.: nesuprantu tokio dydžio pinigų už gyv.namo projektą smile.gif (40000-50000Lt). Čia gal Danijoje arba pas kokį šulą.

Nieko asmeniško, aš panašiai galvoju apie didžia dauguma žmonių save vadinančių architektai.


Tiek pinigų už PN projektą nori jūsų kolega Rytis Kripas (iš Veikmės). Štai ką jis man parašė:

Citatos pradžia

"Vienbučio gyvenamojo namo pagal pasyvaus namo koncepciją projektas kainuoja nuo 35000 Lt + PVM.

Gaunate pilną projektą su visomis dalimis (laukas ir vidus), tame tarpe Architektūrinės, Konstrukcinės bei Šildymo vėdinimo dalių Darbo brėžinius bei Energetinių sąnaudų skaičiavimus pagal Passive House instituto programą PHPP (Passive House Plannig Package)."

Citatos pabaiga


Atsakyti
Tiek to. Idiotizmas ko gero ne visada pagydomas. Rytoj reikės susisiekti su vienu ponu- ko gero žmogus nė nežino, kad yra kvailių, kurie jiems patikėtas komercines paslaptis viešina.
Atsakyti
Yra du skaičiukai - 15kWh/m2/m ir 120kWh/m2/m. Kaip juos pasieksi - kiekvienam individualiai. Gali statyti jurtą 30kv m, gali statyti 10000kv m daugiabutį. Visi jie bus pasyvūs, jeigu atitinka tuos du skaičius.
Ir aiškinti kaip kitam žmogui projektuot namą - grynas diletantizmas.

O gal pradekim mes nuo kitos puses. Pas mane namas yra 305m2. Tarkim jeigu jis butu pasyvus, jam sildyti per metus as tureciau sunaudoti 305x15=4575 kwh/m2. Sildymo sezonas pas mus trunka apie 200 d/metus. Pas mus priimta, kad vidutine ziemos temperatura -5c,o name vidutine temper.laikysim +22c.Karsto vandens ruosimo neitraukim. Paimkim tik vien sildyma. Tai iseina per para silumos poreikis sildymosi metu yra 22,87 kwh/para, arba 0,953 kwh. Paimsim tik silumos nuostolius per langus. Paimkim langus,kurie yra reklamuojami pas mus:-triju kameru su dviem selektyvais. Deklaruojamas silumos laidumas yra 0,7.Pas mane yra apie 60m2 langu, tada iseina nuostoliai per langus yra 1,134 kwh. O dar silumos nuostliai per sienas,duris,grindis ir stoga. Tai kazkaip nesueina. Jau nuostoliai per langus yra didesni nei priklauso pasyviam namui. Mano name lagai sudaro 20%. Tai iseina, kad pasyvaus namo su daug langu nepastatysi. Ar tikrai? Gal kazkas man su matemtika cia kertasi. Gal kas galetu paaiskinti.
Atradau tokia lentele, kad pagal silumos preikius namai skirstomi i grupes:
1. Pasyvus - 15 kwh/m2/m
2. "Triju litru namas" - 16-39 kwh/m2/m
3. Mazo energijos suvartojimo namas - 40-79 kwh/m2/m
Pagal savo paskaiciavimus mano namas ieina i 3. grupe. Dar kazkiek tai investaves, galeciau pasiekti 2 grupe. Bet kaip pasiekti pirma grupe..... ? Ar isviso reik langu atsisakyti? Sienoms, luboms, grindims dar galima izoliacija storinti. O gal yra dar langu su geresnem savybem? tai kiek jie kainuoja?
As ne pries pasyvu nama, bet kai pradedi galvoti,kaip ta ivykdyti tada ir iskyla begales klausimu.
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 23, 00:19)
Tiek to. Idiotizmas ko gero ne visada pagydomas. Rytoj reikės susisiekti su vienu ponu- ko gero žmogus nė nežino, kad yra kvailių, kurie jiems patikėtas komercines paslaptis viešina.

Na ir vel prajuokino susireiksmines ponulis! lotuliukas.gif Gerai, kad ne karine ar valstybine paslapti paviesino! lotuliukas.gif
Mindaugas i vienus vartus suvare "eksperta-statybininka". Skolininkui pritruko argumentu, tai izeidinet pradejo. Pats apsi..kes iki ausu, dar drista kitus idiotais vadint...
Atsakyti
QUOTE(Hameris @ 2010 02 23, 00:48)
Na ir vel prajuokino susireiksmines ponulis! Gerai, kad ne karine ar valstybine paslapti paviesino!

Mindaugas i vienus vartus suvare "eksperta-statybininka"... dar drista kitus idiotais vadint...

Skolininkui pritruko argumentu, tai izeidinet pradejo.

Matau, kad apie etiką tėvai ir Jums pamiršo paaiškinti- ne tik Mindaugui7.

Dėl Mindaugas7 gal ir pasikarščiavau- teks viešai atsiprašyti: žmogus bent jau domisi, skaitinėja, ir po kurio laiko supras, kokias nesąmones čia tauzijo. "Idiotą" peradresuosiu Tamstai: šioje temoje dar neparašėte nė žodžio į temą- tik "meilės prisipažinimai" mano asmeniui. Kiek suprantu, kam nors daugiau ir "į tema"- Tamstos smegenėlės ryškiai per silpnos. Jau vien "Mindaugas i vienus vartus suvare"- puikiai patvirtina teiginį, kad šioje konkrečioje temoje esate visiškas analfabetas.

Suprantu, kad kaip minėjau Mindaugui7- mano "demoniška" asmenybė trukdo Tamstai pasireikšti šioje temoje. Tai gal ir neterškite jos- mažiau "demoniška" mano asmenybė tikrai netaps: na nemėgstu kvailių ir tiek žinių. Ne tiek jau jų daug (Hameris, Jaudrius)- tik kodėl visus juos pritraukiu kaip magnetas? Gal mano tokia paskirtis- sukoncentruoti juos vienoje vietoje, kad neterštų kitų temų?

Mintis buvo skirta Tamstos kolegai-dvyniui, tačiau puikiai tiks ir pačiam: "Geras dalykas internetas! Anonimiškumas virtualioje erdvėje suteikia galimybę bet kuriam užguitam spuoguotam vaikigaliui pasijusti supervyru. Realiame gyvenime taip pasiautėt ko gero nelabai pavyksta? " Aš viešas asmuo- gal ir tamsta kaip tai prisistatytumėte? Dabar skalijate kaip šunytis- įdomu būtų sužinoti ko pats esate vertas, nes jei spręsti iš paties postų- vargu ar kas labai daugiau už paprastai vandens paviršiuje plaukiojančią materiją.
Papildyta:
QUOTE(varius @ 2010 02 23, 00:20)
O gal pradekim mes nuo kitos puses. Pas mane namas yra 305m2...

Jei pateiktumėte "kiek ko" (nepraleidžiant tokių "smulkmenų" kaip elektra cirkuliaciniams, rekuperacinei (jei tokia sumontuota)- bent orientaciniai skaičiai) sunaudojote šildymui ir karšto vandens ruošimui per metus - galima būtų viską "sudėlioti į lentynėles", ir "išrašyti" tikslesnį "receptą" konkretesniems "vaistams".
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 23 vasario 2010 - 08:26