Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos II

QUOTE(Neri.jus @ 2010 02 14, 19:29)
Laba diena, esu paskutinio kurso studentas ir dabar rašau diplominį darbą būtent Pasyviojo namo tema.

Perskaičiau abi temos dalis, prisirinkau naudingos informacijos, kurią tikrai panaudosiu rašydamas darbą.

Man kilo toks pastebėjimas, Jūs visi čia diskutuojate apie pasyviojo namo atsipirkimo terminus, bet ar kas nors pagalvojot, kad paprastas namas išvis niekada neatsiperka? Kaip sakė, Jūs įsidarbinate pas KKK ir amžinai turite jį maitinti kažkuom. O vat pasyvųjį namą nėra sunku privesti iki PLUS ENERGY klasės, tada jau pensija rami, graži ir garantuota.

Būtinai seksiu šią diskusiją ir rinksiu visą naudingą informaciją.


tai gal kaip jaunas ir energingas pilietis galetumete suformuoluoti, kas yra atsiperkamumos namo?

mano galva - atsiperkamumus, tai kai visa gyvenima nejauti reikalo riboti savo poreikiu del kazko.. poreikiai visu skirtingi.. turi zmogus per gyvenima N suma pinigu.. ir gali uz ja nupirtki K kieki materialiniu vertybiu.. tai vienu sprendimu jis nuperka K.. o kitokiu sprendimu K+1.. kuris varianas atsiperka? mano nuomone 2..

jei taikyti pasyviam namui - jo, jo sildymas kainuoja maziau negu nepasyvaus.. bet pats jis kainuoja daugiau, jo finansinis, kreditinis, draudibinis aptarnavimas kainuoja daugiau.. bet jo verte isliekomoji dydesne.. bet zmogui ta verte gyvenimo nepalengvins - jis neplanuoja jo parduoti - nebent vaikams bei anukams.. ta ryba , uz kurios atsiranda tas +1 zenkliai priklauso nuo: 1. kuro kainu keitima ateityje - jei kuras, elektra rangs keleriopai - 3-4 kartus, tai jo, apsimoka. 2. Alternatyviu kuru atsiradyma - isras kokias pigias batarkes, ar saules elementus ar vandenilio kuro elementus - ir passyvumas nebeapsimokes 3. Alternatyviu apsiltiniom metodu atsiradima - po 5 mety uzteks apipurksti namo is aerozuolio balionelio - ir varza padydes 10 kartu biggrin.gif .. Vatos ar putos atpigs 3-4 kartus, atvez pigiu darbininku kinieciu - ir tada galima bus apsisildyti 3-4 kartus pygiau nei dabar 4. Valstybe po 5 metu prades remti - kompensuoti daly islaidu - galima bus apsisildyti pygiau..

na ir dar kas nors..
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 14, 19:52)
tai gal kaip jaunas ir energingas pilietis galetumete suformuoluoti, kas yra atsiperkamumos namo?

mano galva - atsiperkamumus, tai kai visa gyvenima nejauti reikalo riboti savo poreikiu del kazko.. poreikiai visu skirtingi.. turi zmogus per gyvenima N suma pinigu.. ir gali uz ja nupirtki K kieki materialiniu vertybiu.. tai vienu sprendimu jis nuperka K.. o kitokiu sprendimu K+1.. kuris varianas atsiperka? mano nuomone 2..

jei taikyti pasyviam namui - jo, jo sildymas kainuoja maziau negu nepasyvaus.. bet pats jis kainuoja daugiau, jo finansinis, kreditinis, draudibinis aptarnavimas kainuoja daugiau.. bet jo verte isliekomoji dydesne.. bet zmogui ta verte gyvenimo nepalengvins - jis neplanuoja jo parduoti - nebent vaikams bei anukams.. ta ryba , uz kurios atsiranda tas +1 zenkliai priklauso nuo: 1. kuro kainu keitima ateityje - jei kuras, elektra rangs keleriopai - 3-4 kartus, tai jo, apsimoka. 2. Alternatyviu kuru atsiradyma - isras kokias pigias batarkes, ar saules elementus ar vandenilio kuro elementus - ir passyvumas nebeapsimokes 3. Alternatyviu apsiltiniom metodu atsiradima - po 5 mety uzteks apipurksti namo is aerozuolio balionelio - ir varza padydes 10 kartu biggrin.gif .. Vatos ar putos atpigs 3-4 kartus, atvez pigiu darbininku kinieciu - ir tada galima bus apsisildyti 3-4 kartus pygiau nei dabar 4. Valstybe po 5 metu prades remti - kompensuoti daly islaidu - galima bus apsisildyti pygiau..

na ir dar kas nors..


del pigaus alternatyvaus kuro greito atsiradimo galima nesijaudinti ,naftos ir duju gigantai greitai uzsiaupia tokius issisokelius...
Atsakyti
Štai ką aš turėjau galvoje, kuomet sakiau, kad ne visi architektai supranta, kas yra pasyvus namas:

http://www.domostudi....php/pageid/748

Straipsnio pabaigoje autorius rašo, kad: "Pagrindinis privalumas, be abejo, yra finansinis. Jau vien statybos metu sutaupoma nemažai lėšu, nes nereikia pirkti ir įrenginėti šildymo sistemų...". Švedai puikiai įrodė, kad jų gamtinėmis sąlygomis (kaip ir mūsų) privaloma papildoma šilumos sistema, t.y. katilinė. Paklausius tokio architekto, vėliau gali nagus nusigraužti, kai reikės vien rekuperatorium šildytis esant -20. Dar blogiau - elektriniais šildytuvais. Sąskaita šaus į viršų ir vietoj pasyvaus turėsi aktyvų namą. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kaban @ 2010 02 14, 19:52)
tai gal kaip jaunas ir energingas pilietis galetumete suformuoluoti, kas yra atsiperkamumos namo?

mano galva - atsiperkamumus, tai kai visa gyvenima nejauti reikalo riboti savo poreikiu del kazko.. poreikiai visu skirtingi.. turi zmogus per gyvenima N suma pinigu.. ir gali uz ja nupirtki K kieki materialiniu vertybiu.. tai vienu sprendimu jis nuperka K.. o kitokiu sprendimu K+1.. kuris varianas atsiperka? mano nuomone 2..

jei taikyti pasyviam namui - jo, jo sildymas kainuoja maziau negu nepasyvaus.. bet pats jis kainuoja daugiau, jo finansinis, kreditinis, draudibinis aptarnavimas kainuoja daugiau.. bet jo verte isliekomoji dydesne.. bet zmogui ta verte gyvenimo nepalengvins - jis neplanuoja jo parduoti - nebent vaikams bei anukams.. ta ryba , uz kurios atsiranda tas +1 zenkliai priklauso nuo: 1. kuro kainu keitima ateityje - jei kuras, elektra rangs keleriopai - 3-4 kartus, tai jo, apsimoka. 2. Alternatyviu kuru atsiradyma - isras kokias pigias batarkes, ar saules elementus ar vandenilio kuro elementus - ir passyvumas nebeapsimokes 3. Alternatyviu apsiltiniom metodu atsiradima - po 5 mety uzteks apipurksti namo is aerozuolio balionelio - ir varza padydes 10 kartu biggrin.gif .. Vatos ar putos atpigs 3-4 kartus, atvez pigiu darbininku kinieciu - ir tada galima bus apsisildyti 3-4 kartus pygiau nei dabar 4. Valstybe po 5 metu prades remti - kompensuoti daly islaidu - galima bus apsisildyti pygiau..

na ir dar kas nors..


Iš principo joks namas neatsiperka, kol jis pats nepradeda gamint pinigų (čia ne apie viešnamius ir viešbučius).
Labai daug žmonių perka tai, kas jiems patogu, naudinga ir dar geriau, už tai moka daugiau, negu alternatyva su mažesniu komforto „reikalu“.
Pasyvusis namas GAL ir brangesnis (mano diplome bus tyrimas, kas iš tikrųjų kiek kainuoja ir koks tas kainų skirtumas), bet, visų pirma, jis ekologiškesnis ir turi galimybę „kalt bapkes“.

Mano nuomonė yra tokia, kad geriau dabar brangiau, o vėliau pigiai išlaikyti, ar net gauti pinigus.

Taip pat, aš linkstu prie absoliučiai autonominio namo, be jokio ryšio su valstybinėm komunikacijom, tada gaunasi, kad esu visiškai nepriklausomas nuo jokių kainų.
Šita nepriklausomybė kainuoja ir tikrai ne kukliai. Manau, bus antro namo kaina.

Dar pastebėjimas, kad man visiškai nedera kaminas ir radiatoriai prie pasyviojo namo koncepcijos.
Atsakyti
QUOTE(Neri.jus @ 2010 02 14, 20:03)
Iš principo joks namas neatsiperka, kol jis pats nepradeda gamint pinigų (čia ne apie viešnamius ir viešbučius).
Labai daug žmonių perka tai, kas jiems patogu, naudinga ir dar geriau, už tai moka daugiau, negu alternatyva su mažesniu komforto „reikalu“.
Pasyvusis namas GAL ir brangesnis (mano diplome bus tyrimas, kas iš tikrųjų kiek kainuoja ir koks tas kainų skirtumas), bet, visų pirma, jis ekologiškesnis ir turi galimybę „kalt bapkes“.

Mano nuomonė yra tokia, kad geriau dabar brangiau, o vėliau pigiai išlaikyti, ar net gauti pinigus.

Taip pat, aš linkstu prie absoliučiai autonominio namo, be jokio ryšio su valstybinėm komunikacijom, tada gaunasi, kad esu visiškai nepriklausomas nuo jokių kainų.
Šita nepriklausomybė kainuoja ir tikrai ne kukliai. Manau, bus antro namo kaina.

Dar pastebėjimas, kad man visiškai nedera kaminas ir radiatoriai prie pasyviojo namo koncepcijos.


gal todel vokietijoje namazai viesbuciu pastatyta pasyviu namu technologija ...
Atsakyti
QUOTE(Ihmantas @ 2010 02 14, 20:10)
gal todel vokietijoje namazai viesbuciu pastatyta pasyviu namu technologija ...



....nes tada lieka didesnis pelnas, arba mažesnės viešbučio kainos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Neri.jus: 14 vasario 2010 - 19:14
Nežinau, kiek čia esantis Evoy atitinka UAB Evoy/Arvydas, bet čia daug ką pasakanti informacija.

http://www.ekspertai...u_namu_trukumai

Panašu, kad Evoy tiesiog kursto emocijas, nors pats puikiai supranta, kad pasyvus namas - brangus dalykas. Be to, pats Evoy kituose SM forumuose prieš maždaug 1-2 metus irgi buvo pakankamai nemažas pasyvaus namo skeptikas. Akivaizdu, kad esant NT krizei bando visais būdais ją iš siūbuoti.
Atsakyti
Lietuviui viskas turi butinai atsipirkti.. (taip iseina pasdkaicius kaikuriu zmoniu postus) Bet skeptikai tvirtinantys kad tas namas niekada neatsipirks,pamirsta kita medalio puse,kad dabar i (kai uzdirbi daugiau) investuoji daugiau pinigu ir poto gyveni pigiai (EVOY jua tai yra pabrezes) Ir nebutinai tas namas privalo atsipirkti. Automobili kai perkam zinome kad jis nuvertes,neatsipirks. Aisku reikia jam tureti siektiek daugiau pinigeliu. Bet jei turi,tai kodel ne? As manau nebutinai jis privalo atsipirkti.
Atsakyti
Nepuola ir Svedai statytis pasyvo,o statos praktiska nama, kad patogu ir malonu butu gyventi, jei nori naturalios sviesos ir vaizdo,tai ir deda vitrina. Nemanau kad daug kam patiktu tureti nama su saudymo angomis. Jei paziureti apie atsipirkimus namo ar masinos, tai kazkodel nelabai dar kas vazineja vien tik elektra varomais auto,o renkasi hibrida. Tai gal KOL KAS geriausia iseitis yra hibridinis pasyvus namas.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2010 02 14, 20:55)
Lietuviui viskas turi butinai atsipirkti.. (taip iseina pasdkaicius kaikuriu zmoniu postus)  Bet skeptikai tvirtinantys kad tas namas niekada neatsipirks,pamirsta kita medalio puse,kad dabar i (kai uzdirbi daugiau) investuoji  daugiau pinigu ir poto gyveni pigiai (EVOY jua tai yra pabrezes)  Ir nebutinai tas namas privalo atsipirkti.  Automobili kai perkam zinome kad jis nuvertes,neatsipirks. Aisku reikia jam tureti siektiek daugiau pinigeliu. Bet jei turi,tai kodel ne? As manau nebutinai jis privalo atsipirkti.



Butent!
Sutinku su tuo, kad namas neturi atsipirkti, kaip ir automobilis kuri turiu paskaiciavus jis man i menesi -2600lt,dar 2500 kurui isleidziu ir kas 15000km sumoku uz aptarnavima nuo 1600-2300 ziurint ka daro, bet vazineji ir jauti malonuma, nes tai svajoniu masina.
Todel
ir nama, statydamas, ir zinodamas kaip cia kazkas pareiske kad statybininkas daro tik savo darbu dali neziuredamas i visuma.Stovejau istisai ir pirstais baksnojau, klausdavau kodel taip o netaip, bet daugiau kartu nurodinedamas kad darytu butent taip, nes tap yra geriau. TAI BUTENT staciau, neziuredamas kad brangu ir net labai, bet vertindamas kokybe medziagu ir kad tos medz butu gerai panaudojamos, aisku proto ribose neklijavau versaci plyteliu, bet Pasyvaus namo statyba brangi, gerai vakar turejau daug pinigu juos idejau, bet ryt gal maziau uzdirbsiu, ir man liks tiek pat kiek liktu daugiau uzdirbus, bet NEMAZIAU nes jo islaikymas jau 3 kart pigesnis.
Papildyta:
QUOTE(aruno @ 2010 02 14, 21:23)
Nepuola ir Svedai statytis pasyvo,o statos praktiska nama, kad patogu ir malonu butu gyventi, jei nori naturalios sviesos ir vaizdo,tai ir deda vitrina. Nemanau kad daug kam patiktu tureti nama su saudymo angomis. Jei paziureti apie atsipirkimus namo ar masinos, tai kazkodel nelabai dar kas vazineja vien tik elektra varomais auto,o renkasi hibrida. Tai gal KOL KAS geriausia iseitis yra hibridinis pasyvus namas.



O auto elektra taip pat tokia minti puoseleju,nes ateityje bus dar brangiau vazineti,
net vasarai apie motoroleri elektrini jau galvoju...
Atsakyti
QUOTE(murtute @ 2010 02 14, 21:31)
Butent!
Sutinku su tuo, kad namas neturi atsipirkti, kaip ir automobilis kuri turiu paskaiciavus jis man i menesi -2600lt,dar 2500 kurui isleidziu ir kas 15000km sumoku uz aptarnavima nuo 1600-2300 ziurint ka daro, bet vazineji ir jauti malonuma, nes tai svajoniu masina.
Todel
ir nama, statydamas, ir zinodamas kaip cia kazkas pareiske kad statybininkas daro tik savo darbu dali neziuredamas i visuma.Stovejau istisai ir pirstais baksnojau, klausdavau kodel taip o netaip, bet daugiau kartu nurodinedamas kad darytu butent taip, nes tap yra geriau. TAI BUTENT staciau, neziuredamas kad brangu ir net labai, bet vertindamas kokybe medziagu ir kad tos medz butu gerai panaudojamos, aisku proto ribose neklijavau versaci plyteliu, bet Pasyvaus namo statyba brangi, gerai vakar turejau daug pinigu juos idejau, bet ryt gal maziau uzdirbsiu, ir man liks tiek pat kiek liktu daugiau uzdirbus, bet NEMAZIAU nes jo islaikymas jau 3 kart pigesnis.
Papildyta:
O auto elektra taip pat tokia minti puoseleju,nes ateityje bus dar brangiau vazineti,
net vasarai apie motoroleri elektrini jau galvoju...


elektromobiliu tol nebus kol naftos koncernai kaisios pagalius i ratus ,lietuvoje irgi nebuvo galima statyti dideliu vejo jegainiu kol lubys neuztvenke upeliu hidroelektrinemis ir neparupo biznis is vejo,visada yra jegu kurios nieko nemato per pinigus ir stabdo progresa
Atsakyti
QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 14, 17:22)
Aš, kaip jau sakiau, už konkretų 2009 m. gruodžio 1 kv. gavau apie 3 Lt, bet juk tai daugiabutis pastatytas ne pagal pasyvius standartus, su prastais plastikiniais langais, šildomas centralizuotai ir t.t. Man įdomu ir tai, kad niekur internete neradau konkrečių pavyzdžių, kiek realybėje per mėnesį ar metus kainuoja pasyvaus namo šildymas. Kažkodėl tai visi pateikia tik 15 kWh, bet apie realius eurus, dolerius, rublius, kronas ir kitus pinigus nekalba, t.y. tokiose namuose gyvenantys žmonės nepateikia realių piniginių išlaidų. Būtų neprošal užsukti pas tą žmogų, kuris nusipirko pasyvų namą iš Veikmės.
Taigi manau, kad pasyvus namas per brangus, t.y. neatsiperkantis dalykas. Dauguma užsieniečių tokius namus stato todėl, kad jiems yra numatytos ženklios kompensacijos. Apie 90, o gal net ir  95 proc. lietuviškai kišenei tai tikrai per brangu. Todėl aš manau, kad statant namą reikia ne aklai kopijuoti visas pasyvaus namo idėjas, o panaudoti tas, kurios beveik nieko nekainuoja ir duoda daugiausiai naudos. Vat būtent apie tai, kokias pasyvaus namo idėjas ne tik galima, bet ir būtina panaudoti kiekviename name, ir siūlau padiskutuoti.

Jus gal policininkas, na vienas is tu kur pirmasis moka tik skaityti, o antrasis rasyti (nesamones dazniausiai)? Jei isgooglinat apie Kauno sila su Vytuku prieky tai dar lengviau isgooglinti tai kad centralizuotas sildymas yra pats pigiausias is visu. Ir buto lyginti su namu negalima, duomenys klaidingi gausis. Zmones keliems namams net bendra sildymo sistema isigudrina isirengti, kad bendri kastai kazkiek sumazetu; kotedzus stato, kad sumazetu dar ryskiau. O kai jusu butas dar 3-4k siltesnis nei standartine chrusciovke tai ir stebetis nera ko.

Del atsipirkimo. Cia su kuo lyginsim ziurint. Jei lyginam namo atsipirkima kaip investicijos ar pan tai jis neatsipirks ilgoje perspektyvoje. Kaip jau buvo sulyginta auksciau, automobilis irgi neatsiperka, tiksliau nesa tukstantinius nuostolius per menesi, namas nuostoliu gali ir nenesti, gali ir pliusa duoti. keliavimas po pasauli irgi neatsiperka, bet nereiskia kad niekas nekeliauja.
Jei del atsipirkimo lyginam pasyvu ir pgl STR galiojancias normas toki pat pastatyta nama tai atsipirkimas bus tikrai. Nereikia ilgalaikio turto skaiciuoti 5 metams. Reiktu skaiciuoti life time, savo arba dar geriau namo. tada kalba bus ne apie atsipirkima, o apie pelno/sutaupytu pinigu kiekius.
Atsakyti