Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas ir jo variacijos II

QUOTE(Mindaugas7 @ 2010 02 20, 10:38)
Iš tiesų, tai jūsų pasakymai NESĄMONĖS buvo visiškas grybas.

Tiesiog kaip sako tautos išmintis - duok durniui kelią. Pabandžiau nutylėti, bet ir vėl susilaukiau užsipuolimo, kas tik įrodo, kad ponulis Evoy nekenčia oponuojančių ir ne aš pradedu, nes puolimas buvo iš Evoy pusės. O svarbiausia, ponuli, kad nė nesugebate trumpai ir aiškiai išdėstyti savo PN vizijos. Nes tai ką jūs neigėte mano pasisakymuose, jūs paneigėte ir Vakariečių pasyvių namų patirtį. Žmonės, būkite atsargūs su tokiais statybininkais, nes jie neigia visuotiniai pripažįstamus dėsnius ir tiesas. Bėkit nuo tokių proto bokštų kaip nuo maro. Neatsigręždami ir kuo toliau.

Kartoju dar kartą - aš neinu piestų prieš pasyvų.

Aš tiesiog manau, kad jis neapsimoka.

Sutinku su viskuo 100 proc...

Šio sakinio nepriimu kaip atsakymo į labai konkrečius punktus. Eilinį kartą bandote "iškraipyti uodegą" pagautas rašinėjant бред’ą, ir toliau tęsti savo "šviečiamąją veiklą"?

Vienas profas- "neišmanėlis", kitas- "kosmonautas", aš- "durnius", o visi profai kartu- "advokatai"! Peržengėte bet kokias padorumo ribas- tikrai neturėtumėte tikėtis, kad nuo šiol liksite be dėmesio.
Pažiūrėkite į viską iš šono. Temoje pasisako pagrinde profai ar/ir turintys patirties savo namo statybose. Nenuginčijamas faktas yra tas, kad Jūs nepriklausote nė vienai iš šių grupių, ir tuo labiau- gyvenime neturėjote jokio kontakto su statybų procesu. Tačiau temoje pirmaujate savo "pamokančių" ir "be galo naudingų" postų skaičiumi! Atkreipkite dėmesį: pirmaujate postų skaičiumi, kuriuose ne klausymai (kas būtų visai logiška su statybomis neturėjusiam jokių reikalų)- o atsakymai ir "receptai"! Jums tai atrodo normalu? Nežinau: juokinga- tik iš pradžių, po kiek laiko kyla įvairiausių klausymų…
O ką Jūs žinote apie tai, ką aš neigiu? Juk kaip pats teigiate- jokio ryšio su statybomis neturėjote, kas reiškia, kad tuos dėsnius kuriate tuo pačiu principu, kaip ir vaikas pučia muilo burbulus.

Tik naršote po internetą, ieškodamas "kompramato" prieš Pasyvų namą- ir ignoruodamas visus Jūsų skleidžiamo бред’o neatitinkančius pvz. Dėkui, kad pasidalijote Pasyvių namų statybos patirtimi Floridoje- labai naudingas buvo pvz. Primenate studentą, kurį įsodino į valtį, ir paleido Chvangchė upe sudaryti dugno reljefinį žemėlapį: irklas siekia dugną- negilu, irklas nesiekia dugno- gilu. Lygiai tokį patį "žemėlapį nubraižėte" Pasyviam namui. Turėkitės sau- kam jį brukate kitiems?

Na ir manykite toliau- jei skaičiuoti Jums aiškiai per sudėtinga (sprendžiant pagal anksčiau pateiktus Jūsų "pvz.").

Tikra palaima nieko nesigaudančiam statybose- "Sutinku su viskuo 100 proc". Juk nesutikti- reikėtų bent ką tai žinote minėtais klausymais.
Atsakyti
QUOTE(EVOY @ 2010 02 20, 10:54)
Ko gero, Jūs išreiškėte visų architektų nuomonę.
"Statybininkas" pilnai pajėgus pastatyti individualų namą ir be architekto pagalbos. Tam jis turi pakankamai kvalifikacijos (turbūt? dažnai?), arba gali taikyti "copy/paste" "statybos technologiją".
Jei prie planavimo proceso prisijungia rimtas architektas- reiškia yra šansas pastatyti ne standartinį Pasyvų monstrą, o ką tai malonesnio akiai/sielai- kartu neskriaudžiant užsakovo/kliento piniginės. O tai iš tikro būtų absoliutus gėris. Tik yra problemėlė: ko tai architektai kol kas nepuola pasitikinėti klientų su savo individualiais Pasyvaus namo "derinukais". Kame reikalas- neturi jų paruošę, nes laukia, kol atsiras didesnė paklausa? Reali situacija yra tokia, kad prie Pasyvaus namo "adaptavimo" LT - visiškai nesimato architektų įdirbio. Juos tenkins braižytojų pareigos, kai "statybininkas" juos samdys tik dėl parašo? Nors tai, kad temoje architektų daugėja- vis tik nuteikia optimistiškai.

Gerai įvaldžiusiam excel’į- "susitvarkyti" su bet kokia programine įranga nebus problema. O šiuo konkrečiu atveju: dėka programinės įrangos, lenkas poreikį skaičiuotį ir galvoti- sumažino kartais. Savaime suprantama: net ir geriausia programinė įranga nepadės, jei nėra kitų pagrindų- čia gelbsti "copy/paste". Nors profas ir Afrikoje išliks profu- tik ką daryti eiliniam vartotojui, jei tas profas arba "apetitą" turi per didelį, arba nėra "pakankamai temoje"?
Papildyta:

Šis pvz.- žiauriai nepatiko. Yra sena taisyklė: "Viskas kas genialu – paprasta". O šiame pvz. tiek "priburta" (vien aitvarų "buterbrodai"- doh.gif ), kad minėta taisyklė visiškai negali būti taikoma.


Na, kai statybininkai yra profai, tai su tokiais žmonėmis tikrai malonu dirbti. Tačiau asmeninė patirtis rodo, kad 80% statybose dirbusių tautiečių apgaudinėjo savo užsakovus, nes realiai nieko neišmanė.
Kad pasyvų namą galimą pastatyti paprastai - tai žinoma. Ir kad genealu viskas kas paprasta - tai žinoma tiesa.
Dar viena tiesa, kad yra architektų, kurie turi pasyvių namų projektų, tačiau rinkoje jų poreikio visai nėra. Mūsų projektas internete paskelbtas jau trys mėnesiai, tačiau nebuvo nei vieno realaus kontakto iš užsakovų pusės. Žinoma tikėtina, kad lietuvaičiams tiesiog nepatinka pats namas.
Parengti kartotinį projektą kainuoją pinigus (laikas-pinigai). Gal kas norėtumėte nupirkti mūsų projektą ir bent iš dalies kompensuoti jo parengimo kaštus. Tada gal patikėtume PN rinka Lietuvoje ir pradėtume juos projektuoti viena po kito ir net jums leistume dirbti draugia rengiant namo koncepciją.
Rinkoje dabar 50% statytojų ieško namo, kurio sąmata būtų 150-200 tūkstančių LT su pilna apdaila. O natūroje, tai namai 70-80m2. Čia ne statistika, čia asmeninė patirtis. Per paskutinius du mėnesius užsakovai nupirko kartotinius projektus (6vnt.), kurių bendras plotas apie 65-75m2. Žmonės statosi iš savo sutaupytų lėšų be bankų pagalbos. Kiti 50% projektuojasi tokius kokius nori. Apie pasyvų namą šiektiek mąsto 10% užsakovų, apie mažų energijos sąnaudų namą 90%. Iš to man peršasi išvada, kad kartotinių PN namų projektų rinka Lietuvoje tiesiog neegzistuoja, nėra poreikio.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Novelis: 20 vasario 2010 - 11:42
QUOTE(EVOY @ 2010 02 20, 12:09)
Šio sakinio nepriimu kaip atsakymo į labai konkrečius punktus. Eilinį kartą bandote "iškraipyti uodegą" pagautas rašinėjant бред’ą, ir toliau tęsti savo "šviečiamąją veiklą"?

Vienas profas- "neišmanėlis", kitas- "kosmonautas", aš- "durnius", o visi profai kartu- "advokatai"! Peržengėte bet kokias padorumo ribas- tikrai neturėtumėte tikėtis, kad nuo šiol liksite be dėmesio.
Pažiūrėkite į viską iš šono. Temoje pasisako pagrinde profai ar/ir turintys patirties savo namo statybose. Nenuginčijamas faktas yra tas, kad Jūs nepriklausote nė vienai iš šių grupių, ir tuo labiau- gyvenime neturėjote jokio kontakto su statybų procesu. Tačiau temoje pirmaujate savo "pamokančių" ir "be galo naudingų" postų skaičiumi! Atkreipkite dėmesį: pirmaujate postų skaičiumi, kuriuose ne klausymai (kas būtų visai logiška su statybomis neturėjusiam jokių reikalų)- o atsakymai ir "receptai"! Jums tai atrodo normalu? Nežinau: juokinga- tik iš pradžių, po kiek laiko kyla įvairiausių klausymų…
O ką Jūs žinote apie tai, ką aš neigiu? Juk kaip pats teigiate- jokio ryšio su statybomis neturėjote, kas reiškia, kad tuos dėsnius kuriate tuo pačiu principu, kaip ir vaikas pučia muilo burbulus.

Tik naršote po internetą, ieškodamas "kompramato" prieš Pasyvų namą- ir ignoruodamas visus Jūsų skleidžiamo бред’o neatitinkančius pvz. Dėkui, kad pasidalijote Pasyvių namų statybos patirtimi Floridoje- labai naudingas buvo pvz. Primenate studentą, kurį įsodino į valtį, ir paleido Chvangchė upe sudaryti dugno reljefinį žemėlapį: irklas siekia dugną- negilu, irklas nesiekia dugno- gilu. Lygiai tokį patį "žemėlapį nubraižėte" Pasyviam namui. Turėkitės sau- kam jį brukate kitiems?

Na ir manykite toliau- jei skaičiuoti Jums aiškiai per sudėtinga (sprendžiant pagal anksčiau pateiktus Jūsų "pvz.").

Tikra palaima nieko nesigaudančiam statybose- "Sutinku su viskuo 100 proc". Juk nesutikti- reikėtų bent ką tai žinote minėtais klausymais.


Jūs puikiai sugebate ištraukti žodžius iš konteksto. Apie Floridą buvo pavyzdys tas, kad pastatė 2 vienodus namus ir tada padarė išvadas (žinoma, tai liečia daugiau vėdinimą, o ne šildymą). Aš tik norėjau pasakyti, kad jei amerikiečiai sugeba teisingai palyginti vėdinimo sistemos efektyvumą, todėl būtų labai sveikintinas panašus ir pasyvių namų šildymo sistemų palyginimas. Būtent tokio dalyko aš labai pasigendu. Nes N kartų vakariečių patirtis įrodė, kad popieriuje suprojektuoti 13-15 kWh/m2 gyvenime padidėja iki 20-30 kWh/m2.

Aš jau ilgai ir nuobodžiai sakau, kad teorija nuo praktikos skiriasi. Manau greitu laiku paaiškės, kad Veikmės namas, nors ir turi pasyvaus namo pasą, bet realiame gyvenime sunaudoja daugiau energijos, nei įsivaizdavo architektai ir projektuotojai.

Be to, su statybomis aš esu turėjęs reikalų, nors visiškai tuo ir nesigiriu (klaidinga daryti apie žmogų išvadas, jei jis gyveną bute).

Jei temoje pasisako "profai", tai labai abejoju jų kompetencija. O labiausiai - jūsų. Kaip galima neigti akivaizdžius pasyvaus namo standartas (rašant NESĄMONĖ), kuriuos sukūriau tikrai ne aš, o paėmiau iš vakariečių. Tai jų patirtis.

O svarbiausia, kad toks "profas", kaip jūs ne nėra pastatęs nei vieno pasyvaus namo, nors apsimeta didžiausiu pasyvaus namo ekspertu.

Aš gi nesakau, kad pasyvus namas blogai. Tačiau abejoju keliais jo principais, o svarbiausia - investicijų atsiperkamumu. Visas Vakarų pasaulis skaičiuoja bet kokių investicijų atsiperkamumą, o matotm lietuviams tai nė motais.
Atsakyti
QUOTE(Novelis @ 2010 02 20, 12:40)
Na, kai statybininkai yra profai, tai su tokiais žmonėmis tikrai malonu dirbti. Tačiau asmeninė patirtis rodo, kad 80% statybose dirbusių tautiečių apgaudinėjo savo užsakovus, nes realiai nieko neišmanė.
Kad pasyvų namą galimą pastatyti paprastai - tai žinoma. Ir kad genealu viskas kas paprasta - tai žinoma tiesa.
Dar viena tiesa, kad yra architektų, kurie turi pasyvių namų projektų, tačiau rinkoje jų poreikio visai nėra. Mūsų projektas internete paskelbtas jau trys mėnesiai, tačiau nebuvo nei vieno realaus kontakto iš užsakovų pusės. Žinoma tikėtina, kad lietuvaičiams tiesiog nepatinka pats namas.
Parengti kartotinį projektą kainuoją pinigus (laikas-pinigai). Gal kas norėtumėte nupirkti mūsų projektą ir bent iš dalies kompensuoti jo parengimo kaštus. Tada gal patikėtume PN rinka Lietuvoje ir pradėtume juos projektuoti viena po kito ir net jums leistume dirbti draugia rengiant namo koncepciją.
Rinkoje dabar 50% statytojų ieško namo, kurio sąmata būtų 150-200 tūkstančių LT su pilna apdaila. O natūroje, tai namai 70-80m2. Čia ne statistika, čia asmeninė patirtis. Per paskutinius du mėnesius užsakovai nupirko kartotinius projektus (6vnt.), kurių bendras plotas apie 65-75m2. Žmonės statosi iš savo sutaupytų lėšų be bankų pagalbos. Kiti 50% projektuojasi tokius kokius nori. Apie pasyvų namą šiektiek mąsto 10% užsakovų, apie mažų energijos sąnaudų namą 90%. Iš to man peršasi išvada, kad kartotinių PN namų projektų rinka Lietuvoje tiesiog neegzistuoja, nėra poreikio.

Del statybininku sutinku 100%. Kiek teko susidurti, tai didzioji dalis ju yra aferistai. pradedant architektais, kuriems ant taves ir tavo busimo namo yra giliai nusi*ikt ir baigiant bet kokios rusies statybiniku, kuris yra tiesiog sutvertas tave isdurti, padaryti broka, ji uzmaskuoti ir nulupti pinigus. Pasitiketi statybininku negalima niekuomet, nes vos tik statybininkas pajaucia laisve, is karto pradeda daryti broka. Netaupo medziagu, nesaugo daiktu.
Del PN, tai aisku, kad tokie projektai yra egzotika, o egzotika, paprastai domisi tik specifiniai zmones. PN tikrai nera sios dienos standartas ir ilgai dar tokiu netaps. LR pilieciui kur kas labiau suprantama Silto Namo savoka. As irgi nedrisciau buti pionieriumi ir statyti PN. Jei Lietuvoje reta statybininku, kurie galetu pastatyti standartini nama, tai pasitiketi kazkokia organizacija ar bureliu statybininku ir leisti jiems pastatyti PN butu pernelyg drasu.
Todel ir as manau, kad PN rinkos LR dar nera. Uztat siltu namu rinka klesti!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bruonius: 20 vasario 2010 - 12:25
QUOTE(Novelis @ 2010 02 20, 12:40)
Tačiau asmeninė patirtis rodo, kad 80% statybose dirbusių tautiečių apgaudinėjo savo užsakovus, nes realiai nieko neišmanė.

Dar viena tiesa, kad yra architektų, kurie turi pasyvių namų projektų, tačiau rinkoje jų poreikio visai nėra. Mūsų projektas internete paskelbtas jau trys mėnesiai, tačiau nebuvo nei vieno realaus kontakto iš užsakovų pusės. Žinoma tikėtina, kad lietuvaičiams tiesiog nepatinka pats namas.
Parengti kartotinį projektą kainuoją pinigus (laikas-pinigai). Gal kas norėtumėte nupirkti mūsų projektą ir bent iš dalies kompensuoti jo parengimo kaštus. Tada gal patikėtume PN rinka Lietuvoje ir pradėtume juos projektuoti viena po kito ir net jums leistume dirbti draugia rengiant namo koncepciją.

Rinkoje dabar 50% statytojų ieško namo, kurio sąmata būtų 150-200 tūkstančių LT su pilna apdaila. O natūroje, tai namai 70-80m2. Čia ne statistika, čia asmeninė patirtis. Per paskutinius du mėnesius užsakovai nupirko kartotinius projektus (6vnt.), kurių bendras plotas apie 65-75m2. Žmonės statosi iš savo sutaupytų lėšų be bankų pagalbos. Kiti 50% projektuojasi tokius kokius nori.

Apie pasyvų namą šiektiek mąsto 10% užsakovų, apie mažų energijos sąnaudų namą 90%. Iš to man peršasi išvada, kad kartotinių PN namų projektų rinka Lietuvoje tiesiog neegzistuoja, nėra poreikio.

drinks_cheers.gif . Tik tokia pati procentuotė galioja ir architektams (kaip ir visoms kitoms specialybėms)- gildija vienija tikrai ne vien angelus.

Projektas ir man žiaurokai nepatiko. Tačiau, neklysta tik tie, kurie nieko nedaro. Paruošti kiek patrauklesnę (priimtinesnę klientams) "vėliavą" savo veiklai pristatyti (kelis kartotinius Pasyvaus namo projektus)- tikrai nėra sudėtinga, ir manau, kad tai artimiausiu metu padarysite. Esmę matyčiau visiškai kitoje vietoje- kainodaroje. Kur tai minėti 45.000 Lt už individualų Pasyvaus namo projektą- visiška nesamonė, ir apie architektą pasako tik vieną: šis neturi savo "atidirbto derinuko"/"po stalčiukus išdėliotų sprendimų rinkinuko". Gal būt architektams verta pradžioje pasirūpinti kaip tik į tokių "standartų" ruošimu- nebeteks klientų gąsdinti. Laikykite tai tik pamąstymu- tikrai nesiruošiu mokyti architektų dirbti. Tik vienas momentas: jei tokių "standartų" neturės architektai- juos pasiruoš patys statybininkai...

Statistika taipogi mini tokias pat tendencijas- visiškai identiškas Jūsų patirčiai.

Išsikelkite Pasyvaus namo vėliavą, apsiskelbkite visam pasauliui- procentai susikeis vietomis. Tai garantuoju visu 100 %.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo EVOY: 20 vasario 2010 - 12:23
QUOTE(bruonius @ 2010 02 20, 13:17)
Del statybininku sutinku 100%. kKek teko susidurti, tai didzioji dalis ju yr aferistai. pradedant architektais, kuriems ant taves ir tavo busimo namo yra giliai nusi*ikt ir baigiant bet kokios rusies statybiniku, kuris yra tiesiog sutvetas tave isdurti, padaryti broka, ji uzmaskuoti ir nulupti is uzsakovo pinigus. Pasitiketi statybininku negalima niekuomet, nes vos tik statybininkas pajaucia laisve, is karto pradeda daryti broka. Netaupo medziagu, nesaugo daiktu.
Del PN, tai aisku, kad tokie projektai yra egzotika, o egzotika, paprastai domisi tik egzotiski zmones. PN tikrai nera sios dienos standartas ir ilgai dar tokiu netaps. LR pilieciui kur kas labiau suprantama Silto Namo savoka. As irgi nedrisciau buti pionieriumi ir statyti PN. Jei Lietuvoje reta statybininku, kurie galetu pastatyti standartini nama, tai pasitiketi kazkokia organizacija ar bureliu statybininku ir leisti jiems pastatyti PN butu pernelyg drasu.
Todel ir as makau, kad PN rinkos LR dar nera. Uztat siltu namu rinka klesti!


Aš pats esu architektas, tačiau suprantu apie ką bronius kalba. Dėja 80% "architektų" - kurie save taip vadina geriausiu atveju galėtų dirbti tik braižytojais. Todėl architektai kuriems rūpi ką jie daro ir kaip gyvens jų užsakovai dažniausiai lieka kvailio vietoje. Aukštosio mokyklos kepa "archiektus" šiltais kasmet.
Į ilgesnes diskusijas apie tai nesileisiu, nes mano pozicijos vistiek niekas nenorės suprasti.
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 02 19, 16:22)
Pasyvu nama as suprantu savaip - mazos saskaitos uz sildyma.
Todel ir skaiciuociau kitaip:
Didesnes investicijos kurios leidzia sutatupyti kuro nuo 30% iki 50%. Taigi siandien investuoji i tai tarkim kaip kaban sake 150klt - daug, bet uztat sildymo sezono metu neisleidi tu 30-50%, dedi i kisene is kurios duosi zmonai, vaikams, tai paciai masinai. Siandien 30-50% leidzia gal sutaupyti 1000Lt, po 5 metu gal ides 2000Lt per sezona ir t.t., kitaip tariant mokesi maziau.


Turiu aš šiandieną banke 100 kLt. Guli dalis tvarkingai su 9 proc. metinių palūkanų. Metų pabaigoje jie man "įdės į kišenę" 9000 Lt. Čia dabartinis vajus su palūkanom. Ta dalis, kur "saugesne valiuta" ne tokia "dosni", bet vis tiek po 5000 Lt per metus sukapsi.

O jūs sakote paimti tuos 100 kLt ir už juos priklijuoti putplastį prie namo sienos, apipūsti palėpę termoputomis, pakeisti langus, nusipirkti rekuperatorių, atkasti ir apšiltinti pamatus ir tada gausiu iš to 1000 Lt (gal 2000 Lt) sutaupymą per metus. Čia jūs rimtai taip skaičiuojate g.gif

QUOTE(Novelis @ 2010 02 20, 12:40)
Per paskutinius du mėnesius užsakovai nupirko kartotinius projektus (6vnt.), kurių bendras plotas apie 65-75m2. Žmonės statosi iš savo sutaupytų lėšų be bankų pagalbos. Kiti 50% projektuojasi tokius kokius nori. Apie pasyvų namą šiektiek mąsto 10% užsakovų, apie mažų energijos sąnaudų namą 90%. Iš to man peršasi išvada, kad kartotinių PN namų projektų rinka Lietuvoje tiesiog neegzistuoja, nėra poreikio.


Čia jums yra atsakymas - kai stataisi iš turimų (ypač uždirbtų iš samdomo darbo) visai kitaip vertini pinigus šiandieną ir naudą ateityje.
Kai vėl statys iš bankinių, daug lengviau bus prastumti pasyvaus namo idėjas, nepriklausomai nuo jų ekonominio atsiperkamumo. Nes kai leidžiama realiai nesuvokiant ką reiškia uždirbti tokią sumą, tai labai patraukliai tas ateities sutaupymas atrodo.
Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2010 02 20, 13:32)
Turiu aš šiandieną banke 100 kLt. Guli dalis tvarkingai su 9 proc. metinių palūkanų. Metų pabaigoje jie man "įdės į kišenę" 9000 Lt. Čia dabartinis vajus su palūkanom. Ta dalis, kur "saugesne valiuta" ne tokia "dosni", bet vis tiek po 5000 Lt per metus sukapsi.

O jūs sakote paimti tuos 100 kLt ir už juos priklijuoti putplastį prie namo sienos, apipūsti palėpę termoputomis, pakeisti langus, nusipirkti rekuperatorių, atkasti ir apšiltinti pamatus ir tada gausiu iš to 1000 Lt (gal 2000 Lt) sutaupymą per metus.  Čia jūs rimtai taip skaičiuojate  g.gif
Čia jums yra atsakymas - kai stataisi iš turimų (ypač uždirbtų iš samdomo darbo) visai kitaip vertini pinigus šiandieną ir naudą ateityje.
Kai vėl statys iš bankinių, daug lengviau bus prastumti pasyvaus namo idėjas, nepriklausomai nuo jų ekonominio atsiperkamumo. Nes kai leidžiama realiai nesuvokiant ką reiškia uždirbti tokią sumą, tai labai patraukliai tas ateities sutaupymas atrodo.


As manau kad skolintis is banko kad pasistatyti pasyvu,nors pasistatytum nepasyvu be banko pagalbos,neapsimoka. Ka sutaupysi uz sildyma-daugiau atiduosi bankui. Galbut apsimoka tik tiem kurie statytusi is savu,be banko pagalbos. Zina,cia kaikurie megsta skaicius,bet nesiruosiu cia skaiciuoti kas ir taip aiskiai matosi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Novelis @ 2010 02 20, 13:28)
Aš pats esu architektas, tačiau suprantu apie ką bronius kalba. Dėja 80% "architektų" - kurie save taip vadina geriausiu atveju galėtų dirbti tik braižytojais. Todėl architektai kuriems rūpi ką jie daro ir kaip gyvens jų užsakovai dažniausiai lieka kvailio vietoje. Aukštosio mokyklos kepa "archiektus" šiltais kasmet.
Į ilgesnes diskusijas apie tai nesileisiu, nes mano pozicijos vistiek niekas nenorės suprasti.

as puikiai suprantu tavo pozicija. Bet yra toks dalykas kaip lietuviskas mentalitetas, kurio pagrindinius bruozus nesunku isvardinti:
1) kiekvienas lietuvis uz visus viska zino geriau
2) didzioji dalis besistatanciuju namus lietuviu yra isitikinusi, kad didziojoje dalyje statybiniu operaciju galima sutaupyti "nezymiai" pakeitus medziagas, pakoregavus ju sunaudojamus kiekius ir t.t
3) kiekvienas lietuvis yra isitikines, kad kazkas ji stengiasi isdurti
4) tam tikra dalis lietuviu stengiasi isdurti kita lietuvi
Tokiu budu ir formuojamas lietuviskasis statybu fondas su visa lietuviskaja specifika..

Atsakyti
QUOTE(pagyvenus @ 2010 02 20, 13:32)
Turiu aš šiandieną banke 100 kLt. Guli dalis tvarkingai su 9 proc. metinių palūkanų. Metų pabaigoje jie man "įdės į kišenę" 9000 Lt. Čia dabartinis vajus su palūkanom. Ta dalis, kur "saugesne valiuta" ne tokia "dosni", bet vis tiek po 5000 Lt per metus sukapsi.

O jūs sakote paimti tuos 100 kLt ir už juos priklijuoti putplastį prie namo sienos, apipūsti palėpę termoputomis, pakeisti langus, nusipirkti rekuperatorių, atkasti ir apšiltinti pamatus ir tada gausiu iš to 1000 Lt (gal 2000 Lt) sutaupymą per metus.  Čia jūs rimtai taip skaičiuojate  g.gif


a) dejau "is akies" be skaiciuotuvo
b ) Siandien dienai 100klt - pinigai, kas metus gaunat 9klt - saunu (tiesa cia kuriam banke? ir as pasidesiu, nes max ka siulo tai iki 4% metiniu Litais - viena is rizikingu valiutu).
Taigi, realiai is 100klt Jus gaunat 4klt kas metus, metine infliacija tarkim pagal sena info yra 4.2%. Taigi, atrodo kad Jus gaunate 4klt litu - valio! O realiai Jusu 100klt kas metus nuverteja 200Lt. Va tada tamsta ir paskaiciuokite kas labiau apsimoka wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paliukas: 20 vasario 2010 - 13:00
QUOTE(pagyvenus @ 2010 02 20, 13:32)
Turiu aš šiandieną banke 100 kLt. Guli dalis tvarkingai su 9 proc. metinių palūkanų. Metų pabaigoje jie man "įdės į kišenę" 9000 Lt. Čia dabartinis vajus su palūkanom. Ta dalis, kur "saugesne valiuta" ne tokia "dosni", bet vis tiek po 5000 Lt per metus sukapsi.

O jūs sakote paimti tuos 100 kLt ir už juos priklijuoti putplastį prie namo sienos, apipūsti palėpę termoputomis, pakeisti langus, nusipirkti rekuperatorių, atkasti ir apšiltinti pamatus ir tada gausiu iš to 1000 Lt (gal 2000 Lt) sutaupymą per metus.  Čia jūs rimtai taip skaičiuojate  g.gif
Čia jums yra atsakymas - kai stataisi iš turimų (ypač uždirbtų iš samdomo darbo) visai kitaip vertini pinigus šiandieną ir naudą ateityje.
Kai vėl statys iš bankinių, daug lengviau bus prastumti pasyvaus namo idėjas, nepriklausomai nuo jų ekonominio atsiperkamumo. Nes kai leidžiama realiai nesuvokiant ką reiškia uždirbti tokią sumą, tai labai patraukliai tas ateities sutaupymas atrodo.

Patiko- užkabinote įdomų aspektą. Laikykime paminėtą sumą identišką investicijai į "Zero"/"Plius". Skaičiai iš lubų- tik bendram vaizdui.

1. variantas- banko mokamos palūkanos. Nediskutuojant, kokių palūkanų galite tikėtis po metų-kitų. Tik apie tai, kokias pajamas realiai gausite- savotiškas "į rankas":
* Metinė infliacija "suvalgo" savo "dalį" per metus susikaupusių palūkanų. Klausymas: ar prie normalių sąlygų ekonomikoje (ne krizės metu)- kas nors lieka iš palūkanų?
* Į savo "dalį" palūkanų kėsinasi ir "standartinio" būsto eksploatavimo kaštai, kurie kasmet tik augs- kai tuo metu mokamos palūkanos tik mažės (bent jau artimiausiems dešimtmečiams).
* Tai kas liks iš paminėtos sumos po kokių 30 metų (gal kiek grubokai: ar užteks jos vienoms laidutuvėms organizuoti)? Pvz. galima panaudoti bet kurią valiutą tam pačiam laikotarpiui (30 metų).

2. variantas- investavimas į energetiškai nepriklausomą būstą.
* 100.000 Lt suma "nebeegzistuoja" = būsto eksploatavimo kaštai "nebeegzistuoja" ("Plius" nėra net ir vertės atstatymo kaštų) = ištverti bet kokius kataklizmus ekonomikoje nebesudaro didesnių problemų. Kelintiems metams nusistatysite "lūžio tašką" šio varianto naudai- čia jau skaičiuokitės kiekvienas pagal savo ateities viziją.

Kur aš čia pripainiojau?
Atsakyti
QUOTE(Paliukas @ 2010 02 20, 13:59)
a) dejau "is akies" be skaiciuotuvo
b ) Siandien dienai 100klt - pinigai, kas metus gaunat 9klt - saunu (tiesa cia kuriam banke? ir as pasidesiu, nes max ka siulo tai iki 4% metiniu Litais -  viena is rizikingu valiutu).
Taigi, realiai is 100klt Jus gaunat 4klt kas metus, metine infliacija tarkim pagal sena info yra 4.2%. Taigi, atrodo kad Jus gaunate 4klt litu - valio! O realiai Jusu 100klt kas metus nuverteja 200Lt. Va tada tamsta ir paskaiciuokite kas labiau apsimoka wink.gif


a) OK, nereikia tų skaičių - čia priskaičiuota buvo daug ir įvairiai. "Prilipinti" pasyvumą brangiau. Jei tas atvejis, kai manai kad pastatytas standartas yra "klaida", tai už ją reikia "susimokėti".

cool.gif UB, Lt. Kaip dabar nežinau, padėtas prieš 8 su trupučiu mėn. 4u.gif
LR vyriausybės obligacijos, EUR'ai - gal net rizikingiau, nei LT ukiabankyje biggrin.gif
Tai čia aš labai mėgėjiškai "iškaišiojau" - paskaitinėkite toje pačioje SM kaip "sukasi" profai.

žinot tą pasakymą, kad yra "melas", "grubus melas" ir "statistika" 4u.gif žiūrim į konkrečią mano situaciją - tas 100 kLt yra sutaupyti per statybinį bumą, skirti namo įrengimui. Ar jūs vis dar manote, kad aš juos kaupdama ir laikydama banke 2007-2008 metais praradau 7 proc. (2 metų infliaciją) "vertės"? Jei jau norite, paimkite gyvenamųjų būstų stabos statistinius rodiklius (ieškoti tingiu pati) - tame sektoriuje defliacija.

To paties dalyko vertė yra kiekvienam skirtinga - kam pingvinai rūpi, kam prieš kaimyną maža sąksaita pasigirti norisi, kam spaudoje apie savo namą perskaityti.
Jei mes abu turėtume po 30kLt ir po namą su "kiaurokais" langais - jūs, kaip suprantu, nedvejodamas pakeistumėte langus, ir tikrai rastumėte nemažai argumetų šio sprendimo finansiniam naudingumui pagrįsti - sąskaitos mažos, nėra finansinių krizių rizikos. Aš ramiau juos laikyčiau banke ir taip pat sėkmingai įrodyčiau, kad finansiškai išlošiu - palūkanos dengia išlaidas už šildymą ir dar lieka, po 5 metų jei norėsiu, už tuos pačius susidėsiu geresnius langus.

Žodžiu šiame fronte nieko naujo - einu toliau įrenginėti "standarto". Beja, laukia pliusas, taip kad "pasyvumas" 90 proc. tautiečių artimiausią pusmetį taps mažai aktualus.
Atsakyti