Mes mieliau projektuotume individualius PN konkretiems šeimininkams, konkrečioje vietovėje pagal konkrečius poreikius.
Kadangi projektas atliekamas atliekant įvairius skaičiavimus priartėjimo būdu ir lygiagrečiai dirbant architektui, šilumininkui, konstruktoriui, todėl tai užima labai nemažai laiko.
Pirminė mintis buvo tiesiog labai mažų energijos sąnaudų namas 10-15w/m2.
Vėliau pradėjome keisti projektą taip, kad jis priartėtų prie PN reikalavimų, tačiau susidūrėme su problema, kad Lietuvoje tai nėra apibrėžta. Visai nesenai įsteigta Nacionalinė pasyvių namų vystytojų asociacija (NPNVA), kurios vienas iš tikslų yra patvirtinti lietuviškus PN standartus. Tada bus aiškus atskaitos taškas, kas Lietuvoje yra PN.
Papildyta:
Jai kalbame apie dažytą medį ( pušį ar eglę) tai išlaidų tikrai daugiau. Tačiau, kaip sakiau, jai naudosite natūralų maumedį (jai jo išvaizda jums priimtina) tai išlaidų bus ženkliai mažiau ir medžiaga bus ingaamžiškesnė.
Dar svarbūs ir patys konstrukciniai sprendimai, kad medis nemirktų, neįmirktų, kad vanduo nubegtų ir t.t. Vien ant medžio visos bėdos suversti negalima. Yra nemažai medinių namų kurie puikiai laikosi metams bėgant.
Medis - natūrali medžiaga, perdirbama, tinkanti antriniam panaudojimui, ekologiška.
O kaip jūs galvojate, kokios medžiagos turėtų būti naudojamos PN satybai?
QUOTE(bruonius @ 2010 02 19, 12:48)
juk ir sakau, kad medis pasyviam namui netinka, nes nuolat neikalauja prieziuros ir yra neilgaamze medziaga. Per daug islaidu prieziurai, jei jau taupom islaidas sildymui ir naudojam LED'us apsvietimui..