QUOTE(Minutėlė @ 2012 11 08, 11:41)
Ir mus ,,užpuolė'' pelėsis. Bet pas mus drėgmė bute siekė 95 %.. Niekaip su jokiais chemikalais visiškai negalėjome išnaikinti. Tai prieš tris dienas atvežė drėgmės sugėrėją. Įjungta laikome po 12 val. per parą. Per tas 12 val. susirenka virš dviejų litrų vandens. Dabar oro drėgmė ,,nukrito'' iki 85%.. Labai lėtai einasi sumažinti drėgnumą. 

Tai ne nuostabu. Žmogus iškvepia ~100g. drėgmės per parą. Tai jei bute 4 žmonės būna, tarkim, po 14 val. per parą, tai jie prikvėpuoja ~5.6 l/parą... O dar pridėkite drėgmę, kuri išgaruoja džiūstant drabužiams, batams, plaunant grindis, gaminant valgį ir t.t. Reikia gan galingo sausintuvo, kad surinktu visą tai ir dirbti jis turėtu be sustojimo. Vertinant tai, kiek jis "suvalgys" elektros, gal geriau vis gi vėdinti patalpas? To labiau, kad surinkėjas nesprendžia šviežio oro klausimo. Tik pašalina drėgmę.
Įstatyti gerus langus ir pamiršti apie vėdinimą yra tas pats, kai įrengti vandentiekį ir pamiršti apie kanalizaciją. Jei nėra mechaninio vėdinimo, norint kad oras keistųsi bent kartą per valandą - reikia, nors tuo metu kai patalpose yra žmonės, kiekviename kambaryje pastoviai laikyti bent vieną langą mikroventiliacijos režime. Tada ir drėgnumas bus normalus, ir besikeičiantis oras efektyviai šalins pelėsių sporas bei kitas bakterijas ir nepageidaujamus kvapus.