Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

QUOTE(Nerutė @ 2010 03 06, 15:28)
man tai gavos jo daug..... zadu ryt kept..... tik svarstau ar Terros plikytai tiks ar ne?  unsure.gif  isemiau sian, leidau "pabust" kambario temp, pamaitinau kvietiniais miltais ir drungnu vandeniuku (nu zodz noriu kad to raugo butu 200 gr) ir bandysiu ryt sakar makar daryt  unsure.gif  doh.gif  nieko nesusigaudau tik suprantu kad reik minusuot is recepto 100 g vandens ir 100 g miltu?  g.gif a taip?  blush2.gif


Merginos, jau kelintam poste skaitau, kad raugą pamaitinat kvietiniais miltais. Čia kalbat apie ruginį ar apie kvietinį raugą ?
Atsakyti
Nataliunchik 4u.gif Gardžiausių kepinių, šauniausių idėjų ir pilvukų, pasiruošusių priimti visą sukurtą gėrį 4u.gif

Ledum - aš turiu ir tokį, ir tokį raugą. Duoną mėgstu rūgščią su ruginiu raugu, o vat batono noriu normalaus, tai dabar sureguliuosiu kvietinio rūgštumą. Iš esmės tai nesvarbu iš kokio kokią duoną kepsi, tik vat jei nesinori rūgštaus batono, reik suktis su dviem raugais mirksiukas.gif
Atsakyti
nenori mano kvietinis raugas kilt sad.gif
Atsakyti
QUOTE(Ledum @ 2010 03 07, 06:37)
Merginos, jau kelintam poste skaitau, kad raugą pamaitinat kvietiniais miltais. Čia kalbat apie ruginį ar apie kvietinį raugą ?

as kadangi rauga pgl terra dariau tai jos nurodymais ir vadovaujuos wink.gif kadangi ruosiaus kvietine kept tai kvietiniais ir pamaitinau, starteris is ruginiu padarytas 4u.gif

cia citata is jos zinutes mirksiukas.gif susikopinau viska i worda kad nereiktu ieskot temoj blush2.gif

Maitinti raugą reikės tik prieš kepant duoną, tik iš šaldytuvo reikės išsiimti parą anksčiau, negu kepsite. Išėmus iš šaldytuvo, reikia duoti raugui prabusti apie 1val. kambario temperatūroje. Tada reikia apsispręsti kiek mums reikės raugo pagal receptą. Pvz. jeigu recepte nurodyta, kad reikia raugo 200gr, vadinasi imame 100gr miltų ir 100gr drungno vandens, sumaišome ir sudedame starterį( apie 100gr). Jei kepsime ruginę duoną, miltus imsime ruginiais, jei kvietinę, tai kvietiniais miltais. Tiesa, nepamirškime, kad reikės vėl atsidėti starteriui, taigi, raugą reikia pamaitinti didesniu kiekiu, pvz. 130gr miltų ir 130gr vandens. Viską išmaišome, uždengiame plėvelė, prabadome skylutes ir padedame šltai 20-24val. ( apie parą). Praėjus parai, raugą išmaišome, atsidedame starteriui(t.y. sekančiai kartui) jau apie 70-80gr raugo į šaldytuvą, o likusį naudojame kepimui. Ir taip visalaiką.

as tik maziau uzmaisiau kazkaip man atrode kad 50 gr miltu ir 50 gr vandens = 100 raugo unsure.gif emiau starterio 100 ir imaisiau 50 gr kvietiniu ir 50 ml drungno vandens unsure.gif (nes atideti nieko neplanavau, starterio dar pilna saldytuve) jau makaluojas mano duonele duonkepej, nzn kaip bus su rezultatu bet tas rugstus kvapas man nelabai schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 07 kovo 2010 - 10:42
Sveikos kepėjos,reikia man patarimo,paprotinimo iš šalies.. Noriu kepti nerez Borodino duona,ir dabar jau nesuprantu.. g.gif Lyg ir viskas aišku,bet..Minkyti tešlos programa,palikti 2-3val pakilti,kepti kepimo programa g.gif Ar toji kepimo progr.ir yra BACKEN(taip mano duonkepėj įvardinta)? Bet aprašyme rašoma-duonos ar pyrago apskrudinimas.Tai nesuprantu-ar galima ta programa kepti duoną,ar ji iškeps,ar skirta TIK skrudinimui? Atsakykit,kas žinote,būsiu dėkinga 4u.gif
Atsakyti
Giedruzhe BACKEN reikstu KEPIMA wink.gif aprasymas jauciu LT vertimas "tobulas" doh.gif jei ten vokiskai imesk originalu aprasyma pabandysim verst biggrin.gif
ten turetum reguliuoti laika, as dedu mazdag valandai ir kepa wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 07 kovo 2010 - 12:37
Nerute,ačiū labai 4u.gif Pas mane Bomann CB 593,ale teturiu tik lt instrukciją blush2.gif Ta BACKEN programa yra 1val trukmės,nesireguliuoja laikas. Na,aš kaip ir numaniau,kad galima ja kepti,bet vienai nuspręst kažkaip nedrąsu ax.gif Labiau patyrusios kepėjos patarimą gavau,dabar jau darysiu bandymus,dar kartą ačiū smile.gif
Atsakyti
Giedruzhe kepk drasiai 4u.gif
Atsakyti
Ačiū merginos už sveikinimus 4u.gif wub.gif
Prikepiau vakar daugybė pyragu ir tortą, nors ir svečių nemažai buvo, eilėm eidavo, nieko neliko

Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2010 03 07, 10:48)
Nataliunchik  4u.gif  Gardžiausių kepinių, šauniausių idėjų ir pilvukų, pasiruošusių priimti visą sukurtą gėrį  4u.gif

Ledum - aš turiu ir tokį, ir tokį raugą. Duoną mėgstu rūgščią su ruginiu raugu, o vat batono noriu normalaus, tai dabar sureguliuosiu kvietinio rūgštumą. Iš esmės tai nesvarbu iš kokio kokią duoną kepsi, tik vat jei nesinori rūgštaus batono, reik suktis su dviem raugais  mirksiukas.gif


Mrs. R , mano kvietinis raugas irgi jau gatavas. Kai jau kepsit ką su tuom kvietiniu raugu gal pasidalintumėt receptuku. Man kažkaip tik duonytė užkliūva. Batono su raugu nepastebėjau. ax.gif aciuks.gif
Papildyta:
QUOTE(Nerutė @ 2010 03 07, 11:37)
as kadangi rauga pgl terra dariau tai jos nurodymais ir vadovaujuos wink.gif kadangi ruosiaus kvietine kept tai kvietiniais ir pamaitinau, starteris is ruginiu padarytas  4u.gif


aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif
Papildyta:
QUOTE(Giedruzhee @ 2010 03 07, 12:50)
Sveikos kepėjos,reikia man patarimo,paprotinimo iš šalies.. Noriu kepti nerez Borodino duona,ir dabar jau nesuprantu.. g.gif Lyg ir viskas aišku,bet..Minkyti tešlos programa,palikti 2-3val pakilti,kepti kepimo programa g.gif Ar toji kepimo progr.ir yra BACKEN(taip mano duonkepėj įvardinta)? Bet aprašyme rašoma-duonos ar pyrago apskrudinimas.Tai nesuprantu-ar galima ta programa kepti duoną,ar ji iškeps,ar skirta TIK skrudinimui? Atsakykit,kas žinote,būsiu dėkinga 4u.gif


Man kažkaip atrodo, kad Backen tik kepimas be maišymo ir kildinimo. O kiek laiko rodo ekranėly nustačius Backen ?
Atsakyti
Labukas kepėjėlėms 4u.gif

QUOTE(Giedruzhee @ 2010 03 07, 13:01)
Nerute,ačiū labai 4u.gif Pas mane Bomann CB 593,ale teturiu tik lt instrukciją blush2.gif


norėjau pasiteirauti ar ši duonkepė turi džemo gamybos funkciją?
Atsakyti
Ledum, BACKEN programa 1val trukmės.Taip,tik kepimas ten,kildymo programa atskira.
egute, taip, yra džemo virimo funkcija.Nors jos dar neišbandžiau smile.gif
Atsakyti