Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

duoneliu grozis thumbup.gif

mano ka tik iskepe bociu su raugu,vakar velai vakare uzminke duonkepe per nakti prie radiatoriaus pastaciau tai is ryto taip graziai pakile buvo thumbup.gif Praves ragausiu.Tiesa,nataliuncik,o ta bociu duonele jokio cukraus nereikia? vakar jau nebepaklausiau,tesla dariau bet idejau sauksta medaus blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 03 02, 10:36)
duoneliu grozis  thumbup.gif

mano ka tik iskepe bociu su raugu,vakar velai vakare uzminke duonkepe per nakti prie radiatoriaus pastaciau tai is ryto taip graziai pakile buvo thumbup.gif Praves ragausiu.Tiesa,nataliuncik,o ta bociu duonele jokio cukraus nereikia? vakar jau nebepaklausiau,tesla dariau bet idejau sauksta medaus blush2.gif

Medus nepakenks (man alergija medui, tai nenaudoju), o šiaip, vakar pabandžiau dar įdėt šaukštą rudo cukraus su molasą, gavosi savotiško skonio Bočių thumbup.gif
Atsakyti
va ...va...va....kokia mano duona biggrin.gif

user posted image

Dregnoka,su rugstele,skani.Tik kitakart pasaldinsiu siek tiek,man truksta saldumo blush2.gif
Pjoviau tai dar silta blush2.gif
Atsakyti
Kaip skanu butu dabar su sviestuku bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 01, 16:06)
Bočių duona su mielėm
2v.š. salyklo
2v.š. kmynų
100g rupių ruginiu miltu
545g vandens
350g ruginių miltu
250g kvietinių miltų
2a.š. sauso raugo
1.5a.š mielių

Nataliuncik, kepu šitą duonelę, bet pasigedau cukraus, nereikia, a ne? ax.gif Tada beveik dietinė duona gaunasi: nei cukraus, nei riebalų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(*barbora* @ 2010 03 01, 19:51)
o kiek mazdaug stiklinemis (ml) yra 300g raugo? Neturiu svarstykliu, kol kas bandziau viska stikline atsimatuot ar saukstais, bet su raugu jau sunkiau  g.gif

naminio raugo 1v.š = 25gr
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 01, 23:29)
Su sriuba sulapojo  blush2.gif
Garantinė, tiesiog norim dar vieną kibiriuką turėt, atsarginį


Ir as noreciau kibirelio atsarginio, tai jei sugalvosit kuri, koperuojames ir uzsisakom, gausis gal pigiau nei po 1 pirkinetis smile.gif

Paskaitau vis paskaitau, ir pagalvojau, tai kiek jus duoneles suvalgot? ax.gif
As jau pastebejau, kad kepu per daug, mes trise, tai nepajegiam kepalo svalgyt per kelias dienas, pradejau dalinti jau biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolanka: 02 kovo 2010 - 12:57
musikos namines suvalgom daugiau nei valgydavom parduotuvines ax.gif bet jei iskepu kepaliuka rugine apie 1kg tai dorojam 3 dienas ne maziau o kartais ir ilgiau..balta duona kepu visad tik 500g ir stengiamies suvalgyti per pora dienu nes buna paskui neskani...

o valgytoju tai 2 dideles burnos ir 1 maza biggrin.gif
Atsakyti
Labas visoms 4u.gif

Su tuo raugu, tai aš rimtai buvau užsiėmusi biggrin.gif
Kiek kepiau duonų (su kvietiniu raugu) nė viena šeimynai nepatiko. Iškart iškeliaudavo visi kepalai balandžiams laukan blush2.gif . Ir iškildavo, ir būdavo purūs, ir tešla neperlaikyta, bet šeimyna per rūgštu ir per rūgštu (nors tikrai nebuvo taip rūgštu kaip pirmąkart, kai jau pati išsigandau paragavus smile.gif ) , ir tas raugo duonos kvapas nepatikdavo doh.gif

Taigi nutariau dvi savaites kasdien maitinti kvietinį ir ruginius raugus, net nedėjau į šaldytuvą ir kartais maitindavau net dukart per dieną, kad gaučiau tokį rezultatą kokį noriu. Ir voila thumbup.gif Raugai superiniai..jokio rūgšties spec. kvapo, ne per rūgštūs...kvepia duona, gira..skaniai skaniai wub.gif Tad nutariau, kad tiesiog per greit, su per 'šviežiu' raugu kepdavau. Nededu į šaldytuvą, kasdien primaitinu (dalį, deja išmetu - tą perviršį ax.gif ) ir kepu dabar su vėjeliu thumbup.gif

Vakar iškepiau su ruginiu raugu 100 proc. ruginę duonytę (ir duonkepei visai nereikėjo padėti), kurią šeimyną įveikė net nemirktelėjusi ir dar vos pravėsusią..dingo ne tik duona, bet ir pienas...kaip ir pilvų nesuskaudo doh.gif biggrin.gif

Va mūsų visiškai ruginė (kvietinių miltų nedėjau, vien tik rupūs ruginiai) duonelė. Minkštutė, drėgnutė, kvapni thumbup.gif , kitąkart galėsiu didesnį kepalėlį kepti.
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 03 02, 12:01)
Nataliuncik, kepu šitą duonelę, bet pasigedau cukraus, nereikia, a ne?  ax.gif Tada beveik dietinė duona gaunasi: nei cukraus, nei riebalų  thumbup.gif

Aš nedėjau, nes į Bočių šiaip reikia medų (bet ne cukrų) dėt, bet kai mes negalim, tai ir nededu ax.gif

QUOTE(jolanka @ 2010 03 02, 12:55)

Paskaitau vis paskaitau, ir pagalvojau, tai kiek jus duoneles suvalgot?  ax.gif
As jau pastebejau, kad kepu per daug, mes trise, tai nepajegiam kepalo svalgyt per kelias dienas, pradejau dalinti jau  biggrin.gif

Na ne paligint su pirktine, per diena išeina 1-2kepaliukai duonos ir 1 batono ar pyrago kokio, bet ir valgytoju užtenka ax.gif

QUOTE(Rasma @ 2010 03 02, 14:06)

Su tuo raugu, tai aš rimtai buvau užsiėmusi biggrin.gif

Labai įdomiai tu čia sugalvojai, tai ir rūgštelės visai nėra?
O duonos grožis thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 02, 14:31)
Labai įdomiai tu čia sugalvojai, tai ir rūgštelės visai nėra?

Rūgštelės beveik jokios, tik tiek kad raugas iškelia duoną thumbup.gif
Ir raugo kvapas ne rūgštus, o grynai kaip giros su medumi, toks net su saldumu..ir duona taip kvepia..daugiau salyklu ir medumi smile.gif

Mano šeimyna, o ir aš nemėgstam rūgščių duonų ax.gif , tad eksperimentavau ir radau išeitį...

Visiškai ruginės plikytos duonos receptas:

Raugas:
70 g. ruginio raugo (100 proc.)
70 ml vandens
110 g rupių ruginių miltų.

Viską sumaišius, laikyti šiltai, kambario t-roje 4 val. Turi pakilti dvigubai.

Plikinys:
60 g. rupių ruginių miltų
2 v. š. salyklo
kmynų
230 ml. verdančio vandens

Miltus užpilti verdančiu vandeniu ir gerai išmaišyti, sudėti salyklą ir kmynus. Palikti 2 val. 60 laipsnių t-roje (aš - pakaitintoje orkaitėje laikiau). Išėmus prieš duonelės kepimą, leisti atvėsti iki kūno t-ros.

Duonai:
raugas
plikinys
300 g rupių ruginių miltų
120 ml vandens
1 a.š. druskos
1-2 v.š. tamsaus cukraus (ar medaus)

Viską sumaišyti. Tešla bus lipni ir nesudarys kieto kamuolėlio, bus minkštesnė.
Kepant orkaitėje: tešlą sudėti į aliejumi išteptą indą, pridengti ir leisti pakilti 2 val.
Po to šlapiomis rankomis suformuoti kepalėlį, dėti skardon, uždengti drėgnu rankšluosčiu ir palikti 1 val., kad pakiltų.
Prieš kepimą sudrėkinti duonos paviršių, pabarstyti kmynais ir kepti pirmas 5 min. 250 °С , po to susilpninti kaitinim1 iki 200 °С ir kepti dar 55 min.

Aš kepiau duonkepėje, pati susidarius programą: 20 min. minko, 1 val kildina, 15 s. minko, 1 val. kildina, 15 s. minko, 1 val, kildina, 1 val. kepa. Viso programos trukmė - 4.20 min., vid. apskrudimas.

Originalus receptas rusų kalba čia

Aš pridėjau 1.5 v.š. tamsaus cukraus ir su plikiniu nesiterliojau kaip parašyta blush2.gif
Atsakyti
ta gi anagi....... mano duona atrodo lyg butu aukstym kojom padeta blink.gif taigi ji visai ne aukstyn kojom,kibirelio dugnas tai pas mane graziai apvalejantis,o virsus kepant siek tiek pakrito,todel taip ir atrodo smile.gif
Atsakyti